Třinec – Mladá Boleslav 3:4 (0:2 po s.n.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 1:5 (kon.)
Liberec – Zlín 2:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Berani Zlín
Neděle 06.12.2020, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji pěkné nedělní odpoledne a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy, která má dnes na programu 25. kolo. Jedním ze zápasů bude i souboj dvou trápících se celků, pod Ještědem proti sobě nastoupí týmy Bílí Tygři Liberec a PSG Berani Zlín.

Umístění v tabulce: 7.
    Počet bodů: 24
    Skóre: 48:46
    Poslední utkání: K. Vary vs. Liberec 4:3
    Nejproduktivnější hráč: Michal Birner (5+9)

Tygři nutně potřebují naplno uspět, mají totiž za zády sérii čtyř utkání bez bodového zisku. Přitom se rovnou ve třech případech dostali do vedení, dvakrát dokonce dvoubrankového. Na ledě Třince nabyli náskok 2:0, v Home Credit Areně vyválčili proti Plzni stav 2:1 a minule s Energií tahali po druhé periodě taktéž za delší konec provazu – 3:1.

Pokaždé ale soupeř nakonec duel zvrátil a slavil vítězství ještě po základní hrací době. Poslední sok z této čtveřice proher je Kometa Brno, v její DRFG Areně sice šelmy neodskočili ani o jednu trefu, ovšem na druhou stranu svého konkurenta razantně přestříleli 42:16! Herní projev Augustova výběru neodpovídá výsledkům, což se hráči pokusí zlomit s Berany.

PSG Berani Zlín

Umístění v tabulce: 11.
    Počet bodů: 14
    Skóre: 41:54
    Poslední utkání: Plzeň vs. Zlín 7:5
    Nejproduktivnější hráč: Antonín Honejsek (4+12)

Ani Zlín nezažívá povedené období. Tomu se ostatně moc nepovedl ani vstup do nového ročníku a zatím se pohybuje ve spodních patrech tabulky. Berani jsou v tuto chvíli jedenáctí a jelikož na poslední místo mají náskok pouze tři body, potřebují nutně zabrat.

Z posledních pěti střetnutí ovšem Moravané uspěli pouze dvakrát, nicméně i tak mají lepší formu než jejich dnešní soupeř. Naposledy se Berani utkali s Plzní, s kterou po čtyřiceti minutách prohrávali 1:6! Hráči to ovšem nezabalili a nakonec padli 5:7, tedy jen o dvě branky. Na výkonu z třetí periody tak budou chtít hosté stavět. Nutno však podotknout, že pod Ještědem se ševcům dlouhodobě nedaří. Budou tentokrát úspěšní?

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Kolmann, Havlín (A) – Birner, Filippi, Pekař – T. Rachůnek, Bulíř, Lenc – A. Musil (C), P. Jelínek, Šír – J. Vlach, Hrabík, M. Zachar.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Řezníček, Ferenc, Dluhoš, M. Novotný, Žižka (C), Gazda – Köhler, Herman, Karafiát – Kubiš (A), Honejsek, Vopelka – Okál (A), P. Sedláček, Václavek – J. Ondráček, Poletín, Šlahař.

Rozhodčí: Hradil, Horák – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou na ledě, po zaznění státní hymny jdeme na to.

00:01

00:40
    Radan Lenc vypálil z otočky, Libor Kašík si připisuje první zákrok.

01:03
    Martin Novotný (ZLN) vyhodil puk do hlediště a je poslán na trestnou lavici.

01:33
    Tygři měli první velkou šanci, kdy byli hned ve dvou před bránou. Situaci ale trestuhodně překombinovali.

02:15
    Liberečtí zatím jen kombinují, Berani je nepouští do žádných nebezpečných pozic.

02:57
    Před bránou hostů se strhla skrumáž, kdy jeden z hráčů dokonce ztratil helmu. Mislav Rosandič se snažil využít nepřehledné situace, jenže Libor Kašík si jeho střelu našel.

03:03
    Zlín zvládl oslabení, Martin Novotný je na ledě.

03:13
    A hned se zapojil do rychlého protiútoku svého týmu! Od svého spoluhráče dostal přihrávku do druhé vlny a z mezikruží prověřil Pavelkovu pozornost. Ten ukryl kotouč do své náruče.

04:34
    Tomáš Rachůnek se pěknou stahovačkou uvolnil v levém rohu, vybruslil si směrem k bráně a poté křížným pasem vybídl k zakončení Radana Lence, který trefil přesouvajícího se Libora Kašíka.

05:02
    Na druhé straně zasahuje Jaroslav Pavelka proti střele Pavla Kubiše.

07:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    A Zlín otevírá vedení! Berani rozjeli další rychlou a po sérii odrazů se puk dostal k PAVLU KUBIŠOVI, jenž se ocitl sám před Pavelkou a toho překonal parádní kličkou do forhendu. Bez asistence.
    07:59 Pavel KUBIŠ - 0:1

08:22
    Po zásahu do obličeje zůstal v útočném pásmu Tygrů ležet na ledě jeden z hlavních rozhodčích. Na ledě se objevila krev a ze střídačky byli povolání lékaři, kteří raněného sudího odvedli do z hrací plochy.

08:39
    Michal Birner nejdříve nevyužil velkou šanci, když se mu nepovedlo přehodit beton ležícího Kašíka. O několik okamžiků později nabil Tomáši Filippimu, který ale z pravého kruhu trefil pouze blokujícího hráče.

09:25
    Nahození Martina Novotného od modré čáry chytil Jaroslav Pavelka do své rukavice. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

09:28
    Hned po vhazování vypálil Jan Dluhoš a jeho pokus skončil stejným výsledkem.

10:50
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se přestěhuje zpět před Jaroslava Pavelku.

12:24
    Jaroslav Vlach vybojoval kotouč v útočné třetině a křížnou přihrávkou našel na levém kruhu Ladislava Šmída, který ještě z první přihrál na střed Marku Zacharovi. Ten však ve vyložené šanci zamířil pouze do Kašíkova betonu.

13:09
    A teď se do velké šance dostali pro změnu Berani. Jan Dluhoš naznačil ránu o modré a poté přihrál na vzdálenější tyč Jiřímu Karafiátovi, jehož pokus z první zlikvidoval Jaroslav Pavelka.

14:08
    Tygři budou hrát další přesilovku. Michal Poletín (ZLN) se provinil podrážením.

Liberečtí se nejdříve nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo a poté se dopustili ofsajdu.

15:20
    Severočeši už se podruhé sami vykazují do střední třetiny. Zatím se jim přesilovka vůbec nedaří.

15:39
    Liberec právě vstřelil branku!
    Ale nakonec je vyrovnáno! Radan Lenc se na levém křídle chvíli rozmýšlel, co udělá s kotoučem, a poté po pěkné dálnici adresoval přihrávku JAROSLAVU VLACHOVI, který se z první trefil přesně za Kašíkova záda. Asistence: Radan Lenc, Tomáš Filippi.
    15:39 Jaroslav VLACH - 1:1

17:53
    Po strkanici u mantinelu se puk odrazil k volnému Tomáši Rachůnkovi, který měl volnou cestu k bráně. Neměl ovšem dostatečnou rychlosti, takže musel rychle vypálit. Jeho pokus jen těsně minul horní tyč!

19:27
    Tomáš Hanousek (LIB) je vyloučen za vysokou hůl. Vzhledem k tomu, že se jednalo o krvavý zákrok, odsedí si mladý obránce hned čtyři minuty.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce. Zatím sledujeme poměrně rychlý a především bojovný hokej. Je vidět, že oba týmy potřebují nutně bodovat. Na začátku byli o něco aktivnější domácí, jenže jako první se prosadili Berani. I přes velké trápení v přesilovce ale Liberečtí vyrovnali a do kabin tak jdeme za nerozhodného stavu.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 8
    PSG Berani Zlín: 10

20:01

20:07
    Tygři vyhrál buly a vyhazují puk až k Liboru Kašíkovi.

21:03
    Berani si berou zpět vedení! Jakub Herman přihrál na modrou čáru MARTINU NOVOTNÉMU, který se napřáhl a propálil Jaroslava Pavelku. Asistence: Jakub Herman, Pavel Kubiš.
    21:03 Martin NOVOTNÝ - 1:2

22:03
    Marek Zachar nastartoval své raketové nohy a v pokračujícím oslabení se vydal na útočný výlet. Libor Kašík sice měl s jeho střelou mířenou mezi betony menší problémy, nakonec ale situaci zvládl.

22:38
    Od modré to pro změnu zkoušel Dalibor Řezníček. Jaroslav Pavelka si poradil jak s jeho střelou, tak i s následnou dorážkou Bedřicha Köhlera.

22:47
    Liberečtí se osvobozují.

23:09
    Tygři už jsou kompletní, druhou část oslabení zvládli bez úhony.

24:50
    Mislav Rosandič skvěle udržel modrou lajnu a přihrál Radanu Lencovi, který našel před bránou zcela samotného Michala Birnera. Ten si sice Kašíka položil, jenže v krkolomné pozici už se mu nepovedlo dostat puk za brankovou čáru.

25:41
    A Berani navyšují své vedení! Daniel Gazda zpoza brány přihrál JIŘÍMU ONDRÁČKOVI, který i přesto, že u něj na těsno stáli dva domácí hráči, procedil kotouč za Pavelkova záda. Asistence: Daniel Gazda.
    25:41 Jiří ONDRÁČEK - 1:3

27:38
    Tygři jsou během druhé třetiny o něco aktivnější, stále je však sráží špatná koncovka.

28:40
    Ladislav Šmíd si po kličce na modré sjel až do brankoviště, všechny problémy hostů ale vyřešil pohotový Libor Kašík.

29:53
    Severočeši svým tlakem donutili Zlín k zakázanému uvolnění.

31:03
    Michal Birner zabrzdil za modrou lajnou a přenechal puk rozjetému Radanu Lencovi, který z vrcholu kruhu jen těsně netrefil bránu!

31:48
    Vzápětí na druhé straně tvrdě pálil Jakub Forenc, jenž Pavelku pořádně protáhl! Liberecký brankář vyrazil jeho střelu špičkou betonu.

33:20
    Liberečtí přidali do kroku a snaží se zjednodušit hru. Zatím ale naráží na skvělého Libora Kašíka.

35:37
    Teď Berani zatlačili unavenou třetí formaci Liberce v její obranné třetině. Vše nakonec vyřešil Jaroslav Pavelka, který vyrazil kotouč do ochranné sítě a přerušil hru.

37:20
    Zdeněk Okál dostal teď od šelem hodně prostoru, a tak si od modré sjel až do kruhu pro vhazování. Jeho dělovku vyrazil Jaroslav Pavelka betone do rohu.

38:57
    Z podobné pozice na druhé straně pálil Ronald Knot a Libora Kašíka musela jeho rána pěkně štípnout. Hned na to přihrál Ladislav Šmíd před bránu Petru Jelínkovi, jenž vyprášil betony hostujícího brankáře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina vyšla mnohem lépe hostům, kteří odskočili Liberci na rozdíl dvou branek. Tygři poté přidali a začali se rvát o kontaktní trefu, jenže ta do druhé sirény nepřišla. Svěřenci Patrika Augusty tak budou v závěrečném dějství dohánět dvoubrankové manko.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (18)
    PSG Berani Zlín: 8 (18)

Dnešní utkání sleduje 0 diváků.

40:01

40:33
    Ladislav Šmíd objel bránu a poslal kotouč do brankoviště, kde se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

41:38
    Libor Kašík měl teď velké problémy s nahozením Jaroslava Vlacha ze středního pásma a měl velké štěstí, že se dojíždějící forvard Liberce jen tak tak nedostal k dorážce.

42:30
    Matěj Pekař vyzval ke střele svým tandemem Kryštofa Hrabíka, jenž i pod tlakem ohrozil Kašíka. Ten včas zasáhl a následně se před ním strhla menší strkanice, kterou sudí velmi rychle ukončili.

43:14
    První útok Severočechů chvíli držel útočné pásmo, po nepřesné přihrávce Tomáše Filippiho se ale musel vystěhovat do neutrální zóny.

45:12
    Tygři se stále nehodlají vzdát, Zlínští ovšem zodpovědně brání své vedení.

46:07
    Kašíkovi sice z lapačky vypadl projektil Ladislava Šmíd od modré čáry, jeho spoluhráči ale svým důrazem nepřipustili jakékoliv dorážky.

47:59
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách

48:16
    Pokus Jaroslava Vlacha od levého mantinelu skončil v lapačce Libora Kašíka.

48:16
    A následně před bránou Zlína proběhla menší potyčka. Adam Musil (LIB) a Jan Dluhoš (ZLN) si tak odsedí menší trest za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech.

49:01
    Ne moc povedené zakončení Tomáše Filippiho si Kašík pohlídal.

50:34
    Nakonec se Liberečtí dočkali! A opět v tom má prsty Radan Lenc, který pěknou žabičkou přihrál MICHALU BIRNEROVI a ten ranou z první vymetl horní roh Kašíkovy klece! Asistence: Radan Lenc.
    50:34 Michal BIRNER - 2:3

51:19
    Zakázané uvolnění Zlína, vhazovat se bude před Kašíkem.

51:27
    Libor Kašík přerušil hru po střele Marka Zachara a jeho spoluhráči mohou vystřídat.

52:28
    Jedovatou dělovku Daniela Gazdy vyrazil Jaroslav Pavelka ramenem do ochranné sítě. Následuje poslední komerční přestávka zápasu.

53:22
    Berani vyhazují na zakázané uvolnění.

54:32
    Rána Tomáše Filippiho byla tečována do ochranné sítě jedním z obránců. Liberec začíná stupňovat svůj tlak.

55:40
    Tygři teď ostřelují Kašíka ze všech stran, ten ale zatím svůj tým drží zuby nehty.

55:46
    Zdeněk Okál (ZLN) je vyloučen za držení! Teď mají domácí asi největší šanci na vyrovnání!

56:14
    Zlín ale nyní již podruhé vyhazuje.

56:45
    Rána Michala Bulíře byla sražen těsně mimo! Teď měli hosté hodně štěstí.

57:39
    Rána Radana Lence prosvištěla nad břevnem!

57:46
    Berani se s vypětím všech sil ubránili.

57:53
    Domácí si berou time out a připravují plány na závěrečný nápor. Na vyrovnání mají dvě minuty a sedm vteřin.

57:53
    Jaroslav Pavelka zůstává na střídačce a pouští do hry šestého hráče.

58:18
    Chvíli poté, co Michal Bulíř spálil šanci z prostoru brankoviště, se Zlínští osvobodili ze sevření a PAVEL KUBIŠ dovezl kotouč až do opuštěné klece. Teď už to budou mít Tygři hodně těžké. Bez asistence.
    58:18 Pavel KUBIŠ - 2:4

59:30
    Zápas už se jen dohrává.

Utkání je u konce. Tři body nakonec budou slavit ve Zlíně. Tygři se sice ve třetí třetině nadechli k mohutnému tlaku, jenže ten stačil jen na snížení. Liberečtí tak prohrávají pátý zápas v řadě, naopak Zlín se vrací na vítěznou vlnu.

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (18:27:09)

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 16. J. Vlach (Lenc, Filippi), 51. Birner (Lenc) – 8. Kubiš, 22. M. Novotný (Herman, Kubiš), 26. J. Ondráček (Gazda), 59. Kubiš

Rozhodčí: Hradil, Horák – Lhotský, Svoboda

Diváci: Bez diváků