Zlínsko – Ostrava B 3:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Vrchovina 3:3 (kon.) | Kroměříž – Uničov 1:2 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
1:2 (0:1)
SK Uničov
Pátek 23.08.2019, 17:30 • Kroměříž • Moravskoslezská fotbalová liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ve 4. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se proti sobě utkají týmy SK HS Kroměříž a SK Uničov. Naposled se spolu tato mužstva utkala v červnu na půdě Uničova, který zvítězil 2:1. Dnes se bude bojovat v Kroměříži. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.

Kroměříž:

Kroměříž se momentálně nachází na 11. příčce se třemi body a skóre 7:5. Nejprve prohrála na Slovácku B těsně 3:4. Posléze si ovšem v domácím prostředí poradila se Znojmem hladce 4:0, ovšem v posledním utkání si odvezla prohru 0:1 z Uherského Brodu. V 1. kole MOL Cupu narazila Kroměříž na Šumperk, se kterým si poradila jasně 6:1, ovšem následně prohrála doma s druholigovými Vítkovicemi na penalty 2:3.

Uničov:

Uničovu se vstup do nové sezóny povedl podle představ. Nejprve porazil doma Zlín B 4:2. Následně zvítězil také v Dolním Benešově poměrem 2:1 a v posledním utkání remizovala v domácím prostředí s Velkým Meziříčí 1:1. V tabulce se tak nachází na 3. místě se sedmi body a skóre 7:4. Ve 2. kole MOL Cupu narazil Uničov na Rýmařov, se kterým si poradil výsledkem 3:2.

SK HS Kroměříž: Kofroň – Zavadil, Matoušek (C), Jeleček, Hloch, Pančochář, Cupák, Machálek, Fládr, Silný, Kovář
    Náhradníci: Benedikt – Šmerda, Mlčoch, Chytil, Marčuk, Votava, Cikryt

SK Uničov: Uvízl – Bala, Svoboda, Ambrozek, Vichta, Komenda (C), Seibert, Bača, Koutek, Strnad, Můčka
    Náhradníci: Kalina – Purzitidis, Hapal, Macháček, Vasiljev, Krayzel, Krč

Rozhodčí: Jan Mayer – Vít Zaoral, Stanislav Volek.

1

1
    Domácí se snažili odcentrovat z pravé strany do vápna, ovšem to se jim nepodařilo a míč ukořistili hosté.

2
    Uničov se posléze pokoušel projít po levé straně, ale do nějaké šance se nedostal.

3
    A málem jsme byli svědky první branky! Posléze se k míči opět dostali hosté a po pár přihrávkách přišla střela z dvaceti metrů, která pořádně vyděsila brankáře Kofroně, který očima tlačil balón nad svou bránu!

4
    Uničov je v úvodních minutách aktivnějším týmem, ale tentokrát se hostům nepodařila přihrávka u postranní lajny, čímž získala Kroměříž autové vhazování.

5
    Nyní se hostující celek vydal směrem k bráně soupeře po pravé straně, ovšem obrana Slavie parádně poradila a získala autové vhazování.

7
    Domácím se nepodařilo projít po levé straně a u balónu tak je pro změnu tým Uničova.

8
    Centr z kopačky hostujícího hráče sice přišel z pravé strany, ale míč už se nacházel mimo hrací plochu a gólman Zdeněk Kofroň tak bude mít odkop od své svatyně.

9
    Ovšem nákop skončil nakonec až v zámezí na druhé straně a o odkop od své brány se tak postará hostující brankář Tomáš Uvízl.

10
    Domácí měli problémy s rozehrávkou na své polovině, ale nakonec dokázali získat alespoň autové vhazování a uklidnili hru.

11
    Tentokrát se Uničov vydal do útočné šance po levé straně, odkud přišel centr do vápna, kde se hostující hráč dostal ke střele, ale to poslal jen nad bránu Kroměříže.

12
    Opět se zapojil do hry brankář domácích Zdeněk Kofroň, který musel jít až na hranu svého vápna, aby chytil nákop soupeře.

13
    Posléze se ovšem domácí útočník dopustil nedovoleného zákroku a Uničov bude rozehrávat na své polovině blízko středového kruhu.

15
    Po centru Kroměříže z pravé strany přišel jen faul domácího útočníka a rozhodčí Jan Mayer tak přerušil hru.

16
    Zatím nám toho zápas moc nepřináší a vidíme vyrovnaný duel, ve kterém je o něco lepším týmem Uničov, který se častěji dostává dopředu.

18
    První velká šance Kroměříže! Domácí se dostali s míčem až do vápna, kde přišlo zakončení, které bylo zblokováno hostujícím obráncem!

19
    Hostující celek nyní získal rohový kop z levé strany a může tak otevřít brankový účet.

20
    Následný centr ale skončil pouze v moci brankáře Kofroně, který uklidňuje hru.

21
    Uničov právě vstřelil branku!
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! PATRIK STRNAD se dostal k míči uvnitř vápna, kde si parádně poradil s Kofroněm a lobem zakončil k levé tyči. Uničov tak vede 1:0.

23
    Kroměříž se snaží něco vymyslet po pravé straně, ale nemůže se dostat přes obranu soupeře.

25
    Tomáš Matoušek se dopustil nedovoleného zákroku v útočném tažení a uviděl žlutou kartu.

26
    Hra je přerušená, jelikož jeden z hráčů domácích potřebuje ošetření po souboji ve středu hrací plochy.

28
    Opět se Uničov dostal do vápna Slavie, ale Kofroň předvedl další skvělý zákrok!

30
    Domácí hráč se provinil faulem pár metrů od své šestnáctky a Uničov tak má k dispozici přímý kop ze solidní pozice.

32
    Opět se Uničov dostal do zakončení, ale to skončilo jen vedle branky Kroměříže.

34
    Následně jsme byli svědky chyby v rozehrávce Slavie a hostující mužstvo získalo rohový kop.

36
    Následný roh hostů ale nepřinesl nic nebezpečného a Kroměříž odvrátila balón do bezpečí.

38
    Nyní přišel nedovolený zákrok z hostující strany, díky kterému bude mít Slavia volný kop z pravé strany a to je tak šance na srovnání.

39
    Ovšem s následným centrem si Uničov dokázal poradit bez problémů.

40
    Posléze navíc uviděl žlutou kartu domácí hráč Fládr a první poločas se tak Kroměříži nedaří podle představ.

42
    Prvním potrestaným hráčem hostujícího mužstva je Bača, který uviděl rovněž kartu žluté barvy.

43
    Útok Uničova je zastaven, protože se hosté dopustili nedovoleného zákroku.

45

První poločas je u svého konce a Uničov zatím vede v Kroměříži 1:0. A to zcela zaslouženě, protože hostující mužstvo zatím je lepším týmem a o jedinou branku se tak postaral ve 21. minutě Patrik Strnad.

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

46

47
    Uničov už se opět tlačí směrem dopředu, ale míč nakonec skončil pouze v zámezí.

48
    Kroměříž se sice pokoušela dostat dopředu po levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

49
    Útočník Uničova se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a hra je přerušena.

51
    Hostující mužstvo se dostalo do vápna soupeře, ale obrana Kroměříže dokázala zabránit střele.

53
    I ve druhé půli je zatím lepším týmem Uničov, který dominuje v držení míče a stále se pokouší něco vymyslet směrem dopředu.

55
    Tentokrát přiletěl centr hostů do vápna z pravé strany, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.

57
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Machálek, přichází Mlčoch.
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Pančochář, přichází Chytil.

58
    Slavia se dostala dopředu z levé strany, ale balón skončil opět jen v zámezí a gólman Uvízl tak bude mít odkop od své svatyně.

60
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Strnad, přichází Krč.

61
    A opět končí míč pouze v zámezí za svatyní hostujícího celku.

62
    Slavia je v posledním minutách aktivnějším týmem, ale další centr z levé strany skončil v moci gólmana Uvízla.

64
    Kroměříž stále nedokáže vymyslet nějakou větší šanci a už několikátý centr končí pouze v zámezí za bránou.

65
    Nyní to domácí zkoušeli přihrávkou do běhu mezi obranu, ale u balónu byl jako první gólman Uvízl.

67
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Vichta, přichází Hapal.

68
    Domácí si chtěli vymodlit penaltu, ale nakonec se budou muset smířit s rohovým kopem.

69
    Posléze si už Slavia vypracovala velice dobrou šanci, ale Uvízl předvedl fantastický zákrok!

72
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Macháček.

73
    Kroměříž dál pokračuje v nátlaku na svého soupeře a s takovým tempem se za chvíli možná dočkáme srovnání na 1:1.

74
    Po ztrátě míče se sice dostali dopředu hráči Uničova, ale centr z pravé strany, který mířil do vápna byl odvrácen obranou Slavie.

75
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení a vypadá to, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto! Kroměříž nedokázala využít svůj tlak ve druhé půli a tak se nyní dostal k balónu čerstvý TOMÁŠ MACHÁČEK, který se z pravé strany dostal přes dva hráče a následně vystřelil skvělou ránu do levé části branky. Brilantní tah trenéra, jelikož Macháček je na hrací ploše teprve tři minuty!

76
    Nyní se ale hostující hráč dopustil faulu a Kroměříž získala přímý kop.

77
    Nakonec přišel místo střely centr, ale ten skončil v rukou gólmana Uvízla.

78
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Fládr, přichází Marčuk.

80
    Střela domácího hráče byla zblokována a následuje tak rohový kop pro Kroměříž.

81
    Ovšem ani tentokrát roh Slavie nepřinesl nějaké vzrušení a dopředu tak jde Uničov.

82
    Málem to bylo už 3:0 pro hosty, ale lob skončil těsně nad bránou!

Dnešní utkání sleduje 234 diváků.

84
    Uničov je u míče a jde vidět, že domácí už tento zápas ve svých hlavách vzdali a nemohou se dostat do nějaké šance.

85
    Slavia ale může ještě ohrozit branku soupeře z rohového kopu.

86
    Ale obrana Uničova si s centrem opět poradila a odkopla balón do bezpečí.

87
    Byla nařízena penalta pro Kroměříž! Domácí mužstvo získalo volný kop, po jehož centru do šestnáctky zahrál hostující hráč rukou! Konec zápasu tak nabízí nečekané drama.

88
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na 1:2! K pokutovému kopu se postavil zkušený střelec JAN SILNÝ, který si počkal na pohyb brankáře a následně zakončil bezpečně k levé tyči, zatímco brankáře Uvízl šel na druhou stranu.

89
    Kroměříž tato branka hodně nakopla a nyní se domácí dostali do šance, ale střela byla zblokována a následuje tak rohový kop!

90
    Následný roh ovšem žádné nebezpečí nepřinesl a bude to pouze odkop od brány Uvízla.

90
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Ambrozek, přichází Vasiljev.

90+1
    Hosté nyní získali autové vhazování na pravé straně a snaží se držet míč u rohového praporku.

90+2
    Posléze uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok Lukáš Hapal a za nevhodné chování Kofroň.

90+2

Je konec. Uničov nakonec vyválčil na půdě Kroměříže tři body za výhru 2:1. O jedinou branku se v prvním poločase postaral ve 21. minutě Patrik Strnad a Uničov tak vedl zaslouženě 1:0. V 75. minutě zvýšil náskok hostů Tomáš Macháček. V 88. minutě domácí získali penaltu, kterou proměnil Jan Silný. Domácí ale druhou branku už vstřelit nedokázali.

Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:16.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:22:44)