Alkmaar – Zwolle 4:1 (kon.) | Feyenoord – Eindhoven 2:0 (kon.)
2:0 (2:0)
PSV Eindhoven
Středa 31.01.2018, 20:45Nizozemský pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování čtvrtfinále nizozemského poháru! Dnes nás čeká lahůdka v podobě souboje mezi Feyenoordem Rotterdam a PSV Eindhoven! Výkop je stanoven na 20:45.

Vzájemný souboj v letošní sezóně

Dnešní celky se spolu letos zatím střetly pouze jednou. V polovině měsíce září se z výhry na domácí půdě radovalo PSV. Jedinou branku vstřelil Pereiro.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Tapia, St. Juste, Van Beek, Malacia – Vilhena, El Ahmadi, Toornstra – Larsson, Jorgensen, Berghuis
    Náhradníci: Amrabat, Basacikoglu, Bijlow, Boetius, Botteghin, Diks, Haps, ten Hove, ven der Heijden, van Persie, Vente

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Schwaab, Isimat-Mirin, Brenet – Ramselaar, Mauro Junior, Hendrix – Pereiro, de Jong, Lozano
    Náhradníci: Bergwijn, Gudmundsson, Lammers, Luckassen, Malen, Obispo, Paal, Rigo, Room, Rosario, van Ginkel, van Osch.

1

1
    Hned od úvodních minut můžeme ve zvukových mikrofonech slyšet velmi hlučnou atmosféru.

2
    Domácí Feyenoord zatím drží míč na svých nohách a postupným útokem se snaží dostat na polovinu soupeře.

3
    Feyenoord předvedl nepřesnou rozehrávku, a proto je nyní u míče brankář hostů Zoet.

4
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Domácí jdou velmi rychle do vedení! SAM LARSSON si naběhl před bránu a uklízel míč do zcela odkryté brány. Jorgensen si připsal přihrávku po svém střeleckém pokusu, který Zoet vyrazil. 1:0.
    4. Sam LARSSON - 1:0

4
    Žlutou kartu dostává De Jong (PSV Eindhoven).

6
    Domácí fotbalisté pokračují ve velmi aktivní hře. Začátek utkání je v jejich režii.

7
    Střeleckým pokusem ze střední vzdálenosti se blýskl Vilhena. Brankář Zoet nakonec zasahovat nemusel.

8
    Žlutou kartu dostává Toornstra (Feyenoord Rotterdam).

9
    Další náznak šance domácího celku skončil nepřesností. Nyní se bude vykopávat od brány hostů.

11
    Feyenoord má zatím zápas jednoznačně pod kontrolou. Právě totiž drží míč na své polovině a svého dnešního soupeře zatím k ničemu vážnějšímu nepustil.

13
    Držení míče v úvodu dnešního zápasu: 63 ku 37.

15
    Přihrávku pravého obránce Ariase zastavil Berghuis, který se může rychle vydat kupředu. V útočné akci ho podporují čtyři spoluhráči.

16
    Pereirovi nevyšlo zpracování míče. Autové vhazování budou obstarávat domácí.

17
    Také PSV se na delší dobu zmocnilo míče. Feyenoord se zatím dobře brání před svým soupeřem.

18
    Pereiro vybojoval pro hosty první rohový kop v zápase. Uvidíme, zda-li něčím branku Jonese ohrozí.

19
    Obránci hostů, v čele se stoperem Schwaabem, vše rychle a dobře vyřešili. U míče je však opět Eindhoven.

20
    Lozano vypálil ze střední vzdálenosti velmi dobře. Jeho střela skončila asi půl metru vedle pravé tyče Jonesovy brány. Tohle byla zatím největší příležitost hostujicího celku.
    20. První velká šance hostů

21
    Hosté se v posledních minutách zvedli a jsou jednoznačně víc a víc nebezpečnější.

23
    S rozehrávkou musí domácímu týmu vypomoct také brankář Jones. Ten už dnes několikrát ukázal, že umí hrát i nohama velmi dobře.

24
    Malacia fauloval, a tak měli hráči Feyenoordu možnost zahrávat přímý kop. Pro centr Vilheny si došel brankář Zoet a uklidnil situaci.

26
    Na trávníku zůstal ležet Lozano. Velmi ostře se na půlící čáře střetl s kapitánem Feyenoordu El Ahmadim.

28
    Hosté postupně přitápějí pod kotlem. Počet střel už vyrovnali a nyní měli možnost si vytvořit velmi zajímavou akci. Jen kousek jim chyběl k tomu, aby zakončili.

29
    Žlutou kartu dostává Malacia (Feyenoord Rotterdam).

30
    Eindhoven rozehrával volný přímý kop zhruba z dvaceti metrů od brány domácích. Záložník Junior se snažil ještě hledat ve vápně své spoluhráče. Exekuce tohoto přímého kopu se mu ale vůbec nepovedla.

31
    Domácí zastavil v útočné akci ofsajd.

33
    Domácí se dostávali do rychlého brejku, který bohužel pro ně, Jorgensen zabrzdil.

35
    PSV se snaží kombinovat kolem půli hřiště. Nedaří se jim však najít nějaký prostor mezi hráči Feyenoordu. Myslím si, že zatím máme možnost sledovat velmi atraktivní fotbal.

36
    A je to o dva góly. Domácí rozehrávali rohový kop, po kterém se míč odrazil k TONNYMU VILHENOVI. Záložník Feyenoordu naprosto parádní ránou z dobrých 25 metrů zvýšil náskok domácích.
    36. Tonny VILHENA - 2:0

38
    Domácí při další rychlé akci zastavil ofsajd Jorgensena.

39
    Zoet si nyní musel poradit s nepříjemnou situací. Ihned posouvá balón na své spoluhráče, kteří vyrážejí dopředu.

41
    Momentálně probíhá 41. minuta zápasu. Feyenoord zatím vede o dvě branky, ale přesto se také hosté v posledních minutách velmi často dostávají do palebných pozic. Sledujeme zatím velmi ofenzivní utkání.

43
    Hosté se ubránili před brejkem, který táhl Larsson. Malacia se stihl včas a rychle vrátit do obrany.

45
    Nastavovat se bude 1 minuta nad rámec hrací doby v prvním poločase.

45+1

Právě nám skončil první poločas dnešního zápasu. Feyenoord předvedl skvělý začátek utkání a zaslouženě se ujal vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Larssona. Druhou branku v dnešním utkání vsítil Tonny Vilhena v 36. minutě po pěkné střele ze střední vzdálenosti. Také PSV ukázalo několikrát svou kvalitu, na domácí to ale nestačí. Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.

Oba týmy už pomalu vychází z kabin. Za chvíli se začne hrát druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Malacia, přichází Haps.

47
    Pokus o křižnou přihrávku Juniorovi nevyšel. Vhazovat bude domácí bek Tapia.

48
    Jorgensen se sám až zbytečně zahnal na svou polovinu. Nakonec celou situaci zvládl a vybojoval pro své mužstvo aut.

49
    Toornstrův centr z pravé strany žádného adresáta nanašel. Míč skončil opět v zámezí.

50
    První náznak šance ve druhém poločase pro domácí. Berghuis se dostal přes obránce Breneta, posunul míč na Jorgensena, který ještě hledal spoluhráče před bránou. Bohužel pro Feyenoord, hostující obrana balón odkopla.

52
    Jorgensen si doslova pohrál s obránci Eindhovenu. Nakonec to možná s kličkama přehnal, ale vybojoval roh.

53
    Hlavička jednoho z domácích hráčů se do brány Zoeta nevešla.

53
    Jones musel vytáhnout důležitý zákrok proti střele Pereira. Následovat bude rohový kop, tentokrát na opačné straně.

55
    Rozhodčí musí řešit velmi zajímavé situace. Emoce planou na obou stranách.

55
    Lozano vypálil, reklamoval u sudího teč, nakonec se bude odkopávat od svatyně Jonese.

56
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře, zatím bez náznaku střelby.

57
    Televizní kamery zabraly na střídačce Robina van Persieho. Nic nenaznačuje tomu, že by se měl dnes na trávníku objevit, protože se ani nerozcvičuje.

58
    A mohlo to být 3:0! Přímý kop propadl až do malého vápna, kde jemně míč tečoval Jorgensen. I s přispěním zákroku Zoeta míč v brance neskončil.
    58. Závar před brankou Eindhovenu

59
    Jorgensen vsítil branku, na kterou mu krásně přihrál Vilhena.

60
    Ale pozor, dost možná to byl ofsajd. Sudí se radí s kolegou u videa.

60
    Branka nakonec neplatí!
    60. Neplatná branka domácích

62
    Zajímavá standartní situace se naskytla pro hostující tým.

62
    Brankář Jones vytáhl přímý kop hostujícího hráče na břevno. PSV nebylo daleko od snížení.

64
    Vilhena inkasoval ostrý zákrok od Pereira. Vypadá to, že na hřiště budou přivoláni zdravotníci.

65
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Ramselaar, přichází van Ginkel.

66
    Hosté rozehrávali roh. Domácí jej však s klidem ubránili.

68
    Jones musel zasáhnout před útočícími hráči hostů. Brankář Feyenoordu může hru uklidnit.

69
    Pro nepovedený centr záložníka Larssona si měl možnost dojít Zoet na opačné straně.

70
    Žlutou kartu dostává Van Beek (Feyenoord Rotterdam).

70
    Také ve druhém poločase se hraje rychlý a pohledný fotbal. Navíc přibývají i ostré souboje. Ve zbývajících minutách se jistě máme na co těšit.

71
    Domácí si vypomáhají rozehrávkou na krátko.

72
    Trenér Cocu se snaží hnát své svěřence k aktivnější hře. Zatím to ale příliš nefunguje.

72
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Pereiro, přichází Lammers.

73
    K Jorgensenovi míč nedoputoval. Rozehrávat se bude od brány hostů.

75
    Lammersův průnik po levém křídle dokázal přesným a včasným skluzem zastavit obránce Tapia.

76
    Emoce v posledních minutách hoří na obou stranách. Tentokrát se na trávníku objevil v nefotbalové pozici Junior.

77
    Žlutou kartu dostává Hendrix (PSV Eindhoven).

78
    Berghuis nedokázal udržet míč na útočné polovině déle. Aut pro hosty. Útočník Feyenoordu si ještě něco vyjasňuje se sudím.

79
    Zoet svým dlouhým nákopem hledat své spoluhráče. Lépe však zapracovali domácí.

80
    Lozanův rohový kop dokázala obrana Feyenoordu bezpečně odvrátit. PSV pokračuje v práci s míčem.

81
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Schwaab, přichází Bergwijn.

82
    Eindhovenu byl odpískán faul. Tohle domácím naprosto vyhovuje a zároveň je to přibližuje postupu do dalšího kola.

83
    De Jongova přihrávka do pokutového území přesná nebyla. Dneska to určitě není příjemný den pro tohoto útočníka PSV.

83
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Larsson, přichází Botteghin.

84
    Tapia leží v bolestech na trávníku, předtím byl v kontaktu s de Jongem.

86
    Střelu Maura Juniora dokázala obrana Rotterdamu zastavit. Hosté jsou i nadále u míče.

87
    Eindhovenu už moc času na to, aby vsítil dva góly nezbývá. Naopak domácí mají možnost vyrážet do rychlých brejků.

88
    Botteghin se snažil u sudího vymodlit penaltu. Bylo to ale od domácího hráče dost naivní.

89
    Hostům se nedaří ani dobře odcentrovat. Domácí se v pohodě brání.

89
    Žlutou kartu dostává van Ginkel (PSV Eindhoven).

90
    Domácí fandové už pomalu slaví a vytleskávají své hráče.

90+1
    Pro jednoduchý centr Ariase si v pohodě došel brankář Jones. Nyní míč chvíli podrží a až pak jej vykopne nebo vyhodí.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+2
    PSV už zbývají necelé tři minuty. Stoperům se nedaří pořádně rozehrát.

90+3
    Brenetův centr ještě dokázal jeden z domácích hráčů prodloužit na roh. Do vápna už míří i brankář Zoet.

90+4
    Míč lapil Jones. Rozhodčí už pomalu kontroluje hodinky a brzy zřejmě odpíská konec.

90+5

Skončilo nám čtvrtfinálové utkání nizozemského poháru. Feyenoord zvítězil nad Eindhovenem 2:0 díky brankám Larssona a Vilheny. Nutno dodat, že zaslouženě.

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás zase příště. (22:41:08)

Daniel Fekets

Branky: 4. Larsson, 36. Vilhena

Karty:   8. Toornstra (FEY), 29. Malacia (FEY), 70. Beek (FEY) – 4. Jong (PSV), 77. Hendrix (PSV), 89. Ginkel (PSV)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:12. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:16.
    Feyenoord Rotterdam: Jones – Tapia, St. Juste, Van Beek, Malacia (46. Haps) – Vilhena, El Ahmadi, Toornstra – Larsson (83. Botteghin), Jorgensen, Berghuis

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Schwaab (81. Bergwijn), Isimat-Mirin, Brenet – Ramselaar (65. van Ginkel), Mauro Junior, Hendrix – Pereiro (72. Lammers), de Jong, Lozano