Ružomberok – Nitra 3:1 (kon.) | Trenčín – Michalovce 1:2 (kon.) | Žilina – Podbrezová 2:0 (kon.)
Slovan Bratislava – Senica 2:2 (kon.) | Dunajská Streda – Zlaté Moravce 3:1 (kon.)
MFK Ružomberok
3:1 (2:1)
FC Nitra
sk Sobota 06.10.2018, 16:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 11. kolo

Liptáci si svoj náskok postrážili. V nadstavenom čase ho dokonca ešte zveľadil Zinedind Mustedanagić svojím prvým gólom vo Fortuna lige a Ružomberok vyhral nad Nitrou 3:1.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (18:24:30)

90+3

90+3
    Ružomberok dal gól!
    Peter Gal Andrezly potiahol ružomberskú akciu po ľavej strane a prihral pred bránu na ZINEDINA MUSTEDANAGIĆA, ktorý uzatvára skóre stretnutia!

90+2
    Twardzik odvrátil center hostí a domáci išli dopredu. Gerec sa ocitol sám pred Hrošom, ktorý mu umným vybehnutím znížil uhol a vyrazil jeho strelu na rohový kop.

90+1
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

89
    Žltú kartu dostáva Peter Gál-Andrezly (MFK Ružomberok).

89
    Žltú kartu dostáva Márius Charizopulos (FC Nitra).

88
    Žltú kartu dostáva Lukáš Hroššo (FC Nitra), ktorý po spomínanej situácii si ešte s rozhodcom vysvetľoval svoj súboj s útočiacim hráčom.

88
    Center z rohu vrátil do šestnástky Twardzik, brankár nezachytáva loptu a domáci tesne míňajú bránu.

87
    Mustedanagić sa dostal k lopte po zaváhaní obrany hostí pred ich šestnástkou, tam ale poslal pridlhú prihrávku na Daniela. Hostia odvracajú loptu na rohový kop.

86
    Priamo z rohu hostia neohrozili bránu, ale ešte následne vrátili loptu do pokutového územia, kde ju hlavami len tesne minuli pripravení útočiaci hráči.

85
    Chobot sa dostával do zaujímavej šance, obranca ho pripravil o loptu len za cenu rohu.

85
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Christián Steinhübel.

85
    Gal Andrezly vystrelil z hranice šestnástky, ale mieri nad bránu.

83
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dominik Kružliak, prichádza Michal Jonec.

81
    Qose poslal peknú prihrávku pred bránu, odtiaľ sa hosťom darí loptu odvrátiť.

80
    Dnešné stretnutie sleduje 1325 divákov.

79
    Center nenachádza adresáta a tak bude nasledovať Macíkov odkop od brány.

78
    Nitra získala priamy kop.

77
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Tomáš Vestenický, prichádza Marian Chobot.

77
    Twardzik si pri zahrávaní štandardnej situácie vymenil loptu s Danielom a spätnú prihrávku už na pravom krídle nedobehol.

77
    Po rohu sa síce hostia ubránili, no následne získal Ružomberok priamy kop.

76
    Twardzik triafa do múru, z pokračujúcej akcie získava Ruža rohový kop.

75
    Mustedanagić vysúval Gereca, k lopte má však napokon o niečo bližšie Hroššo. Liptáci sa ešte snažili niečo vyťažiť zo situácie a získali priamy kop z nebezpečnej pozície.

73
    Daniel sa snažil znepríjemňovať život obrancovi Nitry, ten si s ním napokon poradil.

70
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ismar Tandir, prichádza Štefan Gerec.

70
    Gal Andrezly posiela z ľavého krídla ďalší center, ale nerozumel si teraz s Tandirom.

67
    Gal Andrezly poslal center pred bránu hostí, tam však zasahuje obrana.

63
    Tandir si vymenil loptu s Qosem, no náslende si loptu príliš predkopol a tak ju kryje Hroššo.

60
    Hostia vyskúšali ďalekonosnú strelu, tá končí v Macíkovom náručí.

59
    Mustedanagić vystrelil spoza šestnástky a jeho pokus zapadá tesne vedľa žrde.

55
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Dominik Guláš, prichádza René Kotrík.

55
    Na druhej strane sa dostáva k strele Kóňa, ale mieri mimo brány.

55
    Daniel hľadal šikovnou prihrávkou z pravej strany Mustedanagića, pred ním loptu v poslednej chvíli odvracia brankár.

54
    Center od rohovej zástavky odvracia Ján Maslo a domáci išli do brejku, z ktorého dáva gól Mustedaniagić. Jeho gól však neplatí pre ofsajd.

53
    Nitra získala rohový kop.

52
    Hostia boli naďalej nasťahovaní pred súperovou bránou. Domáci sa však dostali do protiútoku a z neho mieri vedľa brány Urdinov.

50
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tihomir Kostadinov, prichádza Zinedin Mustedanagić.

49
    Futbalisti spod Zobora zatlačila svojho súpera, ktorý je momentálne stiahnutý v okolí vlastnej šestnástky.

46
    Začal sa druhý polčas.

Už v 7. minúte otvoril skóre Tomáš Vestenický. Po chvíli však vyrovnal Ismar Tandir a v závere polčasu dokonal obrat Peter Gal Andrezly. Po úvodnom dejstve tak Ružomberok vyhráva nad Nitrou 2:1.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Kostadinov vysúval kolmicou Qoseho, pred ním však v poslednej chvíli dobre zapracoval obranca.

45
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

41
    Tihomir Kostadinov prihral na pravú stranu na Erika Daniela, ktorý našiel pred bránou PETRA GAL ANDREZLYHO a ten posiela loptu do siete!

39
    Guláš prenikal po pravej strane a napokon z uhla posielal loptu pred bránu, tam ju však berie do náručia domáci gólman.

36
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu Liptáci.

34
    Twardzikov center z priameho kopu putoval od múru na hranicu šestnástky, odkiaľ namieril nad brvno Daniel.

34
    Ružomberok získal priamy kop.

33
    Vestenický vystrelil na ružomberskú bránu a Macík nepúšťa jeho strelu za svoj chrbát.

30
    Liptáci sa dostávali do zaujímavého útoku, no napokon z neho nezapršalo a hostia mali šancu ich za to potrestať, lenže pred Macíkom taktiež nedotiahli finálnu fázu útoku podľa svojich predstáv.

29
    Po Twardzikovom rohovom kope vypálil z hranice šestnástky Kochan, ale triafa len svojho spoluhráča stojaceho pred bránou.

28
    Daniel si na pravej strane vymenil loptu s Gal Andrezlym a prihrávku druhého menovaného odvracajú hostia na rohový kop.

27
    Po Danielovom rohovom kope sa hostia napokon ubránili.

26
    Twardzik strieľa spoza veľkého vápna a jeho pokus je zblokovaný na rohový kop.

24
    Abdulrahman bežal sám na bránu, v čase prihrávky bol však mimo hry a tak bola jeho snaha márna.

20
    Na druhej strane Daniel hľadal centrom z pravého krídla Tandira, pred ním berie loptu do náručia Hroššo.

19
    Futbalisti spod Zobora poslali zaujímavý center do veľkého vápna, no ten nezachytáva žiadny z útočiacich hráčov.

17
    Po rohovom kope sa domáci ubránili.

16
    Abdulrahman sa predral k centru, ktorý domáci hráči odvrátili na rohový kop.

14
    Gal Andrezly poslal z ľavej strany center na Tandira, ktorý hlavičkuje nad bránu.

12
    Liptáci po vyrovnávajúcom góle ožili a poslali viaceré nebezpečné lopty pred bránu Nitry. V poslednom príde Tandir loptu hlavou len tesne minul.

10
    ISMAR TANDIR vystrelil z hranice veľkého vápna a vyrovnáva na 1:1!

10
    Center z rohového kopu sa dostal až k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ hlavičkuje Kóňa. Jeho pokus kryje Macík.

9

7
    Nitra dala gól!
    TOMÁŠ VESTENICKÝ pred bránou vyskočil na center, hlavou poslal loptu popri tyčke do siete a jeho tím vyhráva 1:0!

5
    Ružomberok krátko na to získal priamy kop, ale center z neho nepúšťajú hostia pred svoju bránu.

4
    Daniel posiela loptu pred bránu, odkiaľ ju odhlavičkoval Dubeň. Následne chcel strieľať z hranice šestnástky Kostadinov, ale triafa len hradbu tiel pred sebou.

3
    Prihrávka Gal Andrezlyho vo veľkom vápne bola zblokovaná na rohový kop.

2
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu hostia.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

-1
    Hráči nastupujú na zápas. Hostia budú hrať v bielo-modrých a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-21
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak (C), J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Kochan – Daniel, Kostadinov, Gal Andrezly – Tandir.

Náhradníci: Čtvrtečka – Takáč, Kunca, Madleňák, Gerec, Jonec, Mustedanagić.

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Dubeň, Farkaš, Chovanec – Kóňa, Šimončič (C) – Guláš, Fábry, Vestenický – Abdulrahman.

Náhradníci: Šípoš – Kotrík, Chobot, Machovec, Macho, Steinhübel, Čeredničenko.

Rozhodca: Sedlák – Štrbo, Hrmo.

Bude Nitra bodovať pod Čebraťom alebo si Ružomberok pripíše na svoje konto víťazstvo? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu!

Počas minulého ročníka sa títo súperi stretli dvakrát, pričom obidva zápasy sa skončili zhodným výsledkom – remízou 0:0.

Domáci Ružomberok sa v uplynulom kole predstavil v Michalovciach. Keď v 24. minúte otvoril skóre Tihomir Kostadinov a štyri minúty pred koncom úvodného dejstva Kristi Qose zvýšil náskok Liptákov, zdalo sa, že si zo Zemplína odvezú tri body. Domáci však boli proti. V 58. minúte strelil kontaktný gól Sadam Sulley a v 85. minúte vyrovnal Dawid Kurminowski na konečných 2:2.

Ružomberok má momentálne na svojom konte 17 bodov, aktívne skóre 19:9 a nachádza sa na štvrtej pozícii. Liptáci majú rovnaký bodový zisk ako 5. Trenčín a na 3. Žilinu strácajú dva body.

Hostia z Nitry odohrali v minulom kole špecifický duel. V súboji so Sereďou boli vedení ako hostia, no keďže nováčik má svoj prechodný domov práve pod Zoborom, hralo sa na nitrianskom štadióne. Zverencov trénera Ivana Galáda poslal v šiestej minúte do vedenia Tomáš Vestenický, no o tridsaťtri minút neskôr dal vlastný gól Richard Križan a tri minúty pred koncom riadnej hracej doby skóroval Bankole Olawale Adekuoroye. Mužstvo spod Zobora tak podľahlo Seredi 1:2.

Nitra doteraz získala 12 bodov, má aktívne skóre 16:15 a patrí jej priebežná ôsma priečka. Pred 9. Trnavou má štvorbodový náskok a na 7. Sereď stráca jeden bod.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas jedenásteho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Nitrou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Ján Kmeť

Branky: 10. Tandir (Kostadinov), 41. Gál-Andrezly (Daniel), 90+3. Mustedanagić (Gál-Andrezly) – 7. Vestenický (Fábry)

Karty:   89. Gál-Andrezly (RUZ) – 88. Hroššo (NIT), 89. Charizopulos (NIT)

MFK Ružomberok: Macík – Kružliak (C) (83. Jonec), Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Kochan – Daniel, Kostadinov (50. Mustedanagić), Gál-Andrezly – Tandir (70. Gerec).

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Dubeň, Farkaš, Chovanec – Kóňa, Šimončič (C) – Guláš (55. Kotrík), Fábry (85. Steinhübel), Vestenický (77. Chobot) – Abdulrahman.

Rozhodčí: Sedlák – Štrbo, Hrmo