Madagaskar – Burundi 1:0 (kon.) | Senegal – Alžírsko 0:1 (kon.) | Keňa – Tanzanie 3:2 (kon.)
Keňa
3:2 (1:2)
Tanzanie
Čtvrtek 27.06.2019, 22:00 • 30 June Stadium, Káhira • Africký pohár národů • Skupina C

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 25:23. (00:00:38)

Fotbalisté Keni vydřeli vítězství 3:2 nad Tanzanií a připisují si první body do tabulky skupiny C. To Tanzanie zůstává na nule a ztratila tak naději na postup do vyřazovacích bojů.

Hosté přitom zápas rozehráli velmi dobře a po prvním poločase si odnášeli do kabin vedení 2:1. Skóre otevřel už v 6. minutě Simon Msuva. Keňané pak trefili po rohu hned dvě břevna v rozmezí několika sekund, ale ve 40. minutě se přesto dokázali prosadit. Nejistý zákrok brankáře Manuly po standardní situaci potrestal Michael Olunga. Hned o minutu později se však trefil tanzanský kapitán Mbwana Samatta.

Po změně stran se už ale více dařilo Keni. V 63. minutě se prosadil po nakrátko rozehraném rohovém kopu hlavou Johanna Omulo a v 80. minutě vstřelil nakonec vítězný gól parádní střelou zpoza šestnáctky Michael Olunga. Taifa Stars si pak už žádnou příležitost na vyrovnání nevytvořili.

90+4

90+3
    Keňský brankář Patrick Matasi až příliš otálel s výkopem a tak obdržel žlutou kartu za zdržování hry.

90+2
    Hráči Tanzanie se zatím nemohou usadit na útočné polovině. Čas jim přitom rychle utíká.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!

90
    Keňané chtěli držet míč u rohového praporku, ale to jim moc nevyšlo. Balón unikl do autu a Tanzanie bude rozehrávat.

90
    Dobře to udělal Eric Omondi, který získal pro Keňu rohový kop.

88
    Simon Msuva byl chycen v ofsajdu. Hráči Tanzanie to budou muset zkusit jinak.

87
    Fotbalisté Tanzanie zahrávali rohový kop. Rozhodčí ale viděl útočný faul a míč uvede do hry gólman Keni.

84
    Střely na bránu – 9:5.

82
    Fanoušci Keni jsou v extázi. Jejich tým směřuje k vítězství, byť v utkání dvakrát prohrával. Harambee Stars by si mohli udržet reálnou naději na premiérový postup ze skupiny na Africkém poháru národů.

80
    Střídání v týmu Tanzanie: ze hřiště odchází Erasto Nyoni, přichází Frank Domayo.
    80. Michael OLUNGA - 3:2

80
    Keňa právě vstřelila branku!
    Fotbalová paráda v podání MICHAELA OLUNGY a Keňa jde poprvé v zápase do vedení! Její útočník přebral u pokutového území míč po přihrávce Omondiho a jeho přízemní střela levačkou byla milimetrová! Brankář Manula se totiž natahoval, jak to šlo a mezi jeho rukou a tyčí zůstal prostor přesně na míč. A právě ten Olunga trefil, míč ještě brankovou konstrukci lehce škrtl.

78
    Na druhé straně skóre nezměnil ani dalekonosný pokus Johna Avira. Ten se nevešel mezi tyče.

78
    Teď si však naběhl na přihrávku za keňskou obranu Mbwana Samatta. Prvním dotekem si chytře sklepl míč do šance a z pravé strany šestnáctky zakončoval. Brankář Matasi ale dobrým zákrokem podržel svůj tým.