Kunlun – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Barys – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Omsk – Čerepovec 7:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 4:1 (kon.)
Petrohrad – Riga 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Viťaz – Soči 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
CSKA Moskva
Čtvrtek 20.12.2018, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Nejproduktivnější hráči týmu
    M. Grigorenko – 11+22
    L. Vey – 8+19
    K. Kaprizov – 15+10

Československá stopa v utkání – nikdo.

CSKA Moskva
    CSKA již delší dobu neohroženě vévodí Západní konferenci. Na svém kontě má 66 bodů.Za sebou má 18 zápasů v řadě (z toho 16 zápasů vyhrála v základní hrací době), kdy nepoznali hořkost porážky! Tato úctyhodná statistika byla přerušena v minulém zápase, kdy CSKA Moskva překvapivě nestačila na Viťaz, na jehož ledě senzačně prohrála 0:2! Viťaz tedy senzačně ukončil vítěznou šňůru CSKA ač hosté pře stříleli svého soupeře. Připíše si Moskva další porážku na ledě Jokeritu, kde se body odváží horko těžko? Nebo zahájí další vítěznou šňůru.

B. O´Neill – 8+25
    S. Manninen – 12+18
    J. Joensuu – 13+11

Československá stopa v utkání – nikdo

Jokerit se po dvou zápasovém venkovním tripu vrací zpět do Helsinek. Tentokrát se jejich trip příliš nepovedl a po dvou zápasech dokázal vybojovat pouze bod, za remízu s Omskem, který nakonec slavil vítězství v prodloužení. Druhý zápas Jokerit prohrál na ledě Spartaku Moskva, kdy nedal ani jednu branku a odjel s pěti brankovým přídělem. Pravdou je, že Hudáček, chytající za Spartak Moskva, předvedl v zápase důležité zákroky a ofenzíva Spartaku trestala individuální chyby Jokeritu ve středím pásmu. Dnes se utká s celkem, který vede Západní konferenci a dá se očekávat hodně těžký duel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:57
    Jeden z hráčů Jokeritu si výborně nabruslil mezi kruhy a dostal se ke střele, která byla na poslední chvíli sražená mimo branku.

01:37
    Na druhé straně taktéž přišla střela z první, která naopak hostujícímu hráči vůbec nesedla.

02:11
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku zápasu, GEOFF PLATT byl zcela osamocený na levé straně, kde dostal přihrávku a ihned se snažil zakončit, puk se následně odrazil od zadního mantinelu a vrátil se směrem do branky, kde se od brankáře odrazil do branky. Trochu branka se štěstím, ale domácí se ujímají vedení. Asistence: Steve Moses a Oliver Lauridsen.
    02:11 Geoff PLATT - 1:0

03:56
    Moskva se snaží o rychlou odpověď, ale zatím naráží na dobře se bránícího soupeře a Kalninš zatím nemusel krýt vážnější šanci.

04:41
    Snaha CSKA něco vymyslet v pásmu soupeře, bohužel pro ně nemají puk pod svou kontrolou.

04:58
    Na druhé straně se po přihrávce Manninena dostal ke slibné střele Jesse Joensuu a ten mířil přímo do připraveného Sorokina.

05:15
    Arťom Blažijevskij zkusil pozornost Kalninše, který chytá jeho střelu od modré čáry do lapačky.

05:52
    Jokerit ztratil puk na brankou soupeře a ten se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

06:49
    Domácí jsou na puku, ale nyní se nedostávají na dostřel Sorokina...následoval rychlý protiútok CSKA, ale střela byla nadzvednuta do ochranné sítě.

08:00
    Hosté nebezpečně operovali před Kalninšem, obrana Jokeritu krátký tlak od svého soupeře zvládla.

08:53
    Anton Slepyšev dostal přihrávku mezi kruhy a Kalninš se zaskvěl dobrým zákrokem! Velká šance Moskvy.
    08:53 Slepyšev a jeho dobrá příležitost ke skórování. Kalninš byl proti!

09:47
    Brankář Jokeritu musel hlídat další zajímavé nahození, které sráží do rohu kluziště, kde již je jeho spoluhráč a ten pohlídá puk před dojíždějícím hráčem CSKA.

10:24
    Kalninš má nyní poměrně dost práce ve svém brankovišti a opět musel dávat pozor na střelu z pravé strany. Následně posunutá branka a hra je přerušena.

10:40
    Nicklas Jensen a jeho pokus, nakonec je puk sražen mimo branku.

11:55
    K vidění je první vyloučení, Moses podrazil Hansena a uvidíme první přesilovku CSKA!

12:12
    CSKA právě vstřelilo branku!
    CSKA rychle využívá přesilovku, Nestěrov přihrál na pravou stranu, odkud Kalninše prostřelil dobrou střelou MICHAIL GRIGORENKO. Asistence: Nikita Nestěrov.
    12:12 Michail GRIGORENKO - 1:1

12:32
    Lehké nahození kryje Sorokin, ale následně se dostal před brankou Sorokina do menší potyčky Max Wärn, vzápětí se však situace rychle zklidnila.

12:32
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Max Wärn – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., hrubost).

13:00
    CSKA se ocitlo v dobré příležitosti, nakonec puk jde mimo branku a Jokerit ve snaze zahájit protiútok se dostal do ofsajdu.

13:28
    Sorokin kryje lehkou střelu a bude se vhazovat po jeho levici.

14:33
    Oba vyloučení hráči jsou zpět na ledě a již se pokračuje v klasickém počtu hráčů na ledě.

15:51
    Nyní se hraje nahoru a dolů, avšak bez vážnějších šancí.

15:54
    První přesilovku si zahraje i domácí celek. Vey vyloučen za podražení.

16:29
    Jesse Joensuu tečoval před brankou nahození svého spoluhráče, ale poslal puk do ochranné sítě.

16:42
    Přesilovka Jokeritu bude ještě lepší, Platt byl v rohu kluziště zasažen hokejkou a Naumenkov si půjde odpočinout.

17:17
    Jokerit kombinuje v pásmu soupeře a čekáme na nějakou střelu.

17:30
    Jokerit se dostává opět do vedení. KRISTIAN VESALAINEN dostal zpoza branky přihrávku od O´Neilla a ten prostřeluje Sorokina z levé strany. Navíc to ještě stihli v přesilovce pět na tři a Jokerit bude pokračovat v přesilovce pět na čtyři. Asistence: Brian O'Neill a Nicklas Jensen.
    17:30 Kristian VESALAINEN - 2:1

18:35
    Avšak zbývající přesilovka se jím příliš nedaří a CSKA úspěšně vyhazuje puky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nám přinesla útočnou hru od obou celků. Jokerit se brzy dostal do vedení, kdy se prosadil Geoff Platt, CSKA následně využila svou první přesilovku a o vyrovnání se zasloužil Michail Grigorenko. Jokerit si v závěru první třetiny také mohl zahrát přesilovku, která byla vyšperkkována dvojnásobným oslabením soupeře a Kristian Vesalainen vrátil svému týmu jedno brankové vedení.

Střely na branku po první třetině: 6:14!

20:01

20:33
    Do první vážnější střely na počátku druhé třetiny se dostal Anton Slepyšev, ale nezamířil přesně, navíc byl faulován a následovat bude přesilovka pro CSKA.

20:33
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., podrážení).

21:28
    Maxim Šalunov v šanci, ale minul branku. Jokeritu se daří napadat a CSKA se nedokáže dostat do nějakého zámku.

22:18
    Další úspěšně vybojovaný puk za brankou a Jokerit se osvobozuje, tohle oslabení pravděpodobně zvládne bez úhony.

23:42
    Nicklas Jensen zahákoval v útoku Pašnina a další přesilovka pro hosty.

24:13
    Dobrá střela ze střední vzdálenosti a Kalninš drží puk ve své výstroji, což bylo hodně důležité, neboť byl před ním hodně hustý provoz.

24:55
    Pobídka pro Šalunova, ale před brankou nedokázal zacílit přesně, tato přesilovka je rozhodně lepší z pohledu CSKA.

25:31
    Čtveřice hráčů Jokeritu už byla hodně unavená a již jen stínili. Následovala dobrá střela hráče CSKA a Kalninš podržel svůj tým dalším dobrým zákrokem a chytá puk do své lapačky.

26:06
    Jokerit se ubránil, ale Moskva je díky dvěma přesilovým hrám hodně aktivní a stále se snaží útočit.

26:24
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).

26:30
    Jokerit ihned v úvodu přesilovky odskakuje do dvou brankového vedení. NICKLAS JENSEN napřáhl z první ze střední vzdálenosti a čistým průstřelem překonal Sorokina v brance. Asistence: Viktor Lööv a Steve Moses.
    26:30 Nicklas JENSEN - 3:1

27:46
    Jokerit pokračuje ve své přesilovce a operuje v útočném pásmu soupeře.

28:26
    Jokerit se dopustil ofsajdu a následovat bude vhazování ve středním pásmu.

29:37
    Kristian Vesalainen střílel z prostoru mezi kruhy a jeho ránu Sorokin dokázal vyrazit. Následně se jeden z obránců hostů dostal k puku a vyhazuje jej ze své třetiny.

30:26
    Ještě jednu minutu se CSKA bude muset bránit. Jokerit na puku a snaží se o další útok.

30:49
    Zakončení Mosese a Sorokin byl připravený, další výhoz CSKA.

31:55
    CSKA již v plném počtu a nakonec v dlouhém pěti minutovém oslabení dostali jednu branku a nyní se budou snažit dotáhnout dvou brankový náskok svého soupeře.

33:35
    Hosté jsou nyní v útlumu a jejich soupeř má momentálně hru pod svou kontrolou.

34:17
    Po komerční pauze dokázali hosté zavézt puk a nakonec z toho bylo slibní zakončení, které Kalninš kryje.

35:55
    Po krátkém tlaku, který měli hosté, mají domácí opět víceméně hru pod kontrolou.

36:39
    Arťom Čmychov střílel od modré čáry, ale vzápětí byla hra přerušena, pravděpodobně již střílel mimo útočné pásmo a vystavil se ofsajdu.

37:01
    Michail Grigorenko nahodil puk před brankou a Kalninš jen sklepl betony a puk se odrazil za branku. Nyní si Kalninš nebyl jistý svým zákrokem.

38:26
    Závěr druhé třetiny se nám hraje bez šancí na jedné či druhé straně a obě mužstva se střídají v držení puku.

39:10
    Utkání sleduje 9 288 diváků!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám přinesla vyrovnanou hru, avšak ve druhé polovině třetiny měli Jokerit více ze hry, respektive se jim dařilo v poklidu kontrolovat své nabité vedení. CSKA se dostalo do prekérní situace, kdy hráli pět minut v oslabeni. Z toho Jokerit vytěžil jednu branku, kterou vstřelil Nicklas Jensen. CSKA vinou vyloučení pak ztratilo tempo, ač měli pár dobrých šancí, Kalninš dokázal podržet svůj celek.

Střely na branku ve druhé třetině: 5:11!

40:01

40:30
    Sorokin raději přikryl odražený puk u své pravé tyčky a přerušuje hru.

40:50
    Střela z otočky a Kalninš nakonec nemusel zasahovat, puk proplul mimo jeho pravou tyčku. Po dalším zakončení hostů už kryje střelu ze střední vzdálenosti.

41:01
    Ihned po vhazování šla na Kalninše další střela a CSKA začala hodně aktivně závěrečnou periodu.

41:34
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., krosček).

42:50
    CSKA se po celou dobu přesilovky víceméně drží před Kalninšem, ale jejich zakončení buď míří do připraveného brankáře nebo jsou střely nepřesné.

44:20
    Jokerit ubránil důležité oslabení, ale jejich soupeř přidal na rychlosti a nyní sledujeme rychlý hokej bez většího přerušení.

45:15
    CSKA vyhrálo vhazování ve vlastní třetině a ihned míří směr branka soupeř, uvidíme jestli zvýšená aktivita něco hostům přinese.

45:55
    Helsinky dokázaly odvrátit útok, ale musí se připravovat na další, neboť CSKA opět rychle míří do jejich třetiny.

47:02
    Michail Grigorenko střílel z první, ale Kalninš jeho pokus vyrazil do rohu kluziště. Tlak hostů sílí každou minutou.

47:58
    Jokeritu se na chvíli dařilo zaměstnat obranu soupeře, ale na Sorokina nepřiletěla žádná střela.

48:56
    Hráč Jokeritu nedokázal ubránit svého protihráče za brankou a Kalninš musel dávat pozor na další zakončení ze strany hostů.

49:46
    Domácím se opět podařilo na krátkou chvíli udělat vítr před brankou CSKA a Sorokin důležitým zákrokem dává stále šanci pro svůj celek na nějaký ty body z dnešního zápasu.

51:22
    Nicklas Jensen v dobré příležitosti, ale Sorokin jen puk vyrazil, nebezpečná kombinace Jokeritu pokračuje...

51:30
    ...a je z toho velký závar před brankou Sorokina, který nakonec dokázal lapačkou zastavit poskakující puk, který už mířil do branky. Následně je zalehl a hra je přerušena.

52:33
    Jokeritu se podařilo zastavit tlak CSKA, který měla v první polovině třetiny a nyní sledujeme vyrovnanou pasáž hry.

54:18
    Hraje se nám delší dobu bez přerušení a domácí celek se bezchybně brání a daří se jim zachytávat puky ve středním pásmu. Soupeř má problémy dostat puk na delší dobu pod svou kontrolu.

55:01
    Nyní zakončení před Sorokinem, který bezpečně vyrazil, stejná situace i na druhé straně a oba celky mají nyní hodně otevřené obranné řady. Puk se přesouvá z jedné strany na druhou.

55:45
    Hosté u puku, střela z pravé strany šla za branku, k následné střele z levé strany nakonec nedošlo a CSKA zvolilo kombinaci, po které soupeř otáčí hru.

56:00
    Vzápětí však rychlý přesun hostů zpět před Kalninše a ten si připisuje další důležitý zákrok.

57:04
    Po poslední komerční pauze se v Hartwall aréně pokračuje ve hře a domácí i nadále drží nadějné dvou brankové vedení.

57:10
    Oddechový čas pro hosty.

57:19
    CSKA zvládlo vhazování v pásmu soupeře a ihned se ujímá kombinace.

57:30
    Následuje však icing Jokeritu a branka CSKA Moskva již zeje prázdnotou...

57:49
    Další icing domácích, ale tentokrát puk minul prázdnou branku jen o kousek.

57:57
    CSKA nezvládlo nyní vhazování, a další vyhození domácích a puk se odrazil od levé tyčky!

58:20
    Střela CSKA, Kalninš má puk ve své moci a za jeho brankou se strhla menší potyčka.

58:31
    Autorem branky je JOHN NORMAN, který ve středním pásmu přebruslil soupeře a z levé strany bez větších problémů poslal puk do prázdné branky.
    58:31 John NORMAN - 4:1

CSKA Moskva měla aktivní vstup do závěrečné periody a tlačila se před branku. Nicméně Kalninš a defenzíva Jokeritu dnes předvedla zcela jiný výkon, než v předchozím zápase (Jokerit dostal pět branek od Spartaku Moskva) a zaslouženě nakonec vítězí v tomto utkání. Jokerit tedy napravil svůj nepodařený výkon na ledě Spartaku a zároveň potvrdil, že jejich tvrz je jen těžce dobytná. CSKA naopak má druhou porážku za sebou, kdy v předchozím zápase nečekaně prohrála na ledě Viťazu. Reputaci se bude snažit napravit v dalším zápase, kdy se Moskva utká v těžkém zápase s Petrohradem! Jokerit zase přivítá Dinamo Rigu.

Střely na branku po třetí třetině: 6:10
    Střely celkem na branku: 17:35! (19:54:05)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Platt (Moses, O. Lauridsen), 18. Vesalainen (O'Neill, Nicklas Jensen), 27. Nicklas Jensen (Lööv, Moses), 59. Norman – 13. Grigorenko (Nestěrov)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Kivistö, Lööv, Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Nurmikanta – O'Neill, Norman, Vesalainen – Joensuu, Manninen, Nicklas Jensen – Moses, Platt, Pihlström – H. Ikonen, Niemi, Wärn.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Gološčapov, Čmychov, Pašnin, Naumenkov, Dahlbeck, Marčenko, Blažijevskij, Nestěrov – Mamin, Okulov, Světlakov – Scott, Tolčinskij, Vey – Hansen, Slepyšev, Andronov – Grigorenko, Kaprizov, Šalunov.

Rozhodčí: S. Gusev, S. Morozov – T. Kučava, N. Novikov