New Jersey – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Florida – Boston 3:2 (kon.)
Detroit – Montreal 3:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 4:3 (kon.)
Vancouver – Arizona 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Minnesota 5:4 (po pr.) | San Jose – Colorado 4:2 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Montreal Canadiens
Pátek 06.04.2018, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Detroit Red Wings a Montreal Canadiens.

Domácí tým je na pátém místě Atlantické divize se ziskem pouhých 72 bodů a sezónu tak už pouze dohrává. Na hráče čekají poslední dva domácí duely a budou se tak chtít se svými fanoušky rozloučit co možná nejlépe. Detroit v posledních čtyřech utkáních bodoval, naposledy hrál v Columbusu a přivezl si bod za porážku 5:4 v prodloužení. O dvě branky se postaral Bertuzzi, jednou se trefili Helm a Nyquist.

Anthony Mantha 47 (24+23)

I hosté už pouze dohrávají nepovedenou sezónu, na šestém místě Atlantické divize mají 69 bodů. Zde je forma o něco horší, tým už tři zápasy čeká na výhru, naposledy ale byl blízko. Doma proti Winnipegu sehrál vyrovnaný duel, který rozhodlo až prodloužení, v něm se radoval Winnipeg a odvezl si výhru za výsledek 4:5. O čtyři góly Montrealu se postarali Lehkonen, Byron, Rychel a Galchenyuk.

Aleš Hemský (MTL) 0 (0+0)

Zápas v Little Caesars Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Detroit Red Wings: Coreau (Howard) – Daley, DeKeyser, Ericsson, Jensen, Ouellet, Kronwall (A) – Nyquist, Zetterberg (C), Bertuzzi – Mantha, D. Larkin, Helm – Athanasiou, Nielsen, Abdelkader (A) – Frk, Witkowski, Booth.

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry (A), Schlemko, Juulsen, Alzner, Lernout, Reilly – Gallagher (A), Drouin, Byron (A) – Lehkonen, J. de La Rose, Galchenyuk – Rychel, L. Shaw, Hudon – Carr, McCarron, Deslauriers.

Rozhodčí: Lambert, Skilliter – Berg, Gawryletz.

00:01

00:37
    Střílená přihrávka od modré mířila na Manthu, Gallagher ale holí srazil puk mimo ledovou plochu.

01:22
    Bertuzzi si vyměnil puk s Zetterbergem a těsně před Niemim tečoval prudký pas. Puk šel těsně vedle hostující branky.

02:37
    První střela na domácího gólmana, Coreau si ale se švihem od modré čáry poradil a vyrazil jej do bezpečí.

03:18
    Jacob de La Rose zachytil rozehrávku Detroitu, sám pak ale nebyl schopen akci rozvinout. O puk pak brzy přišel.

04:05
    Domácí Bertuzzi nezachytil prudkou přihrávku, o zakázané uvolnění se ale nejedná. Detroit pokračuje v útočné snaze.

04:45
    Nepíská se ani na druhé straně, Ouellet musí pospíchat za volným pukem a zahájí protiakci za vlastní brankou.

05:46
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Od modré čáry vystřelil Juulsen, jeho rána byla dvakrát tečována a posledním, kdo se puku dotkl, byl NICOLAS DESLAURIERS. Vypadalo to sice, že si pomohl kopnutím, domácí vśak situaci zkontrolovat nenechali a je to tak 0:1. Asistence: Noah Juulsen, Karl Alzner.
    05:46 Nicolas DESLAURIERS - 0:1

06:12
    Detroit si zahraje první přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Jacob de La Rose.

06:49
    Larkin neudržel puk, ten pak hosté po mantinelu vyhodili ven z pásma.

07:40
    A opět letí puk až před Coreaua. Domácím tato přesilovka moc nevychází.

08:12
    Hosté jsou v plném počtu, dvě minuty v oslabení přečkali bez větší námahy.

08:35
    Další vyloučení, nyní na straně Detroitu. Za podražení míří na trestnou lavici Danny DeKeyser.

08:55
    První kombinace měla končit u Gallaghera, toho ale domácí před brankovištěm odzbrojili a poté se nim podařilo se osvobodit.

09:30
    Další akce Montrealu končí postavením mimo hru.

10:09
    Opět se píská, hosté se dopustili hry vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.

10:35
    I Detroit přečkal první oslabení bez úhony, DeKeyser je opět na ledové ploše.

11:46
    Hraje se nyní nahoru dolů, nepřichází ale šance a tím pádem ani střely.

12:47
    Athanasiou neuspěl v souboji o puk za hostující brankou, Schlemko už zakládá protiakci Montrealu.

13:43
    Drouin posunul na Petryho, jeho následná dělovka mířila vedle.

14:57
    Ve hře je i plno nepřesností, puky přeskakují hráčské hokejky.

15:02
    Píská se zakázané uvolnění Montrealu, po trochu protaženém přerušení se bude vhazovat po Niemiho levici.

15:40
    Hosté se dostávali do šance, rozhodčí si však všimli faulu Artturiho Lehkonena a ten už je na trestné lavici s dvěma minutami za hákování. Je tu tak přesilovka pro Detroit.

16:42
    Kombinace domácích skončila v levém kruhu, Frkovu dělovku našel Niemi mezi svými chrániči.

16:52
    Další kombinaci hosté vystihli a dostali puk do středního pásma.

17:40
    Je po přesilovce, hosté jsou opět v plném počtu.

18:24
    Nepřesná kombinace Montrealu, hosté se sami zbavili útočného pásma.

18:50
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno a opravdu povedeným způsobem. Na obranné modré čáry se puku chopil DYLAN LARKIN, při své cestě kluzištěm si udělal ze soupeřů kužely a své sólo zakončil bekhendovou kličkou Niemimu – 1:1. Asistence: Xavier Ouellet, Martin Frk.
    18:50 Dylan LARKIN - 1:1

19:26
    Detroit je vyrovnávací trefou povzbuzen a opět je natlačen v útočném pásmu.

19:50
    Ještě jedno přerušení, Detroit se dopustil zakázaného uvolnění.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která i přes poměrně brzký gól dlouho přinášela hokej bez většího počtu střel a šancí. Jako první se trefili hosté, Juulsenovu ránu od modré čáry usměrnil za Coreaua Nicolas Deslauriers. Detroit se nemohl dostat do tempa, většina akcí končila ještě před zakončením, mírné probuzení přinesla až přesilovka a Frkova bomba. V 19. minutě ale parádní sólo předvedl Dylan Larkin a svou akci zakončil bekhendovým blafákem. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.

20:45
    Drouin rychle pronikl do útočného pásma a zprava prověřil Coreaua. Ten prudkou střelu zvládl zkrotit.

21:37
    Daley nedosáhl na Bertuzziho prudkou přihrávku, akce tak skončila zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Coreaua.

22:13
    Domácí tým jde do vedení. Kronwallova střela od modré přesná nebyla, ale po odrazu na levou stranu přihrál Zetterberh pŕed brankoviště a TYLER BERTUZZI už pouze zametl puk za Niemiho. Asistence: Henrik Zetterberg a Niklas Kronwall.
    22:13 Tyler BERTUZZI - 2:1

23:49
    Montreal má problém se probít přes střední pásmo, domácí skvěle forčekují.

24:13
    Niemi musel ukázat dobrý postřeh a vrhnout se po puku na svém brankovišti. Úvod druhé třetiny patří Detroitu.

24:48
    Bertuzzi opět operoval před brankovištěm, Niemi si ale nyní dával velký pozor a srazil puk mimo své území.

25:10
    Detroit si zahraje další přesilovku, za krosček byl vyloučen Mike Reilly.

25:58
    Frk vyslal dvě své dělovky a oběma sestřelil protihráče. Tvrdší byla druhá rána, Juulsen je už s bolestivou grimasou na střídačce.

26:49
    Domácí dostrkali puk za Niemiho, v brankovišti se snažili Abdelkader a Nyquist, rozhodčí ale ihned rozpažil a gól neuznal pro nedovolené bránění gólmanovi.
    26:49 Neuznaný gól Detroitu

26:49
    Celá situace je ale ještě rozebírána na videu.

26:49
    Kontrola neukázala nové skutečnosti a tak verdikt zůstal v platnosti. Stav je tak i nadále 2:1.

27:10
    Montreal se v oslabení ubránil a oba týmy tak znovu hrají v plném počtu.

27:57
    Tempo nyní trochu pokleslo, hraje se převážně ve středním pásmu, bez tahu na branku.

28:38
    Nevyšla ani akce Detroitu, vyhození po mantinelu hosté zachytili ve středním pásmu. O pokračování útoku se snaží Athanasiou.

29:17
    Do útočného pásma se vřítil Nyquist, zprava se natlačil před Niemiho, ten jej ale dokonale vybruslil a zabránil tak inkasování.

30:48
    Frk to zkusil levou stranou a byť byl dobře bráněn, podařilo se mu vystřelit. Niemi u své tyčky zasáhl a puk skončil za brankou.

31:13
    Nyní si zachytal i Coreau, musel čelit ráně od modré čáry, na pokus ale dobře viděl a připsal si pohodlný zákrok.

31:39
    Už je zase srovnáno, neboť domácí propadli v obraně a na Coreaua se řítila hned dvojice hráčů. Akci dva na nikoho zakončil po bleskové výměně puku BRENDAN GALLAGHER. Asistence: Jonathan Drouin.
    31:39 Brendan GALLAGHER - 2:2

32:59
    Puk je mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

33:25
    Coreau musel krotit nepříjemnou střelu přes obránce. Puk sice nezachytil, podařilo se mu jej ale ztlumit a jeho spoluhráči mohli vyrazit do protiakce.

34:10
    Zleva nyní střílel Deslauriers, Coreau si poradil i s touto nepříjemností.

34:39
    Detroit předvedl další propadnutí v obraně a byla z toho akce hostů dva na jednoho. Tu vzal na sebe NICOLAS DESLAURIERS a střelou po ledě z pravého kruhu trefil prostor mezi betony gólmana Coreaua – 2:3. Bez asistence.
    34:39 Nicolas DESLAURIERS - 2:3

35:40
    Rázem je pryč aktivita Detroitu, naopak hosté jsou nyní těmi nebezpečnějšími hráči.

36:39
    Juulsen zachytil rozehrávku domácích a sám pak po mantinelu poslal puk do středního pásma.

37:20
    Reilly pouze zavezl puk za modrou čáru a nahodil. Za brankou se o puk postaral gólman Coreau.

38:18
    Drouinovi nevyšel pokus o sklepnutí puku na najíždějícího spoluhráče, Montreal musí zkusit jinou variantu útoku.

38:58
    Po Coreauově zákroku lapačkou se u jeho branky strhla menší potyčka, domácí měli pocit, že hráči Montrealu až příliš dotírají.

39:43
    Nyquist sice nezastihl prudkou přihrávku po mantinelu, přesto o puk svedl souboj za brankou hostů.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut hry a spokojenější jsou hosté, neboť ti si do kabin odnáší jednobrankový náskok. Jako první se ale ve druhé třetině trefili hráči Detroitu, ve 23. minutě měl Tyler Bertuzzi jednoduchou pozici u brankoviště, když zametl puk za Niemiho. Pak ale domácí dvakrát propadli v obraně a Brendan Gallagher a Nicolas Deslauriers skóre otočili ve prospěch Montrealu. Stav je tak 2:3.

40:58
    Úvod třetí třetiny se nese v opatrném duchu.

41:57
    Vhazování v útočném pásmu Detroitu, domácí se snaží o vyrovnání.

42:23
    Jenže přichází gól na druhé straně... Kronwall ztratil ve středním pásmu puk, hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho a rychlou kombinaci zakončil ARTTURI LEHKONEN. Asistence: Logan Shaw.
    42:23 Artturi LEHKONEN - 2:4

43:09
    Ze strany Detroitu ale přichází rychlé snížení. Po průniku do útočného pásma přenechal Larkin puk DARRENU HELMOVI, ten vypálil rychlým švihem a puk propadl Niemimu pod lapačkou do sítě. Asistence: Dylan Larkin, Luke Witkowski.
    43:09 Darren HELM - 3:4

44:55
    Rázem se hraje rychlý hokej, Detroit povzbuzen snížením se snaží o rychlé vyrovnání.

45:40
    Niemi s menšími problémy rozehrál za vlastní brankou, Detroit je ale znovu u puku.

46:51
    Mantha dostal pěknou přihrávku na levou stranu, natlačil se před obránce a vyslal střelu na vzdálenější tyčku. Niemiho branku ale těsně minul.

47:48
    Hosté pouze vyhodili a vydali se střídat. Detroit je znovu u puku a snaží se o rychlou rozehru.

48:51
    Zakázané uvolnění Montrealu, hra se opět stěhuje před Niemiho.

49:07
    Niemi se nyní vyznamenal proti ráně Ouelleta od modré čáry. Máchl lapačkou a připsal si efektní zákrok.

50:09
    A další zakázané uvolnění Montrealu. Zápas teď ztratil na rychlosti.

50:48
    Abdelkader vyšťoural puk, dostal se do útočného pásma a i když měl volného Athanasioua, rozhodl se pro samostatné zakončení. Vracející se hráči Montrealu jej ale rychle o puk připravili a zabránili případnému vyrovnání.

51:52
    Nahození do pásma Montrealu domácím nevyšlo, hosté se v poklidu chopili puku a sami vyrazili do protiútoku.

52:45
    Hosté dobře napadají rozehrávku Detroitu, hráči v červeném mají problém se dostat z vlastního pásma.

53:50
    Sledujeme teď zápas bez šancí a střel, tohle hostům vyhovuje, lépe se jim tak brání těsný náskok.

54:36
    Booth vyhodil do středního pásma, Abdelkader se po puku marně natahoval. Ten je tak v držení hostů.

55:14
    Helmova střela skončila u bránícího hráče, puk se k Niemimu nedostal.

56:14
    DeKeyserova přihrávka na Zetterberga byla čitelná, hosté ji vystihli a zastavili. Akce Detroitu tak skončila kousek za modrou čárou.

57:02
    Witkowski se vydal za vlastním nahozením, za brankou ovšem neuspěl.

57:39
    Oba týmy střídají, domácí se nadechují k dalšímu útočnému výpadu.

58:13
    Lernout na modré čáře jen tak plácl do puku, jeho pokus šel o notný kus mimo Coreauovu branku.

58:46
    Coreau je na střídačce, začala power-play Detroitu.

59:11
    Daley pálil z velmi ostrého úhlu, Niemi pouze kontroloval dráhu letu puku.

59:35
    Obrovský závar před Niemim mohl zakončit Zetterberg, gólman Montrealu ale zachoval chladnou hlavu a celou akci zvládl na brankové čáře vyřešil.

Utkání je u konce a hosté z Montrealu udrželi těsné vítězství. Detroit se ve třetí třetině pustil do tlaku, chtěl srovnat, jenže gól přišel na druhé straně. Po Kronwallově ztrátě zakončil ve 43. minutě brejk tři na jednoho Artturi Lehkonen. Z dvoubrankového náskoku se ale hosté radovali pouze chvíli, v následující minutě snížil Darren Helm. To ale bylo ze strany Detroitu vše, žádný drtivý tlak se nekonal a domácí tak připsali porážku po výsledku 3:4.

Utkání sledovalo 19 515 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:14:31)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. D. Larkin (Ouellet, Frk), 23. Bertuzzi (Zetterberg, Kronwall), 44. Helm (D. Larkin, Witkowski) – 6. Deslauriers (Juulsen, Alzner), 32. Gallagher (Drouin), 35. Deslauriers, 43. Lehkonen (L. Shaw)

Rozhodčí: Lambert, Skilliter – Berg, Gawryletz

Diváci: 19 515