Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Omsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:2 (kon.)
Jokerit – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:6 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 28.12.2020, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne on-line přenos z utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a Lokomotiv Jaroslavl. Úvodní vhazování dnešního klání očekáváme v 17:30. Příjemnou zábavu!

PŘÍBĚH DNEŠNÍHO UTKÁNÍ

Hokejisté Lokomotivu dnes zaútočí na třetí vítězství po sobě. Finské mužstvo má na svém kontě z posledních pěti utkání pouze jeden úspěch. Hosté jsou v tabulce Západní konference na třetím místě a těší se z náskoku 11 bodů před dnešním soupeřem, který však odehrál o tři zápasy méně.

VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

→ Jokerit Helsinky vs. Lokomotiv Jaroslavl

Soutěž dosud pamatuje celkem 25 vzájemných utkání mezi dnešními soupeři. Lépe si v nich počínalo finské mužstvo, které má ve statistických záznamech 15 úspěchů – včetně prodloužení a samostatných nájezdů.

Dnešní utkání je v pořadí čtvrtým a současně posledním vzájemným v letošním ročníku KHL. Ve všech třech předchozích případech se z vítězství radoval hostující tým.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Dres helsinského klubu obléká Jakub Krejčík a David Sklenička. Na soupisce Lokomotivu bohužel není žádný český ani slovenský hokejista.

Krejčík a Sklenička si v minulém utkání svého týmu připsali oba po jedné asistenci. Krejčík má na svém kontě z posledních sedmi duelů celkem pět kanadských bodů.

Statistické okénko našich hráčů
    (Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
    → 3+9, +2 účast, 37 střel na bránu, TM 2, Ø čas na ledě 19:52

JOK: David Sklenička • obránce, 24 let, CZE
    → 4+5, +5 účast, 44 střel na bránu, TM 16, Ø čas na ledě 19:02

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemné odpoledne! Blíží se nám začátek utkání KHL mezi týmy Jokerit Helsinky a Lokomotiv Jaroslavl. Zde jsou úvodní sestavy či pohled na startující brankáře.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Pudas, J. Krejčík, Lepistö – Joensuu (A), Regin, O'Neill (A) – Savinainen, Schroeder, Nicklas Jensen – Junttila, Norman, Haapala – H. Ikonen, Pihlström, Anttila (C).

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Ohtamaa, Rafikov, A. Marčenko, Čerepanov, Barancev, M. Osipov, Misjul – Pulkkinen, Tkačjov (C), Kraskovskij – A. Petersson, Lander (A), Korškov – Kajumov, J. Averin (A), Alexejev – Ivanov, Iljenko, Berjozkin – Kudrjavcev.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Ivanov, Lazarev.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?

JOK: Anders Lindbäck • gólman, 32 let, SWE
    → bilance 7-9-2, průměr 2.44, úspěšnost 92.0%, SO 1

JAR: Edward Pasquale • gólman, 30 let, CAN
    → bilance 16-6-2, průměr 1.59, úspěšnost 93.4%, SO 4

Dnešní utkání Jokerit Helsinky vs. Lokomotiv Jaroslavl se odehraje bez diváků vzhledem k nařízení finské vlády. Řídí ho pak česká dvojice Martin Fraňo – Jan Hribik.

Skvělou formu má domácí útočník Henrik Haapala, jenž v minulém utkání svého mužstva vstřelil dvě branky a zapsal celkem tři kanadské body. Blýskne se i v dnešním měření sil?

Obě mužstva už jsou nastoupena na své modré čáře. Prázdnou Hartwall Arenou nyní zazní ruská a finská státní hymna.

00:01

01:42
    Artur Kajumov útočil po pravé straně a švédský brankář ve službách Jokeritu si poprvé sáhl na kotouč.

02:53
    Pavel Kraskovskij střílel z pravého kruhu pro vhazování nepřesně.

04:56
    Střely na bránu: JOK: 0 vs. JAR: 1

05:07
    Hosté odehráli touš na zakázané uvolnění. Hra je poprvé přerušena.

05:33
    Edward Pasquale má kotouč ve své lapačce. Následuje první reklamní přestávka.

06:02
    Český obránce David Sklenička napřáhl ke střele od modré čáry a Edward Pasquale vyrazil touš před sebe.

08:39
    Kotouč si to namířil na střídačku Lokomotivu. Vhazování nařízeno do středového kruhu.

09:30
    Henrik Haapala zkusil své štěstí z pravého kruhu, ovšem gólman Jaroslavle zůstal bez práce.

10:05
    Jsme v polovině úvodní části. Na ledové ploše se toho zatím moc neděje.

11:40
    Máme za sebou druhou reklamní přestávku. Nyní se vhazuje ve středním pásmu mezi hole Briana O'Neilla a Georgije Ivanova.

12:11
    Střely na bránu: JOK: 3 vs. JAR: 1

15:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:11
    Zatím čekáme na úvodní branku či nějakou větší šanci. Finské mužstvo si nyní zahraje přesilovou hru.

16:45
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Využitá početní výhoda helsinského Jokeritu! Po velmi dobré přihrávce Briana O'Neilla vyzrál na brankáře Lokomotivu střelou z levého kruhu pro vhazování JORDAN SCHROEDER. Jeho devátá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Brian O'Neill, Alex Grant.
    16:45 Jordan SCHROEDER - 1:0

17:59
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    1:1! Prudkou střelu Denise Baranceva od modré čáry tečoval před bránou ANTON LANDER. Jeho osmá branka v letošní sezoně! Asistence: Denis Barancev, André Petersson. Rozhodčí pak celou situaci ještě zkontrolovali u videa.
    17:59 Anton LANDER - 1:1

18:14
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., hrubost).

18:22
    Krátce po vhazování zkusil své štěstí Jegor Averin. Brankář Jokeritu byl připraven na správném místě.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:38
    Vladimir Tkačjov obstaral další práci pro Anderse Lindbäcka. Domácí hokejisté následně odehráli kotouč do bezpečí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní perioda měla velmi rychlý průběh a dlouho jsme čekali na nějakou větší šanci. Skóre otevřeli v 17. minutě domácí hokejisté díky přesilové hře. Zanedlouho jsme se však dočkali vyrovnání.

Statistické okénko

Střely na bránu: 7 – 7; Přesilová hra: 1/1 – 0/1; Trestné minuty: 2 – 2; Úspěšná vhazování: 4 – 8; Útočné pásmo: 04:58 – 03:01

20:01

20:06
    Antti Pihlström uspěl na vhazování a český obránce Jakub Krejčík ihned odehrál kotouč až za bránu soupeře.

20:14
    Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

21:15
    Zakázané uvolnění v podání hráčů Lokomotivu. Následuje vhazování po levé ruce Edwarda Pasqualea.

21:46
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., krosček).

22:18
    Marko Anttila zaútočil při vlastním oslabení a nechal vyniknout Edwarda Pasqualea, jenž zakročil svou vyrážečkou.

23:05
    Druhá přesilová hra Lokomotivu je úspěšná! Anton Lander našel před bránou bekhendovou přihrávkou osamoceného ARTURA KAJUMOVA. Jeho osmá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Anton Lander, Denis Barancev.
    23:05 Artur KAJUMOV - 1:2

24:04
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., vražení na hrazení + 10 min., nesportovní chování).

25:19
    Peter Regin zkusil své štěstí z ostrého úhlu. Na brankovišti pak ještě dotíral Jesse Joensuu.

26:04
    Tým Lokomotiv Jaroslavl hraje v plném počtu.

26:26
    Střely na bránu: JOK: 8 vs. JAR: 11

26:45
    Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce Edwarda Pasqualea.

26:55
    Jegor Averin se natlačil za obranu soupeře a měl na hokejce třetí branku Lokomotivu. Anders Lindbäck nyní podržel své mužstvo.

27:22
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

28:12
    Brian O'Neill zablokoval střelu soupeře a následně vyrazil do samostatného úniku. Edward Pasquale se však blýskl parádním zákrokem.

29:22

29:55
    Nepřesná rozehrávka domácích hokejistů znamená zakázané uvolnění. V polovině utkání vede Lokomotiv na ledě Jokeritu poměrem 2:1.

31:11
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí na straně Lokomotivu. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

31:11

32:02
    André Petersson se tlačil s kotoučem před Anderse Lindbäcka. Obrana Jokeritu však pomohla svému muži v masce.

32:51
    Střely na bránu: JOK: 12 vs. JAR: 14

35:21
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., podrážení).

35:21
    Hokejisté Lokomotivu mají k dispozici čtvrtou početní výhodu. Podaří se jim v závěru prostředního dějství navýšit své vedení?

35:40
    Útočnou snahu Jaroslavle zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.

37:04
    Anders Lindbäck vyrazil betonem prudkou střelu Teemu Pulkkinena do rohu.

37:21

38:18
    Excelentní lapačka Anderse Lindbäcka proti střeleckému pokusu Arťoma Iljenka z levého kruhu při přečíslení.

38:48
    Finské mužstvo v závěru prostředního dějství srovnává skóre na 2:2! Nejprve zkusil své štěstí Jordan Schroeder. Ovšem ujala se až bekhendová dorážka z brankoviště, kterou měl na svědomí VELI-MATTI SAVINAINEN. Jeho jedenáctá branka v letošní sezoně! Asistence: Jordan Schroeder, Nicklas Jensen.
    38:48 Veli-Matti SAVINAINEN - 2:2

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po čtyřiceti minutách svítí na kostce nerozhodné skóre 2:2. Obě mužstva využila po jedné přesilové hře. Hokejisté Lokomotivu jsou mírně střelecky aktivnější. Rozhodne o dnešním vítězi závěrečná část nebo uvidíme prodloužení?

40:01

40:34
    Nahození Viktora Lööva od modré čáry skončilo na zadním mantinelu.

41:28
    Hokejisté Lokomotivu dnes podruhé vedou! Přečíslení 2 na 1 zakončoval prudkou střelou TEEMU PULKKINEN. Jeho první branka v letošním ročníku! Asistence: Pavel Kudrjavcev, Edward Pasquale.
    41:28 Teemu PULKKINEN - 2:3

42:53
    Zakázané uvolnění v podání Lokomotivu. Kanadský brankář Edward Pasquale se musí míti na pozoru.

44:08
    Nicklas Jensen si vyměnil puk s Jordanem Schroederem a vyzkoušel brankáře Jaroslavle.

44:29
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladimir A. Tkačjov – 2 min., hrubost).

45:06
    Střely na bránu: JOK: 21 vs. JAR: 21

46:06
    Peter Regin se před bránou natahoval po dorážce. Obrana Lokomotivu včas odehrála kotouč do rohu.

46:29
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

48:35
    Henrik Haapala střílel z mezikruží do připraveného Edwarda Pasqualea. Předtím zkoušel bekhend z levého kruhu Marko Anttila.

49:38
    Na opačné straně kluziště zahrozil Maxim Osipov. Brankář Anders Lindbäck zasáhl svým levým ramenem.

51:18
    Útočná akce Anttiho Pihlströma neměla dlouhého trvání. Následně však zaměstnal gólmana soupeře Marko Anttila.

52:33
    Čároví rozhodčí odpískal domácím hokejistům postavení mimo hru. Na řadě je reklamní přestávka.

53:11
    Střely na bránu: JOK: 25 vs. JAR: 23

54:03
    Veli-Matti Savinainen ani Viktor Lööv nenašel cestu do útočného pásma. Do konce závěrečné části zbývá necelých šest minut.

55:43
    André Petersson se tlačil do střelecké pozice. Velmi dobrou defenzivní práci ale odvedl Sami Lepistö.

56:49
    Máme za sebou poslední reklamní přestávku. Vhazování ve středním pásmu před střídačkou Lokomotivu.

57:16
    Sami Lepistö vyzkoušel pozornost Edwarda Pasqualea střelou od modré čáry.

58:30
    Finské mužstvo už hrálo bez brankáře. HENRIK HAAPALA navázal na své vynikající představení v minulém utkání a srovnal 90 vteřin před koncem závěrečné části skóre na 3:3. Jeho pátá branka v letošní sezoně! Asistence: Jesse Joensuu.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné části!

59:59
    Jokerit strávil poslední minutu v útočném pásmu, ovšem rozhodující branku nevsítil.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách vítěze dnešního utkání neznáme. Rozhodne tak pětiminutové prodloužení 3 na 3 či samostatné nájezdy.

Střely na bránu: JOK: 31 vs. JAR: 25

60:01

60:32
    Hokejisté Lokomotivu se ujali kotouče a Pavel Kraskovskij hned střílel na Anderse Lindbäcka.

61:31
    Hotovo! Hrdinou dnešního utkání se stává HENRIK HAAPALA, jenž podruhé v krátkém sledu vyzrál na brankáře Lokomotivu bekhendovou střelou z těsné blízkosti. Asistence: Viktor Lööv, John Norman.

Dnešní utkání Jokerit Helsinky vs. Lokomotiv Jaroslavl právě skončilo. Finské mužstvo nakonec zvítězilo v prodloužení a uspělo ve druhém duelu po sobě. Rozhodující branku v čase 61:31 obstaral útočník Henrik Haapala.

Jokerit nastoupí k dalšímu utkání ve středu na domácím ledě proti mužstvu SKA Petrohrad. Lokomotiv odcestuje do Nižného Novgorodu, aby vyzval (také) ve středu tamní Torpedo.

Střely na bránu: 32 – 26; Trestné minuty: 20 – 16; Úspěšná vhazování: 20 – 27; Útočné pásmo: 14:28 – 11:57

Dnešní klání se odehrálo bez diváků vzhledem k nařízením finské vlády.

Česká & slovenská stopa

Jakub Krejčík (JOK)
    → 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:48

David Sklenička (JOK)
    → 0+0, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:32 (19:55:50)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 17. Schroeder (O'Neill, A. Grant), 39. Savinainen (Schroeder, Nicklas Jensen), 59. Haapala (Joensuu), 62. Haapala (Lööv, Norman) – 18. Lander (Barancev, A. Petersson), 24. Kajumov (Lander, Barancev), 42. Pulkkinen (Kudrjavcev, Pasquale)

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Ivanov, Lazarev