Klášterec nO – Klatovy 2:3 (kon.) | Řisuty – Kobra 3:8 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 5:3 (kon.)
Nový Jičín – Vsetín 1:5 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 3:2 (1:0 po s.n.) | Opava – Val. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
Tábor – Písek 6:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 2:4 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 2:1 (2:3 po s.n.) | Děčín – Bílina 7:0 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
Jindř. Hradec – David Servis 4:0 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 2:3 (kon.)
HK Nový Jičín
1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 18.02.2017, 17:002. liga skupina Východ • 43. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký podvečer z Nového Jičína! Máme před sebou předposlední kolo, II. ligy – východ, základní skupiny. Dnes na led zavítá lídr soutěže – VHK Robe Vsetín který jasně vede tabulku, aktuálně se 103. body. Nový Jičín je na opačné straně a každý bod bude dobrý, rozhodne se i o tom, kdo pro HK Nový Jičín, bude soupeř na následující boje v play – off. Utkání začíná v 17:00.

Stadión se postupně plní a je to vidět, obzvlášť na straně hostů. Tento duel, slibuje určitě hezkou návštěvu.

Oba týmy jsou již na ledě, utkání do dvou minut začne.

00:01

00:25
    Utkání začalo ve svižném tempu, buly vyhráli domácí. Zkoušeli něco vymyslet, důsledná obranná hra Vsetína, je k ničemu nepustila.

00:52
    Tak to bylo opravdu zajímavé, nejprve vyloučení Zdeňka, které následně bylo zrušeno, pro posouzení všech rozhodčích. Následně zakázané uvolnění Vsetína.

02:35
    Rychlé přechody budou zřejmě problém, pro domácí tým, bude následovat vyloučení.

02:45
    Tak nakonec trestné střílení, pro Vsetín! Finsterle Lukáš zkoušel stahovačku, na Slováka si však nepřišel!

03:30
    Tempo hry mírně opadlo, hosté nechcou udělat zbytečnou chybu a zkouší hrát na rychlé přihrávky a tím pádem i brejky.

04:40
    Novotný se hnal za pukem, společně s Teperem, který to měl ale blíž a navíc měl ještě na pomoc svého spoluhráče.

05:30
    Obrovský tlak Vsetína, Slovák místy nevěděl, kde je vůbec puk! Tak teď měl strážce Novojičínské svatyně velké štěstí!

06:02
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Christov – 2 min., nedovolené bránění).

06:26
    Hned ze začátku přesilové hry, se hosté usadili v pásmu. Novému Jičínu se ale daří dobře napadat rozehrávku Vsetína a tím pádem i bránit, jakýkoliv pokus o střelu.

07:40
    Jedna přihrávka stíhá druhou, střela ale nepřichází. Až teď, Slovák na tento pokus dobře viděl, zbývá 13 vteřin.

08:03

08:07
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LUKA. Asistence: Finsterle a Kucharczyk. Tak se to přece Vsetínu povedlo, ale už mimo přesilovou hru! Kucharczyk přihrál Finsterlemu, který střílel a Slovák vyrazil jen před sebe, tam čekal domácím dobře známý Vladimír Luka a otevírá skóre na 0:1 !

09:00
    Hosty určitě tento gól nakopl, zvýšili svou aktivitu a budou chtít dát druhý, rychlý gól. Zatím se jim to ale nedaří.

09:37
    Dobrá střela jednoho z útočníků domácího mužstva, Šurý ale tuto střelu dobře viděl a stejně tak i pokryl.

10:02
    Ihned po vhazování střílel Metelka Jakub (NJI), Šurý i tento pokus kryje i když neměl puk úplně pod kontrolou.

10:47
    Slovák Jiří II, (NJI) se pokoušel prodrat přes tři obránce Vsetína, ba ne, tudy cesta nevede.

11:36
    Puk zpět v útočném pásmu Vsetína, tečovaná střela zasáhla i brankáře Jiřího Slováka, následně mířila mimo nebezpečí.

12:23
    Vsetín je lehce nervózní a kazí teď přihrávky, čím dává prostor pro svého soupeře, který se této šance chopí více než dobře. Chybí ale nějaká ta útočná akce, která by nejlépe skončila gólem.

13:21
    Možná je to i tím, že pozice VHK Robe Vsetín, je ukotvena pevně v základech a první místo je tím pádem více než jisté, za to domácím by se každý bod hodil.

15:00
    Menší nedorozumění, na straně Nového Jičína, kde se opět musel mít na pozoru, Jiří Slovák, situaci ale zvládl více než dobře.

15:56
    Offside Nového Jičína.

16:26
    Další obrovská šance, před bránou Jiřího Slováka, vypadalo to už je puk v bráně, nicméně Jiří Slovák vytáhl parádní zákrok!

16:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ostrčil – 2 min., držení protihráče).

18:00
    Nový Jičín se v této přesilovce opravdu snaží, jenomže Vsetínští jim nedarují ani kousíček ledu, sehrávají se opravdu perné minuty, pro obě strany.

18:58

19:21
    Zakázané uvolnění, Nového Jičína.

19:35
    U puku teď Finsterle (VSE), zkoušel střelu švihem, Slovák se měl na pozoru.

20:00

První třetina nám přinesla pouze jeden gól a to do domácí brány, zásluhou ex hráče Nového Jičína, Vladimíra Luky. Ani jeden z týmů, nepředvádí zatím špatný hokej. Mírně aktivnější jsou favorité, tohoto duelu. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 17:45.

20:01

20:35
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Luka – 2 min., podražení).

21:10
    Nový Jičín se usadil v útočném pásmu, zkouší vymyslet nějakou akci. Zatím se jim to moc nedaří.

21:34
    Tak přece přišla střela! Šurý ale bez problému kryje.

22:36

23:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Cabák – 2 min., podražení).

24:00
    Asi minutový tlak Vsetína, kdy si Luka přihrával společně s Ostrčilem sem a tam, střela ovšem žádná a toto Novému Jičínu plně vyhovuje.

25:10

25:27

26:05
    Stále mají ze hry více hosté, nicméně dá se říct, že poslední minutku či dvě, se hraje převážně ve středním pásmu.

27:07
    Běhal se dostal jako první, k odraženému puku a otestoval pozornost Šurého.

27:27
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Sonnek – 2 min., hákování).

28:16
    Vávra (VSE), chtěl přihrávat před bránu, jenomže si nevšiml bránícího útočníka, z řad soupeře a ten uklidil puk do bezpečí.

29:28
    Autorem branky je LUKA. Asistence: Kucharczyk a Jeník. A je tady druhý gól, do brány Jiřího Slováka! A stejně jako ten první, tak i tento druhý posílá do brány Vladimír Luka. Opět série několika přihrávek, už už to vypadalo že se domácí ubrání, když v tom poslední příhra na Luku, střela jako z kanónu a druhý gól 0:2.

31:30
    Tvrdá střela z hokejky Metelky Jakuba, Šurý pozorný!

32:45
    Samiec měl teď problém s rozehrávkou, nicméně to ustál. Puk až před Šurým, který raději celou situaci uklidnil a puk přikryl, pod svou výstroj.

33:23
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Hořanský – 2 min., naražení zezadu).

33:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jeník – 2 min., nedovolené bránění).

34:11
    Dobrou přihrávku dostal Písarík, pálil z první a Šurý jen se štěstím zasáhl lapačkou!

35:47

36:16
    Michal Žák zkoušel střelu někde k pravé tyči, z jeho pohledu, Jiří Slovák vytáhl ale sebejistý zákrok lapačkou.

36:50
    Špatná rozehrávka domácích, nyní probíhá boj o kotouč za bránou Šurého.

37:20
    Tento souboj vyhráli hosté, dostali se ale do offsidu.

37:28
    Kajaba (VSE) se prokličkoval až k Jiřímu Slovákovi, ten na vše dohlédnul a kotouč přikryl pod svou lapačku.

38:20
    Vsetín opět kombinuje v útočném pásmu, je ale stíhán obránci domácího mužstva.

39:20
    Chyba v rozehrávce Běhala (NJI), naštěstí pro něho, vše zachraňuje jeho týmový kolega. Tohle by byla obrovská příležitost, pro Vsetín.

40:00

Druhá třetina nám přinesla opět jeden gól, opět do stejné brány a opět od stejného střelce, neskutečné. VHK Robe Vsetín vyvíjí větší tlak a aktivitu, než Nový Jičín. Nedá se ale říct, že by úplně dominoval. Dá se to chápat, při pohledu na tabulku. Pokud chtějí domácí pomýšlet na nějaké body, budou muset značně přidat a vymyslet útočné výpady, které skončí gólem. Další třetina začne přibližně v 18:35.

40:01

40:32
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., hrubost).

42:34

42:48
    Autorem branky je STUCHLÍK. Asistence: Vítek.

42:55
    Autorem branky je VÁVRA. Asistence: Teper.

44:10
    Dva rychlé góly, moc na sebevědomí domácích nepřidají. Uvidíme, co ještě přinesou následující minuty.

44:59
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Daněk – 2 min., sekání).

45:35
    Nový Jičín se usadil v útočném pásmu, vyslal i jedovatou střelu, ta šla ale mimo, škoda.

46:00
    Vsetín se osvobozuje.

47:00

47:13
    Testování pozornosti Šurého, vhazování po jeho pravé ruce.

47:42
    Běhal si bere puk, zkouší rozjet útočnou akci. Nepřesná přihrávka na jeho spoluhráče. Domácí to musí zkusit znovu a lépe.

48:26
    Zdeněk se teď dostal do dobré střelecké pozice. Na nic nečekal, pálil .... a Šurý chytá.

48:31
    Podobná situace, z hole Písarika.

49:33
    Zdeněk se dostal až do útočného pásma, kde vyslal přízemní střelu na Šurého, ten bez problému kryje..

50:40
    Hosté mají stále chuť a sílu se stavem utkání něco udělat. Opět můžeme sledovat útočnou hru v obranném pásmu Nového Jičína.

52:20
    Hra na hranici faulu, kdy jeden z domácích útočníků, nemohl hrát. Pokraču

52:20
    Hra na hranici faulu, kdy jeden z domácích útočníků, nemohl hrát. Pokračuje se ale ve hře, rozhodčí nechává hru plynout.

53:46
    Na domácích je vidět odhodlanost a vytrvalost. Jenomže to k dnešnímu vítězství nestačí.

55:08
    Běhal vyslal nebezpečnou střelu, ta jen o pár centimetrů, šla mimo bránu, škoda!

55:31
    Do konce hry nezbývá ani pět minut. Troufám si říci, že je dnes o vítězi rozhodnuto.

56:27
    Autorem branky je ŽÁK. Asistence: Vítek a Finsterle. Zcela zbytečný gól, kdy poslal Michal Žák zcela normální střelu, z mi neznámého důvodu, Jiří Slovák toto nepokryl 0:5.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty, třetí třetiny.

58:35
    Vsetín opět v útočném pásmu, skončí i tato akce gólem?

59:20
    Utkání se už spíše dohrává, nic zajímavého, se zřejmě nestane.

59:57
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ZDENĚK. Asistence: Metelka a Sonnek. Tak je tady přece první a poslední gól, Nového Jičína! Sonnek dobře přihrával rozjetému Metelkovi, ten ukázkově přihrál před bránu Jiřímu Zdeňkovi, který krásně posunul puk, mezi nohy Šurého!

Je tady konec utkání, Nový Jičín musí čekat na výsledek, HC Kopřivnice – HC Draci Šumperk. V případě, že Kopřivnice vyhraje, posouvá se na osmé místo, právě Nový Jičín. A to už by byla loterie, museli by se spoléhat, na výhru v Brně. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:04:25)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 60. Zdeněk (Metelka, Sonnek) – 9. Luka (Finsterle, Kucharczyk), 30. Luka (Kucharczyk, Jeník), 43. Stuchlík (Vítek), 43. Vávra (Teper), 57. Žák (Vítek, Finsterle)

HK Nový Jičín: Slovák (Iláš), Běhal, Hruška, Vašut, Písarík, Metelka, Cabák, Samiec, Slovák, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Novotný
    VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) – Jeník, Ostrčil, Hryciow, Teper, Žák, Stuchlík, Kobylík – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Hořanský, Vávra, Kajaba – Daněk, Hrazdira, Vítek – Pokorný.