Zlín – Olomouc 4:5 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Sparta 9:1 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 29.09.2017, 17:30DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkný páteční podvečer. O půl šesté je na plánu začátek utkání DHL Extraligy juniorů, v rámci kterého se na ledě DRFG Areny střetnou HC Kometa Brno a HC Oceláři Třinec. Zatímco domácí budou usilovat o návrat do čela celé ligy, Oceláři by se rádi přiblížili k první desítce týmů, na což by jim teoreticky mohly stačit tři body.

Naposledy oba celky hrály v sobotu. Třinec doma přivítal zlínské Berany, na které ale nestačil a Zlín si ze severu Moravy odvezl všechny tři body po výhře 4:1.
    Kometa se vrátila z města pod Ještědem, kde tamní hokejisty Liberce porazila 3:1.

Letos se oba celky potkají poprvé, v loňské sezóně spolu sehrála Kometa a Oceláři čtyři zápasy. Nejprve se z výhry po prodloužení 5:4 radovali Oceláři, Kometa se posléze ze severu vrátila s výhrou 6:2. Ve druhé polovině ročníku si Třinec domácí prostředí pohlídal a zvítězil 4:1. Naposledy se kluby potkaly 22. 1. 2017 na brněnském ledě, kde zvítězili Brňané 4:2.

Pavel Pazourek (trenér KOM) po posledním utkání: "Bylo to velice kvalitní utkání, hrálo se ve velké rychlosti, o což se starala obě dvě mužstva. Myslím si, že výsledek je zasloužený, byli jsme více aktivní a měli jsme více šancí, které jsme dokázali proměnit. "

Vlastimil Wojnar (trenér TRI) po posledním utkání: "Utkaly se dva nejkvalitnější celky extraligy. Naše první třetina byla dobrá. Rozhodlo to, že jsme dostali dva góly z přesilovky, naopak my ani jednu neproměnili. Kometa zaslouženě vyhrála."

Příjemné páteční odpoledne, vítám vásu online přenosu z utkání mezi juniorskými kategoriemi HC Oceláři Třinec a HC Kometa Brno. Utkání začne v brněnské DRFG Areně v 17:30.

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Rafaj, Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Ochman) – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Rufer, Marguš, Adámek – Plitko, Mach (C), Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, Raška, Papaj, Najsar

Rozhodčí: Ondráček – Kotlík, Polák.

00:01

00:10
    První střelu v utkání si zapisují domácí, Gajarského pokus z otočky vykrývá Štěpánek betonem.

00:38
    Zakázané uvolnění domácích.

00:46
    Hrachovského pokus trefil pouze bránícího hráče, opět následuje zakázané uvolnění domácích.

00:58
    Krzakovu střelu chytá Dostál.

01:01
    Opět, rychlá akce hned po buly. Dostál má puk v lapačce.

02:30
    Třinečtí se snažili kombinovat v útočném pásmu, nepřesnou přihrávku ovšem vystihl brněnský hráč a dávátak svému týmu možnost protiútoku.

03:25
    Jan Süss se mezi hostujícími obránci protáhl a vystřelil, jeho pokus vykrývá Štěpánek ramenem.

04:02
    Margušův pokus si Dostál vlasstní lapačkou nebezpečně srazil pod sebe, sám chvíli nevěděl, kde kotouč vězí.

04:43
    Třinečtí už uase drží soupeře pod tlakem, Hrachovského střela mířila těsně mimo.

05:41
    Puzoňův zblokovaný projektil doskákal až k domácímu brankáři, ten raději přerušuje hru.

05:48
    Zakázané uvolnění Komety.

06:57
    Kometa se teď usadila v utočné třetině. Kombinuje, avšak přes dobře bránící Oceláře se nedokáže dostat k zakončení.

07:57
    Kombinování se domácím nevydařilo a Třinečtí se dostávají do protiútoku.

09:07
    Plitkův zblokovaný projektil míří pouze do ochranné sítě nad Dostálem.

09:41
    K pěkné střele senyní dostal Jakub Matula. Štěpánek kotouč pouze vyrazil před sebe a měl co dělat, aby ho uchránil před dorážejícím Matulou.

10:28
    Do akce 3 na 2 se teď dostali brněnští hokejisté, když vystihli nepřesnou přihrávku hostů. Díky jednomu z třineckých obránců se ale k zakončení nedostali.

11:45
    Irglovu střelu bez problémů vykrývá Dostál.

12:11
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se za velké radosti fanoušků ujímají vedení! Během ponechané výhody se puku ujal MATĚJ NOVÁK, který přesnou střelou překonal brankáře Štěpánka.
    Asistence: Tomáš Mlynář.

13:14
    A vzápětí Kometa svůj náskok krásnou akcí navyšuje! Radim Ferda našel na druhém konci kluziště Jakuba Čejku, který před odkrytou bránu nahrál PETROVI KREJČÍMU. Ten pak bez problémů překonal ležícího Štěpánka.
    Asistence: Jakub Čejka, Radim Ferda

13:23
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrachovský – 2 min., podražení).

14:40
    Po vyhraném buly vyhazuje kapitán Ocelářů Mach.

15:15
    Ve vlastním oslabení ohrozil Dostála Adámek. Ten ale střelu chytil a přerušuje hru.

15:23

16:46
    Kometa bojuje o puk vútočném pásmu.

17:28
    Machovu střelu má Dostál v lapačce.

17:56
    Hrachovského svižná střela trefuje pouze Dostála.

18:23
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mlynář – 2 min., vysoká hůl).

19:05
    Po pěkné kombinaci zakončoval Radzienciak, jeho střela však letěla mimo.

19:46
    Hrachovského střela opět míří pouze vedle brněnské brány.

20:00

Ačkoli do utkání vstoupili aktivněji hosté, první s prosadili domácí, když ve 13. minutě v ponechané výhodě otevřel skóre Matěj Novák. Jednogólový náskok ovšem trval pouze minutu a tři vteřiny. V čase 13:14 se do útoku vydali Ferda, Čejka a Krejčí, z nichž poslední jmenovaný krásnou akci zakončoval a navýšil tak náskok svého týmu. Oba týmy zatím určitě mají na své hře co zlepšovat a ačkoli skóre hovoří o opaku, chvílemi byl vidět velmi vyrovnaný hokej. My už se jen můžeme těšit na druhou třetinu,

20:01

20:23

21:16

21:20
    Štěpánek se teď blýskl skvělým zákrokem! Tomáš Mlynář se před ním objevil sám s pukem. Kličkou si Štěpánka položil a už chtěl pouze zakončit do odkryté brány, v tom se ale Štěpánek vytáhl svůj beton a gólu zabránil!

21:42
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Adámek – 2 min., podražení + 2 min., sekání).

23:30
    Karel Plášek nahrával před bránu, tam se ovšem puku nikdo neujal a kotouč ta pouze projel brankovištěm.

24:34
    Gajarského projektil mířil mimo.

25:22
    Kučerova zblokovaná střela našla TOMÁŠE MLYNÁŘE. Ten kotouč bleskově zpracoval a chytře umístil za Štěpánkova záda.
    Asistence: Štěpán Kučera, Adam Gajarský

26:03
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kowalczyk – 2 min., napadení).

26:20
    Matěj Svoboda po souboji u modré vyhazuje.

26:56
    Karel Plášek zavezl kotouč až za soupeřova bránu, kde ho nechal a zamířil na střídačku.

27:41
    Matula ihned po vyhraném vhazování vyhazuje.

28:03

28:32
    Adam Raška prokličkoval až k Dostálovi a vystřelil. Domácí brankář si ovšem se skákavým kotoučem poradil a odklidil ho do rohu kluziště.

29:19
    Střela Matěje Nováka trefila pouze Štěpánkův beton.

30:34
    Matěj Novák se podél pravého mantinelu dostal hluboko do útočného pásma, ve střele mu ovšem zabránil hostující obránce.

31:36
    Karel Plášek našel zcela nehlídaného Michala Furcha, ten ovšem svoji střelu nedokázal dobře umístit.

31:39
    Do velké šance se teď na druhé straně dostal Adam Puzoň. Ten se v samostatném úniku dostal až před domácího brankáře, Dostál ovšem jeho okus zlikvidoval skvělým zákrokem betonem.

32:58
    Do podobné situace s dostal také Radziencfiak, který ovšem stejně jako předtím Puzoň pohořel na Dostálovi.

33:37
    Úmyslný ofsajd Třince, hra se přesouvá do obranného pásma Ocelářů.

33:57
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Štěpánek – 2 min., podražení). Trest odpyká Peterek.

35:19
    Skvělou práci teď ve středním pásmu odvedl Karel Plášek, který hned dvakrát napravoval chybu domácích obránců a zabránil tak samostatnému úniku soupeře.

35:57

36:34
    Obrovskou šanci měl teď Jakub Matula! Frydrych nahrál Matulovi před odkrytou bránu, tomu ale střela vůbec nesedla a v jasné šanci puk minul!

37:45
    Oceláři bojují o puk v útočném pásmu.

38:11
    Hrachovského zblokovanou střelu chytá Dostál bez problémů do lapačky.

38:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krzak – 2 min., podražení).

39:23
    Pláškovo zakončení bekhendem vyráží Štěpánek lapačkou.

40:00

Druhá část byla velmi podobná té první. Rozhodující byla čtyřminutová početní výhoda, kterou Kometě poskytl Jakub Adámek. V jejím závěru se po nepovedné střele Štěpána Kučery dokázal prosadit Tomáš Mlynář a zvýšit tak náskok svého celku. Ovšem i hosté měli své šance. Do samostatného úniku se dokázal dostat nejprve Puzoň a poté Radzienciak, oba však pohořeli na skvěle chytajícím Dostálovi. Diváci zde v brněnské DRFG Areně už jsou jistě zvědaví, jak se bude vyvíjet poslední třetina. Zda se Oceláři zvednou a udělají tento zápas ještě dramatickým, nebo si Kometa svůj náskok pohlídá a v čele s Dostálem převálcuje třinecký celek, na to si budeme muset ještě chvilku počkat.

40:01

40:24

41:17
    Ofsajd Ocelářů.

41:59
    Margušovu střelu vyráží Dostál před sebe.

42:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Havlát – 2 min., napadení).

43:23
    Radim Ferda zabojoval o puk a v souboji u mantinelu získává drahocenné vteřiny pro svůj tým.

44:05
    Radzienciakova střela končí pouze v lapačce domácího brankáře.

44:09

44:42
    Kučerova střela trefuje pouze prvního blokujícího hráče.

45:14
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marguš – 2 min., krosček).

45:51
    Střondalova střela míří nad Štěpánkovu klec.

46:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    ADAM RAŠKA vybojoval puk u mantinelu a ve vlastním oslabení následně bekhednovým blafákem překonal jinak skvěle chytajícího Dostála.
    Bez asistence.

47:14

47:50
    Przybylova dorážka končí po Dostálově zákroku v ochranné síti.

48:37
    Furch zkliňuje hru a rozehrává zpoza brány.

49:19
    Ofsajd domácího celku.

49:56
    Třinečtí jsou v útočném pásmu, ovšem nedaří se jim kombinovat.

51:09
    Irlglova prudká rána těsně minula Dostálovu klec.

52:22
    Zblokovaný pokus Karla Pláška se pokoušel usměrnit Svoboda. Ten ovšem kotouč těsně minul a puk se tak nikým nehlídán prokutálel těsně vedle brankové konstrukce.

53:58
    Ruferovo nahození neprošlo přes Michala Furcha.

55:04
    Hrachovského střelu vykryl Dostál betonem.

55:35
    Třinečtí snižují na rozdíl jediného gólu! Po přihrávce Daniela Plitka se puku ujal ONDŘEJ HRACHOVSKÝ, jehož střela, tečovaná bránícím hráčem, propadla až za Dostálova záda.
    Asistence: Daniel Plitko.

56:41
    Po pádu na mantinel se z ledu ztěžka zvedá Jakub Čejka.

57:22
    Zblokované nahození hostujícího útočníka končí až v ochranné síti nad Dostálem, vzhazovat se bude ve střední části.

58:31
    Mlynářovu střelu vyráží Štěpánek.

58:51
    Ruferovu střelu chytá Dostál.

Oddechový čas pro hosty.

58:51
    Třinečtí to zkouší v šesti, Štěpánek je na střídařce.

59:02

59:58
    Závěrečná střela Matěje Macha míří mimo bránu, Dostál ji přesto chytá.

Ve třetí třetině se třineckým hokejistům podařilo snížit na jednogólový rozdíl, když se nejprve ve vlastním oslabení dokázal prosadit Adam Raška. Necelých 5 minut před koncem následně vstřelil kontakntí gól Ondřej Hrachovský a dal tak Ocelářům šanci vyrovnat. Tu ovšem ani při závěrečné hře bez brankáře nevyužili a po zápase tak odcházeli do šaten zklamaní hosté. Kometa si tak upevnila první místo v tabulce, zatímco Třinec se trápí na 15. příčce.

Já vám děkuji za pozornost, přeji příjemný páteční večer a u dalšího onlajnu zase někdy na shledanou. (19:44:41)

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 13. Novák (Mlynář), 14. Krejčí (Čejka, Ferda), 26. Mlynář (Kučera, Gajarský) – 47. Raška, 56. Hrachovský (Plitko)

Rozhodčí: Ondráček – Kotlík, Polák