Pardubice B – Živanice 1:3 (kon.) | Liberec B – Teplice B 2:1 (kon.) | Hr. Králové B – Přepeře 3:2 (kon.)
Chlumec n/C – Bohemians B 0:2 (kon.) | Brozany – Dukla B 2:3 (kon.) | Zápy – Zbuzany 1:1 (4:3 po pen.)
po penal. (4:3)
SK Zápy
1:1 (1:1)
FK Zbuzany 1953
Neděle 25.08.2019, 17:00Česká fotbalová liga (B) • 3. kolo

Zápy zvládly utkání třetího kola ČFL, v němž po penaltách udolaly Zbuzany. V základní hrací době padli dva góly, domácí dostal do vedení v 31. minutě Pavel Hašek, těsně před koncem poločasu ale vyrovnal Mario Lička. V penaltovém rozstřelu se fotbalisté Záp minuly pouzdě jednou, to Zbuzany dvakrát. Díky výhře se Zápy posunuly na třetí příčku, Zbuzany se nachází na devátím místě.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:24:01)

6. série
    4:3
    Koutenský střelou do protipohybu brankáře rozhoduje o vítězství Záp!

6. série
    3:3
    doplníme neproměňuje.

5. série
    3:3
    Kubů dělovkou pod břevno nedal gólmanovi šanci.

5. série
    2:3
    doplníme proměňuje.

4. série
    2:2
    Jankou přízemní střelou k levé tyči proměňuje.

4. série
    1:2
    Neuspěl ani Hanuš, skvělým zákrokem se blýskl Soukup.

3. série
    1:2
    Radek Skuhravý mířil doleva, kam skákal i gólman, jenž špatně kopnutou ránu vytěsnil!

3. série
    1:2
    David Matějka ranou do levého hroního rohu nezaváhal.

90+3
    Žlutou kartu dostává Michal Maleček (FK Zbuzany 1953).

90+1
    Žlutou kartu dostává Petr Víšek (FK Zbuzany 1953).

88
    Zápas směřuje k remíze. Na kopačkách balón drží domácí fotbalisté, kteří se dopředu příliš nehrnou. Zřejmě uvidíme penalty.

87
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Petr Putz, přichází Ondo Mike Emiliano Koumba.

86
    Josef Eliáš si výborně nabíhal za obranu, jenže pas dostal příliš pozdě. Pomezní signalizuje ofsajd.

84
    Sokup se po ráně od protihráče proletěl vzduchem na prázdno, naštěstí pro něj míč minul tři tyče.

82
    I Zbuzany měli k dispozici velmi dobrou standardku, ale i Lička napálil pouze zeď.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Prozatím to vypadá na remízu, avšak jak je známo, branka může padnout kdykoli.

79
    Více volného prostoru využil k ráně František Hakl. Jeho jedovka proletěla těsně nad břevnem, Víšek se za míčem jen ohlédl.

77
    Standardka v podobě rohu Zápům tentokráte branku nepřinesla, avšak hlavičkující hráč nebyl od vstřelení gólu vůbec daleko.

75
    Jenže to se nedaří. Hosté si sice přihrávají, avšak převážně ve středovém kruhu.

73
    Sledujeme postupnou snahu hostujících Zbuzan propracovat se postupnou kombinací až k vedoucímu gólu.

73
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Vojtěch Hron, přichází Radek Skuhravý.

73
    Žlutou kartu dostává Dominik Kostka (FK Zbuzany 1953).

71
    Tak ne. Exekutor totiž napálil pouze dobře postavenou pětičlennou zeď.

70
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Tomáš Matějka, přichází Matyáš Kubů.
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Vojtěch Přeučil, přichází David Surmaj.
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Jakub Trýzna, přichází Marek Hanuš.

70
    Standardku z ideální pozice ke střele budou zahrávat Zápy. Dočkáme se vedoucího gólu domácího mužstva?

68
    Po standardce jeden z domácích narazil do gólmana, ten následně zůstal ležet na zemi. Po chvíli se ovšem zvedl a naštěstí to vypadá, že bude schopen pokračovat ve hře.

66
    Velmi ostře zajel hostující středopolař o protihráče. Jasný faul, který také hlavní rozhodčí okamžitě píská.

64
    Pěkný lob za obranu vymyslely Zbuzany. Hašek ovšem zacouval a na poslední chvíli odvrátil kulatý nesmysl do bezpečí.

62
    Hron pěkně přenesl těžiště hry na levou stranu, jenže Putz si vůbec neporadil se zrpacováním. Od jeho nohy se balón odrazil za postranní čáru.

61
    Žlutou kartu dostává Jiří Duben (SK Zápy).

60
    Žlutou kartu dostává Ján Kordiak (FK Zbuzany 1953).

60
    Máme za sebou hodinu zápasu. Stav je stále vyrovnaný, na první větší příležitost ve druhém poločaasu čekáme.

58
    V hlavičkovém souboji na polovině hřišti uspěl Jelínek, útočnou akci mohou založit Zápy.

56
    Přichází zklidnění hry, neboť střelecký pokus hostujícího hráče byl velmi nepřesný. Sokup bude kopat od brány.

55
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Duval Nzembi, přichází Kristian Janko.

54
    Do pokutového území domácích přiletěl centr z pravé strany, Trýzna na míč těsně nedoskočil.

52
    Na druhé straně se po lajně pokusil probít do šance Eliáš, avšak jeho průnik byl včas zastaven.

50
    Nákopávaný balón Šírla po levé straně nevyšel, míč sebral do své moci Duben.

48
    První náznak šance druhé půle měli na svědomí domácí. Dalekonosná rána Jelínka proletěla vysoko nad brankou.

46

Skončil první poločas, po němž hrají Zápy se Zbuzanami remízově 1:1. O první branku se postarali domácí, po rohovém kopu se prosadil Pavel Hašek. Za hosty vyrovnal v závěru poločasu rovněž velmi zkušený Mario Lička.

45

44
    Zbuzany právě vstřelily branku!
    Zbuzany v závěru poločasu vyrovnávají! Z aktivity nakonec vytěžil gól MARIO LIČKA, to je velká rána pro domácí mužstvo takhle těsně před poločasem!

42
    Výborné přenesení hry na pravou stranu, avšak o poznání horší centr. Balón odklidil do bezpečí obránce.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?

38
    Z nějakýchdavceti metrů napřáhl středopolař Záp. Brankář si připsal další, tentokráte o poznání jednodušší zákrok.

36
    Zbuzany byly velmi blízko vyrovnání, hlavičku z bezprostřední blízkosti ovšem skvěle vytáhl nad břevno gólman!

34
    A domácí jakoby najednou někdo polil živou vodou. Kombinují na polovině soka a nechtěji mu půjčit balón.

32
    Žlutou kartu dostává Mario Lička (FK Zbuzany 1953).
    31. HAŠEK - 1:0

31
    Zápy právě vstřelily branku!
    Domácí se ujímají vedení! Na roh si na zadní tyči nejvýše naskočil PAVEL HAŠEK, který hlavičkou k bližší tyči prostřelil gólmana!

30
    Je za námi půl hodina hry, v níž jsme branku neviděli. Není divu, neboť ke vstřelní gólu zatím nebyla k vidění žádná příležitost.

28
    Varianta dlouhého autu Zbuzanům vůbec nevyšla. Házející totiž trefil hned prvního protihráče.

26
    Prakticky není co komentovat. Balón létá ze strany na stranu, nějjaká velká šance vůbec nepřichází.

24
    Na středu hřiště došlo k velmi tvrdému halvičkovému souboji. Vítězně z něj vyšel domácí fotbalista, ten si však pomohl loktem, což sudí nepřehlédl.

22
    Pěkně zakroucený centr do pokutového území, do něhož se hlavou opřel stoper Záp. Balón proletěl vedle levé tyče.

20
    V posledních minutách sledujemevelké množství prohřešků. Další takový předvedl středopolař hostů.

18
    Druhý roh v krátkém časovém sledu, tentokráte rozehraný na krátko. Ani tato možnost ale domácím nepřinesla úvodní gól.

16
    Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop, po němž se však nejvýše vyšplhal do vzduchu hráč Zbuzan.

14
    Středem hřiště to nepůjde. To poznal František Hakl, jenž narazil proti dvěma protihráčům.

12
    Rychlý brejk hostujících nevypadal vůbec špatně, přízemní centr z pravé strany ovšem trefil jen stopera.

10
    Zápy pomalu, ale jistě přebírající iniciativu utkání na svou stranu, rána z hranice šestnáctky proletěla vedle pravé tyče.

8
    Přímý kop zahrávali i hosté a nechybělo mnoho, aby se prosadili, hlavička proletěla těsně nad břevnem.

6
    Faul hostujícího hráče těsně za polovinou hřiště. Domácí budou zahrávat přímý volný kop.

4
    Týmy se teprve oťukávají, ani jeden nechce udělat chybu, jež by ho mohla v pozdějším průběhu mrzet.

2
    Domácí vstoupili do utkání v červeno-bílých dresech, hosté zvolili dresy barvy zelené.

1

Zbuzany jsou ve třetí české lize nováčkem. Do této soutěže postoupily z Divize B, kde skončily druhé za Hostouní z důvodu horšího skóre ze vzájemných zápasů. Ve vyšší kategorii začaly Zbuzany prohrou 1:3 s Domažlicemi, posléze ovšem přišla jasná výhra nad béčkem Liberce 3:0.

SK Zápy

Zápům loni jen velmi těsně unikl postup do druhé nejvyšší soutěže, za vítězem z Vyšehradu zaostaly o pouhé čtyři body. O postup se ovšem fotbalisté tohoto celku mohou pokusit letos a po dvou zápasech se zatím pyšní čtyřmi body. Nejprve porazili rezervu Dukly vysoko 5:2, následně však po penaltám podlehli Živanicím.

Krásné nedělní odpoledne všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování třetího kola ČFL, v němž Zápy přivítají na domácím hřišti Zbuzany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.