Gruzie – Slovensko 2:1 (kon.) | Island – Itálie 1:2 (kon.) | Skotsko – Chorvatsko 2:2 (kon.)
Izrael – S. Makedonie 1:1 (kon.) | Švýcarsko – Ázerbájdžán 2:1 (kon.) | Španělsko – Faerské ostrovy 2:0 (kon.)
Portugalsko – Bělorusko 3:0 (kon.) | Lichtenštejnsko – Francie 0:5 (kon.)
Portugalsko
3:0 (2:0)
Bělorusko
Čtvrtek 12.11.2020, 20:30 • Portimonense, Portimao • Kvalifikace ME U21 • Skupina 7

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:26:24)

Fauly: 4:10

Zápas skončil, Portugalsko splnilo roli favorita a vyhrálo doma nad Běloruskem 3:0. Utkání bylo po herní stránce jasně ve prospěch Portugalců, kteří mohli vstřelit mnohem více branek, nebýt své nemohoucnosti v koncovce a několika skvělých zákroků Pavljučenka, který byl jasně nejlepším Bělorusem na hřišti. Portugalcům tak museli k vítězství značně pomoci sami Bělorusové. První gól si ve třetí minutě vstřelil do vlastní branky Priščepa a další dvě branky dali Portugalci z pokutových kopů, nejprve v 19. minutě Vieira a v 90. minutě pak pečetil skóre na konečných 3:0 Ramos. Bělorusové měli ve druhém poločase dvě nadějné šance, ale ani jednu z nich neproměnili.

90+3
    90+3. Costa parádně vychytal Grečicha

90+3
    Costa musel předvést ještě jeden výborný zákrok pravou rukou, kterým vychytal povedenou ránu Grečicha k tyči.

90+3
    Bělorusko dostává šanci na korekci skóre, má k dispozice zajímavou standardní situaci.

90+2
    Pote ještě mohl přidat čtvrtý gól, ale z hranice šestnáctky střílel nad.

90+1
    Nastavují se dvě minuty.
    90. Gonçalo RAMOS - 3:0

90
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Teď už je o osudu zápasu doopravdy definitivně rozhodnuto, Portugalci totiž z penalty zvyšují na 3:0. GONÇALO RAMOS vzal zodpovědnost na sebe, míč poslal ze svého pohledu doleva a brankář si vybral opačný kout branky.
    88. Penalta pro Portugalsko!

88
    Fernandes nedokázal z levé strany odcentrovat, ale to mu vadit nemusí, protože je to nakonec penalta pro Portugalsko po faulu od Solanoviče právě na něj!

87
    Z velké dálky se pokusil Pavljučenka překvapit Florentino, ale to by nejprve musel trefit branku.

85
    Ani Ramos nedokázal vstřelit uklidňující třetí gól. Má hlavu v dlaních, protože v obrovské tutovce nedokázal ani trefit branku.

84
    Následovatl ještě rohový kop. Obrana Běloruska znovu pořádala den otevřených dveří, tak musel Queirósovu hlavičku likvidovat Pavljučenko.

83
    Portugalci dnes mají i velkou smůlu v koncovce, střela Poteho skončila jen těsně vedle.

82
    Běloruský protiútok nakonec zakončoval z druhé vlny Vegerya, ale Costa si s jeho tečovanou střelou poradil.

80
    Na druhé straně se zase do obrovské šance dostal Ramos, ale Pavljučenka z blízka nepřekonal. Brankář Běloruska dnes doslova čaruje a poradil si i s následnou střelou Bragançy.

Petr Sumbal

Branky: 3. Priščepa (vla.), 19. Vieira (pen.), 90. Ramos (pen.)

Karty:   28. Prisčepa (BLR), 43. Mirošnikov (BLR)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 19:0. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 4:10.
    Portugalsko: Costa – Dalot (68. Mário), Queirós (C), Leite, Mendes – Florentino – Ferreira (74. Braganca), G. Fernándes – Vieira (46. Pote), Carvalho (74. Ramos), Jota (68. J. Fernándes)
    Náhradníci: Maximiano, Pereira, Pote, Leao, Braganca, Tavares, Ramos, Mário, J. Fernándes

Bělorusko: Pavljučenko – Nečajev, Prisčepa (55. Petrenko), Škurdjuk, Mirošnikov – Grečicho, Ševčenko, Borodin (62. Vegerja) – Mjakiš, Bogomolski, Davyskiba (72. Solanovič)
    Náhradníci: Makavčik, Plotnikov, Vegerja, Solanovič, Petrenko

Rozhodčí: San – De Almeida, Benjamin