Augsburg – Frankfurt 0:2 (kon.) | Mohuč – W. Brémy 0:1 (kon.) | Mönchengladbach – Hoffenheim 1:2 (kon.)
RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 0:0 (kon.) | Schalke – Bielefeld 0:1 (kon.) | Leverkusen – Bayern 1:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:2 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 19.12.2020, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 13. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dne. (17:24:08)

Fauly: 13:22

Zápas je u konce, Hoffenheim otočil zápas na hřišti Gladbachu a vyhrál 2:1. V prvním poločase byli domácí jasně lepším týmem, vypracovali si více šancí a po zásluze vedli po brance Larse Stindla z penalty. Reagovat mohl vzápětí Andrej Kramarić, ale střelu z dálky napálil břevno. Ve druhém poločase to vypadalo, že Borussia směřuje k vítězství, ale 78. minutě vyrovnal Andrej Kramarić a v 78. minutě si nechal dát Marcus Thuram hloupou červenou kartu za plivanec do obličeje Posche. Hoffenheim přesilovku využil a v 86. minutě vstřelil vítězný gól Ryan Sessegnon.

90+5

90+3
    Žlutou kartu dostává Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach).

90+2
    Rohový kop hosté rozehráli nakrátko a už se snaží držet míč ve své moci.

90+2
    Ryan Sessegnon ještě podnikl jeden útočný výpad po levém křídle a hledal Adamjana, ten se však ke střele nedostal.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Christoph Kramer si ublížil po souboji s Baumgartnerem a potřebuje ošetření kotníku.

89
    Domácí mohli ještě na poslední chvíli vyrovnat, ale Breel Embolo velkou šanci nevyužil.

88
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Ibrahima Traoré.

87
    Rukama si pomáhal v souboji Sebastian Rudy a dostává žlutou kartu.

86
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Hoffenheim dokonává obrat a už vede 2:1! Z levé strany centroval Kevin Akpoguma a jeho míč propadl až na zadní tyč, kde celou situaci zavítal RYAN SESSEGNON a prudce míč napálil do brány. Asistence: Kevin Akpoguma.

85
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Sargis Adamjan.

85
    Už jsme v závěrečných minutách duelu a zápas je stále otevřený na obě strany, zdá se, že ani jedno z mužstev není spokojené s remízou.

84
    Christoph Baumgartner má sice rychlé nohy, ale ani on už nestihl míč na hrací ploše, aby mohl odcentrovat.

84
    Vše ale pro tuto chvíli končí jen útočným faulem Embola.

83
    Také Gladbach ale ještě neřekl poslední slovo a nerad by dnes ztratil body. Už se přesunul před vápno soupeře, má aut těsně u vápna souepře.

83
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Denis Zakaria.

82
    Hoffenhem nyní hraje přesilovku a v závěrečných minutách ještě cítí šanci na obrat.

79
    Žlutou kartu dostává za nesportovní chování také Stefan Posch.

79
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Kevin Akpoguma.

78
    Hlavní rozhodčí si celou situaci prohlédl na videu a podle očekávání uděluje Marcucu Thuramovi červenou kartu.

77
    Marcus Thuram je v ohrožení červené karty za plivnutí do obličeje Stefanu Poschovi.

75
    Je vyrovnáno! Ihlas Bebou výborně zrychlil a potáhl míč po pravém křídle a pak našel přesným centrem před brankou ANDREJE KRAMARIĆE, který z voleje napálil míč do protipohybu Sommera. Asistence: Ihlas Bebou.

75
    Stefan Lainer už mohl střílet, ale ještě se snažil hledat Embola. Míč ale na švýcarského reprezentanta nedostal.

74
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Hannes Wolf.

73
    Munas Dabbur dostal přihrávku mezi tři hráče Gladbachu a nedokázal se z této těžké situace vymotat.

72
    Lazaro si nabíhal na zajímavou kolmici za obranu Hoffenheimu, ale do zakončení se nakonec nedostal.

71
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Munas Dabbur.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Ihlas Bebou.

69
    Christoph Kramer fauloval šlapákem Grillitsche a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

68
    Tlak Hoffenheimu z první poloviny druhého poločasu už pominul a teď už jsou to zase domácí, kteří jsou častěji na míči.

67
    Gladbach je nyní usazený na polovině soupeře, snaží se obléhat pokutové území Hoffenheimu.

65
    Florian Grillitsch se dostal po přihrávce Posche do tutové gólové šance, ale z velkého vápna trefil jen Sommera.

64
    Breel Embolo se i mezi třemi hráči Hoffenheimu dostal do koncovky, ale bylo to docela z dálky a jen doprostřed branky.

63
    Robert Skov už nestihl míč na hrací ploše, takže jeho centr byl zbytečný.

62
    Po dlouhé době se dopředu podívali také domácí, Lazaro ale pálil zpoza vápna nad branku.

62
    Kramer se snažil najít přihrávkou do běhu Thurama, ale toho měla obrana Hoffenheimu dobře pokrytého.

60
    Od rohového praporku centroval Robert Skov, do velké šance se dostal Christoph Baumgartner, ale trefil jen prostor, kde zrovna stál Sommer.

59
    Ryan Sessegnon je ve druhém poločase velmi aktivní, z jeho strany létají před branku dobré centry.

58
    Ryan Sessegnon si v prvním momentu trochu zapomněl míč za sebou, ale nakonec přeci jen z levé strany odcentroval. Míč chytil Sommer.

57
    Patrick Herrmann pomohl i defenzívě a vybojoval míč, pak ho ale po pravém křídle nedokázal vyvézt dopředu.

56
    Hosté mají už poměrně velkou převahu v držení míče, ale žádnou velkou šanci si zatím ve druhé půli nevypracovali.

55
    Další akci hostů zastavil ofsajd, byl v něm Ryan Sessegnon.

54
    Yann Sommer musel rychle odkopnout míč, protože hosté vysunuli svůj presink.

52
    Ve druhém poločasu se hraje hlavně na polovině Gladbachu, domácí se ale zatím bez problému brání.

50
    Přihrávka na hrot na Belfodila byla nepřesná, obrana Gladbachu míč bez problému zpacifikovala.

48
    Ne trávníku zůstává po jednom ze soubojů ležet Florian Grillitsch a potřebuje ošetření.

47
    Florian Grillitsch centroval z pravé strany míč do vápna, ale nebyl to příliš povedený centr.

46
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.

46

První poločas je za námi, Borussia vede na domácím hřišti 1:0. Domácí měli v první pětačtyřicetiminutovce více ze hry a vypracoval si i více gólových příležitostí. Do vedení se mohl dostat už ve 32. minutě, ale Embolo svůj nájezd na branku neproměnil. Borussia se ale z gólu radovala o dvě minuty později, poté co pokutový kop proměnil Lars Stindl. Ve 36. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Kramaričova střela z dálky trefila břevno.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45
    Centr od rohového praporku mířil na první tyč na Thurama, ale jeho hlavička byla nepřesná.

45
    Borussia ještě bude zahrávat rohový kop, to je asi poslední šance v prvním poločase.

43
    Lars Stindl si našel prostor na zakončení zpoza pokutového území, ale i jeho zakončení bylo nepřesné.

41
    Po centru od rohového praporku zakončoval hlavou Stefan Posch, ale bylo to hodně nepřesné.

40
    Ryan Sessegnon sice z levé strany odcentrovat nedokázal, ale bude z toho alespoň rohový kop.

39
    Domácí nerozehráli standardní situaci zrovna ideálně, Baumann ani nemusel zasahovat.

38
    Dennis Geiger si pomohl při zpracování rukou, což neuniklo pozornému zraku rozhodčího. Žlutá karta.

36
    Z velké dálky pálil Andrej Kramarić a jeho pumelice trefila břevno Sommerovy branky. Od něj se pak míč odrazil ven z branky.

36
    Stefan Posch centroval z pravé strany, ale před brankou žádného ze spoluhráčů nenašel.

34
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    K penaltě si stoupl LARS STINDL a nekompromisně pokutový kop proměnil, takže domácí jdou do vedení!

34
    Dennis Geiger sáhl rukou ve vápně po Thuramovi a Gladbach bude kopat penaltu!

32
    Breel Embolo běžel skoro z poloviny hřiště sám na branku, ale trestuhodně nezvládl koncovku, ani netrefil branku.

31
    Hoffenheim je usazený na polovině soupeře, ale zatím hodně daleko od branky Gladbachu.

29
    Robert Skov se k centru z levé strany nedostal, ale Hoffenheim i dál zůstává u míče.

28
    Yan Sommer rozehrával od branky a Gladbach se po rychlé akci dostal k centru z pravé strany.

27
    Po akci Gladbahu se píská ofsajd, hrát tak budou moci hosté.

23
    Gladbach bez problému zastavil útočnou akci soupeře a do rozehrávky se teď zapojuje i Yann Sommer.

21
    Embolo dostal vynikající přihrávku před branku. Dobře si zpracoval míč, ale jeho střela pravačkou mu už pak nevyšla.

18
    Zakončení bylo o malý kousek nepřesné, Sommer nakonec zasahovat nemusel.

17
    Vše se stěhuje před branku Yanna Sommera, hosté budou zahrávat nebezpečnou standardní situaci.

14
    Lars Stindl se ujal exekuce standardní situace, ale branku Hoffenheimu netrefil.

13
    Domácí mají k dispozici standardní situaci z hodně zajímavé pozice pro ohrožení branky souepře.

12
    Thuram se hnal do koncovky, ale nakonec byl ve vápně z ideální střelecké pozice vytlačen.

11
    Domácí pokračovali rohovým kopem, do vápna Hoffenheimu přilétl nebezpečný centr, ale obrana hostí si poradila.

10
    Na druhé straně po rychlé akci a prudkém centru z pravé strany na první tyči zakončoval Embolo, ovšem také nepřesně.

9
    Po centru z levé strany se k hlavičce dostal hostující útočník Florian Grillitsch, ale jeho zakončení chyběla větší přesnost.

8
    Zatím se děj utkání odehrává hlavně uprostřed hrací plochy, obě mužstva se přetahují o to, kdo bude mít ve středu pole převahu.

7
    Ginter odchází za postranní čáru, ale brzy se bude hlásit o návrat do hry.

5
    Christoph Baumgartner fauloval Mathiase Gintera a potom ho ještě nepříjemně přilehl. Domácí hráč potřebuje ošetření.

3
    Gladbach se dopustil útočného faulu, hosté tak budou rozehrávat ze své poloviny hřiště.

2
    Domácí jsou usazení na útočné polovině hřiště a rádi by co nejrychleji otevřeli skóre zápasu.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Lazaro – Kramer, Neuhaus – Herrmann, Stindl (C), Thuram – Embolo.
    Náhradníci: Sippel – Bénes, Jantschke, Lang, A. Poulsen, Traoré, Wendt, Zakaria, H. Wolf.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch, Nordtveit, Vogt, R. Sessegnon – Geiger, Grillitsch – Skov, Kramarić, Baumgartner – Belfodil.
    Náhradníci: Pentke – Adamjan, Akpoguma, Bebou, Bogarde, Dabbur, Gaćinović, Rudy, Nuhu.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Kleve.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně byla ve vzájemných zápasech o chlup úspěšnější Borussia, která nejprve na hřišti Hoffenheimu vyhrála 3:0 a doma pak remizovala 1:1. Kromě zmiňované výhry Gladbachu bývají vzájemné zápasy těchto dvou klubů hodně vyrovnané, hned čtyři z posledních pěti skončily remízou. Na hřišti Gladbachu skončily nerozhodně čtyři poslední zápasy a Borussia s Hoffenheimem doma neprohrála osm posledních utkání.

Hoffenheim stále patří mezi nejmladší a spolu s Lipskem nejméně populární týmy Bundesligy. Klub je to ale velmi ambiciózní a rád by se probojoval do evropských pohárů. To se však zatím v této sezoně nedaří, klub ze Sinsheimu se nachází s dvanácti body na třináctém místě tabulky. Na sestupové příčky (baráž) má Hoffenheim náskok pěti bodů a na šesté místo zaručující předkolo Evropské ligy ztrácí bodů devět. V této sezoně Hoffenheim Evropskou ligu hraje, a dokonce velmi zdařile, s 16 body postoupil do jarní vyřazovací části z prvního místa ve skupině. Poslední dvě bundesligová klání Hoffenheim prohrál, naposledy doma těsně 0:1 s Lipskem. Venku Hoffenheim zatím v této sezoně v lize odehrál šest utkání s bilancí jedné výhry, dvou remíz a tří porážek. Z posledních pěti venkovních soutěžních duelů vyhrál Hoffenheim jediné, naposledy prohrál vy Leverkusenu vysoko 1:4.

Borussia prožívá zatím povedenou sezonu, a to hlavně co se týče evropských pohárů, protože se jí konečně povedlo postoupit ze skupiny Ligy mistrů, když za sebou nechala Inter Milán a Šachťar Doněck. V domácí soutěži už to tak růžové není, soustředění na Ligu mistrů si vybralo svou daň a Gladbach je s osmnácti body na osmém místě tabulky se ztrátou tří bodů na Evropskou ligu a čtyř bodů na čtvrté místo a Ligu mistrů. Právě opětovná kvalifikace do této soutěže je pro tento klub jasným cílem. Aktuálně Borussia čeká na vítězství už pět soutěžních zápasů, naposledy remizovala 3:3 na hřišti Frankfurtu. Z posledních pěti ligových utkání čtyři remizovala. Doma zatím Gladbach v této sezoně v lize odehrál šest utkání s bilancí dvou výher, čtyř remíz a žádné porážky. Poslední dvě soutěžní domácí utkání ale Gladbach nevyhrál, naposledy remizoval doma 1:1 s Herthou.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 13. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a TSG 1899 Hoffenheim. Zápas se odehraje v Borussia-Parku v Mönchengladbachu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Petr Sumbal

Branky: 34. Stindl (pen.) – 75. Kramarić (Bebou), 86. R. Sessegnon (Akpoguma)

Karty:   90+3. Ginter (MNC) – 38. Geiger (HOF), 79. S. Posch (HOF), 87. Rudy (HOF)   78. Thuram (MNC)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:22.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Lazaro – Kramer, Neuhaus (83. Zakaria) – Herrmann (74. H. Wolf), Stindl (C) (88. Traoré), Thuram – Embolo.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch (79. Akpoguma), Nordtveit, Vogt, R. Sessegnon – Geiger (46. Rudy), Grillitsch (85. Adamjan) – Skov (71. Dabbur), Kramarić, Baumgartner – Belfodil (71. Bebou).

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Kleve