Philadelphia – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Ottawa – Chicago 2:5 (kon.) | Toronto – Buffalo 5:3 (kon.)
Carolina – Washington 5:1 (kon.) | Nashville – Tampa 1:5 (kon.) | St. Louis – Columbus 3:0 (kon.)
Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 7:3 (kon.)
Nashville Predators
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 22.09.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Nejlepší hokejová liga světa má v noci z pátku na sobotu na svém programu celkem sedm přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Nashville Predators a Tampa Bay Lightning. Úvodní buly bude v Bridgestone Areně vhozeno v 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Příjemnou hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného utkání NHL mezi týmy Nashville Predators a Tampa Bay Lightning.

Nashville Predators: Rinne (Grosenick) – Josi (C), Carrier, Tinordi, Subban, Ekholm (A), Irwin – Forsberg, Johansen, Tolvanen – Hartman, Bonino, Fiala – Grimaldi, Blackwell, Smith – Brickley, Gaudreau, Rinaldo

Tampa Bay Lightning: Domingue (Pasquale) – Koekkoek, Sergačjov, Gaunce, Černák, Mašín, Spencer – Volkov, Gourde, Conacher – Erne, Cirelli, Joseph – Katchouk, Lynch, Raddysh – Andreoff, Colton, Dumont

Rozhodčí: Furman South, Kelly Sutherland – Darren Gibbs, Brad Kovachik.

TBL: Domingue – Gaunce, Černák – Erne, Cirelli, Joseph

Zahajovací formace obou mužstev připraveny na modrých čarách, v Bridgestone Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, přípravné utkání mezi Predators a Lightning začne co nevidět.

Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Ryan Johansen a Anthony Cirelli, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na buly byli úspěšnější hosté.

00:14
    Úvodní útočná akce Lightning končí ofsajdem.

00:26
    Josephova střela z pravého kruhu, Rinne zapisuje první zákrok.

00:58
    Z levé strany to zkusil Gourde, brankář Predators ponechal touš ve své lapačce a hru přerušil.

01:40
    Lightning s pukem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.

01:53
    Smith vyzkoušel zleva Domingueovu pozornost, gólman Tampy Bay vyrazil před sebe.

02:07
    Další střelecký pokus Smithe, tentokrát Domingue drží kotouč ve své moci.

02:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Dominik Mašín – 2 min., vysoká hůl).

02:12
    Preds si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání! Vhazuje se po pravici Louise Dominguea.

02:33
    Bleskům se podařilo vyvést kotouč do střední třetiny.

02:48
    Gourde se snažil dostat při vlastním oslabení do nějakého šance, čároví ale hru přerušili pro postavení mimo hru.

03:13
    První polovina z trestu Mašína je minulostí, Domingue zatím nemusel zasahovat.

03:26
    Fiala tečoval před bránou nahození spoluhráče z pravé strany, brankář Tampy Bay musel předvést dobrý zákrok.

03:44
    Hra přerušena, za bránou Predators zůstává na ledě ležet útočník Lightning Kevin Lynch.

03:44
    Lynch odjel na střídačku po svých, nyní se vhazuje ve střední třetině před střídačkou Nashvillu.

04:12

04:29
    Střelecký pokus Forsberga z levého kruhu končí na horní tyči Domingueovy svatyně!

04:44
    Lightning se dostali do postavení mimo hru. Po přerušení ještě dochází k postrkávání několika hráčů.

05:21
    Nepřesné rozehrávky Bolts se snažil využít Smith. Domingue proti jeho střele z levé strany ale zasáhl lapačkou.

05:57
    Na druhé straně se snažil dostat s pukem před bránu Cirelli, obrana Predators byla ovšem pozorná.

06:28
    Forsberg zablokoval střelu Spencera, Rinne tak zasahovat nemusel.

06:51
    Střely na bránu: 4 – 3

07:06
    Zakázané uvolnění ze strany Lightning, vhazovat se tak za moment bude před Dominguem.

07:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning otevírají v osmé minutě skóre dnešního utkání! Po pěkně přihrávce Volkova z pravé strany se prosadil bekhendovým blafákem ADAM ERNE. 1:0! Asistence: Alexandr Volkov.
    07:18 ERNE - 0:1

07:48
    Josi se pokoušel rychle srovnat, jeho pokus od modré čáry ale minul tři tyče.

07:53
    Hra je přerušena, proběhne první reklamní přestávka.

07:53
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Bonina a Dumonta ve středovém kruhu.

08:11
    Irwinova střela od modré čáry, Domingue vyráží.

08:37
    Sergačjov s pukem za vlastní bránou, oba trenéři zaveleli ke střídání.

09:06
    Hosté jdou na začátku desáté minuty do dvoubrankového vedení! Cirelli ještě z těsné blízkosti na Rinneho nevyzrál. K odraženému puku se ale následně dostal ADAM ERNE, a ten již poslal černou pryž do sítě. Druhý gól v dnešním zápase pro třiadvacetiletého útočníka, Tampa vede 2:0! Asistence: Anthony Cirelli.
    09:06 ERNE - 0:2

09:24
    Třetí gól Blesků! Po bekhendovém pasu od Andreoffa se s toušem před bránu natlačil Colton. Jeho dobré práce pak využil BORIS KATCHOUK. Kanadský útočník zapisuje druhý gól v přípravě, 3:0 pro Lightning! Asistence: Ross Colton, Andy Andreoff.
    09:24 KATCHOUK - 0:3

09:38
    Svěřencům Jona Coopera nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali ofsajd.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny, Lightning vedou na ledě Predators 3:0.

10:33
    Gaunceho nahození od modré čáry, Rinne bez problémů vyráží do rohu.

11:15
    Na opačné straně kluziště dobrá šance pro Johansena, Domingue ale drží své mužstvo.

11:15
    Následuje druhá reklamní přestávka.

11:15

11:58
    Ofsajd Predators.

12:23
    Kotouč si to namířil mimo hrací plochu, hra je tedy sudími přerušena.

12:25
    Vhazovalo se po pravici Pekky Rinneho.

13:26
    Střely na bránu: 8 – 10

13:49
    Domácí hokejisté se dostali při přechodu do útočné třetiny do dalšího postavení mimo hru.

14:11
    Tentokrát tu máme zakázané uvolnění Lightning, hra se tedy přesune do jejich obranné zóny.

14:37
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., nedovolené bránění).

14:37
    První početní výhoda Blesků začne ale až po reklamní přestávce.

14:37
    Pojďme na to. Na vhazování po levici Pekky Rinneho se staví Bonino a Gourde.

15:11
    Sergačjovova střela od modré bez přípravy minula Rinneho svatyni.

15:38
    Začíná druhá minuta z Ekholmova trestu.

16:20
    Lightning se přesilová hra vůbec nedaří.

16:37

17:13
    Sergačjov zablokoval střelecký pokus Grimaldiho z levé strany, Domingue tak mohl zůstat v klidu.

17:55
    Po Cirelliho střele z mezikruží končí kotouč vysoko nad, v ochranné síti.

18:07
    Prudká střela Spencera od modré čáry končí na zadním mantinelu.

18:46
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Boris Katchouk.

18:46
    Druhá početní převaha pro Preds. Podaří se domácím ještě před skončením první třetiny snížit?

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta první třetiny.

19:06
    Skvělá příležitost pro Tolvanena, kotouč ale za Domingueovými zády neskončil.

19:35
    Další šance pro Tolvanena, puk ale končí vedle brány.

19:43
    Znovu Tolvanen, gólman Tampy Bay ale pozorný.

19:51
    Subban při své střele bez přípravy zlomil hůl, pro Dominguea tedy žádné velké ohrožení.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka přípravného utkání mezi Predators a Lightning je minulostí. Hosté po ní vedou 3:0, když se dvakrát prosadil útočník Adam Erne a jednou útočník Boris Katchouk. Zápas je jinak poměrně vyrovnaný. Hokejisté Nashvillu si v závěru třetiny vytvořili pár dobrých šancí, proměnit se jim je ovšem nepodařilo.

Trestné minuty: 2 – 4

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, druhá perioda začne za malou chvíli.

20:01

20:02
    Predators začínají druhou třetinu na přesilové hře.

20:28
    Domácím se zatím nepodařilo dostat do útočné třetiny.

20:46

21:06
    Střelecký pokus Koekkoeka od modré čáry minul Rinneho bránu.

21:24
    Erne útočil na hattrick, tentokrát si ovšem na finského gólmana ve službách Nashvillu nepřišel.

22:28
    Domingue zasahuje proti střele Gaudreaua, hra je přerušena.

22:38
    Smith s Grimaldim mohli snížit, Domingue ale v obou případech pozorný.

23:35
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Colin Blackwell.

23:35
    Druhá přesilová hra Tampy Bay a vhazování po pravici Pekky Rinneho.

23:39
    Ihned po buly střílel z první Joseph, Rinne ale dokázal vyrazit před sebe.

23:45
    Predátorům se následně podařilo vyhodit.

24:36
    První polovina z přesilovky Bolts je pryč.

24:57
    Lightning kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím neodhodlali.

25:23
    Puk v ochozech Bridgestone Areny, vhazovat se zřejmě následně bude ve střední třetině.

25:35

25:51
    Josiho střela zablokována Koekkoekem, Domingue tak bez práce.

26:10
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., podrážení).

26:10
    Po reklamní přestávce uvidíme další početní výhodu Tampy Bay.

26:10
    Můžeme pokračovat. Bonino a Cirelli v souboji na vhazování po levici Pekky Rinneho.

26:17
    Černák pálil z první, minul však tři tyče.

26:42
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., držení).

26:42
    Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování tentokrát po pravici Louise Dominguea.

27:19
    Černák zkoušel štěstí z ostrého úhlu, Rinne bez problémů vyrazil.

27:35
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Volkov.

27:35
    Přesilovka 4 na 3 pro Nashville! Vhazování po levici gólmana Bolts.

27:55
    Subban nabil doleva Forsbergovi, jeho pokus ale Domingue vytěsnil.

28:10
    Domácí v plném počtu. Hrají přesilovku 5 na 3.

28:34
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru a snižují na 1:3! Do přihrávky Subbana se opřel ROMAN JOSI a trefil se přesně do levého horního růžku Domingueovy svatyně. Asistence: P. K. Subban, Filip Forsberg.
    28:34 JOSI - 1:3

28:36
    Pokračuje ještě klasická přesilovka Predators 5 na 4.

29:25
    Lightning skórují při vlastním oslabení a vedou opět o tři branky! Dumont při situaci 2 na 1 naservíroval puk ANDY ANDREOFFOVI, a ten jej zasunul za Rinneho záda. Pro bývalého útočníka Los Angeles Kings druhý bod v dnešním zápase! Asistence: Gabriel Dumont.
    29:25 ANDREOFF - 1:4

29:35

29:41
    Střely na bránu: 22 – 15

30:53
    Spencerova střela od modré čáry zablokována Josim.

31:44
    Conacherova střela z pravé strany končí v Rinneho náručí. Po přerušení ještě přišel zbytečný faul od Josiho a Lightning si po reklamní přestávce zahrají další, v pořadí čtvrtou přesilovku.

31:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., krosček).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

31:44
    8 minut a 16 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po levici Pekky Rinneho.

32:45
    První polovina z Josiho trestu je pryč, domácí se zatím brání velmi dobře.

33:11
    Bleskům se nedaří vytvořit si žádnou šanci.

33:44

33:49
    Josi mohl po návratu z trestné lavice snížit na 2:4. Domingue ale jeho prudkou střelu z levého kruhu vyrazil ramenem mimo.

34:34
    Johansenův pokus z pravé strany, Domingue drží puk ve své moci. Na řadě je reklamní přestávka.

34:34
    Konec reklamní přestávky, Gaudreau a Colton na buly po levici Louise Dominguea.

34:41
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve střední třetině.

35:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ross Colton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:12
    Zvládnou Predátoři využít svou pátou přesilovou hru? Vhazuje se po levici Louise Dominguea.

35:16
    Puk zamířil ihned po buly do střední zóny.

35:56
    Cirelli mohl skórovat při vlastním oslabení, Rinne ale nyní předvedl skvělý zákrok.

36:25
    Domácím se zatím nedaří dostat do nějakého tlaku při přesilovce.

37:12

37:28
    Andreoffova střela z pravé strany končí v Rinneho náručí.

38:12
    Pokus Ekholma zablokován před bránou, Domingue zasahovat nemusel.

38:45
    Střelecký pokus Tinordiho, tentokrát musel brankář Tampy vyrazit.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu prostřední části.

39:12
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

39:59
    V posledních vteřinách ještě nahazoval bekhendem od modré Josi, avšak neuspěl.

40:00

Je za námi čtyřicet minut přípravného utkání mezi Predators a Lightning. Svěřenci Jona Coopera si i po druhé třetině drží tříbrankový náskok – vedou 4:1. Preds se nejprve podařilo snížit na 1:3 díky přesilovkové trefě obránce Romana Josiho. Bolts se ovšem vzápětí podařilo zase odskočit – při vlastním oslabení skóroval útočník Andy Andreoff.

Trestné minuty: 8 – 10

Hokejisté Tampy a Nashvillu zpět na ledě Bridgestone Areny, pojďme na závěrečnou, třetí dvacetiminutovku.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odešel Pekka Rinne, přišel Troy Grosenick.

40:47
    Bino se natlačil před bránu a vyzkoušel Dominguea, ten byl ale připraven na správném místě.

41:13
    Po přihrávce Katchouka střílel z mezikruží Dumont a Grosenick musel hned na úvod předvést velmi dobrý zákrok.

42:52
    Střelecký pokus Gaunceho z pravé strany zamířil jen do boční sítě.

43:00
    Lightning s toušem ve vlastní zóně, oba týmy střídají.

43:09
    Střela Josepha končí v rukavici Grosenicka.

43:16
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., vysoká hůl).

43:16
    Pátá přesilovka pro Tampu. Podaří se jí přidat pátý gól?

43:49
    Po pasu od Conachera vystřelil z dobré pozice Gourde, Grosenick ale předvedl další slušný zákrok.

44:24
    Josephova střela z těsné blízkosti, další dobrý zákrok pro Grosenicka.

45:16

45:21
    Střely na bránu: 29 – 24

46:41
    Pokus Fialy z pravé strany, Domingue vyrazil před sebe.

46:58
    Následně zahrozili Lightning. Dumont ovšem z dobré pozice minul.

47:19
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

47:39
    Další icing Preds, hra se tak vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

47:55
    Mašínova střela od modré čáry, Grosenick bez problémů vyráží.

48:22
    Domingue má kotouč ve své moci, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

48:22
    Zpět do akce! Blackwell a Dumont v souboji na buly po pravici Louise Dominguea.

48:33
    Máme tu bitku! Rukavice shazují Craig Smith a Andy Andreoff.

48:33
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andy Andreoff – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., vysoká hůl).

48:33
    Přesilová hra pro Preds a vhazování po levici Louise Dominguea.

49:34
    Začíná druhá polovina Černákova trestu, Domingue zatím může být v klidu.

50:29
    Dobrá střela od Forsberga, Domingue ale vyrazil.

50:33

51:01
    Necelých devět minut do konce třetí třetiny, Lightning si zatím stále drží pohodový náskok.

51:41
    Hra přerušena pro ofsajd Blesků, proběhne další reklamní přestávka.

51:41
    Vhazování ve střední zóně mezi hole Bonina a Cirelliho.

52:10
    Fiala se snažil zprava přihrát před bránu Boninovi, avšak nepřesně.

53:48
    Ekholm zablokoval Conacherovu střelu, Grosenick tak bez práce.

54:13
    Další střela od Conachera, brankář Preds ovšem znovu bez zásahu.

54:36
    Střely na bránu: 35 – 26

55:20
    Rinaldo střílel bekhendem od pravého mantinelu, pro Dominguea jednoduchý zákrok.

55:58
    Další pokus Rinalda, tentokrát z levého kruhu, končí na tyči Domingueovy svatyně.

56:07
    Josiho prudká střela od modré čáry, Domingue drží kotouč ve své moci. 3 minuty a 53 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne poslední reklamní přestávka.

56:07
    Johansen a Colton v souboji na buly po levici brankáře Tampy Bay.

56:25
    Preds ještě zkoušejí hru bez brankáře.

57:12
    Pátý gól Bolts! Opuštěnou bránu Nashvillu trefuje z vlastní třetiny český obránce DOMINIK MAŠÍN. Bez asistence.
    57:12 MAŠÍN - 1:5

58:03
    Pokus Katchouka z levé strany byl zablokován Ekholmem.

58:38
    Ekholm nyní vystřelil od modré, Domingue ale vyrazil do rohu.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:53
    Predators s toušem ve vlastní zóně, v tomto utkání se už nic dalšího nestane.

Konečný výsl.: Nashville Predators vs Tampa Bay Lightning 1:5

Lightning rozhodli o výhře 5:1 na ledě Predators už v první třetině, ve které skórovali hned třikrát. Zaznamenali tak první vítězství v rámci přípravy před sezonou 2018/2019, naopak Preds zapsali první porážku.

TBL:

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotní noci! (04:49:57)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 29. Josi (Subban, Forsberg) – 8. Erne (Volkov), 10. Erne (Cirelli), 10. Katchouk (Colton, Andreoff), 30. Andreoff (Dumont), 58. Mašín

Nashville Predators: Rinne (41. Grosenick) – Josi (C), Carrier, Tinordi, Subban, Ekholm (A), Irwin – Forsberg, Johansen, Tolvanen – Hartman, Bonino, Fiala – Grimaldi, Blackwell, Smith – Brickley, Gaudreau, Rinaldo

Rozhodčí: Furman South, Kelly Sutherland – Darren Gibbs, Brad Kovachik

Diváci: 17 342