Den Haag – Groningen 1:0 (kon.) | Eindhoven – Venlo 4:0 (kon.) | Zwolle – Excelsior 2:0 (kon.)
Graafschap – Heerenveen 0:5 (kon.)
BV De Graafschap
0:5 (0:4)
SC Heerenveen
Sobota 06.10.2018, 20:45Nizozemská Eredivisie • 8. kolo

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 1:13. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:8. (22:48:13)

Hostující celek vyhrává tento zápas jednoznačně 5:0. Hodně mu pomohl první poločas, který vyhrál 4:0. Ve druhé části hry už nebylo k vidění mnoho šancí. V samotném závěru poločasu se trefil Jizz Hornkamp.

90+5

90+2
    Juki Kobajaši na dlouhý pas spoluhráče nedosáhl. Vhazovat tak na své půlce budou domácí.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
    88. Jizz HORNKAMP - 0:5

88
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Hostující celek navyšuje své vedení. Pátou branku svého celku přidává obranou zapomenutý JIZZ HORNKAMP.

87
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Jizz Hornkamp.

84
    Domácí celek hrající v deseti stále sympaticky bojuje, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, Mohamed Hamdaoui netrefil podle svých představ.

82
    Hidde Jurjus se rozhodl pro dlouhou přihrávku na útočnou polovinu. Delano Burgzorg se pokoušel prorpacovat do zakončení, ale byl připraven o míč.

81
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Michel Vlap, přichází Pelle van Amersfoort.

80
    Deset minut hry zbývá do konce, dobře pálil Dave Bulthuis. Jeho rána končí mimo branku.

78
    Hraje se na polovině hrací plochy, domácí celek se marně pokouší něco vymyslet. Hosté díky výborné první části hry míří za výhrou.

75
    Arber Zeneli to zkoušel z dobré pozice, jeho rána ale končí mimo branku. I on sám ví, že mohl se svým pokusem naložit o poznání lépe.

75
    Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme rychlý fotbal, jehož tempo hry diktuje hostující celek.

74
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Rodney Kongolo.

73
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Daryl van Mieghem, přichází Delano Burgzorg.

73
    Domácí celek si od vyloučení svého hráče výraznější šanci nemůže vypracovat, hosté se snaží držet hru nejdál od své branky, což se zatím daří.

71
    Kik Pierie je sice obránce, ale hraje hodně aktivně na polovině soupeře a rozdává přesné přihrávky na spoluhráče.

70
    Hostující celek to udělal výborně, Arber Zeneli se dostal do zakončení a jeho ránu na bližší tyč vytáhl brankář na roh.

69
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Stefan Nijland, přichází Mohamed Hamdaoui.

68
    Arber Zeneli pálil z velké dálky, jeho projektil kryje brankář. Ten následně rychle rozehrál.

67
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není. Domácí celek se musí bránit, hosté hrají takticky velmi dobře.

64
    Graafschap se dostal na útočnou polovinu, kde vybojoval Jordy Tutuarima rozehrávku pro svůj tým.

62
    Daryl van Mieghem se dostal do šance. Vypálil a jeho ránu tak tak na rohový kop zblokoval jeden z hostujících beků.

61
    Domácí celek se nyní delší dobrou bránil tlaku soupeře, což zvládl.

60
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme aktivní hru Heerenveenu. Domácí se musí bránit tlaku soupeře, navíc hrají v deseti bez vyloučeného Bakkera.

57
    Frank Olijve to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.

56
    Sam Lammers si šel pro hattrick, ale v rozhodující chvíli mu míč od kopačky odehrál jeden z obránců.

54
    V pohodě hrající hostující celek kombinuje na útočné polovině a nikam se nežene.

51
    Červenou kartu dostává Erik Bakker (BV De Graafschap). Fauloval soupeře malý kousek před vápnem, za což vidí červenou kartu. Domácí celek tak bude dohrávat v deseti.

50
    Frank Olijve centroval před branku, ale jeho pas postrádal přesnost. Rozehrávat bude hostující gólman.

49
    Domácí vrací míč svému brankáři, který znovu rozehrává. Hidde Jurjus rozehrál až na půlící čáru.

48
    Erik Bakker pálil přes obránce, jeho projektil dokázala obrana zblokovat.

46
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Jordy Thomassen, přichází Javier Vet.

46

Tento duel se změnil v jednostrannou záležitost. Hostující celek diktuje tempo hry, hraje aktivněji a dokázal vstřelit čtyři branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+0

44
    Warner Hahn vykopává od své branky. Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu zápasu, který se zdá být rozhodnutý.

43
    Arber Zeneli to zkoušel ze střední vzdálenosti. Jeho ránu kryje domácí brankář.

42
    Domácí hráči rozhodně nejsou v optimálním rozpoložení. Na výraznější šanci čekají, navíc inkasovali čtyři branky.
    40. Michel VLAP - 0:4

40
    S přehledem. Hostující celek přidává další branku, tentokrát vyběhnutého brankáře dokázal přelobovat MICHEL VLAP.

39
    Marně se pokouší domácí celek něco vymyslet na útočné polovině. Mnoho šancí k vidění momentálně není.

36
    Pro hostující celek byl toto 1 500. gól v nejvyšší nizozemské soutěži.
    36. Michel VLAP - 0:3

36
    Nálada na stadionu je na bodu mrazu. Hosté nyní přidávají třetí branku a mnozí fanoušci odcházejí domů. Po pěkné samostatné akci se prosazuje z předbrankového prostoru MICHEL VLAP.

35
    Heerenveen si tak dlouho dával přednost před velkým vápnem se zakončením, až nikdo v černém nedokázal zakončit.

34
    Warner Hahn rozehrává od své branky, sledujeme postupné založení akce.

33
    Daryl van Mieghem se málem dostal do střelecké pozice. Na pas od spoluhráče ale nedosáhl, a tak nemohl vypálit přesněji.

31
    Erik Bakker vypálil z velké dálky a jeho ránu tak tak dokázal vyboxovat hostující Warner Hahn.

30
    Půlhodiny hry je pryč, hostující celek má jasnou převahu, hraje aktivněji a zaslouženě vede.
    28. Sam LAMMERS - 0:2

28
    Hosté navyšují své vedení. Arber Zeneli se dostal do zajímavé pozice, vyslal do šance spoluhráče, tím byl SAM LAMMERS. Ten se dostal do nepříliš dobré střelecké pozice, ale vypálil a překonal brankáře i obránce.
    25. Sam LAMMERS - 0:1

25
    Naprosto zaslouženě se aktivněji hrající hostující celek dostává do vedení. Po pěkné individuální akci se prosazuje střelou do horní části branky SAM LAMMERS.

24
    Daniel Höegh přenechal míč spoluhráči, ten však minul. Arber Zeneli pálil ze střední vzdálenosti k tyčce, jeho projektil vyrazil brankář na roh.

23
    Arber Zeneli nyní přišel na své polovině o míč, a tak mohou hrát domácí fotbalisté. Ti se však do výraznější šance nedostali.

20
    Heerenveen se znovu propracoval na útočnou polovinu. Jeho projektil byl zblokovaný. Michel Vlap trefil jen obránce.

18
    Hosté rozehrávali rohový kop. Centr se snesl před branku a zakončení Daniela Höegha hlavou končí mimo branku. Hidde Jurjus vykopává.

17
    Hostující tým má lepší pohyb, a tak musí domácí hráči faulovat. Další nedovolený zákrok se stal na polovině hrací plochy.

15
    Jordy Tutuarima hodně aktivně dohrál soupeře, žlutou kartu ale za svůj zákrok nevidí.

14
    Youssef El Jebli poslal míč na útočnou polovinu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do výraznější střelecké pozice nedostal

12
    Hidde Jurjus rozehrává od své branky, ve hře pokračují domácí obránci. Leeroy Owusu neměl komu přihrát, a tak vrací hru na svou polovinu.

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, kterému dominuje hostující mužstvo. Domácí na výraznější šanci čekají.

8
    Warner Hahn vykopává od své branky. Hostující celek má převahu, domácí se do šancí dostávají jen těžko.

6
    Youssef El Jebli rozehrával volný kop. Jeho rána minula o malý kousek branku. Nechybělo mnoho této šanci.

5
    Hostující celek se dostal do velké šance. Po přihrávce před prázdnou branku se pokoušel zakončovat Sam Lammers. Ten však na míč nedosáhl.

3
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, hosté mají balon pod kontrolou. Sherel Floranus hledal spoluhráče před brankou, přihrávka postrádala přesnost.

2
    Hostující brankář rozehrává, míč u něho končí po nepřesné akci domácích.

1
    Domácí celek hraje v modrobílých dresech, hosté pak ve tmavých.

1

BV De Graafschap: Jurjus – Owusu, Abena, Straalman, Tutuarima – Olijve, Nijland, E. Bakker – van Mieghem, Thomassen, El Jebli.
    Náhradníci: Etemadi, Rondeel – van Doorn, Huntelaar, Hamdaoui, Burgzorg, Leidsman, Vet, F. Narsingh, Janssen.

SC Heerenveen: Hahn – Floranus, Höegh, Bulthuis, Pierie – Thorsby, Vlap, B. Rienstra – Kobajaši, S. Lammers, Zeneli.
    Náhradníci: Bednarek, Doornbusch – Hornkamp, van Bergen, Mihajlović, Rojas, Woudenberg, R. Kongolo, Naess, van Amersfoort..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

BV De Graafschap také neprožívá povedený vstup do sezóny. Se sedmi body po sedmi západech je na čtrnácté pozici. Z posledních pěti zápasech vyhrál jediný. Willem II porazil 2:1. Nestačil na Groningen 0:1, Venlo 1:2 a Heracles 0:4. Tým remizoval s Emmenem 1:1,

SC Heerenveen z posledních pěti zápasů ani jeden nevyhrál a nemá povedený vstup do soutěže. Odehrál sedm zápasů s bilancí 1-4-2 a získal sedm bodů, což stačí na dvanácté místo v tabulce. Z posledních pěti duelů tým nestačil na Feyenoord 3:5 a na Heracles 3:5. Remizoval s Venlo 1:1, Excelsiorem 3:3 a Den Haagem 1:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí BV De Graafschap a SC Heerenveen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.