New Jersey – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Florida – Boston 3:2 (kon.)
Detroit – Montreal 3:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 4:3 (kon.)
Vancouver – Arizona 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Minnesota 5:4 (po pr.) | San Jose – Colorado 4:2 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Montreal Canadiens
Pátek 06.04.2018, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:14:31)

Trestné minuty: 2:6

Utkání je u konce a hosté z Montrealu udrželi těsné vítězství. Detroit se ve třetí třetině pustil do tlaku, chtěl srovnat, jenže gól přišel na druhé straně. Po Kronwallově ztrátě zakončil ve 43. minutě brejk tři na jednoho Artturi Lehkonen. Z dvoubrankového náskoku se ale hosté radovali pouze chvíli, v následující minutě snížil Darren Helm. To ale bylo ze strany Detroitu vše, žádný drtivý tlak se nekonal a domácí tak připsali porážku po výsledku 3:4.

59:35
    Obrovský závar před Niemim mohl zakončit Zetterberg, gólman Montrealu ale zachoval chladnou hlavu a celou akci zvládl na brankové čáře vyřešil.

59:11
    Daley pálil z velmi ostrého úhlu, Niemi pouze kontroloval dráhu letu puku.

58:46
    Coreau je na střídačce, začala power-play Detroitu.

58:13
    Lernout na modré čáře jen tak plácl do puku, jeho pokus šel o notný kus mimo Coreauovu branku.

57:39
    Oba týmy střídají, domácí se nadechují k dalšímu útočnému výpadu.

57:02
    Witkowski se vydal za vlastním nahozením, za brankou ovšem neuspěl.

56:14
    DeKeyserova přihrávka na Zetterberga byla čitelná, hosté ji vystihli a zastavili. Akce Detroitu tak skončila kousek za modrou čárou.

55:14
    Helmova střela skončila u bránícího hráče, puk se k Niemimu nedostal.

54:36
    Booth vyhodil do středního pásma, Abdelkader se po puku marně natahoval. Ten je tak v držení hostů.

53:50
    Sledujeme teď zápas bez šancí a střel, tohle hostům vyhovuje, lépe se jim tak brání těsný náskok.

52:45
    Hosté dobře napadají rozehrávku Detroitu, hráči v červeném mají problém se dostat z vlastního pásma.

51:52
    Nahození do pásma Montrealu domácím nevyšlo, hosté se v poklidu chopili puku a sami vyrazili do protiútoku.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. D. Larkin (Ouellet, Frk), 23. Bertuzzi (Zetterberg, Kronwall), 44. Helm (D. Larkin, Witkowski) – 6. Deslauriers (Juulsen, Alzner), 32. Gallagher (Drouin), 35. Deslauriers, 43. Lehkonen (L. Shaw)

Detroit Red Wings: Coreau (Howard) – Daley, DeKeyser, Ericsson, Jensen, Ouellet, Kronwall (A) – Nyquist, Zetterberg (C), Bertuzzi – Mantha, D. Larkin, Helm – Athanasiou, Nielsen, Abdelkader (A) – Frk, Witkowski, Booth.
    Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry (A), Schlemko, Juulsen, Alzner, Lernout, Reilly – Gallagher (A), Drouin, Byron (A) – Lehkonen, J. de La Rose, Galchenyuk – Rychel, L. Shaw, Hudon – Carr, McCarron, Deslauriers.

Rozhodčí: Lambert, Skilliter – Berg, Gawryletz

Diváci: 19 515