Skalica – Trnava 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 0:5 (kon.) | Martin – Nové Zámky B 8:0 (kon.)
Pov. Bystrica – Prešov 6:1 (kon.) | Osmos Bratislava – Humenné 5:3 (kon.) | Dubnica – Topoľčany 2:4 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
HC Prešov
sk Pátek 05.10.2018, 18:00 • MŠK Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Aj keď Prešovčania v poslednom zápase vyhrávali v Humennom 2:0, zápas nedotiahli do víťazného konca a prehrali 3:4. Ani s dnešným súperom to nebudú mať jednoduché. Považská Bystrica zdolala v poslednom zápase Nové Zámky B vysoko 8:1. Prešovčania zo 7 zápasov získali len tri body. Skutočné ligové previerky ich ešte len čakajú, aj preto by si radi z Považskej Bystrice odviezli plný počet bodov.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:22
    Kompas musel riešiť už prvú nepríjemnú strelu od Shevchenka.,

04:27
    L.Ďurkech krásnou úprihrvkou našiel uprostred voľného Zlochu, ten Bábika neprestrelil.

05:59
    Na druhej strane Dubina mieril Kompasovi pod brvno, brankár strelu vyrazil do rohu.

07:01
    Nepresadil sa ani domáci hráč Miro, ktorý z medzikružia trafil brankára Prešova.

07:28
    Dolinajec našiel Cígera , ale aj ten stroskotal na dobre chytajúcom Bábikovi.

08:58
    Za pokus stála aj strela od modrej od Kováča, Kompas mal prehľad a strelu chytil.

10:10
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Lunter – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:37
    Považská Bystrica dala gól!
    Gól strelil ZLOCHA. Asistencie Cíger, J.Ďurkech.

10:55
    Domáci po kombinačnej hre strieľajú prvý gól zápasu. A pokračujú ešte 2 minúty v presilovej hre.

12:26
    Domáci skoro cele dve minúty pred bránkou Bábika, zvýšiť skóre sa im v presilovke už nepodarilo.

15:23

Drevenák prihrávku spoza bránky premenil na 2 gól Považskej Bystrice.

17:38
    Prešov potrebuje už prestávku aby sa trochu spamätal.

18:07
    Drevenák z vhadzovania preveril Babika, ten pozorný.

18:40
    Augustín zlikvidoval sľubnú akciu Prešova. Strela od Luptáka na spoluhráča neprešla.

19:52
    Tím HC Prešov dal gól!
    Gól strelil TUŽINSKÝ. Asistencie Kohút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prešov pôsobil v závere dezorientovane, po strelenom góle sa však prebral a v záverečných sekundách sa pokúšal ešte vyrovnať. Tešíme sa na druhú tretinu, ktorá začne približne 18,48.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:42
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Pšurný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

Domáci nezačali práve najlepšie. hned v úvode 2. tretiny sa musia brániť.

22:21
    Gól strelil CÍGER.

22:33
    Považania to skúsili na Prešov aj vo štvorici a vyšlo to. Cíger mal na hokejke aj štvrtý gól Považskej Bystrice.

23:46
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Zlocha – 2 min., podrazenie).

24:44
    Toto si Prešovský brankár asi neodpustí, puk prihral priamo na hokejku Bednára a ten do prázdnej bránky zvyšuje na 4:1.

24:50
    Hostia si vybrali oddychový čas.

25:53
    Prešov v závere presilovky skoro inkasoval, brankár puch sklepol medzi betóny.

26:10
    Nezávideniahodná situácia pre Prešov, ktorý si do druhej tretiny určite veril.

27:15
    Cíger po samostatnej akcii zvyšuje na 5:1 pre považskú Bystricu.

28:11
    Obrana Prešova úplne prepadáva , Považská Bystrica sa bez väčších problémov dostáva pred Bábika, ktorý hasí jednu strelu za druhou.

31:00
    Zlocha teraz len zle mieril, ponúkala sa mu odkrytá bránka Prešova, šancu nevyužil..

32:09
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turan – 2 min., sekanie).

32:36
    Prišiel čas pre Prešov, ten má problém sa dostať pred Kompas Zato domáci pred Bábika nie, ani v oslabení.

33:48
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Španko – 2 min., držanie hokejky).

34:50
    Čas vypršal a Prešov sa opäť bráni.

36:50
    Strela od Stena Kompasa poriadne štípala.

37:23
    Domáci zvoľnili tempo a Prešovčania sa častejšie dostávajú pred Kompasa.

38:13
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Zlocha – 2 min., údery).

38:13
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Dubina – 2 min., sekanie).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Hostia schytali dva góly v oslabení, čo im na psychike moc nepridalo. Poslednú šancu urobiť niečo so zápasom majú v tretej tretine. Domáci majú našliapnuté na ďalšiu výhru a tri body do tabuľky.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Vylúčenie v tíme HC Prešov (Španko – 2 min., faul kolenom).

42:04
    Domácim sa nedarí usadiť pred Babikom, hostia vyhadzuju puk za Kompasa

44:38
    Hostia moc príležitostí na skórovanie nemajú, Považania ich točia v ich obrannom páse.

47:08
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Nociar – 2 min., držanie hokejky).

48:34
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Zlocha – 2 min. + 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

48:37
    Sily na ľade sa na chvíľu vyrovnali.

49:03
    Nínik nastrelil Babikovi masku, hra prerušená.

49:12
    Prešov v pätici.

49:13
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rodionov – 2 min., sekanie).

49:59
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (J.Ďurkech – 2 min., údery).

49:59
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Novák – 2 min., sekanie).

50:20
    Nejak sa nám s vylúčeniami roztrhlo vrece. Hlavne na domácej lavičke je tesno.

51:40
    Prešovčania zahodili dalšie šance v početnej prevahe a už nemajú veľa času.

53:04
    Domáci si aj za takéhoto stavu pripravujú jednu strelu za druhou, Na 6:1 mohol zvýšiť Koleda.