Pardubice – Vítkovice 3:4 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 0:3 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 29.10.2017, 15:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 18. kolo

Nastavte si na hodinkách správně zimní čas a vězte, že extraliga je tu s dalším kolem! Dnes se proti domácímu Dynamu Pardubice představí celek HC Vítkovice Ridera. Začínáme netradičně, již v 15:00.

Východočeši mají před sebou druhé domácí utkání v řadě. V pátek v Tipsport areně v čele s Milanem Kloučkem vynulovali Mladou Boleslav a výsledkem 3:0 ji porazili po bezmála dvou letech. V tabulce si tedy svěřenci Miloše Holaně polepšili o další tři body a aktuálně jim patří jedenácté místo.
    Grafické srovnání obou soupeřů

Ostravané jsou na tom o něco lépe. Se čtyřbodovým náskokem na Dynamo hájí s celkovým ziskem 24 bodů poslední příčku zaručující přímý postup do čtvrtfinále, tedy šesté místo. Po pátku to mohlo být ještě o něco lepší, ale Vítkovice doma nestačily v derby na Třinec a podlehly mu těsně 1:2. Slezané tak svému rivalovi oplatili porážku 3:4 z předehrávky 30. kola, která se odehrála v Třinci tři dny předtím.

???? “A tohle přeskočíš?” ???? #CCMgoalie #CCMhockey #MadeOfHockey (???? @hcpce)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Puzič, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský – T. Jáchym.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík.

00:01

00:38
    Rostislav Marosz se rychlým pohybem s pukem hezky uvolnil ve středním pásmu, ale jeho přihrávka na pravé křídlo neprošla přes bránícího hráče Vítkovic.

01:15
    Je pískáno zakázané uvolnění Vítkovic.

01:31
    David Tomášek se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu, ale jeho rychlá střela letěla hodně mimo.

02:16
    Roman Szturc se snažil před Kloučkem tečovat letící kotouč, ale pardubický brankář se nenechal překvapit a přerušil hru.

02:54
    Do zakončení se sice dostal vítkovický Jan Hudeček, ale rozhodčí si předtím všiml přihrávky rukou a hru ihned zastavil.

04:13
    Jakub Lev se protáhl s kotoučem do útočného pásma Vítkovic a nebezpečně přihrával před branku, kotouč ale pouze prolétl kolem Kloučka na druhou stranu hřiště.

04:48
    Dopředu uháněl Patrik Poulíček a ve druhé vlně se mu nabízel spoluhráč. Mladý útočník ale s přihrávkou tak dlouho otálel, až jej o puk připravil bránící hráč.

05:04
    První přesilovka dnes odpoledne bude patřit Dynamu. Roman Szturc putuje na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

05:19
    Domácí hráči překonali Bartošáka a zvedají ruce nad hlavu! Bude se ale volat videorozhodčímu.

05:19
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Branka platí! Střelcem branky je JÁN SÝKORA, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a po patnácti vteřinách přesilovky protlačil kotouč za záda Patrika Bartošáka. Asistence: Tomáš Rolinek.
    05:19 Ján SÝKORA - 1:0

06:44
    Ty Wishart napřáhl ke střele na modré čáře, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce.

07:19
    Dynamo je ve velikém tlaku! Asi největší šanci měl Antonín Dušek, který se dostal před Bartošáka a už mu posílal kotouč mezi betony, vítkovický brankář ale jeho pokus zastavil!

08:55
    Dynamo svého soupeře k ničemu nepouští, teď je ale hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:54
    Východočeši drží útočné pásmo, vítkovická obrana je ale důsledná a o kotouč se ze všech sil bojuje hlavně po mantinelech.

10:49
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Z nenápadné akce je ovšem vyrovnáno 1:1! Kousek za modrou napřáhl ke střele IVAN BARANKA, to Klouček sice viděl, ale nestihl zareagovat na nešťastnou teč někoho z domácích hráčů. Asistence: Radoslav Tybor a Ondřej Roman.
    10:49 Ivan BARANKA - 1:1

12:39
    Bekhendový pokus Jana Starého Bartošák vyráží.

13:57
    Dynamo znovu hrozí v útočném pásmu! Rostislav Marosz opět rychlým pohybem zmátl vítkovického obránce a vymyslel příležitost pro Jána Sýkoru, jehož střelu z první ale Bartošák zlikvidoval!

14:58
    Dlouhá přihrávka Dynama nakonec skončila až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po levici Kloučka.

15:43
    Poulíček se protáhl do útočného pásma a přistrčil kotouč najetému Beranovi, jeho střela ale Bartošákovi život neznepříjemnila.

16:03
    Přesilovku si vyzkouší také ostravský celek. Matěj Beran dostává dvě minuty za sekání.

16:38
    Ostravané využitou přesilovkou otáčejí vývoj utkání! Dynamo sice v první části přesilovky šetřilo cenné vteřinky, ale poté se do útočného pásma Vítkovice přece jen prokousaly a z mezikruží rozvlnil síť za Kloučkem JAKUB LEV! Asistence: Ondřej Roman a Ivan Baranka.
    16:38 Jakub LEV - 1:2

18:12
    V pardubické Tipsport areně došlo k výpadku elektřiny a rozhodčí se rozhodli pro předčasné "ukončení" první třetiny. Nyní proběhne klasická osmnáctiminutová přestávka, úprava ledu a po té bude zbývající minuta a osmačtyřicet vteřin dohrána. Ihned na to naváže druhá třetina.

18:12
    Za dvě minuty budeme pokračovat v utkání.

18:12
    Nebudeme. S elektřinou jsou stále potíže a těsně před vhazováním hala potemněla znovu.

18:12
    Vzhledem k přetrvávajícím problémům bude přestávka prodloužena o dalších patnáct až dvacet minut.

18:12
    Oba týmy jsou již na ledě, utkání snad bude moci pokračovat.

18:15
    Utkání pokračuje. Vítkovice získaly vhazování v útočném pásmu.

19:03
    Nepovedená přihrávka hostů znamená zakázané uvolnění.

19:20
    Jakub Lev napřáhl ke střele v útočném pásmu, ale branku netrefil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nám tedy oficiálně skončila. Hráči si ale jen vymění strany a hned budeme pokračovat.

20:01

20:19
    Peter Trška se snažil dostat kotouč do útočného pásma přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů, nebyl ale úspěšný.

21:11
    Po přihrávce zpoza branky pálil z první Jan Hudeček, Klouček jeho pokus vytěsnil na tyč.

22:47
    Nepříjemně pálil Trška, Klouček skákavý kotouč zkrotil.

23:10
    Domácí propadli v obraně a podél mantinelu pláchl Patrik Zdráhal. I jeho střelu si ale Klouček pohlídal.

23:57
    Ihned po vhazování v útočném pásmu Vítkovic se ke střele dostal Jan Výtisk, branku ale netrefil.

24:11
    Veliká šance také pro Dynamo! Tomáš Rolinek dostal přihrávku přímo před Bartošáka, ale skákavý kotouč nezpracoval.

25:14
    Nejprve se v mezikruží o střelu pokoušel Jacob Cardwell, ihned na to se jeho nepovedený pokus snažil napravit Sacha Treille! Bartošák byl ale připraven.

25:33
    Do třetice je ale znovu vyrovnáno! Ve druhém zápase v řadě skóruje MATĚJ BERAN, když za Bartošákova záda na druhý pokus dorazil Čáslavovu střelu od modré čáry! Asistence: Petr Čáslava.
    25:33 Matěj BERAN - 2:2

26:56
    Vítkovická odpověď na sebe ale nechala čekat jen půl minuty! Přesně mířenou tečí Kloučka překvapil JAN HUDEČEK a posílá Ostravany znovu do vedení. Asistence: Jan Výtisk.
    26:56 Jan HUDEČEK - 2:3

28:43
    Před Kloučkem se už ke kotouči dostával Radoslav Tybor, ale pardubický gólman zareagoval rychleji a kotouč vítkovickému útočníkovi sebral.

29:07
    Vondráčkovi stačilo bekhendem zasunout kotouč do odkryté branky, ale puk mu v poslední chvíli odskočil!

29:39
    Přesilovka pro Dynamo Pardubice. Dvě minuty za hákování si odpyká Daniel Kurovský.

30:00
    Druhou využitou přesilovkou Dynamo znovu vyrovnává stav dnešního utkání! David Tomášek viděl na modré čáře dobře postaveného JANA ŠČOTKU, který napřáhl ke střele a kotouč propadl Bartošákovi do sítě! Asistence: David Tomášek.
    30:00 Jan ŠČOTKA - 3:3

31:34
    Z úhlu nepříjemně střílel Marek Hrbas, ale Klouček jeho pokus vyrazil betonem.

32:27
    Do útoku se hnali domácí, ale zastavil je ofsajd.

32:44
    Těsně před Bartošákem nepřesně tečoval přihrávku od mantinelu Ján Sýkora.

33:00
    Také Vítkovice si zahrají přesilovku. Dynamo špatně vystřídalo a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě bude muset odsedět Jordann Perret.

33:10
    Přesilovkám se v dnešním utkání daří, další takovou využívají Ostravané a jdou znovu do vedení! K odraženému kotouči se před Kloučkem dostal ONDŘEJ ROMAN a uklidil jej do sítě. Asistence: Jakub Lev a Radoslav Tybor.
    33:10 Ondřej ROMAN - 3:4

35:00
    Milan Klouček do lapačky schovává tvrdý vítkovický příklep od modré čáry.

35:48
    K velké nelibosti domácích příznivců budou Vítkovice hrát další přesilovku. Rozhodčí teď odpískal faul nefaul a Sacha Treille míří na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

35:55
    V Pardubicích ovšem znovu zhasíná hala a hra je přerušena.

Nastává stejná situace jako v první třetině. Druhá část hry bude dohrána až po osmnáctiminutové pauze.

Osmnáctiminutová pauza došla ke svému konci, ale v Tipsport areně stále není dostatek světla potřebný k pokračování hry. Přestávka se prodlužuje o pět minut.

35:56
    Vítkovická přesilovka může pokračovat. Rozhodčí hodil buly v útočném pásmu hostů.

36:25
    Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

36:56
    Přímo před Jakuba Lva se od Kloučka odrazil kotouč a vítkovický útočník měl před sebou odkrytou branku! Kotouč ale ze vzduchu nezasáhl.

37:48

38:31
    Sacha Treille uháněl sám na Bartošáka, nakonec ale celou akci zbrzdil a přihrával do lepší pozice Davidu Tomáškovi. Ten byl ale tísněn obráncem a k zakončení se vůbec nedostal.

39:41
    David Květoň si nadvakrát vyměnil kotouč s Radoslavem Tyborem a stála před ním úplně prázdná branka! Vítkovický útočník byl ale hodně nepřesný.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:01

40:26
    Od modré pálil Jan Výtisk, Klouček jeho střele vystavil jasnou stopku lapačkou.

40:41
    Patrik Poulíček obkroužil vítkovickou klec a bekhendem posílal kotouč před Bartošáka, ten ale puk zametl do bezpečí.

41:17
    Střela Daniela Kurovského byla tečována do ochranné sítě a hra je přerušena.

41:51
    Vítkovice budou hrát další přesilovku. Jacob Cardwell fauloval v šanci Davida Květoně a dostává dvě minuty za sekání.

43:32
    Marek Hrbas pálil příklepem od modré, Klouček jeho pokus vyrazil.

43:51

44:28
    Od mantinelu střílel Marek Trončinský, zasáhl ovšem Bartošáka přímo do hrudi a Vítkovice dostávají kotouč do bezpečí.

44:52
    Přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo. Petr Kolouch inkasuje menší trest za hákování.

45:22
    Jakub Lev dobře bránil na modré čáře a dokázal kotouč procpat do středního pásma.

46:04
    Tentokrát Ostravané dostávají kotouč až za Kloučka.

46:47
    Dynamo se snaží dostat se do šance, ale zatím to moc nevychází.

46:52

47:25
    Hokejisté Dynama budou mít možnost reparátu. Dvě minuty za podražení dostává Radoslav Tybor a posílá svůj tým znovu do čtyř.

48:00
    Marosz posílal kotouč před branku, ale Vítkovice jej zachytily a dostaly ven z pásma.

48:37
    Cardwell trefil pouze obránce před sebou.

49:08
    Treille posílá kotouč z dorážky jen těsně vedle!

49:25

49:48
    Starý od mantinelu pálil mimo.

50:20
    Je tu další přesilovka pro Dynamo Pardubice! Za podražení míří na trestnou lavici na dvě minuty Ivan Puzič.

50:44
    Po Cardwellově přihrávce pálil z první Ty Wishart, ale Bartošák kryje.

50:53
    Vítkovice vyhazují kotouč.

51:15
    Cardwell posílal od modré čáry před branku kotouč na teč, ale Rolinek na puk nedosáhl, Bartošák si připisuje další zásah.

51:42
    Ščotkův příklep trefil do brusle Patrika Zdráhala.

52:20

52:21
    Patrik Bartošák se skvěle přesunul proti střele Matěje Berana z pravého křídla! Pardubický útočník už málem zvedal ruce nad hlavu.

53:12
    Tomášek bekhendem pálí mimo. Vítkovice jsou díky sérii oslabení úplně mimo hru.

53:37
    Střela Jána Sýkory byla sražena do ochranné sítě.

54:14
    Wishart nepříjemně tečoval přízemní vítkovický pokus od mantinelu a Klouček se musel mít hodně na pozoru.

54:20
    Zakázané uvolnění Dynama.

55:19
    Ján Sýkora ve středním pásmu chtěl zpracovat přihrávku, ale kotouč mu odskočil mimo mantinely.

56:05
    Po kombinaci domácích v útočném pásmu Vítkovice raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

56:21
    Šestá přesilovka pro Dynamo. Špatné vítkovické střídání odsedí na trestné lavici Radoslav Tybor.

57:08
    Tři veliké šance Dynama Pardubice! Ani jednou ovšem kotouč neskončil za Bartošákem.

57:57
    Cardwellovu střelu se ze všech sil snažil za Bartošáka dorazit Treille, ale Vítkovicím se daří vyhodit.

58:21

58:48
    Po čtyřech oslabeních v řadě si přesilovku konečně zahrají Vítkovice. Domácí kapitán Rolinek dostává dvě minuty za krosček.

58:48
    Oddechový čas pro domácí tým.

59:05
    Dynamo dostává kotouč za Bartošáka.

59:30
    Zbývá poslední půl minuta, o puk se bojuje v rohu hřiště za Bartošákem.

Dynamo bylo v poslední třetině u všeho dřív, sehrálo čtyři přesilovky a ze všech sil se snažilo vyrovnat stav utkání. Hodně divoký zápas se dvěma přerušeními vinou výpadku světel nad hrací plochou ale nakonec lépe vyzněl pro Vítkovice. Vítězný gól na 4:3 z jejich pohledu vstřelil ve 34. minutě Ondřej Roman. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke. (17:59:54)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 6. J. Sýkora (Rolinek), 26. Beran (Čáslava), 30. Ščotka (Tomášek) – 11. Baranka (Tybor, O. Roman), 17. Lev (O. Roman, Baranka), 27. Hudeček (Výtisk), 34. O. Roman (Lev, Tybor)

Rozhodčí: Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík

Diváci: 7 024