Štrasburk – Montpellier 1:0 (kon.) | Nîmes – Saint-Étienne 0:1 (kon.) | Marseille – Rennes 1:1 (kon.)
Nîmes Olympique
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 29.09.2019, 17:00 • Stade des Costières, Nîmes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

Je konec. Domácí povýšili pravidlo z nedáš – dostaneš na nedáš, nedáš, nedáš – dostaneš. Dnešního soka jasně přehráli ve všech aspektech, ale nebylo jim přáno. Hráči Nîmes drželi míč 65% hrací doby a soupeře přestříleli 22:6, přesto prohrávají 0:1. Hezký zbytek víkendu. (19:03:59)

90+5

90+3
    Sarr si naskakoval na vysoký centr do vápna, ale nedoskočil a jen dopadl bolestivě na záda, přes bránícího hráče, který mu nastavil stoličku.

90+2
    Kolodziejczak fauloval Ferhata, kterého jasně přidržel, jenže útočník Olimpique šel příliš ochotně k zemi a tak se faul nepíská.

90+1
    Moulinovi se tentokrát zákrok příliš nepovedl a po závaru přichází na řadu rohový kop. Po rohovém kopu domácí znovu zakončovali a AS spasil Debuchy, který je opravdovým hrdinou tohoto zápasu a vykopává z malého vápna gólový pokus!

88
    Stojanovski mohl být hrdinou! Po dvou minutách na hřišti se ocitl za obranou tváří v tvář Moulinovi. Ten však včas vyběhl a dalším výborným zákrokem střídajícího útočníka vychytal.

87
    Tak hra vabank mohla ihned dostat vážnou trhlinu. Abi se pprodíral do vápna, jeho pokus byl zblokován a z druhé vlny pálili hosté jen těsně vedle.

86
    Nimes jdou hrát vabank. Defensivního záložníka Fombu střídá útočník Stojanovski.

84
    Debuchy se probíjel přes Martíneze a po střetu kolena na koleno zůstává ležet na trávníku.

82
    Deaux to zkoušel technicky, ale střela neměla razanci a brankář AS tlumí míč v rukavicích.

81
    Centr do vápna si stáhl do náruče Moulin.

80
    Perrin hasil těsně před aktivním Ripartem jen za cenu dalšího rohového kopu. Prošedivělého obránce brankář Moulin pochválil.

79
    Ripartův pokus hlavou odvrací zelení jen na rohový kop.

78
    Chazrího nahrazuje Abi.

77
    Hráči v červeném reklamovali ruku v pokutovém území AS. Jenže se jim to málem vymstilo protože Saint Étienne se vrhlo do protiútoku, ale nakonec k ohrožení branky nedošlo.

Alexander Valoušek

Branky: 68. Debuchy (Chazrí)

Karty:   4. Alakouch (NOQ) – 7. Cabaye (SET), 62. Kolodziejczak (SET), 64. Hamouma (SET)   74. Hamouma (SET)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:15.
    Nîmes Olympique: Bernardoni – Miguel, Briancon (C), P. Martinez, Alakouch (90. Sarr) – Fomba (86. Stojanovski), Deaux, Valls (72. Denkey) – Ripart, Philippoteaux, Ferhat.
    Náhradníci: Dias – Ben Amar, Denkey, Landre, Paquiez, Sarr, Stojanovski.

AS Saint-Étienne: Moulin – Debuchy, Moukoudi, Perrin (C), Kolodziejczak – Cabaye (46. Youssouf), M'Vila – Nordin (89. Saliba), Bouanga, Chazrí (78. Abi) – Hamouma.
    Náhradníci: Bajič – Abi, Berić, Boudebouz, Saliba, Trauco, Youssouf.

Rozhodčí: Leonard