Edmonton – Nashville 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 2:1 (po pr.) | Tampa – NY Islanders 3:1 (kon.)
Florida – Pittsburgh 2:3 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 3:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 2:7 (kon.)
Columbus – Colorado 1:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 2:6 (kon.)
Vegas – Carolina 5:6 (0:2 po s.n.) | Detroit – Boston 3:1 (kon.) | Buffalo – Anaheim 2:3 (kon.)
Florida Panthers
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 09.02.2020, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hokejisté Floridy a Pittsburghu se střetnou v rámci pořádné hokejové nálože během sobotního programu.

Byť je na tom Pittsburgh výsledkově, a tedy tabulkově, lépe, v obou vzájemných zápasech této sezony se radovali z výhry Panteři z Floridy. Těm se povedlo vyhrát na domácím ledě i ve venkovním prostředí.

Mírným favoritem zápasu je ovšem hostující Pittsburgh, který po dvou výhrách padl v souboji s rozjetou Tampou. Oproti tomu Florida má na kontě dvě prohry v řadě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:17
    Utkání odstartovalo rychlé zakázané uvolnění Pittsburghu.

01:34
    Toninato vypálil puk z levého kruhu přímo do brankáře Jarryho.

02:53
    Letang přinutil k prvnímu zákroku utkání domácího brankáře Bobrovského, ten střelu zpoza levého kruhu vyráží.

03:45
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Jarry si připisuje další zásah.

04:18
    Po Ekbladově střele od modré, kterou Jarry vyráží, se Florida dál drží v útoku.

04:22
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., držení).

05:32
    Hosté zahrozili v oslabení, Tanev zpoza kruhů trefil jen Bobrovského, který zažehnal hrozbu.

06:22

06:30
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins otevírají skóre zápasu! KRIS LETANG, který se vrátil z trestné lavici, se dostal do šance a z prostoru před brankovištěm pokořil Sergeje Bobrovského! Bez asistence.
    06:30 Kris LETANG - 0:1

06:52
    Komerční přestávka.

07:41
    Rodící se útok Pittsburghu zastavilo postavení mimo hru.

08:50
    Od modré čáry střílel Hornqvist, jeho projektil Bobrovskij zlikvidoval.

08:59
    Po buly v obranném pásmu se domácí dopouští zakázaného uvolnění.

09:44
    Hosté se dostali při přechodu středního pásma do ofsajdu.

10:10
    Icing Floridy...

10:44
    Penguins podruhé v utkání skórují! Trochu smůly si vybral bránící hráč Floridy, jemuž se střílená přihrávka od modré čáry zamotala mezi brusle a odrazila před brankoviště, čehož pohotově využil TEDDY BLUEGER, který zaklidil puk za záda Bobrovského. Asistence: Jack Johnson, Kris Letang.
    10:44 Teddy BLUEGER - 0:2

11:33
    Huberdeau střílel zpoza pravého kruhu, branku Pittsburghu netrefil.

11:59
    Zakázané uvolnění Floridy.

13:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku. Pettersson střílel od modré čáry, ale minul klec Floridy.

14:26
    Hra je přerušena po zákroku Jarryho. Komerční pauza.

14:45
    Kvůli přihrávce rukou v obranném pásmu Pittsburghu je hra vykázána do středního pásma.

15:58
    Bobrovskij se dostal z ideální brankářské pozice, ale i vedle brankoviště dokázal úspěšně zasáhnout a přerušit hru. Komerční pauza.

16:38
    Schultz zkusil střelu od modré čáry, ale poslal ji jen do zadního hrazení.

17:22
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácím se povedlo vstřelit ještě v první třetině kontaktní gól! Rychlý útok Vatrana, přihrávka do jízdy MIKU HOFFMANOVI a ten střelou z pravého kruhu na vzdálenější tyč dokázal podstřelit beton Jarryho! Asistence: Frank Vatrano, Dominic Toninato.
    17:22 Mike HOFFMAN - 1:2

18:42
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., hákování).

19:20
    Penguins vyčistili své pásmo a nutí soupeře k hledání cesty zpět.

19:48
    Floridě se nedaří návrat do útočného pásma, puk má znovu za vlastní brankou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V úvodní třetině se Pittsburghu povedlo dvěma brankami dostat do vedení, ale Florida úspěšně korigovala tři minuty před koncem. Navíc si přenáší do druhé třetiny ještě 42 vteřin trvající přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 02:06.

20:01

20:42

22:20
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).

22:30
    Panthers se povedlo dostat puk mimo své pásmo.

23:05
    Pittsburgh se provinil postavením mimo hru.

23:40
    Hosté se dostávají v přesilovce do zajímavého tlaku.

23:50
    SIDNEY CROSBY využívá přesilovou hru Penguins! V prostoru před brankovištěm se mu povedlo protečovat střelu McCannu za záda Bobrovského! Asistence: Jared McCann, Jevgenij Malkin.
    23:50 Sidney CROSBY - 1:3

24:59
    Velmi rychlá odpověď Floridy, kterou vykouzlil ze své střely BRETT CONNOLLY, který se opřel do puku na okraji mezikruží a Jarryho prostřelil. Asistence: Vincent Trocheck, Mike Hoffman.
    24:59 Brett CONNOLLY - 2:3

25:39

26:28
    Přerušení hry kvůli přihrávce rukou v útočném pásmu Floridy. Komerční pauza, po ní se bude vhazovat ve střední třetině.

26:37
    Weegar se opřel do puku od modré čáry, Jarry jeho střelu likviduje.

27:48
    Postavení mimo hru domácích, kteří byli vyhnáni z útoku poté, co se dvakrát marně snažili o překonání Jarryho.

28:37
    Hostující branka i s brankářem končí mimo své postavení, doslova byli oba zbouráni. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:54
    Matheson zkusil štěstí zpoza levého kruhu, orazítkoval jen zadní hrazení.

30:08
    Letang se uvolnil mezi kruhy, ale Bobrovskij jeho pokus chytá.

30:20

30:32
    Postavení mimo hru zabrzdilo útok hostujícího týmu.

31:54
    Jarry si poradil s rychlým výpadem domácích. Barkov se v jízdě až před brankoviště neprosadil.

32:07
    Hra je přerušena po dalším zásahu Jarryho.

33:27
    Domácí sice drželi puk v útočném pásmu, ale posílali si jej jen po mantinelu. Hosté nakonec vytěsnili hru do neutrální zóny.

33:57
    Další útok Floridy odvrácen, byť jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:00
    Florida vede na střely 18-15.

35:41
    Znovu to bylo marné dobývání branky Pittsburghu. Florida se nedokázala dostat od mantinelu do střelecké pozice.

36:09
    Komerční pauza.

36:09
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Juuso Riikola – 2 min., hákování).

36:22
    Hoffmanova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě.

37:02
    Hosté zahrozili z oslabení, Blueger se dostal až před branku, což se Bobrovskému podařilo ubránit.

38:09

39:10
    Ekblad vypálil zpoza pravého kruhu, Jarry vysoký puk zastavuje.

39:38
    Ještě jedno přerušení hry před brankou Pittsburghu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se hostům povedlo prvně zvýšit své vedení v přesilovce, ale Florida po pouhé minutě opět snížila na rozdíl jediné branky.

Další třetina začne přibližně v 03:04.

40:01

40:50
    Dadonov se natlačil s pukem za obranu Penguins, ale z bezprostřední blízkosti Jarryho nepropálil.

41:34
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

42:30
    Oba týmy se pravidelně střídají u kotouče, do útoku se nyní hnala Florida.

43:10
    Hra se ve třetí třetině zatím moc nekouskuje. Obrázek na ledě je stejný, časté střídání týmů u puku.

43:50
    Nahození téměř přes celé kluziště až k Bobrovskému, který rychle rozehrává.

44:39
    Trochu skrytá střela z levého kruhu, Jarry puk vyráží mimo brankoviště.

44:55
    Pokus o rychlý útok domácích. Zastaven kvůli postavení mimo hru.

45:35
    Další zakázané uvolnění Pittsburghu.

46:00
    Střela z ostrého úhlu, kterou na Jarryho poslal Barkov. Hostující brankář přerušuje hru. Komerční pauza.

46:50
    Dominik Simon zatím není v utkání tolik vidět. Teď se blýskl alespoň hitem do Stillmana.

47:45
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Zatím je třetí třetina plná nepřesností, nebo nepříliš nebezpečných střel domácích.

49:05
    Barkov v solidní pozici na levé straně střílel ke vzdálenější tyči, ale přestřelil!

50:10
    Hra plyne hodně rychle, nyní ale zcela bez šancí.

50:31
    Weegarova pumelice od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel.

51:13
    Rust se při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdu. Komerční pauza.

52:11
    Weegarovu střelu mezi kruhy zblokoval Blueger, Florida přichází o útočné pásmo.

53:02
    Postavení mimo hru domácích.

53:29
    Pro změnu zakázané uvolnění hostů.

54:43
    Pittsburgh se vymanil z aktivity soupeře a sám zaútočil. Povedlo se mu i dvakrát vystřelit na Bobrovského, jenž ovšem udržel naděje Panthers při životě.

55:50

57:10
    Třetí třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Florida vede na střely 30-22, na góly však stále prohrává.

58:05
    Pittsburgh se dostává pod menší tlak.

58:17
    Tentokrát jej ještě ustál, dostal puk do bezpečí.

58:29
    Oddechový čas domácích.

58:29
    Bobrovskij zůstává na střídačce!

58:35
    Jenže hosté hned po buly vytěsnili hru mimo své pásmo.

58:54
    Vhazuje se v neutrální zóně. Branka Floridy zůstává prázdná.

59:15
    Zakončení hostů přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.

59:40
    Florida to zkouší, stále se snaží střílet, ale spousta puků vůbec neprojde.

Pittsburgh zvládl dramatický závěr zápasu a udržel své jednobrankové vedení! Po dvou porážkách, které v zápasech s Floridou utrpěl, se mu povedlo konečně zvítězit a potvrdit roli mírného favorita, když Pantery zdolal 3:2.

Tři hvězdy utkání
    1. Sidney Crosby (PIT) 1+0
    2. Kris Letang (PIT) 1+1
    3. Mike Hoffman (FLA) 1+1

Česká stopa v utkání
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:29 (05:03:35)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 18. Hoffman (Vatrano, Toninato), 25. Connolly (Trocheck, Hoffman) – 7. Letang, 11. Blueger (J. Johnson, Letang), 24. Crosby (McCann, Malkin)

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Strålman, Stillman, Matheson, Weegar – Toninato, Hoffman, Vatrano – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck, Connolly – Pysyk, Sceviour, Hawryluk.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang, M. Pettersson, J. Johnson, J. Schultz, Ruhwedel, Riikola – Crosby, McCann, Simon – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Angello, Lafferty, Galchenyuk.