Gruzie – S. Makedonie 0:1 (kon.) | Srbsko – Skotsko 1:1 (4:5 po pen.) | Sev. Irsko – Slovensko 1:2 (po pr.)
Maďarsko – Island 2:1 (kon.)
po penal. (4:5)
Srbsko
1:1 (0:0)
Skotsko
Čtvrtek 12.11.2020, 20:45Kvalifikace ME • Finále

Skotsko postupuje na EURO poprvé od roku 1996, Srbsko na svou první účast na tomto turnaji dál čeká. (23:44:32)

Ryan Christie poslal hostující celek v 52. minutě do vedení. Skotsko mělo náskok 1:0 a vypadalo to, že vyhraje. Jenže, v 90. minutě dokázal tlak domácích přetavit ve vyrovnání po rohovém kopu Luka Jović, a tak se šlo do prodloužení. V něm jsme žádnou výraznější šanci neviděli, a tak přišly na řadu pokutové kopy. V nich se prosadili střelci prvních čtyř sérii. V té páté za hosty proměnil Kenny McLean, ale za domácí neuspěl Aleksandar Mitrović. Jeho neúspěšný kop rozhodl o postupu Skotska na Euro.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:15.

Aleksandar MITROVIĆ

5. série
    4:5
    Aleksandar MITROVIĆ neproměňuje. David Marshall se stává hrdinou Skotska. Vyčekal to, počkal si na střelu, a pak míč chytil. VAR nenařídil penaltu opakovat, Skotsko vyhrává a postupuje na Mistrovství Evropy.
    Kenny MCLEAN

5. série
    4:5
    Kenny MCLEAN proměňuje. Hosté proměnili všech pět pokutových kopů. Tento s přehledem přetavil v pátý úspěch Kenny McLean.
    Aleksandar KATAI

4. série
    4:4
    Aleksandar KATAI proměňuje. Srovnáno 4:4. Důrazné zakončení se osvědčilo, platí aktuálně nerohdoný stav.
    Oliver MCBURNIE

4. série
    3:4
    Oliver MCBURNIE proměňuje. Hodně podobně provedený pokutový kop jako na druhé straně před malou chvílí
    Nemanja GUDELJ

3. série
    3:3
    Nemanja GUDELJ proměňuje. Znovu máme srovnáno, Gudelj poslal míč za svého pohledu na pravou stranu, gólman si vybral tu druhou.
    Scott MCTOMINAY

3. série
    2:3
    Scott MCTOMINAY proměňuje. Hostující hráč uspěl tvrdou ránou k tyči. Gólman se natahoval, ale na míč nedosáhl.
    Luka JOVIĆ

2. série
    2:2
    Luka JOVIĆ proměňuje. Nechybělo mnoho a brankář Skotska tuto penaltu vyrazil, důrazná střela ale končí v brance. Stav je 2:2.