Santa Clara – Moreirense 1:1 (kon.) | Portimonense – Porto 0:3 (kon.) | Aves – Sporting 1:3 (kon.)
CD Aves
1:3 (1:2)
Sporting Lisabon
Sobota 13.04.2019, 21:30 • Estádio do Clube Desportivo das Aves, Vila das Aves • Portugalská Primeira Liga • 29. kolo

Fotbalisté Sportingu vítězí na půdě Avesu 3:1 přesto, že hráli téměř celý zápas o deseti.

Už ve 4. minutě totiž chyboval hostující brankář Ribeiro, který byl u míče později než Luquinhas a musel domácího útočníka faulovat, za což uviděl červenou kartu. Přesto šel Sporting i v deseti do vedení, když se ve 24. minutě prosadil hlavou Luiz Phellype. Avesu pomohl k vyrovnání další faul hostujícího gólmana na Luquinhase. Tentokrát to byl náhradník Salin, který brazilského útočníka srazil při pokusu o kličku a Claudio Falcao se z penalty nemýlil. Do kabin šli však přeci jen spokojenější hosté. V závěru poločasu se totiž po standardní situaci prosadil zkušený Jérémy Mathieu.

Po změně stran si Sporting své vedení hlídal. Domácí se snažili, ale do vyložených příležitostí se nedostávali. Definitivní rozhodnutí přišlo v 84. minutě, kdy si na centr Ristovského naskočil Bruno Fernandes, který potvrdil výhru lisabonského celku. V závěru zápasu ještě poslal míč za záda hostujícího gólmana Derley, ovšem sudí tento gól po konzultaci s videem odvolal pro předchozí faul, jehož se dopustil právě Derley. (23:34:11)

90+4

90+2
    Derley za svůj zákrok navíc vidí i žlutou kartu.
    90+2. Derley zasáhl do obličeje Coatese a rozhodčí následně pro tento zákrok gól Avesu odvolal.

90+2
    Rozhodčí si celou situaci prohlédl a gól domácích anuluje! Derley odmítl bránícího Coatese rukou, kterou zasáhl uruguayského stopera do obličeje.

90+1
    Domácí vstřelili gól, ale rozhodčí se ještě půjde podívat k monitoru systému VAR. Hosté totiž reklamují faul Derleye na Coatese.

90
    Průnik Mata Miloše zastavil čistým skluzem Ristovski, který si vysloužil potlesk hostujících příznivců v hledišti.

89
    Závěr mohl ještě zdramatizovat Rúben Oliveira. Ten se dostal k míči kousek za pokutovým územím, ale dobrou pozici nepřetavil v nebezpečnou střelu. Ta mu totiž nesedla podle představ a se slabým pokusem si v klidu poradil Salin.

88
    Hodně nepovedený centr domácího Dialla. Míč skončil až někde za stadionem.

87
    Acuňovi se příliš nechtělo vhodit aut a je terčem pískotu domácích fanoušků. Vadit mu to ale nemusí, Sporting kráčí za třemi body, přestože hraje od začátku zápasu v deseti.

85
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Luis Fariña, přichází Rúben Oliveira.
    84. Bruno FERNANDES - 1:3

84
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Je asi hotovo! Stefan Ristovski odcentroval z hloubi pole balón do pokutového území, kde přeskočil bránící hráče BRUNO FERNANDES a na jeho prudkou hlavičku Beunardeau nedosáhl – 1:3.

83
    Raphinha raději zatáhl v souboji s Falcaem za záchrannou brzdu. Dostává žlutou kartu.

81
    Jorge Fellipe si pomohl v hlavičkovém souboji v šestnáctce soupeře faulem. Míč má Sporting.

80
    Spolupráce dvou střídajících hráčů Sportingu nakonec nic velkého nepřinesla. Doumbia našel vysunutého Diabyho, který si míč pustil až k lajně a při následném pokusu o zpětnou kličku byl odzbrojen.

79
    Acuňa odkopl míč až na tribunu. Domácí tak vhazují.

79
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Luiz Phellype, přichází Abdoulay Diaby.

Martin Augustin

Branky: 33. Falcao (pen.) – 24. Phellype, 44. Mathieu, 84. B. Fernandes

Karty:   22. Fariña (CDA), 43. Galo (CDA), 90+2. Derley (CDA) – 45+4. Gudelj (SPL), 68. Acuňa (SPL), 83. Raphinha (SPL)   5. Ribeiro (SPL)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 7:2. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 19:11.
    CD Aves: Beunardeau – Jorge Fellipe, Galo, Ponck (46. Varela) – Rodrigo, V. Gomes (74. Diallo), Falcao, Fariña (85. Oliveira), Miloš – Luquinhas, Derley.
    Náhradníci: A. Ferreira – Braga, Varela, Oliveira, Rodrigo Defendi, Faye, Diallo.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Ristovski, Coates, Mathieu, Acuňa – Wendel, Gudelj (71. I. Doumbia) – Raphinha, B. Fernandes, Cabral (7. Salin) – Phellype (79. Diaby).
    Náhradníci: Salin – Gaspar, I. Doumbia, Ilori, Marques, Diaby, F. Geraldes.

Rozhodčí: Artur Soares Dias – Rui Licínio, Inácio Pereira