SKA Petrohrad
3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Stav série: 3:3
CSKA Moskva
Neděle 07.04.2019, 16:00 • Ice Palace • Play-off KHL • Semifinále

Petrohrad nakonec zvládá šesté utkání v sérii a bude nás čekat sedmý zápas, který jasně ukáže, kdo z týmů postoupí do boje o Gagarinův pohár. Opět jsme mohli vidět vyrovnanou hru, kdy byl však Petrohrad hladovější po vítězství a i díky štěstí, nakonec zvládají tento zápas. (18:35:46)

59:45
    Moskva již hraje bez brankáře, ale nedaří se jim pořádně vystřelit.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby a CSKA je v tlaku....

57:31
    A mohlo být rozhodnuto! Dva na jednoho se dostali domácí, dobrá přihrávka, ale brankář Lars Johansson se roztáhl ve svém brankovišti a zamezil další své brance!

56:51
    Nepříjemné nahození na branku Petrohradu, nakonec se puk odráží do středního pásma.

56:15
    Hosté u puku a nejspíše za chvíli přijde čas, kdy to budou zkoušet v šesti hráčích v poli.

55:10
    Petrohrad ustál i tohle oslabení, avšak ještě je čeká perných necelých pět minut hry.

53:30
    CSKA hraje přesilovku ve velké křeči a nemohou se dostat do nějaké slibnější střely.

53:00
    Petrohrad si komplikuje situaci svým dalším technickým přestupkem a opět bude mít před sebou dvě těžké minuty.

52:47
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:04
    O dnešním zápase lze říct na jistotu, že jsme mohli vidět zatím nejvíce branek v dosavadním průběhu celé série. Maximem byly čtyři branky, nyní jsme jich viděli již pět.

51:00
    Alexej Marčenko s pukem za svou brankou a jeho celek se bude nadechovat k další útočné akci.

50:02
    Vyhození Petrohradu a vše v době, kdy končí jejich oslabení.

49:27
    Ve druhé polovině přesilovky už se hostům daří být v pásmu. Vyslali jednu nebezpečnou střelu, která byla sražená k mantinelu.

48:38
    Moskva má ideální příležitost k opětovnému vyrovnání. Zatím se jim nedaří usadit v útočném pásmu.

48:08
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexej Byvalcev – 2 min., držení).

46:59
    Hráč Moskvy se natahoval po puku, avšak jeho zakončení nebylo zrovna nejpřesnější.

46:32
    Petrohrad je tedy zase o kousek blíže k dnešnímu vítězství a vynucení si dalšího zápasu.

45:50
    Branka UZNÁNA!

Rozhodčí si dávají helmy a za malý moment se dozvíme verdikt!

Stále se nám diskutuje. No, klasika v této soutěži, kde si s rozborem videa dávají někdy pořádně načas.

45:50
    Rozhodčí opět usedá k videu a o tom, jestli bude nebo nebude branka si budeme muset počkat! Že by reklamace na hráče, který byl před brankou? Puk mu prošel mezi bruslemi po střele Guseva, ale otázkou je, jestli tečoval. Každopádně úmysl kopnutí lze vyloučit.
    45:50 Nikita GUSEV - 3:2

45:50
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    NIKITA GUSEV nechtěl původně střílet, ale přihrávka mu nevyšla, když se mu puk sklouzl na čepeli. Nakonec se rozhodl pro střelu a udělal správně a trefuje puk k levé tyči!

45:30
    Nikita Gusev dostal puk a ihned z levé strany pokoušel své střelecké štěstí, ale nedostal jej na branku.

45:10
    Jejich první přesilovka nedopadla vůbec dobře, uvidíme, jak naloží se svou druhou šancí.

45:08
    Šance pro SKA si vrátit vedení zpět na svou stranu.

45:08
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., vysoká hůl).

44:19
    Zatím nám obě mužstva předvádí urputný boj a ani jeden hráč nedá tomu druhému nic zadarmo.

43:13
    K dalšímu ohrožení branky se následně však nedostal a nyní se musí vracet zpět do svého pásma.

42:40
    Střelecký pokus od modré čáry byl sražen k mantinelu. Petrohrad zachycuje puk a zůstává v pásmu.

41:26
    Domácím se podařilo zavézt puk a s trochou štěstí i zakončit. Puk nakonec letí mimo branku soupeře.

41:06
    Již třetí vyloučení během jedné minuty a úvod třetí třetiny se značně kouskuje.

40:39
    Třetí dějství odstartovalo a uvidíme, jestli půjde o poslední třetinu pro Petrohrad.

40:01

Druhá třetina už nám přinesla o něco lepší hru, mohli jsme vidět více útočných akcí a také hlavně branky. Petrohrad se nejdříve dokázal podruhé prosadit a vše nasvědčovalo, že budou mířit za pohodlným vítězstvím. Avšak CSKA dalo šťastnou branku, následně se Petrohrad provinil špatným střídáním a využitá přesilovka CSKA znamenala vyrovnání. Stačí málo a najednou dostává šesté utkání v této sérii zcela jiný rozměr. Závěrečná perioda bude tedy hodně zajímavá!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:45
    Závar před hostující brankou nakonec končí odpískáním, neboť rozhodčí ztratili puk ze svého dohledu.

36:48
    Igor Šesťorkin opět musel dávat pozor a hostující celek je v posledních deseti minutách lepším týmem. Petrohrad usnul na vavřínech, jak se praví.
    35:37 Mat ROBINSON - 2:2

35:37
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Technický přestupek Petrohradu je velmi rychle potrestán. První střelu dokázal brankář vyrazit, ale na dorážku MATA ROBINSONA už nestačil. Jemu stačilo jen přesně zamířit. Asistence: Konstantin Okulov a Maxim Šalunov.

35:25
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. – příliš mnoho hráčů).

35:12
    Zakončení, které jde mimo klec Petrohradu a následně se puk odráží až do středního pásma.

34:48
    Hosté rázem ožili a je jasné, že branka jim dodala nyní více sil a hrají s pukem v pásmu soupeře.
    33:14 Mat ROBINSON - 2:1

33:14
    CSKA zčistajasna snižuje! Po vyhraném buly se puk dostal až do pravého rohu kluziště, odkud MAT ROBINSON jen tak posunul puk před branku, kde proplul mezi brusle hráče a následně i mezi betony brankáře a končí u levé tyčky. Hodně smolná branka pro Petrohrad, zatímco hodně šťastná pro CSKA. Asistence: Andrej Světlakov a Kirill Kaprizov.

32:23
    Nyní opět dokázal na delší dobu operovat s pukem před brankou CSKA a hosté pak jen vyhazují puk.

31:49
    Polovina zápasu je za námi a lze konstatovat, že Petrohrad zaslouženě vede. Po většinu času se jim daří držet puk a být aktivnější směrem dopředu.

30:49
    Úspěšně vyhození, kdy se puk dostává až na Šesťorkina.

30:27
    Ani druhá část přesilovky zatím nepřináší pro SKA nic zajímavého.

29:58
    Polovina přesilové hry je pryč a v ní se domácí celek nedostal téměř k ničemu. Moskva zatím zvládá své první oslabení na výbornou.

29:08
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., podrážení).

28:50
    Hodně nečekaná střela v podání domácích, do které se po odrazu puku dostal Alexandr Barabanov a brankář CSKA jen pohotově vyrazil se svou lapačkou, od které se puk odrazil do rohu kluziště!

27:53
    I nadále se hra přesouvá z jedné strany kluziště na druhou bez zakončení. Po delší době hra přerušena a je tu prostor pro komerční pauzu.

26:10
    Obě mužstva tvrdě bojují o puk a mnoho střeleckých zakončení nyní nesledujeme.

24:22
    Avšak na prognózy je ještě dostatek času...CSKA Moskva nebude mít co ztratit a určitě se nyní bude snažit o kontaktní branku.

24:10
    Petrohrad evidentně neponechává nic náhodě a míří za svým povinně důležitým vítězstvím. Tahle série bude mít nejspíše sedmé rozuzlení.

23:40
    Nail Jakupov je evidentně při chuti a jeho další zakončení je sraženo do ochranné sítě.
    22:02 Nail JAKUPOV - 2:0

22:02
    A nakonec jejich počáteční tlak v této třetině přináší své ovoce! Hersley chtěl přihrávat, ale jeho přihrávka mu moc nesedla. Přesto se puk dostal před branku, kde se zajímavě odrazil k pravé straně kluziště za brankáře a NAIL JAKUPOV už jen zametl puk do prázdné klece. Asistence: Patrik Hersley a Alexej Byvalcev.

21:39
    Domácímu celku se daří od úvodu druhé třetiny držet CSKA v jejich vlastním pásmu. Bude z toho nějaká větší příležitost?

20:36
    Domácí hráč se pokoušel proháčkovat mezi dva protihráče, ale jeho úmysl mu nevyšel.

20:01

První třetina přinesla opatrnou hru. Mohli jsme vidět vyrovnanou hru od obou týmů. Petrohrad se dostal do vedení po chybě CSKA ve středním pásmu. Jejich soupeř velmi rychle dokázal vyrovnat, ale jejich branka nebyla po konzultaci s videem uznána!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:15
    Nejspíše ta druhá možnost. Každopádně obě mužstva hrají v pěti hráčích a blíží se nám konec první třetiny.

18:37
    No, ale asi se vyloučení nebude konat. Naumenkov dostal sice holí do tváře, ale ta byla dle mého názoru jeho spoluhráče. Je to tak! Rozhodčí jdou pro hráče Petrohradu a ten odchází z trestné lavice pryč. Těžko říci, jestli se hráč CSKA přiznal nebo se rozhodčí vzájemně poradili.

18:37
    Po souboji za brankou CSKA zůstal ležet na ledě Michail Naumenkov a rozhodčí bude vylučovat!

18:00
    Hosté se dostali k puku, ale nedaří se jim dostat do střelecké pozice. Nakonec se Petrohrad osvobozuje jen vyhozením puku do pásma soupeře a jde střídat.

17:09
    Hráči CSKA bojují o puk v pásmu Petrohradu.

15:55
    Nový verdikt! Branka není uznána!

15:55
    Pozor! Branka se ještě konzultuje s videem. Nejspíše podezření, jestli puk nebyl kopnut bruslí či nohou...osobně bych řekl, že tato branka by měla platit.
    15:55 Neuznaná branka CSKA Moskva.

15:55
    Základem této rychlé neuznané branky bylo vyhrané buly CSKA! První střela byla blokována, následně se k puku dostal Marčenko, který jej poslal na zadní tyčku, kde si najížděl LINDEN VEY a ten nejspíše nohou dorazil puk do branky a proto neplatí.
    15:35 Nail JAKUPOV - 1:0

15:35
    Už to vypadalo, že se Petrohradu nepodaří dostat do pásma, ale chyba CSKA ve středním pásmu a po přihrávce se do úniku dostal NAIL JAKUPOV, který poslal puk mezi tělo a ruku brankáře a to se hodně těžko chytá. Asistence: Maxim Karpov.

15:00
    Na střely je to zatím hodně vlažné, těsně vede Petrohrad a to 5:4!

13:00
    Z jejich pobytu se jim nakonec nepodařilo ohrozit branku a CSKA se vydalo do rychlého útoku, ale ani oni nedokázali prověřit Šesťorkina.

12:26
    Petrohrad v pásmu CSKA, zatím si však přihrává podél mantinelů a čelí těsnému napadání.

11:19
    Moskevští se pokoušeli ohrozit brankáře ihned po vyhraném buly, ale pobídka před branku byla sražená k mantinelu.

10:35
    Pokračuje v plném počtu a nyní čekáme na nějakou vážnější šanci.

09:04
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 5 min., hrubost).

08:58
    Chyba ve středním pásmu CSKA se dostalo do zakončení. Avšak z levého úhlu hráč neuspěl. Následně zdvihá rozhodčí svou ruku a nejspíše uvidíme první vyloučení.

07:10
    Petrohradu se podařilo na krátkou chvíli uzamknout soupeře v jeho pásmu. Nakonec špatné zpracování na modré čáře a CSKA se může dostat do protiútoku.

06:29
    Začátek zápasu je opatrný od obou stran. Obě mužstva vychází ze zabezpečené obrany, stejně jako v předchozích duelech v dané sérii.

04:24
    Dinar Chafizullin měl dostatek prostoru na levé straně, ale dobře do jeho střely padl jeden z hráčů CSKA.

03:10
    Petrohradu se podařilo kombinovat v pásmu CSKA, nakonec se sami připravují o slibně rozehranou akci a dostávají se s pukem do středního pásma.

02:35
    CSKA se snaží střílet ze všech pozic. Nyní šlo spíše o takové nahození, které bylo tečováno před brankou. Brankář Petrohradu byl pozorný.

02:23
    První vážnější ohrožení i pro brankáře Moskvy, který drží puk pod svou lapačkou.

01:48
    CSKA se vystavilo ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:40
    Igor Šesťorkin si připisuje první úspěšný zákrok proti střele z pravé strany.

00:20
    Utkání začalo a uvidíme, jestli si Petrohrad po dnešním souboji vynutí sedmý zápas!

00:01

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Rundblad, Gavrikov (A), Chafizullin, Hersley, Zub, A. Bělov, Zubarev – Koskiranta, Barabanov, N. Gusev – V. Tichonov, Dacjuk (C), S. Plotnikov (A) – Jakupov, Byvalcev, Karpov – M. Malcev, Kablukov, Ketov – Žuk.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Blažijevskij, Nestěrov (A), M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Naumenkov, A. Romanov – Grigorenko, Vey, Al. Popov – Tělegin, Andronov (C), Kalinin – Okulov, Šalunov, Slepyšev – Mamin, Světlakov, Kaprizov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Československou stopu v tomto duelu nezaznamenáme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.

5. zápas série – 3:2 na zápasy

V pátém duelu s Petrohradem využili potřetí domácí prostředí hráči CSKA, kteří soupeři nedovolili ani gól a sami tři vstřelili. Po výhře 3:0 si tak vypracovali mečbol, který se pokusí proměnit už v neděli na petrohradském ledě. Hráči SKA naopak budou odvracet hrozbu konce sezóny.

4. zápas série – 2:2 na zápasy

Druhý zápas na ledě Petrohradu se vyvíjel podobně jako ten první. Hosté se také v první části hry dostali do vedení zásluhou Naumenkova. Avšak Prochorkin ve druhém dějství srovnal. Ve třetí třetině pak přišly slepené branky Petrohradu, které od sebe dělila necelá minuta. Nejprve strhl vedení na domácí stranu Gusev a po něm se hned trefil Plotnikov. Vedení 3:1 si už Petrohradští pohlídali a srovnali tak sérii na 2:2. V semifinále se tak udrželi a nyní budou bojovat stejně jako dnes domácí CSKA o mečbol.

3. zápas série – 2:1 na zápasy

První dějství bylo na petrohradském ledě hodně opatrné a vypadalo to, že skončí bez jediného vstřeleného gólu. Opak však byl pravdou. Pouhou vteřinu před vypršením první části hry poslal CSKA do vedení Karnauchov a s domácími to nevypadalo dobře. Ve druhé třetině to na sebe vzal Barabanov a dokázal srovnat. Nakonec utkání došlo do prodloužení, a to v jeho třinácté minutě rozhodl Prochorkin, díky němuž tak SKA snížilo stav série na 1:2 z pohledu domácího Petrohradu.

2. zápas série – 2:0 na zápasy

Druhé utkání už lépe začali hráči CSKA a ve druhé třetině vedli už 2:0. Nikita Gusev však na konci prostřední části hry snížil na rozdíl jediné branky a Petrohrad tak měl stále šanci se zápasem něco udělat. Pak ale přišla padesátá minuta a Těleginův gól, který znamenal další bod v sérii, protože se nakonec už hosté neprosadili a měli před cestou do Petrohradu co dohánět.

1. zápas série – 1:0 na zápasy

Moskevské CSKA díky lepšímu postavení v základní části mělo výhodu prvních dvou utkání na vlastním ledě. Od patnácté minuty však vedli hráči Petrohradu 1:0, Moskvané stihli v osmnácté minutě srovnat. Ve druhé třetině dal rozdílový gól Grigorenko a poslal tak moskevský celek do vedení. No a to si domácí udrželi až do konce duelu, takže se v sérii ujali vedení domácí hráči.

Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Semifinále KHL je v plném proudu a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat další duel semifinálové série mezi týmy SKA Petrohrad a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 16. Jakupov (Karpov), 23. Jakupov (Hersley, Byvalcev), 46. N. Gusev – 34. M. Robinson (Světlakov, Kaprizov), 36. M. Robinson (Okulov, Šalunov)