Čeljabinsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Jaroslavl – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – Petrohrad 0:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 04.01.2019, 15:00 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Příjemné páteční odpoledne. Dnešní program Kontinentální hokejové ligy nabídne celkem sedm utkání. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj týmů HC Viťaz Moskevská oblast a CSKA Moskva.

Viťazu patří v tabulce Západní konference osmá pozice a balancuje tedy momentálně na hraně postupu do play-off. Do prostor domácího stadionu se hokejisté tohoto týmu vracejí po třech zápasech na ledech soupeřů, z nichž vydolovali vítězství pouze na ledu Kunlunu. Následné duely v Chabarovsku a Vladivostoku už body do tabulky nepřinesly. Nejproduktivnějším hráčem klubu je s 34 kanadskými body za 16 branek a 18 asistencí pětadvacetiletý finský útočník Miro Aaltonen. Nebezpečí pro soupeře představuje také další šestnáctigólový střelec – zkušený čtyřiatřicetiletý Alexander Sjomin (16+16).

CSKA je se ziskem 74 lídrem Západní konference, a sice s šestibodovým náskokem před druhým Petrohradem. Hokejisté z ruské metropole aktuálně táhnou sérii čtyř výher v řadě a roli velkého papírového favorita budou plnit také na ledě Viťazu. Nejpilnějším letošním sběratelem kanadských bodů je v dresu s rudou hvězdou na hrudi čtyřiadvacetiletý útočník Michajl Grigorenko (13+24), jenž jich má na kontě už 37. Nejlepším střelcem je však o tři roky mladší parťák z útoku Kirill Kaprizov (19+10).

V letošní sezóně se oba týmy utkaly dvakrát, přičemž se vždy radoval z triumfu ten, který hrál doma. Nejprve to bylo 26. listopadu CSKA, které výhru 3:1 pečetilo až gólem do prázdné branky v poslední minutě. 18. prosince pak slavil Viťaz, který nepovolil lídrovi ani jednu branku a zvítězil 2:0. Uvidíme tedy, zda bude rovnice "můj dům – můj hrad" platit i tentokrát.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká stopa

HC Viťaz Moskevská oblast:
    Michal Řepík (Ú) – 21 bodů (10+11)
    Vojtěch Mozík (O) – 20 bodů (5+15)

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Jepišin – M. Aaltonen (A), A. Sjomin (A), Řepík – Rendulić, A. Nikulin, Makejev – Švec-Rogovoj, Kokarev (C), Stoljarov – Vyglazov, N. Komarov, Mojsejev.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Marčenko, Dahlbeck, Blažijevskij, Nestěrov (A), Naumenkov, Ibragimov, Čmychov – Hansen, Andronov (C), Mamin – Okulov, Vey, Šalunov – Tělegin, Světlakov, Slepyšev – Tolčinskij, P. Karnauchov, Scott (A).

Rozhodčí: Fraňo M. (CZE) – Hoffmann R. (RUS).

V dresu domácího Podolsku se dnes poprvé představí třicetiletý český útočník Michal Řepík, jenž dosud oblékal dres bratislavského Slovanu. V základní části za něj nastoupil k celkem 42 zápasům, v nichž zaznamenal celkem 21 kanadských bodů za 10 branek a 11 nahrávek.

00:01

01:17
    CSKA je v úvodu aktivnějším týmem. Nestěrov teď otestoval pozornost Samonova překvapivou ranou ze středního pásma, domácí brankář byl ale na svém místě a kotouč vyráží.

02:54
    Domácí špatně rozehráli a málem za to pykali! Ke střele zápěstím z prostoru mezi kruhy se dostal hostující kapitán Andronov, jeho střela ale zamířila mimo tři tyče. O chvíli později už musel Samonov po střele od modré čáry ukrýt puk ve výstroji. Bude se vhazovat.

03:32
    Řepík se prokličkoval na pravé straně kluziště až před branku, jeho přihrávku z úhlu ale nikdo ze spoluhráčů do brány nedorazil.

04:40
    Johansson se teď musel mít hodně na pozoru! Domácí dostali CSKA pod obrovský tlak, z něhož pramenilo hned několik nebezpečných střel! Stav se ale nemění.

05:26
    Mozík podrazil u mantinelu pronikajícího Dahlbecka a CSKA si tak zahraje první přesilovou hru.

06:45
    Po táhlé kombinaci CSKA střílel od modré čáry Blažijevskij, Samonov ale jeho ránu vyráží. Následně Viťaz vyhazuje kotouč až k protější kleci.

07:14
    Na zadní tyči již napřahoval ke střele Scott, puk ale na konci rychlé kombinace netrefil! To byla velká možnost CSKA!

07:26
    Mozík je zpátky na ledě, domácí hru v početní nevýhodě přečkali bez újmy na skóre.

09:16
    Hosté jsou dle očekávání i v rovnovážném počtu hráčů více u kotouče. Dahlbeckovo nahození bylo nyní zablokováno, posléze se domácí osvobozují.

09:49
    Na druhé straně pálil od modré lajny Šinkevič, Johansson jeho ránu vyráží betonem.

11:15
    CSKA se opět na hodně dlouhou dobu nastěhovalo do třetiny soupeře, k ohrožení branky se ale favorit nedostal. Domácí zatím urputně brání a protihráče dobře dostupují.

12:47
    Teď byl chvíli na tahu Viťaz, ani on ale nic poblíž brány soupeře nevymyslel.

13:42
    CSKA se otevírala možnost zajímavé akce dva na dva, přihrávka na Slepyševa ale byla příliš rychlá.

15:20
    Domácí pořádně zahrozili! Renduličovu střelu z úhlu vyrazil Johansson do prostoru mezi kruhy, kde se z podřepu opřel do kotouče Švec-Rogovoj. Jeho pohotová dělovka ale pouze proletěla vedle pravé tyče!

16:09
    Na druhé straně musel Samonov likvidovat prudkou ránu z pravého kruhu. Následuje vhazování.

17:59
    Kotouč je za domácí brankou, odkud se Viťaz pokusí rozehrát novou útočnou akci.

18:30
    CSKA se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak stěhuje před Johanssona.

19:00
    Ohlášena poslední minuta úvodního dějství.

19:14
    Sjomin byl poslán k zemi Veyem. Kanadský útočník inkasuje za svůj trest menší prohřešek a Podolsk si tak zahraje přesilovku.

19:58
    Nestěrov bránil půl minuty v předklonu, zřejmě inkasoval nějaký zásah. Domácí v závěru třetiny jako by nechtěli využít jeho indispozice a v duchu fair-play už v posledních chvílích nestříleli. Zajímavý moment.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodních dvacet minut střetnutí mezi Podolskem a moskevským CSKA potvrdilo, že v soubojích těchto dvou soupeřů v poslední době příliš mnoho branek nepadá. Dnes zatím diváci čekají na první přesný zásah marně. Kdo ví, možná se zrodí hned zkraje druhého dějství, do kterého vstoupí domácí ve zkrácené početní výhodě.

Střely na bránu v 1. třetině:
    HC Viťaz Moskevská oblast – 7
    CSKA Moskva – 8

Další třetina začne přibližně v 15:46.

20:01

20:32
    Sjominova rána z levého kruhu byla sražena mimo.

21:14
    Vey opouští trestnou lavici, Podolsk svou početní výhodu ve vedoucí branku nezužitkoval.

22:02
    Karnauchov obdržel zajímavou přihrávku mezi kruhy, hostující hráč ale nezvládl včas zpracovat kotouč, a tak o něj přišel.

22:44
    Tentokrát zkoušel štěstí přízemní střelou od modré čáry Čmychov, puk ale zblokoval jeden z protihráčů.

23:30
    Skrumáž před bránou Samonova gólem nekončí. CSKA je nicméně o poznání aktivnějším týmem.

24:35
    Z ničeho nic se Podolsk dostal do přečíslení tři na jednoho, Aaltonenenova přihrávka ale k Řepíkovi, jenž chtěl zakončovat z levé strany, nedoputovala. Včas jí zablokoval vracející se Dahlbeck.

26:33
    Už ale opět platí, že s pukem hrají zejména hosté. Ti mají po zakázaném uvolnění soupeře k dispozici vhazování před Samonovem.

26:57
    Samonov musel lapit hned dvě dalekonosné střely. Tu první pouze vyrazil, následný pokus Marčenka z druhé strany už má ale ve výstroji.

27:04
    Další zakázané uvolnění vrací hru opět před Samonova.

27:10
    Uběhlo jen šest vteřin a registrujeme další vyhození přes všechny čáry. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.

27:51
    Šalunov udeřil v zápalu boje holí do obličeje Golovkova a vyfasoval menší trest. Viťaz má tak k dispozici druhou přesilovou hru.

28:46
    CSKA vyhazuje kotouč až do protějšího rohu kluziště. Další cenné vteřinky navíc získává napadáním, kterým soupeře nepouští ke svému pásmu.

29:30
    Z vrcholku levého kruhu vypálil bez přípravy Rendulić, Johansson ale jeho dělovku vyráží!

29:51
    Šalunov je zpátky na ledě, také toto oslabení CSKA přežilo s nulou.

31:16
    Rozjetý Scott obdržel přihrávku zpoza brány, svou bleskovou střelu ale poslal vedle domácí klece!

31:50
    CSKA rozjelo zajímavou akci tři na dva, ta ale ztroskotala na nepřesné přihrávce.

32:58
    Od modré čáry napřáhl Vojtěch Mozík, ránu českého obránce ve službách Podolsku ale chytá Johansson do lapačky.

33:34
    Samonov upadl po souboji s protihráčem v brankovišti, sudí ale nepískal. Po chvíli musel domácí gólman předvést pohotový zákrok proti střele Světlakova.

34:34
    A další skvělý zákrok Samonova! Tentokrát vyráží strážce domácí svatyně skrytou ránu Čmychova.

35:10
    Krátce po vyhraném buly pálil Hansen, jeho pokus byl ale hodně nepřesný. Samonov tak tentokrát zasahovat nemusel.

35:40
    Tvrdou ránu Šalunova vyslanou od modré čáry Samonov vyráží. Tentokrát měl domácí brankář dobrý výhled.

36:27
    Těleginova pohledná otočka s kotoučem se neujala, je totiž pískán ofsajd, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

37:11
    CSKA vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění. Po delší době se tedy bude vhazovat před Johanssonem.

37:44
    Nepříjemnost pro Podolsk. Dvě minuty za podražení vyfasoval Katičev. Přesilovka pro CSKA.

38:19
    Na konci rychlé akce na jeden dotek byl Scott, Samonov ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti brány chytá!

38:40
    Kotouč v rohu kluziště poblíž Johanssony klece.

39:00
    Ohlášena poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:20
    Další dobře sehraná kombinace CSKA, ovšem ani ona gólem nekončí. Důraz před brankou se snažil uplatnit zejména Světlakov, Samonova ale nepřetlačil.

39:44
    Viťaz hraje v plném počtu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry nám stále branku nenabídlo, a tak mají před třetí periodou oba týmy k vítězství stejně blízko, či chcete-li, daleko. Aktivnější bylo v této části určitě CSKA, to ale zatím nedokázalo najít recept na skvěle chytajícího Samonova, který se dnes v brance Viťazu opravdu překonává.

Střely na branku ve 2. třetině:
    CSKA Moskva – 12

Další třetina začne přibližně v 16:36.

40:01

40:52
    Domácí se jako blesk z čistého nebe dostali do obrovské šance! Aaltonen zachytil nepovedenou hostující přihrávku, z těsné blízkosti brány ale kotouč za Johanssonova záda neprotlačil.

42:01
    Na druhé straně zasahuje Samonov, který vyráží betonem střelu do rohu kluziště.

44:14
    Kokarev našel přihrávkou zpoza brány Stoljarova, toho ale výborně vychytal Johansson! Bude se vhazovat.

44:59
    Hokejisté CSKA jsou s kotoučem za svojí branou. Uvidíme, zda směrem dopředu něco vymyslí.

45:10
    Před brankou se zjevil Andronov, kotouč ale z dobré pozice netrefil.

46:36
    Samonov před sebe vyrazil střelu z pravé strany, kterou bleskově dorážel Šalunov. Domácí brankář ale předvedl zákrok zápasu a drží nadále naděje Viťazu!

47:07
    Z levého kruhu střílel švihem úplně volný Světlakov, jeho rána ale zamířila vedle brány.

47:33
    Rozhodčí museli rozehnat potyčku za domácí brankou. Tresty za hrubost obdrželi Golovkov a Tělegin. Bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.

48:31
    Z velkého úhlu pálil Aaltonen, k dorážce jeho střely se ale žádný ze spoluhráčů nedostal.

49:00
    Nyní pozlobil obranu CSKA Sjomin, do zakončení se ale nakonec neprodral.

49:33
    Oba hříšníci opouštějí trestné lavice, týmy pokračují v pěti hráčích.

50:08
    Samonov musel předvést další pozorný zákrok! Další střela CSKA byla zblokována obranou.

51:06
    Nyní se na Samonova pokoušel vyzrát Mamin, domácí strážce má ale kotouč ve výstroji.

51:27
    Střídačka Podolsku nyní reklamovala faul Naumenkova a žádala si vyloučení, rozhodčí ale vysvětlují, že zákrok byl podle nich čistý.

53:01
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí jdou necelých sedm minut před třetí sirénou do vedení! Kokarev obkroužil branku a našel mezi kruhy zcela volného ARŤOMA ŠVECE-ROGOVOJE, jenž zakončil pohotově k levé tyči! Asistence: Denis Kokarev, Vojtěch Mozík.
    53:01 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 1:0

53:59
    Na středu kluziště se s kotoučem obtočil Tolčinskij, Samonov ale jeho pokus skvělým zákrokem likviduje!

54:38
    Domácí se dostali do brejku dvou na jednoho, Aaltonen ale zvolil místo přihrávky střelu, kterou likviduje Johansson.

56:05
    CSKA ztratilo puk, který se opět dostal k Aaltonenovi, ten však z dobré pozice nechal zase pouze vyniknout Johanssona.

56:22
    Tohle byla ještě větší možnost! Sjomin se po přihrávce zjevil zcela sám před švédským gólmanem, blafák mu ale nevyšel!

58:00
    V době, kdy hosté kombinují v pásmu Podolsku, jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    CSKA hraje s pukem za svou brankou. Času už hosté nemají mnoho.

59:29
    Hosté hrají bez brankáře a domácí už mohli dvakrát definitivně rozhodnout, kotouč ale v kleci neskončil!

59:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Poté, co domácí promarnili možnost přidat gól do prázdné branky, pouhé dvě vteřiny před třetí sirénou inkasují! Ve skrumáži před Samonovem se nejlépe zorientoval MICHAIL NAUMENKOV a bekhendovým švihem rozhodl o tom, že se bude prodlužovat! Bez asistence.
    59:58 Michail NAUMENKOV - 1:1

60:00

Střely na branku ve 3. třetině:
    HC Viťaz Moskevská oblast – 8
    CSKA Moskva – 16

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:58
    Moskevský favorit dokonává zkraje prodloužení obrat! Nejprve byla přihrávka JANNIKA HANSENA zblokována, dánský útočník ale obkroužil branku a po chvíli se dostal ke kotouči znova, aby celé utkání přesnou ranou rozhodl! Asistence: Michail Naumenkov.
    60:58 Jannik HANSEN - 1:2

Hodně krutý konec utkání pro domácí tým, který dnes s favoritem dlouho držel krok. CSKA dlouho nedokázalo nalézt recept na skvěle chytajícího Samonova, jenž po celý zápas předváděl fantastické zákroky. Necelých sedm minut před koncem navíc otevřel Viťaz skóre a vypadalo to, že si z duelu odnese těsné vítězství, hosté však dokázali pouhé dvě vteřiny před koncem třetího dějství odčarovat Samonovovo kouzlo a vynutit si prodloužení. V tom se CSKA prosadilo hned z první vážnější šance a odváží si tak domů triumf v poměru 2:1.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:38 (7:8, 7:12, 8:16 – 0:2)

Michal Řepík (VTZ) – 3 střely, čas na ledě: 17:35

Z utkání, které nabídlo dlouhé čekání na góly, avšak vše vynahradilo nesmírně zajímavou koncovkou, je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou. (17:31:53)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 54. Švec-Rogovoj (Kokarev, Mozík) – 60. Naumenkov, 61. Hansen (Naumenkov)

Rozhodčí: Fraňo M. (CZE) – Hoffmann R. (RUS)