Montreal – Buffalo 3:0 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (po pr.) | Florida – Chicago 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.)
Arizona – Vegas 2:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:0 (kon.)
Colorado – Calgary 2:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.) | Carolina – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.)
NY Rangers – Vancouver 4:3 (3:2 po s.n.) | Boston – Edmonton 2:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
Los Angeles Kings
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Neděle 26.11.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Anaheim Ducks.

Anaheim Ducks odehrál 22 zápasů s bilancí 8-2-3-9 a vybojoval 23 bodů. V tabulce Západní konference je na třináctém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Bostonem Bruins 4:2, Floridou Panthers 3:2 a v nájezdech se San Jose Sharks 3:2. Tým nestačil na Vegas Golden Knights 2:4 a na Winnipeg Jets 1:4.

Los Angeles Kings odehrálo 23 zápasů (9-3-3-8) a vybojovalo 27 bodů. Díky tomu je na páté pozici Západní konference. Z posledních pěti zápasů ale prohrálo čtyři. Nestačilo na Boston Bruins 1:2, Vegas Golden Knights 2:4, Winnipeg Jets 1:2 a v prodloužení na Arizonu Coyotes 2:3. Porazilo Floridu Panthers 4:0.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání brzy začne.

00:01

00:15
    Zápas mezi Kings a Ducks začíná v poklidném tempu.

00:32
    Corey Perry se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale kotouč v brankovišti sebral domácí brankář podobně jako to dělával Dominik Hašek.

00:50
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:28
    Jonathan Quick má kotouč za svou brankou, kam vyjel a rozehrává.

01:53
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Mike Liambas – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 5 min., bitka).

01:53
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Na výraznější šanci čekáme.

02:19
    Jake Muzzin se dostal k zakončení od modré čáry, jeho pokus snadno brankář vyrazil, a pak nahazoval kotouč na bránu z velké dálky.

02:57
    Cam Fowler nahodil puk na branku, ten mířil mimo, ale raději jej domácí brankář ukryl do rukavice, vhazovat se bude před brankou Kings.

03:00
    Tři minuty hry jsou pryč a registrujeme další střelecký pokus Sami Vatanena. Domácí gólman byl pozorný.

03:37
    Jonathan Quick viděl na kotouč, a tak mohl snadno zneškodnit střelecký pokus Cama Fowlera.

04:22
    Hostující celek hraje aktivně, další akci vedl Andrew Cogliano. S jeho zakončením si brankář Jonathan Quick dokázal poměrně snadno proadit. Následná střela Wagnera mířila nad.

04:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Oscar Fantenberg – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 5 min., bitka).

05:26
    Domácí celek se dostal ke střele od modré čáry, pokus Jake Muzzina ovšem postrádal přesnost.

05:49
    Na druhé straně to zkoušel Brandon Montour. Ani jeho střelecký pokus nebyl příliš přesný.

06:22
    Z dobré pozice mezi kruhy to zkoušel Dustin Brown. Jeho střelecký pokus postrádal přesnost.

06:50
    Tvrdou ránou od modré se prezentoval Sami Vatanen. Jeho ránu zablokoval Jonny Brodzinski.

07:14
    Anaheim se nyní dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:21
    Domácí celek se mohl dostat do vedení, jenomže to by musel Adrian Kempe ve vyložené střelecké pozici trefit odkrytou část branky.

07:41
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Chris Wagner – 2 min., nedovolené bránění).

08:04
    Jake Muzzin zakončoval, jeho střelecký pokus kryje Jakob Silfverberg.

08:25
    Početní výhoda se domácímu celku nedaří podle představ, Kings se nemohou dostat do výraznější šance.

08:50
    Aktivně hrající Anaheim vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

09:06
    Ryan Miller kryje střelecký pokus, který vyslal Adrian Kempe.

09:23
    Tanner Pearson zakončoval o něco později a i jeho projektil kryje hostující gólman.

09:25
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 5 min., bitka).

09:41

10:08
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení. Výborně to udělal Corey Perry. Elegantně obkroužil branku a našel na ose hřiště volného spoluhráče. Tím byl NICK RITCHIE, který dostal přihrávku a poměrně snadno zakončoval. Asistence: Corey Perry a Cam Fowler.
    10:08 Nick RITCHIE - 0:1

10:34
    Sledujeme rychlou pasáž hry, v prvních deseti minutách jsme viděli jeden gól, tři bitky a několik drobných šancí a potyček. Že by toho bylo málo, tak to ani náhodou.

11:16
    Ryan Miller musel být pozorný, se střelou Dustina Browna si tak tak dokázal poradit. Buly před jeho brankou, nejprve ale komerční přestávka.

11:55
    Od modré čáry to zkoušel Jake Muzzin, s jeho pokusem si dokázal poměrně snadno poradit brankář.

12:15
    Brandon Montour se propracoval do zakončení na druhé straně, jeho povedenou ránu ale také dobře kryje brankář domácího celku.

12:17
    7:6, střelecky jsou aktivnější hokejisté domácího celku, kteří ovšem ale prohrávají.

13:15
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hokej se přelévá ze strany na stranu.

13:33
    Hosté se při pokusu vybojovat útočné pásmo dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve střední třetině.

13:50
    Jonathan Quick kryje střelecký pokus, který z bezprostřední blízkosti zápěstím vyslal Mike Liambas,

14:03
    Cam Fowler zakončoval rychlou akci svého týmu, ale trefil jen prostor, kde byl Trevor Lewis. Komerční přestávka.

14:38
    Z pravého kruhu zakončoval Alex Iafallo. Jeho střelecký pokus zablokoval hostující Nick Ritchie.

15:00
    Nyní se píská zakázané uvolnění, hostující celek špatně rozehrál, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

15:17
    Po rychlé protiakci se do zakončení probojoval domácí tým. Tyler Toffoli to zkoušel střelou zápěstím, ale brankáře neprostřelil.

15:18
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., držení protihráče).

16:00
    Čtyři minuty před koncem první třetiny dobře zakončoval Drew Doughty. S jeho projektilem si poradil brankář Ryan Miller.

16:13
    Anaheim hraje oslabení zatím velmi dobře, domácí celek si nemůže vypracovat výraznější šanci.

16:46
    Alec Martinez zakončoval tvrdou střelou, jeho pokus zablokoval Jakob Silfverberg. Následně kotouč končí v ochranné síti nad brankou.

17:00
    Před brankou Ducks výborně tečoval kotouč Jonny Brodzinski. Jeho teč kryje brankář hostujícího celku.

17:04
    Znovu se do zakončení dostal domácí Jonny Brodzinski. Jeho pokus ale tentokrát dobře zablokoval Cam Fowler.

17:18

17:39
    Ryan Miller musel zasahovat, ke střele se propracoval Jussi Jokinen.

18:16
    Jonathan Quick kryje ránu, kterou z mezikruží vyslal Andrew Cogliano. Výborně zakončoval hráč Ducks.

18:30
    Z levého kruhu zkoušel štěstí Marián Gáborík. Jeho rána ale končí mimo branku.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:24
    Derek Forbort ve středním pásmu sestřelil Jakoba Silfverberga. Oba zbytek třetiny dohrají.

19:50
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Střelecky aktivnější domácí celek (11:9) po první třetině prohrává s Anaheimem 0:1. Zatím jedinou branku vstřelil Nick Ritchie po výborné Perryho přihrávce.

20:01

20:19
    K první střele ve druhé třetině se dostal hostující celek. Z kruhu vypálil Nick Ritchie. Jeho rána postrádala přesnost.

21:06
    Z podobné pozice o něco později vypálil Chris Wagner, ale ani on nepřekonal brankáře soupeře.

21:20
    Brankář Ryan Miller přidržel kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou, mnoho výrazných šancí k vidění není v úvodu druhé třetiny.

22:10
    Domácí Marián Gáborík se propracoval do zakončení, jeho pokus postrádal přesnost. Branku netrefil.

22:40
    Podobně nepřesně seřízená mířidla měl také Trevor Lewis. Ani tento hráč Los Angeles netrefil přesně.

23:13
    11:7, střelecky jsou aktivnější domácí, zatím se ale nemohou střelecky prosadit.

24:02
    Další domácí akci vedl Anze Kopitar, ale jeho pokus byl zablokovaný.

24:19
    Nejprve puk před brankou dobře tečoval Jake Muzzin. Hostující brankář si poradil, a pak si také Ryan Miller dokázal poradit s pokusem právě Kopitara.

24:23
    Corey Perry jen vyhodil kotouč ze svého pásma přes všechny čáry. Udělal to tak dobře, že domácí maskovaný muž musel být pozorný.

25:09
    Jakob Silfverberg skvěle tečoval před brankou, ale Jonathan Quick zůstává nepřekonaný. Pak branku od modré minul stejný hráč.

25:24
    Chris Wagner to zkoušel z levého kruhu, s jeho pokusem neměl domácí brankář mnoho práce.

27:08
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, snad jen Muzzinův pokus zablokoval Jakob Silfverberg.

27:24
    Kings se dostali do útočného pásma, Tyler Toffoli se propracoval ke kotouči, ale nedokázal přesněji vypálit.

27:53
    Jonathan Quick kryje kotouč, kterou od modré čáry vyslal Logan Shaw. Komerční přestávka.

28:04
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:42
    Sami Vatanen se propracoval do zajímavé střelecké pozice, s jeho pokusem od modré si dokázal poradit brankář.

29:30
    Derek Forbort se pokoušel probojovat do střelecké pozice, jeho pokus končí mimo branku. Následně už jeho spoluhráč vypálil lépe, a tak je přerušena hra.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hostující celek stále vede o jeden gól.

30:30
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

31:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ducks. Následně Derek Forbort minul branku, a pak neuspěl ani tečí Marián Gáborík.

31:51
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Ducks.

32:03
    Od modré to zkoušel Anže Kopitar, ale jeho zakončení nebylo příliš přesné.

32:24
    Drew Doughty z mezikruží netrefil přesně branku, hostujíc gólman zasahovat nemusel.

32:52
    Drew Doughty se střetl s Joshem Mansonem.

33:00
    Sedm minut hry zbývá do konce druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.

33:23
    Antoine Vermette se propracoval do střelecké pozice, jeho tvrdá rána končí nad brankou.

33:51
    Domácí akci vedl Tyler Toffoli, jeho pokus nad branku vytěsnil Ryan Miller.

34:28
    Od modré čáry se dvakrát pokoušel vypálit Jake Muzzin.

35:02
    Komerční přestávka, vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

35:48
    Ránu z první vyslal na branku hostujícího celku Jonny Brodzinski. Jeho pokus ale snadno kryje brankář Ducks. Vhazovat se tak bude před jeho brankou

36:23
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlou pasáž hry, která se zbytečně nepřerušuje.

36:38
    Logan Shaw nadvakrát nedokázal z mezikruží trefit branku. Ani jednou nemusel zasahovat brankář Kings, kotouč byl hodně nepřesný.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., hákování).

38:06
    Derek Grant vypálil dobře, jeho pokus byl zablokovaný.

38:50
    Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma a vypálit.

39:00
    Probíhá poslední minuty hry ve druhé třetině.

39:37
    Tanner Pearson dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Ducks.

39:38
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., sekání).

39:44
    Jonathan Quick kryje pokus, který z ostrého úhlu vyslal Josh Manson.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Domácí celek je dál střelecky aktivní, pokouší se vyrovnat, ale zatím chytá hostující brankář výborně. Anaheim stále vede 1:0.

40:01

40:11
    Hostující celek zahrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:43
    Domácí celek hraje přesilovku, ale stabilněji do útočného pásma se probojovat nemůže.

41:11
    Drew Doughty zakončoval a jeho pokus zablokoval hostující Chris Wagner.

41:46

41:56
    Sledujeme poklidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není.

42:30
    Adrian Kempe tečoval kotouč před brankou, ale neuspěl.

42:41
    Ryan Miller kryje kotouč po další zajímavé střele, kterou jemně tečoval Alex Iafallo.

43:05
    Jake Muzzin se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Antoine Vermette, následně kotouč kryje brankář Ducks. Vhazovat se bude před jeho brankou.

43:59
    Z horní hranice kruhu vypálil Antoine Vermette. Puk vyrazil brankář domácího celku.

44:35
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

45:00
    Kurtis MacDermid minul branku od modré čáry.

45:12
    Jakob Silfverberg ani Brandon Montour nedokázali ve výborných střeleckých pozicích překonat brankáře Kings. Jonathan Quick nyní své spoluhráče podržel.

45:13
    Vhazovat se bude před domácí brankou. Los Angeles následně vybojovalo kotouč, a tak se směr hry otáčí.

45:42
    Jonathan Quick musel být pozorný, do zajímavé šance se dostal Kalle Kossila. S jeho pokusem si domácí gólman snadno poradil.

46:15
    Hampus Lindholm vypálil od modré čáry, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

46:30
    22:19, střelecky je stále aktivnější domácí celek, který ovšem pořád hledá recept na brankáře Ducks.

46:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonny Brodzinski – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

47:29
    Pro vlastním oslabení se do šance dostal Trevor Lewis. Jeho pokus při početní nevýhodě dokázal Ryan Miller vyrazit.

48:01
    Hosté mají přesilovou hru, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice, obrana Kings hraje výborně.

48:55
    Střelou zápěstím to zkoušel Corey Perry. Brankáře Los Angeles prostřelit nedokázal.

49:11
    Marián Gáborík si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale prostřelit gólmana Millera nedokázal.

49:57
    Tanner Pearson to vzal na sebe, dostal se mezi kruhy, odkud vypálil. Jeho ránu zablokoval jede z hráčů Ducks.

50:08
    Tanner Pearson zkoušel vypálit rychle z otočky, jeho ránu zablokoval Hampus Lindholm.

51:13
    Z hodně ostrého úhlu zakončoval Oscar Fantenberg. Puk kryje ve své výstroji brankář Ryan Miller.

51:30
    Komerční přestávka.

51:41
    Po krátké pauze pokračuje hra dál. Anaheim stále vede o jednu branku.

52:35
    Anže Kopitar vedl akci svého týmu, dostal se do zakončení, jeho ránu ale brankář Ducks vytěsnil nad branku.

53:06
    Derek Forbort výborně vypálil. Jeho pokus propadl brankáři Millerovi. Puk se odrazil od tyčky k betonu a maskovaný muž jej nohou odrazil mimo branku. Následně přerušil hru.

53:43
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně nepřerušuje.

54:17
    Mnoho šancí k vidění není, hostující celek stále drží jednobrankové vedení. Kings se zatím nemnohou stabilněji usadit před brankou soupeře.

55:03
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Dustin Brown vypálil z dobré pozice, ale brankáře soupeře nepřekonal.

55:23
    Andrew Cogliano zakončoval rychlou akci svého celku, ale překonat brankáře nedokázal.

56:04
    Ryan Miller kryje další střelecký pokus domácího celku, dobře to udělal Marián Gáborík.

56:30
    Domácí hokejisté na vyrovnání už mnoho času nemají, sledujeme klidnější pasáž hry.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:17
    Drew Doughty nahazuje kotouč do útočného pásma, a pak jde rychle střídat.

58:00
    Kings se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, hosté hrají takticky velmi dobře.

58:06
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Ducks.

58:18
    Anaheim se brání, nyní odehrál na další zakázané uvolnění.

58:18
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

58:28
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Hostující obrana nechala DUSTINU BROWNOVI příliš mnoho prostoru. Domácí hráč si položil brankáře a puk pohodlně poslal do horní části branky. Asistence: Trevor Lewis a Drew Doughty.
    58:28 Dustin BROWN - 1:1

59:08
    Jonathan Quick nyní podržel svůj tým, dokázal zastavit velkou šanci soupeře. Nerozhodný stav tak stále trvá.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Vyrovnání jsme se dočkali ve třetí třetině, a tak bude následovat prodloužení, které se hraje pět minut tři na tři systémem náhlá smrt.

60:01

60:20
    Hraje se hodně opatrně, ani jeden celek nechce chybovat.

60:34
    Josh Manson neměl komu přihrát, a tak vrací hru do obranného pásma.

61:21
    Brandon Montour se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale kotouč mu vypíchl domácí gólman.

61:47
    Korbinian Holzer minul branku střelou z mezikruží.

62:12
    Anže Kopitar dostal hru do útočného pásma, zakončit se mu ale nepodařilo.

62:52
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., vysoká hůl).

62:52
    Oddechový čas pro domácí.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení. Drew Doughty minul odkrytou část branky.

63:20
    Ducks vyhazují přes všechny čáry, puk je už u branky Kings.

63:53
    Domácí celek kombinuje na útočné polovině, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

64:36
    Anže Kopitar vypálil a jeho pokus byl zablokovaný.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy. Ty rozhodnou o vítězi zápasu.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jussi JOKINEN neproměňuje. Chtěl trefit horní část branky, ale neuspěl.

1. série
    0:1
    Corey PERRY proměňuje. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak poslal puk k tyčce.

2. série
    0:1
    Jonny BRODZINSKI neproměňuje. Zakončit nedokázal, puk mu ujel.

2. série
    0:1
    Jakob SILFVERBERG neproměňuje. Horní část branky minul.

3. série
    1:1
    Anže KOPITAR proměňuje. Rozpohyboval si brankáře a puk poslal do volného prostoru u tyčky.

3. série
    1:1
    Cam FOWLER neproměňuje. Trefil tyčku.

4. série
    2:1
    Trevor LEWIS proměňuje. Nic nevymýšlel, prostře vystřelil a trefil se.

4. série
    2:1
    Kevin ROY neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je TREVOR LEWIS.
    Trevor LEWIS - 2:1

Dva body získává domácí celek, který vyhrává v samostatných nájezdech 2:1. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Trevor Lewis. Díky tomuto momentu vyhrává Los Angeles tento duel na své půdě.

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:00

1. Jonathan Quick (LAK) 25 zák., 1 gól, 96,2%
    2. Ryan Miller (ANA) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Trevor Lewis (LAK) 0+1; rozhodující nájezd (07:40:33)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 59. D. Brown (Lewis, Doughty), rozh. náj. Lewis – 11. N. Ritchie (Perry, Fowler)