Sparta – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 4:6 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 4:5 (4:5 po s.n.) | Olomouc – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Zlín – Kometa Brno 0:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 05.01.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítkovické hokejisty čeká první domácí utkání v tomto roce, soupeřem jim budou Bílí Tygři z Liberce. Domácí hokejisté mají úplně první letošní zápas už za sebou, na ledě Českých Budějovic ale výhru neslavili, po výsledku 3:4, která nastal až po samostatných nájezdech, si z jihu Čech odvezli jen bod. Liberečtí také sehráli první letošní zápas na cizím kluzišti, z Prahy si pak odvezli tři body za výhru 3:1.

Vítkovickým se výsledkově příliš nedaří, aktuálně jim patří 12. místo s bilancí 5-4-5-12 a pasivním skóre 58:80, což vše dohromady dává 28 bodů. Přesně v polovině tabulky, na 7. místě, se v tabulce drží Liberec, jehož bilance je 12-5-2-7, pasivní skóre je 75:79 a při stejném počtu zápasů mají na svém kontě 48 bodů.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se sedmnácti body útočník Dominik Lakatoš (13+4), nejlepším nahrávačem a zároveň nejproduktivnějším bekem týmu je s jedenácti přihrávkami Jan Štencel (0+11). S průměrným časem 22:36 minut na ledě je nejvytíženějším hráčem kapitán Roman Polák, který je zároveň nejtrestanějším hráčem týmu s jednasedmdesáti trestnými minutami. V bodování Radegast indexu se vítkovický kapitán dělí s devětadevadesáti body o první místo v rámci celé Tipsport extraligy s královehradeckým Richardem Nedomlelem. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Miroslav Svoboda, který si připsal jednu asistenci, má průměr obdržených gólů 3,02 a jehož úspěšnost je 89,95 %.

Nejproduktivnějším hráčem Tygrů je se čtyřiadvaceti body útočník Michal Birner (6+18), nejlepším střelcem je však s deseti góly útočník Radan Lenc (10+10). Mezi obránci se s dvanácti body daří Mislavu Rosandičovi (2+10). Průměrně nejvíce času na ledě tráví obránce Ladislav Šmíd – 28:09. Dvaačtyřicet trestných minut si od sudích v dosavadním průběhu vykoledoval útočník Jaroslav Vlach. Nejvyšší počet bodů v bodování Radegast indexu má obránce Lukáš Derner, a to 55. Z dvojice gólmanů dostává nejvíce prostoru Petr Kváča, který si také připsal jednu asistenci, průměr má 2,19 gólů na zápas a úspěšnost 92,19 %.

Domácí se už nemůžou spoléhat na služby druhého nejproduktivnějšího útočníka Rostislava Marosze, kterému skončilo hostování, do zápasu nebude moci nastoupit ani Tomáš Kubalík, který je zraněný, stejně jako další útočník, Zbyněk Irgl. Sestava se oproti zápase v Českých Budějovicích bude jistě měnit.

V letošní sezóně se oba týmy setkávají teprve podruhé, z prvního vzájemném duelu vydolovaly Vítkovice všechny tři body za výhru 3:0 – v tomto zápase si gólman Dolejš připsal na ledě Home Credit Areny celkem jednačtyřicet zásahů a také svou první nulu. Jestli Tygři tuto porážku domácím vrátí, to teprve uvidíme.

00:01

00:11
    Úvodní vhazování pro hosty, kteří ale pro puk museli až za svou branku a následně jej posílají na zakázané uvolnění.

00:26
    Lakatoš dostal dobrou přihrávku před branku, ale puk byl tečovaný bruslí bránícího hráče.

00:54
    Liberečtí v pásmu, ale puk nemají pod kontrolou.

01:21
    Vítkovičtí se snaží projít do útočné třetiny.

01:55
    Mikyska kroužil s pukem u branky, nahrál před Pavelku na číhajícího Malleta, ale liberecký gólman puk vyráží.

02:48
    Tygři se usadili v pásmu, domácí pilně brání svou branku.

03:18
    Rychlá rozehrávka Tygrů poslala do pásma Rosandiče, ale po jeho nahrávce se puk dostává k domácím.

03:55
    Boj o kotouč ve středním pásmu.

04:20
    Hosté tečují kotouč do pásma a rychle střídají.

04:46
    Až na úroveň branky si sjel Mikyska, nahrál od mantinelu na Malleta, ale tomu střela nesedla.

05:21
    Hra na opačné straně, Vlach se dere za kotoučem.

05:42
    Vítkovičtí zbrkle posílají puk na zakázané uvolnění.

05:52
    Hra je vykázána do středního pásma pro hru vysokou holí.

06:09
    Dobrý pokus Vlacha je tečovaný do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

06:30
    Hosté na útočné modré špatně nahráli, puk si zpracoval Lakatoš, který vystřelil směrem k Pavelkovi, Těsně u branky přenechal kotouč Polákovi, ale ten byl už příliš blízko na lepší střelu.

07:06
    Vítkovičtí se znovu usazují v pásmu.

07:22
    Domácí vytvořili před hostující brankou pořádnou skrumáž, Pavelka chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale skóre se nemění.

07:50
    Přetahovanou o puk v útočném pásmu Vítkovic vyhrávají hosté a přesunují se k Dolejšovi.

08:33
    Tygři se protáhli do pásma, od kruhu pálil Knot, ale lapačka domácího gólmana byla rychlejší.

08:33
    U domácí branky se strhla menší roztržka, na trestnou lavici usedají domácí Gewiese, který je vyloučen na dvě minuty za hrubost a hostující Pekař, který si vykoledoval 2+2 minuty, také za hrubost. Jeden jeho trest odpyká Průžek. Vítkovičtí hrají přesilovku 5 na 4.

09:14
    Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.

09:24
    Hostujícímu Pavlíkovi se podařilo na modré vypíchnout kotouč a sám ujížděl na Dolejše, jeho zakončení ale do vítkovické klece neprošlo.

10:07
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku a otevírají skóre! Mallet viděl před brankou volného MARKA KALUSE, poslal jeho směrem kotouč a mladý domácí útočník tečuje puk do horní části branky – 1:0. Asistence: Alexandre Mallet, Josef Mikyska.
    10:07 Marek KALUS - 1:0

10:42
    Přesilovka nyní pro hosty, Trška se provinil podrážením.

10:56
    Tygři si v pásmu nahrávají přesně, ale Dolejš ještě zasahovat nemusel.

11:14
    Vítkovičtí posílají puk do bezpečí.

11:31
    Lakatoš se snaží narušit hostující rozehrávku v pásmu před Pavelkou.

11:46
    Liberečtí zpět u domácí klece, nenápadnou střelu Lence ale Dolejš zastavuje lapačkou.

13:03
    Další vítkovické vyhození a rychlé střídání.

13:23
    Dobrý pokus pro hostujícího Pavlíka, ale puk letěl těsně nad.

13:35
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno!! Po nahrávce Průžka srovnává sedm vteřin před koncem své přesilovky k praví tyči JAROSLAV VLACH – 1:1. Asistence: Jiří Průžek, Tomáš Rachůnek.
    13:35 Jaroslav VLACH - 1:1

14:08
    Domácí gólman si připisuje další dobrý zákrok, po kterém je vyhlášena komerční přestávka.

14:30
    Hosté se znovu vracejí do pásma, Dolejš je v pohotovosti.

14:48
    Vítkovice změnily směr hry, před Pavelkou se zjevil Vojtěch Polák, ale ani s pomocí spoluhráče puk do branky nedostal.

15:44
    Dej se Schleissem otravovali život rozehrávajícímu hráči, ten se musel uchýlit ke zbrklé nahrávce.

16:20
    Za podrážení je vyloučen domácí bek Štencel.

16:26
    Vítkovice téměř ihned vyhazují kotouč.

16:47
    Lakatoš s Hruškou si sjeli až k hostující brance a nedávají svému soupeři příliš prostoru na rozehrávku.

17:12
    Bude se vhazovat před obrannou modrou domácích.

17:30
    Tygři mají problém dostat se do útoku.

17:50
    Hosté na skok v pásmu, ale puk končí na zadním mantinelu u Tršky, který vyhazuje až za Pavelku.

18:20
    Tato přesilovka hostům vůbec nevyšla, na domácího gólmana vyslali snad jen jednu nepříliš vážnou střelu.

19:03
    Vítkovičtí nemají puk pod kontrolou, ale drží se v útočném pásmu.

19:28
    Puk je zašlápnut u mantinelu v pásmu před Dolejšem.

19:45
    Stále se bojuje o kotouč, i když o kousek dál.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Střely na branku:
    1/3 – 8:9

První vyrovnaná třetina je za námi. Jako první otevřeli skóre domácí, když Kalus využil Malletovy nahrávky a uvolnil tak Pekaře z trestné lavice. Hosté srovnávali o chvíli později také z přesilovky, to když se k pravé tyči trefil Vlach. Další početní výhodu chvilku před koncem první části ale hosté k navýšení skóre už nedokázali využít. Nechme se překvapit, jak se bude zápas vyvíjet nadále.

20:01

20:09
    Zakázané uvolnění pro hosty.

20:43
    Pavelka krotí puk ve své lapačce, hra je přerušena.

21:09
    Vítkovice se znovu rychle protáhly do pásma, od modré pálil Kovář, který poslal puk pod padajícím obráncem a hostující gólman jej opět chytá.

21:26
    Nepřesnou rozehrávku si dojíždí Trška a posílá hru zpět.

21:55
    Tygři se nahrnuli k brance, ale Pavlík neměl komu přihrát.

22:13
    Knot se dostal až do kruhu, jeho střela ale míří s odrazem o plexisklo mimo kluziště.

22:54
    Hosté se v pásmu udrželi, ale posílají puk na svou střídačku.

23:23
    Vítkovičtí v pásmu, ale nemají puk pod kontrolou.

23:51
    Tygři nahazují kotouč do pásma a střídají, pro domácí nebyl problém jej zpracovat a změnit směr útoku.

24:20
    Oba gólmani se mají na pozoru, ale zásahy si nepřipisují.

24:48
    Průžek sebral puk za vítkovickou brankou, ale neměl dost sil na pořádnou střelu.

25:25
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

25:55
    Lednický s Balážem svádějí působivé rychlostní souboje se svými soupeři.

26:12
    Dolejš si teď pohlídal střelu Jelínka, o chvilku později i Pavlíka. Následuje komerční přestávka.

26:30
    Rosandič ve spolupráci s Musilem domácí branku netrefil.

27:02
    Snaha domácích je pozastavena ofsajdem.

27:24
    Trška bojoval za svou brankou s Průžkem a nakonec kotouč získal.

27:32
    Domácí se protáhli do pásma, těsně u branky střílel Krenželok, ale jen do pozorného Pavelky.

27:38
    Liberecký gólman byl pohotový i proti střele Hrušky.

28:10
    Vítkovice se držely v pásmu, z otočky v prostoru mezi kruhy vystřelil Štencel, ale Pavelka byl připraven.

28:26
    Pavlíkova střela mezi betony neprošla.

29:06
    Liberečtí se dostali do pásma, Šír vyslal puk ještě před kruhy, Dolejš neměl problém.

29:18
    Tygři nepřesně rozehrávají na zakázané uvolnění.

29:36
    První vítkovická lajna se prosadila do pásma, ale Pavelka zasahovat nemusel.

30:00
    Nepřehledná situace pro domácího gólmana, ale puk mířil mimo.

30:16
    Hostující střídačka se už už radovala, ale sudí u branky rozpažuje a pokračuje se dál ve hře.

30:44
    Zašlápnutý kotouč za domácí klecí, sudí nechávají pokračovat ve hře.

30:57
    Vhazování po levici Pavelky.

31:09
    Zakázané uvolnění Tygrů.

31:23
    Dolejš za svou brankou podržel kotouč proti dojíždějícímu Pavlíkovi a vítkovičtí se přesunují do pásma.

31:56
    Pekař se dostal k domácí kleci, jeho střelu ale Dolejš zpracoval, Šír připravený na dorážku příležitost nedostal.

33:01
    Vítkovický Lakatoš si nedokázal poradit s ležícím hráčem, hosté mění směr útoku.

33:50
    Jelínek se z ničeho nic ocitl sám před brankou, ale zakončení mezi betony neprošlo, puk se odrazil od Dolejše a vítkovičtí jej rychle dostávají pod kontrolu.

34:18
    Zakázané uvolnění pro domácí.

34:57
    Roman Polák s Mikyskou si vzali u mantinelu do parády Rachůnka, ten přestal kontrolovat puk.

35:47
    Ryšavý si objel hostující branku, ale nikdo mu na pomoc nepřijel.

36:13
    Během komerční přestávky na trestnou lavici usedne hostující Šír, který se provinil podražením.

36:21
    Hostující obránce posílá puk od zadního mantinelu až za Dolejše.

36:49
    Gewiese nastřelil puk do pásma, vítkovičtí jej následují.

37:10
    Další vyhození Tygrů.

37:28
    Pavlík se dostal k puku a rozjel se sám na branku, první jeho střelu Dolejš vyrazil, ale ani druhou nedokázal umístit za jeho záda.

37:40
    Lakatoš nezachytil puk na modré a vítkovičtí musejí vycouvat.

38:09
    Krenželokova hůl číhala před brankou Pavelky, ale puk se odrazil jinam.

38:13

38:20
    Liberec posílá puk na zakázané uvolnění.

38:34
    Musil si objel vítkovickou branky, dařilo se mu udržet dotírajícího hráče od těla i od puku.

38:58
    Je pískán vítkovický ofsajd.

39:06
    Gewiese zbrzdil hostující útok a posílá puk mezi bruslemi do pásma.

39:39
    Vítkovičtí nahazují kotouč do pásma efektním obloučkem.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:05.

1/3 – 8:9
    2/3 – 9:10

Ani druhá třetina nenašla svého vítěze, oba týmy se střídaly v kontrolování kotouče víceméně pravidelně. Liberečtí si připravili několik samostatných úniků, a to i ve svém oslabení, ale na Dolejše nedokázali vyzrát. Nechme se překvapit, s jakou nastoupí oba týmy do třetí části.

40:01

40:06
    Zakázané uvolnění hned zkraje třetiny vyprodukovali tentokrát domácí.

40:20
    Hruška se protáhl do pásma, ale kotouč mu utekl.

40:40
    Hosté se do pásma neprosadili, domácí ale musejí rozehrát od Dolejše.

41:32
    Vítkovičtí v pásmu, ale počínali si nepřesně.

42:00
    Na opačné straně vyslal nepřesnou střelu na vítkovickou klec Vlach.

42:43
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

43:13
    Tygři se usadili v pásmu, od kruhu vypálil Knota, ale jen do klubka hráčů.

43:24
    Hosté se dostávají do vedení po pěkné akci, kdy Lenc mohl střílet, ale nahrál křížně na MICHALA BIRNERA, který poslal puk nad Dolejšovým betonem dříve, než se mohl vítkovický gólman zcela přesunout – 1:2. Asistence: Radan Lenc, Ronald Knot.
    43:24 Michal BIRNER - 1:2

44:47
    Tygři se drží na své útočné polovině, domácí se snaží nabrat druhý dech.

45:26
    Vítkovický Lakatoš si najel do kruhu, ale jeho střela šla nad branku, ani následná spolupráce Deje s Krenželokem k vyrovnání nevedla.

45:50
    Hosté zpět v pásmu, ale vítkovičtí kontrolují kotouč a rozehrávají do pásma.

46:20
    Tygři střídají, domácí musejí začít od své branky.

46:50
    Trška od modré nahodil puk do pásma a následoval jej, zbytek jeho spoluhráčů ale střídalo.

46:58
    Zakázané uvolnění pro Liberec.

47:05
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Pavelky.

47:24
    Lakatoš si připravil dobrou šanci, ale nastřelil jen zadní plexisklo, o pár chvil později tečoval puk před branku do skrumáže, ale Pavelka byl pozorný.

47:45
    Zakázané uvolnění pro Tygry.

48:34
    Domácí se tlačí do branky, ale jejich střely nejsou z nejpřesnějších.

48:52
    Hosté si najeli do pásma, Jelínkovu střelu ještě Dolejš dokázal vyrazit, ale na dorážku nepokrytého TOMÁŠE RACHŮNKA už nestačil – 1:3. Asistence: Petr Jelínek, Jiří Průžek.
    48:52 Tomáš RACHŮNEK - 1:3

49:17
    Natěšení Tygři museli přerušit útok pro ofsajd.

49:41
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

50:15
    Vítkovičtí jen odevzdávají puk v útočné třetině a střídají.

51:02
    Krenželok se dostával do pásma, ale je pískán ofsajd.

51:09
    Zakázané uvolnění je odpískáno také na opačné straně.

51:39
    Vítkovičtí bojovali v pásmu o puk, nakonec se hosté ale vymanili, Vlach si najel do útočného pásma, nalevo mu sprintoval Pavlík před branku, ale kotouč se k němu nedostal včas.

51:51
    Vhazování po pravici Dolejše.

52:05
    Domácí gólman raději přikrývá puk lapačkou a uklidňuje hru, následuje komerční přestávka.

52:10
    Za podrážení je vyloučen domácí Krenželok.

52:27
    Pavlík si najel k brance, ale puk za Dolejše nezasunul.

52:35
    Nahozený puk do pásma následoval Lakatoš, ale dva z hostujících hráčů se stihli vrátit ještě před kruhy.

52:58
    Liberečtí nastřelují tyč domácí branky!!

53:15
    Domácí drží puk ve středním pásmu.

53:31
    Před vítkovickou brankou byla k vidění ukázka baseballu, hra je přerušena.

53:40
    Mallet s Dejem se snaží narušit hostující rozehrávku.

54:03
    Tygři vlétli do pásma, ale jsou zastaveni ofsajdem.

54:08
    Gewiese posílá kotouč až do rohu k Pavelkově kleci.

54:10

54:44
    Hosté v pásmu, od kruhu střílel Vitásek, ale Dolejš sklapl betony včas.

54:48
    Hned po vhazování se puk dostal k RADANU LENCOVI, který si ho musel nejdříve zpracovat, ale rychle jej poslal do odkryté části branky nad Dolejšovu lapačku – 1:4. Asistence: Adam Musil.
    54:48 Radan LENC - 1:4

55:25
    Liberečtí jsou na ledě jistější ve všech činnostech.

56:25
    Hosté se bez potíží dostali do pásma, ale domácí je nechtějí pustit blíže k brance.

57:01
    Nakolik nastřelených puků orazítkovalo betony domácího gólmana.

57:34
    Hosté si ještě zahrají další přesilovku, na trestnou lavici usedá Lednický za faul kolenem.

57:50
    Hosté rozjeli rychlý přesilovkový kolotoč.

58:00
    Další tyč zvoní po střele hostujících obránců!!

58:33
    Vítkovičtí se u modré nedokázali postarat o kotouč, proto Tygři pokračují v přihrávkách.

59:08
    Dolejš je v pohotovosti, hosté chtějí zavézt puk až přímo do branky.

59:35

59:44
    Vítkovičtí se snaží projít do pásma.

59:55
    Pavelka je ve střehu, ale nakonec zasahovat nemusel.

1/3 – 8:9
    2/3 – 9:10
    3/3 – 5:14

Celkem – 22:33

Body jsou pro tot utkání již rozdány. Vítkovičtí nezačali špatně, otevřeli skóre v přesilovce, ale ještě do konce první části v oslabení inkasovali. Druhá třetina se nesla v podobném duchu, ale ani jeden z týmů nedokázal překonat soupeřova gólmana. Do třetí části nastoupily oba týmy odhodlaně, ale byli to Tygři, kteří jako první překonali gólmana, po chvíli přidali další branku a stav na konečných 1:4 pečetil Lenc. Třetí třetina nebyla z pohledu domácích dobrá, ale hosté v ní nakonec nalezli to správné tempo pro svou hru.
    Přeji Vám příjemný večer, budu se těšit někdy brzy na počtenou. (19:48:19)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. M. Kalus (Mallet, J. Mikyska) – 14. J. Vlach (Průžek, T. Rachůnek), 44. Birner (Lenc, Knot), 49. T. Rachůnek (P. Jelínek, Průžek), 55. Lenc (A. Musil)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Gewiese, R. Polák (C), L. Kovář, Štencel, R. Černý, Trška, L. Doudera – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Dej, Schleiss – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Lednický, Baláž, Ryšavý.
    Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – T. Rachůnek, P. Jelínek (C), Průžek – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Pekař.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kis, Axman