Znojmo – Budapešť 3:4 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
VASAS Budapešť
Neděle 15.10.2017, 15:00 • Nevoga aréna • Erste Bank Young Stars League • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den, vítáme vás u dnešního online přenosu z ligového zápasu Erste Bank Young Stats League mezi Znojmem a Budapeští. Určitě půjde o zajímavé utkání, máme se na co těšit.

Orli Znojmo

Znojemští junioři letos prožívají vysněnou sezónu. Po osmi ligových kolech totiž neztratili ještě ani jeden bod a s přehledem tak vévodí tabulce. Naposledy vyhráli nad Vídní vysokou 8:2, ještě předtím si poradili s Okanaganem 5:3, a s UTE Budapešť 7:1.

Vasas Budapešť

Vasas Budapešť také neprožívá špatný ročník. Aktuálně se jejich tým pohybuje na čtvrtém místě tabulky skupiny B se ztrátou devíti bodů na Znojmo.

Poslední tři výsledky byly vždy stejné. Ve všech zápasech totiž Vasas vyhrál 3:2 v prodloužení, a to proti Innsbrucku, Villachu a Györu.

Ještě jednou přeji příjemný den, začínáme v 15:00.

00:01

00:45
    Znojemští junioři se snaží o první útok. Zatím se jim však nedaří proniknout do pásma.

01:40
    Roubal krouží s pukem za brankou soupeře, zatím ale není k vidění žádná kloudná akce. Hraje se poměrně opatrný hokej.

02:45
    Jeden z obránců hostí vystřelil od modré čáry, avšak gólman si poradil.

03:45
    Hosté jsou v posledních sekundách aktivnějším týmem, avšak znojemský gólman Kolupajev je velmi pozorný a všechna nahození likviduje.

04:45
    Sigmund se pokusil vystřelit z prostoru mezi modrou čárou a pravým kruhem pro vhazování, avšak hustující gólman je nadále pozorný.

05:20
    Rozhodčí zapískal znojemským juniorům úmyslný ofsajd, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Budapešti.

06:02
    Rozsa střílel z mezikruží a znojemský gólman Kolupajev byl pozorný a betonem střelu zlikvidoval!

06:20
    VASAS Budapešť právě vstřelili branku!Hosté jdou do vedení! TAMAS BALINT si vzal kotouč v plné rychlosti zamířil přesně do horní části branky. Gólman neměl šanci. Bez asistence.

07:45
    Orli se snaží odpovědět co nejrychleji. Z mezikruží pálil Zelenkov, ovšem hostující gólman Gabracz si poradil!

10:45
    Bulín se dostal ke střele z pravého kruhu pro vhazování a gólman Garbacz musel být pozorný, protože střela znojemského útočníka byla velmi přesná.

12:05
    Znojemští junioři se ocitli v ofsajdovém postavení, vhazovat se tak bude před gólmanem Kolupajevem.

14:10
    Hosté jsou zatím lepším týmem. Nyní kombinuje v útočné třetině trojice hráčů Csiki, Czako, Szlama.

15:30
    Zakázané uvolnění Znojma. Hra se opět stěhuje před Kolupajeva.

16:37
    Ofsajd se píská i na druhé straně kluziště. Orli se sice snaží, ale naráží na dobře chytajícího Garbacze.

17:10
    Patrik Bulín mohl jít sám na branku, ale jeden z obránců soupeře mu na poslední chvíli přizvedl hokejku, a tak z akce nic nebylo.

18:45
    Brabec pálil od modré čáry, avšak Garbacz si připsal další velmi povedený zákrok betonem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:40
    Orli kombinují v útočném pásmu.

20:00

Konec první třetiny. Hrál se vyrovnaný hokej, ve kterém měli místy větší tlak domácí, místy zase hosté. Orli však udělali jednu chybu, kterou soupeř potrestal, a tak prohrávají rozdílem jedné branky. Ještě však mají šedesát minut na vstřelení branky. Uvidíme, co přinese druhá část.

Další třetina začne přibližně v 15:44.

20:01

20:34
    Brabcova střela skončila pouze v ochranné síti, bude se tak vhazovat před Garbaczem. Rána byla totiž pravděpodobně tečovaná.

21:20
    Zmeškal v souboji ztratil hokejku, podle rozhodčího však nešlo o faul. Pokračuje se ve hře.

22:13
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Gabor – 2 min., držení protihráče).

23:05
    Znojemští se v přesilovce nemůžou dostat do útočné třetiny. Budapešť velmi dobře brání.

23:40
    Střelu od modré čáry si připsal Štěpanovský, ale Garbacz byl pozorný.

24:06
    Útočné snažení znojemských hokejistů přerušuje rozhodčí, který píská postavení mimo hru.

24:13

24:36
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Gabor – 2 min., podražení).

25:10
    Orlům se zatím přesilovkové situace přiliš nedaří. Budapešť je totiž nepouští do pásma.

25:52
    Před Garbaczem byl k vidění menší zmatek, volně povalující se puk v brankovišti však nedokázal nikdo uklidit za brankovou čáru. U kotouče byli navíc dříve hosté, a tak vyhodili přes všechny čáry.

26:36

27:02
    K Roubalovi se odrazil kotouč, díky čemuž mohl postupovat ze strany sám na branku, ale vystřelil pouze do betonů gólmana Grbacze.

28:00
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Kosnar – 2 min., podražení).

29:40
    Bukor zakončoval z pravého kruhu, avšak jeho střela mířila pouze do středu branku, a tak nenadělala znojemskému gólmanovi větší starosti.

30:58
    VASAS Budapešť právě vstřelili branku! Hosté udeřili podruhé, tentokrát z rychlého protiútoku. Csiki si potáhl puk podél mantinelu a předložil jej v přečíslení BARNOVI CZAKOVI, jenž pouze nastavil hokejku a nasměroval kotouč do odkryté branky. Asistence: Attila Csiki, Daniel Szlama.

32:00
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Makovics – 2 min., podražení).

33:00
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Ferencz – 2 min., držení protihráče).

33:20
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemští junioři snižují na 1:2. Přesilovkovou situaci pět na tři vyřešil přesnou střelou z kruhu JAN BULÍN. Asistence: Gleb Zelenkov, Samuel Rudy.

35:38
    Orli nadále tlačí soupeře v útočném pásmu. Gól jim přinesl energii a po ledě doslova létají.

36:20
    Růžičkova rána skončila pouze ve výstroji gólmana.

38:20
    Hostující hráči nestíhají a pouze se brání. Orli v posledních minutách utkání převzali kontrolu nad hrou.

38:41
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Kosnar – 2 min., napadení).

39:20
    Hosté se snaží využít přesilovku, ale nedaří se jim přechod do útočného pásma. Pokračuje se v neutrální zóně.

40:00

Ve druhé třetině byli lepším týmem Orli, kteří postupně přebírají kontrolu nad zápasem. Přestože měli více ze hry, nepodařilo se jim skórovat tolikrát, aby dění na ledě vyjádřili i ve formě skóre.

Další třetina začne přibližně v 16:30.

40:01

41:03
    Orli vyrovnávají stav zápasu! Autorem branky je Lukáš Zmeškal, jenž si po pěkné kombinaci vybruslil do volného prostoru a propálil Garbacze. Bez asistence.

42:40
    Znojemští hokejisté se snaží vstřelit další branku. Napadají hluboko na útočné polovině, s čímž má soupeř obrovské problémy.

43:20
    Hraje se ve středním pásmu.

43:45
    Kovats dvakrát v krátkém časovém sledu napřáhl od modré čáry, jeho rána však nepatřila k těm z řady přesných. Přesto nadělala gólmanovi Znojma problémy.

44:40
    Dlouho se hraje bez přerušení.

45:10
    Štěpanovský dostal útočné choutky a z mezikruží pálil do horní části branky, ovšem gólman ramenem vyráží.

45:50
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Szlepka – 2 min., vysoká hůl).

47:06
    Rudy pálil od modré čáry, ale gólman Garbacz si znovu poradil.

47:40
    Růžička minul před odkrytou klecí puk! Kdyby jej zasáhl, byla by to branka. Obrovská šance.

48:12
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Bukor – 2 min., sekání).

50:07
    VASAS Budapešť právě vstřelili branku! Budapešť ale opět udeřila z protiútoku a bere si své vedení zpět! Autorem branky je BARNA CZAKO, jenž v přečíslení napřáhl a trefil se přesně k tyči. Kolupajev sice ještě vyrážečkou zareagoval, ale na kotouč nedosáhl. Bez asistence.

51:11
    Roubal se Sigmundem si několikrát vyměnili kotouč v útočném pásmu, druhý jmenovaný nakonec vystřelil. Jeho pokus však skončil pouze na zadním mantinelu.

51:45
    Ofsajd Znojma. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:15
    Další zákrok Garbacze po střele Zmeškala. Znojemský útočník si sjel až do pravého kruhu, naznačil střelu a poté i vypálil, ale gólman si poradil s přehledem.

52:39
    Další ofsajd Znojma v krátkém časovém sledu.

53:01
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Oroszi – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Bulín J. – 2 min., bitka).

54:53
    Při hře 4 na 4 se žádná významná událost nestala. Hraje se v nízkém tempu. Hosté dobře brání.

55:47
    Hosté unikli v přečíslení dva na nikoho, vyměnili si puk, ale znojemský gólman Kolupajev předvedl neskutečný zákrok betonem a zastavil puku v cestě za brankovou čáru!

56:05
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Hrubý – 2 min., podražení).

57:05
    Před brankou Garbacze se strhla bitka, rozhodčí bude vylučovat. Ve vzduchu jsou cítit emoce.

57:05
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Rudy – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Oroszi – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

57:40
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Brabec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VASAS Budapešť (Balint – 2 min., hrubost).

58:27
    Orli vyrovnávají minutu a třicet sekund před koncem! GLEB ZELENKOV se dostal ke střele po tlaku v útočném pásmu a vypálil tak přesně, že se kotouč ocitl až za bezmocným gólmanem. Asistence: Lukáš Zmeškal.

60:00

Ve třetí třetině jsme viděli vyrovnaný hokej. O něco více ze hry měli ale domácí Orli, kteří dokázali vsítit dvě branky, a vyrovnali tak skóre zápasu. Následuje tedy prodloužení, ve kterém se rozhodne o tom, který z týmů s odnese o bod více. Ve hře je také neporazitelnost Orlů. Pokud vyhrají, prodlouží ji.

60:01

61:01
    Csiki se dostal do šance, když střílel z prostoru mezikruží. Nedokázal však zvednout kotouč do horní části branky.

61:42
    V prodloužení se hraje převážně u mantinelů. Přestože se hraje systémem 3 na 3, žádné vážnější akce k vidění nejsou.

62:54
    VASAS Budapešť právě vstřelili branku! V brankovišti Znojma vznikl obrovský závar. K odraženému puku se jako první dostal BARNA CZAKO a zamířil přesně do branky. Bez asistence.

Konec. Budapešť získává dva body za ubojovanou výhru v prodloužení. Orli poprvé v sezóně ztratili zápas, přesto zůstávají na prvním místě tabulky.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek neděle. (17:20:11)

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 34. Bulín J. (Zelenkov, Rudy), 42. Zmeškal, 59. Zelenkov (Zmeškal) – 7. Balint, 31. Czako (Csiki, Czlama), 51. Czako, 63. Czako

HC LERAM Orli Znojmo: Kolupajev (Velička) -Branec, Rudy, Štěpanovský, Hladil, Peří, Bazala, Hrubý, Strnad – Bulín J., Růžička, Bulín P. – Roubal, Sigmund, Piš – Zmeškal, Kosnar, Zelenkov – Michálek, Stromko, Miščík.
    VASAS Budapešť: Garbacz (Farkas) – Oroszi, Kovats, Tomyai, Farkas, Bukor, Balint, Ferencz – Csiki, Czako, Szlama – Szlepka, Varga, Rozsa – Farago, Szekely-Madai, Makovics – Suranyi, Markus, Altmann.