Detroit – St. Louis 4:3 (kon.) | Florida – Anaheim 2:3 (kon.) | Toronto – San Jose 5:3 (kon.)
Calgary – Dallas 3:4 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Florida Panthers
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 29.11.2018, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:46:20)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Nick Ritchie (ANA): 2+0
    2. John Gibson (ANA): 42 zák., 2 góly, úsp. 95,5%
    3. Jevgenij Dadonov (FLA): 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Ondřej Kaše (ANA): 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:27

To ale hosty mrzet nemusí, branka Nicka Ritchieho minutu a půl před koncem hostům stačí k zisku dvou bodů! Svěřenci Randyho Carlylea se dostali do vedení hned v prvním střídání zásluhou Mansona, načež Florida převzala iniciativu a ve druhé třetině zaslouženě zvrátila vedení na svou stranu. Ducks ale rychle vyrovnali a, jak již bylo zmíněno, v závěru jim vrátil vedení Ritchie. Panthers tak opouštějí bojiště s prázdnou, ačkoliv svého soka přestříleli 44:25.

59:49
    Ducks se pokusili poslat puk do prázdné domácí svatyně, místo toho jim ale bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

59:14
    Aleksanderu Barkovovi spadla helma, finský forvard se však přesto dostal až ke střele z levého kruhu – s tou si ale Gibson poradil a o pár sekund později hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:32
    Bob Boughner si okamžitě poté vybral oddechový čas, po němž James Reimer zůstal na střídačce.
    58:32 Nick RITCHIE - 2:3

58:32
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Minutu a půl před koncem třetí třetiny se však hosté zničehonic prosazují a jdou do vedení! O překvapivý gól se postaral NICK RITCHIE, který u pravého hrazení obral o puk Hoffmana, vyměnil si ho s Getzlafem a poté trefil mezírku mezi Reimerovým betonem a vyrážečkou. Asistence: Ondřej Kaše a Ryan Getzlaf.

57:53
    Brandon Montour vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, Ducks už se nikam neženou a spoléhají se na to, že zápas půjde do prodloužení.

57:12
    Kotouč vyletěl ze hřiště, necelé tři minuty před třetí sirénou tak budeme svědky další komerční přestávkou.

56:40
    Panthers teď jen vyhodili puk až ke Gibsonovi a odjeli vystřídat, Ducks však poté udělali to samé.

55:46
    Zhruba čtyři minuty před koncem třetí třetiny to ani jednomu týmu nelepí, Gibson i Reimer jsou v posledních minutách základní hrací doby téměř bez práce.

55:12
    Micheal Haley byl u vyhozeného kotouče jako první, signalizované zakázané uvolnění Floridy tak musejí sudí odvolat.

54:31
    Pysykova střela od modré nadělala Gibsonovi pořádné starosti, nikdo v červeném dresu se ale nakonec k dorážce nedostal.

54:05
    Rowneyho pokus z pravého kruhu doletěl přímo do Reimerovy náruče, floridský gólman opět radši přerušil hru.

53:34
    Mike Hoffman ujel po pravém křídle, rozhlédl se po útočném pásmu a poté vypálil, jeho tvrdý projektil však Gibson dokázal vyrazit.

53:08
    V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje, anaheimští hokejisté se srdnatě brání a nepouští střelecky aktivnější Panthers do žádných šancí.

52:15
    Andrew Cogliano nic nevymýšlel a od červené čáry nahodil kotouč na Jamese Reimera, který byl dotírajícími hráči Ducks nakonec donucen přerušit hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:26
    Dotchinova kolmice na Ryana Keslera byla příliš prudká, Ducks tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Gibsonem.

50:51
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná, sudí teď potřetí za posledních dvacet třicet sekund museli fouknout do píšťalky.

50:05
    Andrew Cogliano se vydal na zteč po levém křídle, načež z úrovně kruhů vypálil, Reimer byl ale pozorný a bez potíží přerušil hru.

49:22
    Carter Rowney nabil na modrou Åbergovi, jehož následná střela ovšem byla přizvednuta do ochranné sítě. Následovat bude komerční přestávka.

48:37
    Bogdan Kiselevič pod tlakem jen vyhodil puk do středního pásma, kde se ho ujal Josh Manson a svěřenci Randyho Carlylea znovu míří kupředu.

47:49
    Oslabení Cats je u konce, hosté si v uplynulé přesilové hře nedokázali připsat ani jednu střelu na branku.

47:11
    Domácí se dožadují vyloučení jednoho z hráčů Anaheimu za podražení McCanna, rozhodčí ale nechávají ve hře pokračovat.

46:25
    Svěřenci Boba Boughnera vyhodili kotouč do bezpečí a nyní mohou v klidu vystřídat, tato početní výhoda zatím Ducks nevychází.

45:38
    Ducks si zahrají přesilovku, Troy Brouwer (FLA) se nechal vyloučit za nedovolené bránění.

44:57
    Kiefer Sherwood to po Coglianově přihrávce zkusil z ostrého úhlu, James Reimer ale zasahovat nemusel a domácí už zakládají další protiútok.

44:19
    Mike Hoffman se ve vlastním pásmu ujal odraženého kotouče, jeho následná akce ale neměla dlouhého trvání.

43:22
    Haley za brankou Anaheimu vybojoval kotouč pro Coltona Scevioura, který to poté zkusil z otočky, John Gibson ale stihl zareagovat včas!

42:28
    Na začátku třetí třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu, další akci Panthers teď zakládá Bogdan Kiselevič.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:41
    Jared McCann nepustil Pontuse Åberga ke střele, hráči v červených dresech poté vyhodili puk do útočné třetiny a oba týmy nyní střídají.

40:43
    Nick Bjugstad nabil do mezikruží Brouwerovi, jeho střela z první ale trefila Gibsona do vyrážečky.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:02.

Panthers měli v prostřední dvacetiminutovce zápasu více ze hry a dvěma góly v rozmezí šesti minut se jim podařilo zvrátit stav utkání ve svůj prospěch. Vedení ale svěřencům Boba Boughnera dlouho nevydrželo, na trefy Ekblada a Dadonova hosté odpověděli šikovnou tečí Ritchieho.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22
    V samotném závěru druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, hosté teď jen vyhodili puk do bezpečí a odjeli vystřídat.

38:36
    Vatrano si podél mantinelu vyměnil puk s Huberdeauem, vzápětí o něj ale přišel a Ryan Getzlaf ho vyhodil až za červenou čáru.

37:49
    Josh Manson sice dokázal udržet kotouč v útočném pásmu Ducks, po něm už se ale nikdo v bílém dresu k puku nedostal a hrát může Yandle.

36:58
    Po Getzlafově zaváhání v rozehrávce se černá pryž dostala na hůl Mikea Hoffmana, ani bývalý útočník Ottawy si ale na skvěle chytajícího Johna Gibsona nepřišel.

36:07
    Po dlouhé době o sobě dal vědět Frank Vatrano, jehož projektil z levého kruhu si ale Gibson pohlídal a přerušil hru.

35:31
    Pysykův pokus od modré zblokoval Kiefer Sherwood, následná protiakce Ducks ale neměla dlouhého trvání.

34:37
    Rickard Rakell se prokličkoval až na vrchol kruhů, následnou střelu švédského forvarda ale zblokoval Michael Matheson.

33:52
    Nepovedená rozehrávka Ducks skončila na zakázaném uvolnění, následovat bude buly po pravici Johna Gibsona.

33:19
    Kaše z ostrého úhlu pálil mimo, Brouwer s Bjugstadem už zakládají další rychlou protiakci Cats.
    32:28 Nick RITCHIE - 2:2

32:28
    Vedení Floridě dlouho nevydrželo. O vyrovnání se postaral NICK RITCHIE, který chytrou tečí usměrnil Petterssonovo nahození od modré za záda bezmocného Reimera! Asistence: Marcus Pettersson Adam Henrique.

31:38
    Těsně po polovině zápasu vedou Panthers na střely jednoznačně 28:14, nyní však po levém křídle vyráží kupředu Marcus Pettersson.

30:52
    Po dalším zaváhání Gibsona při rozehrávce se ke kotouči dostal Barkov, který ale svou následnou střelu nedokázal usměrnit do částečně odkryté anaheimské svatyně!

30:05
    Juho Lammikko se zmocnil puku po nepovedené rozehrávce brankáře Gibsona, po jeho nahození do předbrankového prostoru už se ale žádný z domácích hráčů ke kotouči nedostal.
    29:23 Jevgenij DADONOV - 2:1

29:23
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí přesilovku okamžitě využívají a poprvé v zápase jdou do vedení. Jonathan Huberdeau chytrou střílenou přihrávkou vyzval ke skórování JEVGENIJE DADONOVA, který z levého kruhu dokázal přizvednout kotouč do sítě! Asistence: Jonathan Huberdeau a Keith Yandle.

29:16
    Marcus Pettersson (ANA) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

28:25
    Nahození Mackenzieho Weegara od modré způsobilo další nepřehledný závar před Johnem Gibsonem, nikdo v červeném dresu ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče!

27:43
    Gibson před dotírajícím Dadonovem radši přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

27:02
    Těsně před vypršením Yandleova trestu hledal Colton Sceviour na levém kruhu McCanna, ten ale promáchl.

26:41
    Svěřenci Boba Boughnera opět vyhodili puk až ke Gibsonovi, tato přesilová hra Anaheimu vůbec nevychází.

25:50
    Colton Sceviour vyhodil puk do bezpečí, Ducks nyní musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

25:04
    Keith Yandle (FLA) podrazil Rowneyho, Anaheim si tak zahraje svou první přesilovku.

23:54
    Nick Bjugstad zkusil štěstí z pravého kruhu, John Gibson měl ale dobrý výhled a bez potíží jeho střelu zápěstím zneškodnil.
    23:01 Aaron EKBLAD - 1:1

23:01
    Dvaadvacátá střela Panthers v tomto utkání už končí gólem, je vyrovnáno! AARON EKBLAD si nenápadně sjel až na pravý kruh, kam mu předložil přesnou přihrávku Aleksander Barkov a Ekblad z voleje pověsil kotouč pod břevno. Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.

22:21
    Sceviour zavezl puk do útočného pásma a poté krásnou přihrávkou poslepu našel na levém kruhu Micheala Haleyho, ten ale svůj projektil nasměroval přímo do Gibsonovy náruče.

21:43
    Adam Henrique se v předbrankovém prostoru k odraženému kotouči nedostal, na opačnou stranu už se vydává Colton Sceviour.

20:48
    Barkovova formace se usadila v útočném pásmu a vytvořila si tlak před Johnem Gibsonem, ten však nakonec dokázal přerušit hru.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:06.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro Anaheim. Bezbrankové skóre hosté změnili už po 15 sekundách hry, kdy Reimera střelou od modré překvapil obránce Manson. Panthers byli od té doby mírně lepší a i díky dvěma přesilovým hrám vedou na střely 13:8, na Johna Gibsona ale domácí stále nenašli recept.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46
    Dryden Hunt se dostal ke střele po buly na pravém kruhu, jeho rána z ostrého úhlu ale orazítkovala břevno!

-80:17
    Právě Ryan Getzlaf se nyní prokousal až do útočného pásma, na jeho následné nahození do předbrankového prostoru ale nikdo v bílém dresu nedosáhl.

18:25
    McCannovu střelu z pravého kruhu anaheimský brankář rovněž zlikvidoval, o pár sekund později navíc Getzlaf opustil trestnou lavici.

17:32
    Jevgenij Dadonov a Aleksander Barkov ujeli po levé straně hřiště a k zakončení se nakonec odhodlal druhý jmenovaný, z ostrého úhlu si ale na Gibsona nepřišel.

16:56
    Začátek druhé přesilovky Cats nevyšel, Ryan Kesler nyní vyhodil kotouč až k Reimerovi.

16:17
    Ryan Getzlaf (ANA) ve středním pásmu podrazil Barkova, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

15:48
    Kolmice na rozjetého Jevgenije Dadonova byla příliš prudká, černá pryž doletěla až na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Jamesem Reimerem.

14:56
    Rozehrávka Jonathana Huberdeaua byla ztečována na anaheimskou střídačku, následovat bude vhazování ve středovém kruhu.

14:05
    Svěřenci Boba Boughnera už vedou na střely 11:8 a nyní opět drží kotouč v útočném pásmu, Anaheim ale stále drží těsný náskok.

13:09
    Dryden Hunt ujel po levém křídle a z úrovně kruhů vypálil, Gibson si ale s jeho střelou bez potíží poradil.

12:16
    Weegar vyslal na zteč Barkova, který dovezl puk do útočné třetiny, jeho následná střela ale postrádala přesnost.

11:29
    Po nahození Jakea Dotchina od modré Reimer radši schoval puk ve své výstroji, následovat bude komerční přestávka.

11:06
    Matheson ztratil rovnováhu po souboji s Pontusem Åbergem, anaheimský forvard ale vzápětí o kotouč zase přišel.

10:32
    Projektil Keitha Yandlea od modré Gibson vyrazil, načež se hosté osvobodili a Dotchin krátce nato opustil trestnou lavici.

09:38
    Jonathan Huberdeau na prudký pas od Mikea Hoffmana nedosáhl, tlak Boughnerovy party ale stále přetrvává.

08:52
    Hoffmanovu střelu z pravého kruhu Gibson vyrazil, domácí ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

08:30
    Florida si zahraje přesilovku, Jake Dotchin (ANA) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za hákování.

07:34
    Jared McCann je zatím nejaktivnějším útočníkem Floridy, nyní se ale k dorážce Pysykovy střely od modré těsně nedostal.

06:45
    V poslední době je hra velmi rozkouskovaná, John Gibson teď pro jistotu přerušil hru před dotírajícím McCannem.

05:48
    Nepovedená rozehrávka Ducks končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Johnem Gibsonem.

04:50
    Brian Gibbons srdnatě bojoval o puk v útočném pásmu, nakonec ale kotouč nedostal pod kontrolu a Juho Lammikko ho poté vyhodil až ke Gibsonovi.

03:57
    Čtyři minuty hry jsou už za námi a troufám si říct, že aréna Panthers dnes není zaplněná ani z poloviny, nechme se překvapit, jaký bude oficiální údaj o počtu diváků.

03:05
    Mathesonovi se nepodařilo zakončit podle představ, načež se do rychlého protiútoku vydal Jakob Silfverberg, po jehož střele Reimer pro jistotu přerušil hru.

02:07
    Kotouč skončil mezi diváky, hra byla po delší době přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Panthers.

01:09
    Brouwer vyslal na zteč Drydena Hunta, jeho následnou střelu z levého kruhu ale John Gibson dokázal vyrazit.
    00:15 Josh MANSON - 0:1

00:15
    Tak to bylo rychlé, Ducks jdou do vedení už po patnácti sekundách hry! Postaral se o to obránce JOSH MANSON, jehož střelu od modré Reimer neviděl a kotouč mu propadl až do sítě. Asistence: Brian Gibbons a Carter Rowney.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Florida Panthers: Reimer (Hutchinson) – Matheson, Ekblad, Yandle, Pysyk, Kiselevič, Weegar – Dadonov, Barkov, Hoffman – Huberdeau, McCann, Vatrano – Hunt, Bjugstad, Brouwer – Haley, Lammikko, Sceviour.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, Manson, Welinski, Montour, M. Pettersson, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Sherwood – Gibbons, Rowney, Åberg.

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Suchánek, MacPherson.

ANAHEIM DUCKS

Také Anaheim zatím patří k průměru soutěže a momentálně se v Západní konferenci pohybuje těsně pod hranou postupu. Letos má přitom stárnoucí kádr kolem Ryana Getzlafa a Coreyho Perryho možná poslední šanci dosáhnout na velký úspěch v bojích o Stanleyův pohár. Dvojzápas na Floridském poloostrově ale Ducks rozehráli výborně – v Tampě včera zvítězili 3:1 i díky jedné asistenci Ondřeje Kašeho.