Växjö – Salzburg 5:2 (kon.) | Plzeň – JYP 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Lugano 5:2 (kon.)
Zürich – Frölunda 3:2 (4:3 po s.n.) | Cardiff – Bern 2:3 (po pr.) | Vienna Capitals – Aalborg 2:3 (po pr.)
spusu Vienna Capitals
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Aalborg Pirates
Sobota 01.09.2018, 20:20 • Erste Bank Arena (Albert Schultz Eishalle), Vídeň • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Krásný dobrý večer, vítejte u online textového přenosu, ve kterém se zaměřím na zápas hokejové ligy mistrů Vídeň vs. Aalborg. Utkání startuje ve 20:20, přeji příjemné sledování.

Vienna Capitals

Tým z rakouského hlavního města patří mezi elitu EBELu. V uplynulém ročníku se dostal do semifinále, v sezoně 2016/17 dokonce slavil mistrovský titul. Ligy mistrů se účastní od jejího vzniku, nejdál se však dostal pouze mezi 16 nejlepších. Předtím se Vídeň účastnila také European Trophy.

Nejstarším hráčem mužstva je osmatřicetiletý obránce Philippe Lakos, který již 15 let obléká dres Vienna Capitals a na kontě má také řadu startů v rakouské reprezentaci. Brankářskou jedničkou je Američan Jean-Philippe Lamoureux, jenž v EBEL bude působit osmou sezonu a v roce 2017 dopomohl Vídni k titulu.

Piráti jsou třetím dánským celkem, který se účastní CHL. Aalborg hraje dánskou nejvyšší soutěž a v uplynulé sezoně se stal mistrem, když porazil ve finálové sérii 4:2 na zápasy Herning. Od května je trenérem mužstva Kanaďan Jaosn Morgan, který odehrál 44 zápasů v NHL.

Jedničkou v brankovišti je francouzský reprezentant Ronan Quemener, dvojnásobný mistr francouzské ligy. V Aalborgu strávil již sezonu 2016/17, pro následující ročník však strávil napůl v EBEL a napůl ve Francii, pro nadcházející ročník už opět obléká dres Pirátů. Céčko obléká Julian Jakobsen, který je rodákem z města Aalborg. Byl u titulu z předešlé sezony, v základní části zaznamenal 51 bodů z 50 zápasů., v play off v 17 utkáních přidal 16 bodů.

Poslední zápasy obou týmů v CHL:

ZSC Lions Zürich – Aalborg Pirates 6:5pp

Branky a nahrávky: 5. Berni (Bachofner, Herzog), 18. Marti (Noreau), 34. Klein (Červenka, Wick), 50. Bachofner, 53. Baltisberger (Berni), 61. Marti – 6. Carstensen (Jakobsen), 19. Harstad, 30. Friedmann, 40. Martin Højbjerg (Mikkel Højbjerg), 47. Humphries.

Sestava Aalborgu: Quemener (Wulff) – Humphries, Carstensen, Bo Knudsen, Panelin Borg, Iversen, Harstad, Gatz – Spelling, Jakobsen, Mikkel Højbjerg – Martin Højbjerg, S. Brinkman, Jul Korsgaard – Friedmann, McNamee, Walker – J. Brinkman, Marcussen, Anker.

Vienna Capitals – Frölunda Indians 1:4

Branky a nahrávky: 22. Schneider (De Sousa, Tessier) – 37. Lundqvist (Genoway, Lasch), 39. Nässén (Genoway, Lasch), 40. Friberg (Emanuelsson, Mustonen), 59. Genoway (Lundqvist, Lasch).

Sestava Vídně: Lamoureux (Zimmermann) – Dorion, Wall, Peter, Davis, Clark, Hackl, Bauer – Arniel, Holzapfel, Tessier – Rotter (A), Vause (A), Nödl (C) (TS) – Schneider, Nissner, Desousa – Hartl, Wukovits, Romig – Fischer.

Skupina A

Vídeň a Aalborg jsou členy skupiny A. Obě mužstva mají za sebou úvodní duely z 30. srpna. Ani jednomu celku se na první pokus nezadařilo, Rakušané prohráli na domácím ledě 1:4 s Frölundou a Dánové brali jeden bod po nervydrásajícím utkání v Curychu, kde padli 5:6 v prodloužení.

1. Frölunda Indians – 3 body
    2. ZSC Lions Zurich – 2 body
    3. Aalborg Pirates – 1 bod
    4. Vienna Capitals – 0 bodů

Aalborg Pirates: Quemener (Wulff) – Humphries, Carstensen, Knudsen, Panelin Borg, Gatz, Harstad, Iversen – Spelling, Julian Jakobsen, Jul Korsgaard – Martin Højbjerg, S. Brinkman, Mikkel Højbjerg – Friedmann, McNamee, Walker – Jonas Jakobsen, Anker, J. Brinkman – Marcussen.

Rozhodčí: Schrubok, Nikolič – Schauer, Nemeth.

Mužstva už přijíždějí na ledovou plochu, za pár minut zápas započne. Příjemnou zábavu a hezký večer u sledování CHL.

00:01

00:24
    Hned na úvod se dočkáme přesilovky domácí Vídně, dvě minuty za držení dostává Spencer Humphries (AAL).

01:05
    Domácím se však nedaří udržet před Quemenerem, Dánové se úspěšně brání.

01:54
    Hra je přerušena v pásmu hostů pro hru vysokou holí, bude následovat vhazování. Z přesilovky Capitals už mnoho nezbývá.

01:30
    Koncem přesilovky Vídně usedne na trestnou lavici domácí Peter Schneider (VIE), který se provinil sekáním.

01:30
    Jenže na ledové ploše se z ničeho nic objevila mlha a rozhodčí se radí s kapitány, co dál.

02:24
    Aalborg je již kompletní a hraje v početní výhodě i ve zhoršené viditelnosti.

02:54
    Na puku se však drží Vídeň, která kombinuje v útočném pásmu.

03:10
    Dánové se již snaží rozehrát zpoza brány, ale moc se jim to nedaří.

03:42
    Vídeň opět úspěšně vyprovází hostující mužstvo z útočné třetiny.

04:10
    A Capitals jsou již kompletní a mohou jít dopředu.

04:20
    Quemener drží puk po nájezdu Vídeňanů a vhazuje se před jeho svatyní.

05:09
    Zatím se na ledě mužstva pouze oťukávají, tempo je vlažné a k vidění není ani příliš střel na bránu.

06:22
    Tessier ohrozil Francouze v dresu dánského mužstva, ale byl neúspěšný, když trefil tyč.

06:35
    Další vyloučení Dánů, na trestnou usedá Aaron Harstad za držení.

06:39
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Domácí hbitě využívají přesilovou hru. Z levého kruhu pro vhazování propálil brankáře Quemenera PETER SCHNEIDER a posílá svůj tým do vedení 1:0. Bez asistence.
    06:39 SNEIDER - 1:0

07:52
    Na kotouči jsou aktivnější Capitals, nicméně k dalšímu zakončení se nedostávají.

08:22
    Na ledu je opravdu hustá mlha, možná i právě tomu lze přisuzovat vlažnější tempo hry.

09:20
    Matt Clark trochu zavařil brankáři dánského týmu, Francouz však střelu kryje.

10:01
    Chris DeSousa (VIE) agresivně sekl po střílejícím hráči Aalborgu a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

10:01
    Pro špatné podmínky na ledové ploše hráči odcházejí do kabin a zbývajících necelých deset minut se odehraje po přestávce. Připomínám že krátce po startu utkání se na ledu objevila hustá mlha.

Pořadatelé se pokouší mlhu rozehnat velikými větráky u ledové plochy, věřme, že se jim to podaří a hráči budou mít kvalitní podmínky k hraní.

10:01
    Už se opět hraje!

10:21
    Aalborg hraje v početní převaze a snaží se propracovat přes střední pásmo, zatím neúspěšně.

11:09
    Vídeň nemá potíže s obranou, neustále vykazuje soupeře pryč z pásma.

11:26
    Do přečíslení se vydal Wukovits a Hartl, druhý jmenovaný přestřelil. Zároveň také fauloval David Friedmann (AAL) a dostává dvě minuty za hákování. Hraje se čtyři na čtyři.

12:01
    Capitals jsou kompletní a hrají přesilovou hru.

12:59
    V oslabení se zapotil Lamoureux, kterého překvapil protiútok Pirátů, žhavou chvíli ale ustál.

13:26
    Aalborg je kompletní a po delší době se hraje znovu pět na pět.

14:20
    Hokejisté z hlavního města Rakouska kombinují před Quemenerem, nicméně hosté je ke koncovce nepouští.

14:57
    Francouzský reprezentant v dánské bráně předvedl naprostou koncentrovanost. Wall objel bránu, před brankoviště poslal přihrávku, kterou nalezl Holzapfel, nicméně ztroskotal na brankáři.

16:00
    Quemener zneškodnil i střelu Arniela z pravého kruhu, bude se vhazovat před svatyní Pirátů.

16:13
    Holzhapfel objel bránu, zkusil vystřelit z tupého úhlu, jeho střela se však odrazila pryč.

16:53
    Domácí zapnuli obrátky a začínají dánskou branku pořádně odstřelovat.

17:02
    Jenže snažení Capitals je narušeno vyloučením Aliho Wukovitse, který si odsedí čtyři minuty za faul loktem.

18:08
    Vause otestoval pozornost Quemenera, ten v jeho zkoušce obstál.

18:37
    U mantinelu se strhla menší strkanice, kde se začaly oplácet krosčeky. Nikdo však na trestnou neodchází. Pokračuje přesilová hra Aalborgu.

18:57
    Dominic Hackl (VIE) oslabí ještě více svůj tým, inkasuje dvě minuty za držení. Dlouhá přesilovka pět na tři ve prospěch Pirátů je tu.

19:23
    Spelling vystřelil okamžitě po obdržení přihrávky, jeho puk letěl těsně okolo tyče.

20:00

Oficiálně skončila první třetina, vzápětí však budeme pokračovat druhým dějstvím. Hosté tak budou moci navázat na své zatím úspěšné snažení ve dvojnásobné přesilové hře.

20:01

20:10
    Piráti okamžitě vyráží dopředu a snaží se vyrovnat skóre na světelné tabuli.

20:38
    Pěknou souhru předvedli Dánové před domácí brankou, jenže Lamoureux byl pozorný a kotouč kryje.

21:05
    Málem se hostům podařilo koncem přesilovky vyrovnat, ale rozhodčí rozpažil ruce, neboť skórující hráč sevřel kotouč v ruce předtím, než jej poslal do brány.

21:26
    Emil Marcussen (AAL) usedá na trestnou lavici za zdržování hry, domácí si zahrají přesilovku.

22:40
    Ta se jim však zatím nedaří dle představ. Na ledu je opět hustá mlha, dnes hokejisté mají těžké podmínky ke hře.

23:26
    Piráti jsou kompletní a jdou dopředu.

23:35
    Byl to právě Marcussen, který vyjel do úniku, v souboji s Lamoureuxem však prohrál.

24:35
    Probíhají boje o střední pásmo, momentálně ani jeden tým nemá jasnou převahu.

25:08
    Kotouč končí na střídačce domácího mužstva, vhazovat se bude ve středním pásmu. Mlha na ledové ploše krapet opadla.

25:26
    Do útoku se statečně vydali tři Dánové, dobruslující domácí hráč však zachytil přihrávku.

26:28
    Slova se na chvíli ujala Vídeň, která se usídlila před Quemenerem, nicméně se nedostává do nebezpečné střelecké pozice.

27:13
    Ofsajd Aalborgu přerušuje hru a následuje krátká přestávka k úpravě ledové plochy.

27:25
    Aalborg právě vstřelil branku! Už je skutečně vyrovnáno! Lamoureux byl rozhozený z dělové střely z pravého mezikruží a než se stihl vrátit na místo, už to do odkryté klece napálil DAVID FRIEDMANN. Asistence: Jack Walker, Mike McNamee.
    27:25 FRIEDMANN - 1:1

29:00
    Aalborg právě vstřelil branku! Piráti otáčí vývoj utkání. Panelin Borg vyslal svého spoluhráče do samostatného úniku a JEPPE JUL KORSGAARD překonal ležícího gólmana Capitals. Asistence: Victor Panelin Borg.
    29:00 Jul KORSGAARD - 1:2

29:59
    Tvrdý souboj o kotouč u mantinelu znamená další vyloučení v zápase. Oliver Anker (AAL) usedá na trestnou lavici a odpyká si dvě minuty za krosček.

30:33
    Schneidrova střela z pravého kruhu těsně minula branku dánského výběru.

31:25
    Capitals se úspěšně drží před Quemenerem a pokouší se využít přesilovku.

31:45
    Je vyrovnáno! RAFAEL ROTTER parádně trefil puk a poslal ze středu útočného pásma kotouč přímo pod víko. Quemener měl zakrytý výhled a těžko něco mohl udělat. Asistence: Taylor Vause, Jamie Arniel.
    31:45 ROTTER - 2:2

32:30
    Carstensen s Hartlem se začali prát před dánskou bránou. Větší bitka se z toho nevyklubala, rozhodčí zasáhli. Nikolaus Hartl a Nikolaj Carstensen si odpykají dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

33:47
    Vídeň rozehrává zpoza své brány a snaží se jít kupředu.

34:23
    Hosté špatně počítali při střídání a bylo jich na ledu moc. Trest odpyká Jack Walker (AAL)

35:20
    Vídni se nedaří usadit v útočné třetině během přesilové hry pět na čtyři.

36:14
    Quemener dostal zásah do masky, která mu okamžitě nárazem spadla. Hra je přerušena, francouzský brankář je ale v pořádku.

36:22
    Hosté jsou již kompletní a musí se bránit hostům, kteří odstřelují gólmana dánského celku.

37:07
    Pořadatelé se snaží průběžně vznikající mlhu rozhánět větráky u ledové plochy. Zatím se jim to celkem daří.

37:24
    Opět se bude hrát čtyři na čtyři, dvě minuty za hrubost obdržel Mario Fischer (VIC) a Spencer Humphries (AAL) dvě minuty za sekání.

38:54
    Dánové bojují za soupeřovou bránou, k zakončení se nedostávají.

39:24
    Oba týmy jsou v plném počtu, zbývá pár vteřin do konce dějství.

40:00

I když se polovina první třetiny dohrávala společně s druhou dvacetiminutovkou, další góly přibyly až v polovině zápasu. Ve 28. minutě vyrovnal Friedmann, na kterého vzápětí navázal Jul Korsgaard. Nicméně v přesilové hře Rotter vyrovnal na 2:2.

Průběžné střely na bránu: 27:13

Týmy se připravují na třetí třetinu, za chvíli budeme pokračovat v zápase.

40:01

40:22
    Jul Korsgaardova střela trefila horní tyčku brány, zatím zůstává skóre nerozhodné 2:2.

40:59
    Začátkem třetiny si Vídeň zahraje přesilovku, Martin Højbjerg (AAL) dostává dvě minuty za sekání.

41:38
    Nicméně Capitals nejsou úspěšní v přechodu přes střední pásmo.

42:20
    Už mnoho času z přesilovky nezbývá, Vídeňané si nevědí rady, jak kupředu.

42:59
    A Piráti jsou již kompletní, hraje se v pásmu Aalborgu.

43:41
    Aalborg chce jít dopředu, ale i Dánové mají potíže s přechodem středního pásma.

45:05
    Patrik Peter unikl bránícím dánským hráčům a dostal se do zakončení zespodu kruhu. Quemener úspěšně kryje.

46:18
    Lamoureux se snažil rozehrát, nicméně dojíždělo více hostujících hráčů, nakonec se mu to bez většího faux pas povedlo.

47:05
    Rafael Rotter (VIE) usedá na trestnou lavici za hrubost. Tvrdší dohru u mantinelu protihráčem totiž oplácel pěstmi.

48:07
    Ofsajd kazí útočné tažení Dánů, bude se vhazovat ve středním pásmu.

48:42
    Rotter se ještě nevrátil z trestné lavice a už tam sedí Alex Wall (VIE), jenž se provinil podražením.

49:05
    Vídeň hraje opět ve čtyřech a Aalborg má příležitost udělat něco s utkáním.

50:05
    Jenže Piráti nejsou příliš úspěšní ve hře pět na čtyři a Lamoureux se nemusí moc obávat.

50:48
    Capitals jsou v plném počtu.

51:25
    Ani jeden z týmů není příliš aktivní, tempo je vlažné, bojuje se o přechod středního pásma.

52:36
    Schneider se ocitl v zajímavé pozici, jenže Aaron Harstad (AAL) mu nedovoleným zákrokem zabránil v lepší koncovce a Dán dostává dvě minuty za sekání.

52:47
    Quemener drží puk ve své moci po střele jednoho z domácích v levém kruhu.

53:25
    Vídeň se skvěle drží v útočné třetině a tlačí soupeře.

53:27
    Přesilová hra Vídně bude prodloužena, navíc přes minutu bude hrát pět na tři. Mike McNamee (AAL) dostává dvě minuty na trestné za zdržování hry.

54:28
    Aalborg si vyžádal oddechový čas.

55:05
    DeSousa vypálil z pravého kruhu, kotouč proletěl okolo brány.

56:10
    Již při hře pět na pět musí rozhodčí hasit vášně před dánskou svatyní, hráči dnes nejdou pro ránu daleko.

56:41
    Dánský celek bojuje u mantinelu na vídeňské straně hřiště, k zakončení se nepropracovávají.

57:35
    Lamoureux je velmi aktivní při rozehrávce, občas to však přinese i několik vrásek.

58:38
    Vhazuje se před domácí bránou poté, co její strážce vychytal střelu z pravého kruhu k bližší tyči.

59:38
    Kelsey Tessier (VIE) nedovoleně zabrzdil hostujícího hráče v cestě dopředu a za držení si odpyká dvě minuty.

60:00

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, skóre zůstává nerozhodné 2:2, a tak bude následovat prodloužení.

Střely na bránu po základní hrací době: 34:21.

60:01

60:01
    Hosté vstupují do prodloužení s přesilovou hrou, hraje se tedy čtyři na tři.

61:00
    Aalborg právě vstřelil branku! Tak to bylo velmi rychle! THOMAS SPELLING svou dnešní střeleckou aktivitu zpečetil. Nejprve jeho střela z levého kruhu trefila tyčku, napodruhé se už nemýlil, když zamířil přesně k bližší tyči. Asistence: Julian Jakobsen.
    61:00 SPELLING - 2:3

Aalborg úspěšně využil přesilovou hru v prodloužení a vystřelil si bonusový bod. Vítězným střelcem je Thomas Spelling, který vyslal na brankáře Lamoureuxe celkem 11 pokusů.

Střely na bránu: 34:22.

U zápasu CHL se s vámi loučím, příjemný zbytek týdne! (23:05:11)

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 7. Sneider, 32. Rotter (Vause, Arniel) – 28. Friedmann (Walker, McNamee), 29. Jul Korsgaard (Panelin Borg), 61. Spelling (Julian Jakobsen)

spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Zimmermann) – Wall, Dorion, Davis, Peter, Hackl, Clark – Tessier, Holzapfel, Arniel – Nödl, Vause, Rotter – DeSousa, Nissner, Schneider – Fischer, Bauer, Romig – Wukovits, Hartl.

Rozhodčí: Schrubok, Nikolič – Schauer, Nemeth