New Jersey – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Florida – Boston 3:2 (kon.)
Detroit – Montreal 3:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 4:3 (kon.)
Vancouver – Arizona 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Minnesota 5:4 (po pr.) | San Jose – Colorado 4:2 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
New York Rangers
Pátek 06.04.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a New York Rangers.

New York Rangers odehrál 80 zápasů s bilancí 24-10-9-37 a získal 77 bodů. V tabulce Východní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Carolinou Hurricanes 2:2. Nestačil na Washington Capitals 2:4 a 2:3 v prodloužení, Tampu Bay 3:7 a a New Jersey Devils 2:5.

New York Islanders odehrál 80 zápasů s bilancí 24-9-10-37 a získal 76 bodů. V tabulce Východní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Ottawu Senators 4:3 a Philadelphii Flyers 5:4. Nestačil na Floridu Panthers 0:3, Toronto Maple Leafs 4:5 a New York Devils 3:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, D. Seidenberg, Pelech, Pulock, Hickey, Davidson – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Prince – Johnston, Wagner, Clutterbuck.

New York Rangers: Pavelec (H. Lundqvist) – M. Staal, Pionk, Skjei, Sproul, Gilmour, O'Gara – Kreider, Zibanejad, Spooner – Vesey, Chytil, Zuccarello – Naměstnikov, K. Hayes, Bučněvič – Holland, Andersson, Carey..

00:01

00:15
    Anders Lee vypálil z dobré pozice, jeho projektil ale končí mimo branku. Gólman Pavelec zasahovat nemusel.

01:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

01:17
    Mathew Barzal rozehrává útočnou akci, dostal se do pásma, ale zakončit se mu nepodařilo.

01:41
    Na výraznější šanci v tomto zápase zatím stále čekáme.

02:00
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, ani jeden celek se nikam nežene, hraje se hodně takticky.

02:26
    Ross Johnston nahodil kotouč do útočného pásma, a tak šel střídat. Jeho spoluhráči následně museli hrát v obranném pásmu.

02:53
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., hákování).

04:05
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hostující celek se v přesilové hře dostává do vedení. Nejprve vypálil Brady Skjei, jehož pokus se odrazil od mantinelu za branku a puk dorazil do branky zkušený KEVIN HAYES. Asistence: Brady Skjei a Mats Zuccarello.
    04:05 Kevin HAYES - 0:1

05:12
    John Gilmour vypálil jako obránce od modré čáry, jeho projektil zblokoval mimo hrací plochu Brandon Davidson.

05:32
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu. Následně z mezikruží pálil Filip Chytil. Jeho rána ale končí mimo branku.

06:45
    Mnoho střel tento duel nenabízí, nyní musel zasahovat Ondřej Pavelec po střele Rosse Johnstona.

07:20
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

07:54
    Ryan Pulock minul branku z dobré střelecké pozice, gólman Rangers zasahovat nemusel.

08:43
    John Tavares dostává hru do útočného pásma, on ani jeho spoluhráči se do střelecké pozice dostat nedokázali.

09:45
    Aktivně hrající Jordan Eberle se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si poměrně snadno poradil brankář Pavelec.

10:13
    Andrew Ladd vypálil z mezikruží, jeho ránu poměrně snadno kryje brankář Rangers. Komerční přestávka.

10:15
    Zápas pokračuje dál, domácí celek hraje aktivně, a proto musel Pavelec zasahovat proti zakončení Priceho.

11:00
    Ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice, mnoho střel k vidění není.

11:30
    Brandon Davidson rozehrává od své branky, následně nahodil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

12:21
    Anders Lee se propracoval k zakončení z mezikruží, ta však končí mimo branku.

12:35
    Anders Lee nejprve minul branku, a pak zakončoval Ryan Pulock. Jeho projektil kryje gólman Ondřej Pavelec. Hra je tak přerušená, komerční přestávka.

13:46
    Momentálně sledujeme pasáž hry, ve které není k vidění mnoho šancí, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

14:12
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rangers, Pavelec tak musí být pozorný.

14:41
    Shane Prince pálil z dobré pozice před brankou Rangers, střela však nebyla vůbec přesná.

15:17
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, mírnější převahu mají hostující hokejisté, ale nedaří se jim vypracovat výraznější šanci.

16:02
    Islanders se dostali do útočného pásma špatně, a tak se píská postavení mimo hru. Bude se vhazovat, nejprve ale komerční přestávka.

16:50
    Brady Skjei rozehrává od své branky, snaží se vymyslet útočnou akci. Jeho spoluhráči se sice do útočného pásma dostali, ale nevypálili.

17:17
    Vladislav Naměstnikov jemně protečoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

17:40
    Mathew Barzal získal puk v útočném pásmu, poslal ho na modrou čáru, kde byl Brandon Davidson. Jeho tvrdá rána končí ve výstroji Pavelce.

18:43
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidný závěr prvního dějství.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, Neal Pionk pálil nepřesně od modré čáry.

19:22
    Rangers se vrací za svou branku, odkud rozehrávají poslední akci.

19:45
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku, pohotovou dorážkou se prosadil aktivně hrající Kevin Hayes.

20:01

20:30
    Chris Kreider vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář Islanders.

21:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

21:52
    Jimmy Vesey nedokázal prostřelit brankáře soupeře, s jeho pokusem si dokázal Jaroslav Halák poradit.

22:04
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Rob O'Gara – 2 min., držení).

22:35
    Přesilovku hrají domácí, kteří rozehrávají od své branky. Bránící se celek hraje velmi dobře.

23:00
    Jaroslav Halák rozehrává od své branky, Rangers dokázali vyhodit přes všechny čáry.

23:45
    Až nyní vidíme střelu na branku, při vlastním oslabení vypálil Neal Pionk, jehož pokus kryje gólman Halák.

24:27
    Jaroslav Halák má na svém kontě další zákrok, tentokrát si poradil s pokusem, který z bezprostřední blízkosti vyslal Ryan Sproul.

24:55
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dočkal vyrovnání. Hickey vypálil od modré čáry a před brankou jeho projektil tečoval mimo dosah brankáře dnes aktivně hrající ANDERS LEE. Asistence: Thomas Hickey a Mathew Barzal.
    24:55 Anders LEE - 1:1

26:10
    Obrázek hry je stále stejný, sledujeme zejména souboj o střední pásmo bez výraznějších šancí.

26:45
    Filip Chytil pálil z dolní hranice kruhu, a tak musel zasahovat brankář Jaroslav Halák. Hra je přerušená. Komerční přestávka.

27:15
    Kotouč vypadl z hrací plochy, a tak je znovu přerušeno.

27:27
    Krásně sehraná akce a domácí celek otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení. Ladd už mohl zakončoval, ale ještě vylepšil situaci a puk přenechal zcela volnému spoluhráči. ANTHONY BEAUVILLIER zakončoval do odkryté branky. Asistence: Andrew Ladd a Brock Nelson.
    27:27 Anthony BEAUVILLIER - 2:1

28:48
    Rangers se pokouší něco vymyslet před brankou domácích, nyní ale Jaroslav Halák zasahovat nemusel.

29:12
    Mnoho velkých šancí v tomto zápase k vidění není, Rangers se pokouší hrát aktivně, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma.

30:13
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Islanders.

30:22
    Neal Pionk pálil od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno a bez problémů kryje gólman Islanders.

30:22
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase, domácím se podařilo otočit stav zápasu.

30:43
    Jaroslav Halák poměrně snadno zasahuje proti střele soupeře. Mika Zibanejad neměl nárok na úspěch.

30:44
    Domácí se pokouší rychle dostat do útočného pásma, první formace Islanders se do střelecké pozice nedostala.

31:12
    Jaroslav Halák opět kryje kotouč. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

31:30
    Nick Leddy nahodil kotouč do útočného pásma, a tak šel střídat. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

32:00
    Brock Nelson pálil z předbrankového prostoru, jeho projektil tak tak dokázal vyrazit brankář Ondřej Pavelec, odchovanec kladenského hokeje.

32:22
    Vladislav Naměstnikov a Brandon Davidson se střetli ve středním pásmu, oba jsou poněkud otřesení, ale pokračují dál ve střídání.

33:30
    Z bezprostřední blízkosti pálil Cal Clutterbuck, jehož tvrdá rána končí mimo branku.

33:52
    John Gilmour rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do zakončení.

34:21
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., sekání).

34:38
    Jaroslav Halák kryje kotouč po střele Neala Pionka. Vhazovat se tak bude před jeho brankou. Rangers hrají přesilovou hru.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Rangers hrají početní výhodu poměrně dobře, snaží se hrát aktivně a domácí gólman má hodně práce.

35:34
    Jaroslav Halák kryje ránu, kterou od modré čáry vyslal Brady Skjei.

36:21

36:31
    Hra je přerušena, slovenský brankář znovu kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

37:33
    Ryan Pulock rozehrává od své branky, John Tavares se propracoval do střelecké pozice, ale minul.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:30
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

39:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

39:50
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dva góly ve druhé třetině znamenají, že se domácí celek dostal do vedení. Nejprve vyrovnal Anders Lee, a pak Anthony Beauvillier poslal své barvy do jednobrankového náskoku.

40:01

40:47
    Ryan Pulock dobře vypálil, a tak jeho projektil musel zastavovat brankář Pavelec.

41:36
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Islanders, protože kotouč po střele Matse Zuccarella končí mimo hrací plochu.

41:55
    Jaroslav Halák kryje ránu z pravého kruhu, kterou vyprodukoval aktivně hrající Pavel Bučněvič.

42:31
    Mnoho šancí k vidění v této fázi zápasu není, ani jeden celek se nikam nežene.

42:59
    Peter Holland vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Jaroslav Halák. Vhazovat se bude před jeho brankou.

43:12
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Islanders. Domácí celek stále vede o jednu branku.

43:34
    Anthony Beauvillier, autor rozdílové branky, se nyní dostal do další dobré střelecké pozice, ale minul branku.

44:14
    Ondřej Pavelec si dokázal poměrně snadno poradit s pokusem soupeře.

44:14
    Vhazovat se tak bude před brankou Rangers, domácí hokejisté se vrací k aktivní hře.

44:19
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Shane Prince – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

44:43
    Chris Wagner vypálil z dobré pozice, ale jeho projektil poměrně snadno kryje brankář Rangers.

45:17
    Neal Pionk pálil z dobré pozice, vypracoval si šanci při vlastním oslabení, a tak musel zasahovat brankář Halák.

45:35
    Početní výhodu zahájil hostující celek aktivně, nyní se však nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

46:09
    Brandon Davidson z pravého kruhu zakončoval a jeho projektil poměrně snadno zastavil brankář Pavelec, který má tak na svém kontě další zákrok.

46:57
    Ryan Spooner zakončoval přesilovkovou akci Rangers nepříliš povedenou střelou, ale i tak musel Jaroslav Halák zasahovat.

47:09
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Spooner – 2 min., sekání).

48:12
    Při hře 4 na 4 není k vidění mnoho velkých šancí, ani jeden celek si nemůže vypracovat výraznější střelecké pozice.

48:19

49:11
    Anders Lee vypálil zápěstím z předbrankového prostoru, jeho projektil kryje brankář Rangers. Bude se vhazovat.

49:40
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Domácí celek stále vede o jednu branku, pomalu se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

50:29
    Ross Johnston vypálil z dobré pozice před bránou, jeho pokus zblokoval soupeř.

50:46
    Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, Rangers se pokouší vyrovnat, domácí celek hraje velmi dobře defenzivně.

51:56
    Práce pro slovenského brankáře ve službách Islanders. Neal Pionk vyslal ránu z dobré pozice, s jeho pokusem si poradil gólman.

52:58
    John Gilmour se hned dvakrát dostal do střelecké pozice, ale ani jeden z jeho pokusů nebyl přesný.

53:05
    Peter Holland pálil z pravého kruhu, jeho ránu kryje brankář Jaroslav Halák.

53:32
    Anders Lee a John Tavares odehráli velmi dobré střídání, vypracovali si několik slibných šancí, ale navýšit domácí vedení se nepodařilo.

54:23
    Ryan Spooner pálil z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal trefit prostor branky.

54:52
    Další hostující rána byla zblokovaná obránce Islanders.

55:02

55:08
    Další zakázané uvolnění, vhazování znovu před brankou Islanders.

56:01
    Mnoho času už ze třetí třetiny nezbývá, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

56:30
    Brady Skjei rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru Rangers, ale domácí obrana je zatím pozorná.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:29
    Jaroslav Halák si dokázal poradit s pokusem, který vyslal z dobré pozice Marc Staal.

58:10
    Dvě minuty hry zbývají a Jaroslav Halák si poradil s pokusem Naměstnikova.

58:38
    Hosté hrají bez brankáře, snaží se vyrovnat, Ondřej Pavelec na střídačce.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Islanders stále vedou.

59:16
    Jaroslav Halák to zkusil přes celé kluziště a málem mu to vyšlo.

59:36
    Brady Skjei vypálil na branku, Jaroslav Halák kryje kotouč. Oddechový čas Rangers.

59:46
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí hokejisté vyhrají tento zápas.

59:58
    Ještě jedna střela, kterou ale drží Jaroslav Halák.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 2:1. Sice prohrávali o jednu branku, ale dokázali stav zápasu otočit. Anders Lee vyrovnal krátce po začátku druhé třetiny a Anthony Beauvillier poslal Islanders do vedení. Jaroslav Halák v brance domácích podal spolehlivý výkon, Ondřej Pavelec z 22 střel inkasoval dva góly.

1. Anthony Beauvillier (NYI) 1+0
    2. Jaroslav Halák (NYI) 34 zák., 1 gólů, 97,1%
    3. Thomas Hickey (NYI) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 34 zákroků, 1 gól, 97,1%
    Ondřej Pavelec (NYR) 59 minut, 20 zákroků, 2 góly, 90,9%
    Filip Chytil (NYR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:36 (04:00:14)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Lee (Hickey, Barzal), 28. Beauvillier (Ladd, B. Nelson) – 5. K. Hayes (Skjei, Zuccarello)

Rozhodčí: Pollock, Luxmore – Cherrey, Driscoll

Diváci: 14 152