Augsburg – Union Berlín 2:1 (kon.) | Bielefeld – Frankfurt 1:5 (kon.) | Freiburg – Stuttgart 2:1 (kon.)
Leverkusen – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Mohuč – RB Lipsko 3:2 (kon.) | Hertha – W. Brémy 1:4 (kon.)
Hertha BSC
1:4 (1:2)
Werder Brémy
Sobota 23.01.2021, 18:30 • Olympiastadion Berlin, Berlín • Německá Bundesliga • 18. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:35:48)

Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:12.

Je dobojováno a Werder v poklidu dokráčel k výhře a třem bodům. Důležitý moment přišel v 57, minutě, kdy Leonard Bittencourt unikl ofsajdové pasti a povedlo se mu i překonat Schwolowa. Třetí branka hosty uklidnila a Brémy si hlídaly průběh druhé půle. V 77. minutě navíc skóroval Josh Sargent a bylo definitivně rozhodnuto. Ve zbývajících minutách jsme se již další branky nedočkali a duel tak skončil výsledkem 1:4. Hertha je po této porážce na 14. místě se 17 body, Werder je na 12. místě s 21 body.

90+3

90+2
    Brémy podnikly rychlý přechod do útoku, Sargent přihrával na Rašicu, jeho střela z levé strany však letěla nad. Hosty to už ale moc trápit nemusí.

90+1
    Dva centry před Pavlenku, jeden vyřešil sám, ten druhý si pohlídala jeho obrana.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Už je po možném nebezpečí pro branku českého reprezentanta, Brémy budou zakládat jeden z posledních útoků zápasu.

89
    Hlavičku po rozehrávce vyrážel připravený Pavlenka, následuje další roh.

88
    Nene, nevyšlo to ani Cunhovi. Jeho střela byla sražena na rohový kop.

87
    Daridovi dnes centry moc nejdou, neklaplo to ani teď, kdy přímý kop připomínal zkrácený roh. Hosté bez potíží odhlavičkovali do bezpečí.

86
    Ještě jedna žlutá karta, za nedovolený zákrok ji dostal Leonardo Bittencourt.

85
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Juja Osako.

84
    Nepřesná Córdobova hlavička skončila vedle, Pavlenka si pomaličku chystá míč k odkopu.

84
    Teď se domácí k centru dostanou, budou totiž rozehrávat rohový kop.

83
    Luca Netz chtěl centrovat z levé strany, neměl ovšem podporu spoluhráčů a musel tak volit přihrávku dozadu.

82
    Nepovedený centr z pravé strany obrana Werderu si poradila a jde zase od Pavlenky dopředu.

81
    Pomalá rozehrávka Pavlenky, rozhodčí s ním má zatím trpělivost.

Aleš Pur

Branky: 45+2. J. Córdoba (Pekarík) – 10. Selke (pen.), 29. Toprak (Bittencourt), 57. Bittencourt (M. Eggestein), 77. Sargent

Karty:   9. Mittelstädt (HER), 26. J. Córdoba (HER) – 12. Selke (BRM), 21. Mbom (BRM), 86. Bittencourt (BRM)

Neproměněná penalta: 21. Cunha (HER), brankář Pavlenka zneškodnil

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík (64. K. Piątek), Stark (C), Alderete, Mittelstädt (46. Leckie) – Tousart (64. Redan), Darida, Guendouzi – Cunha, J. Córdoba, Netz.
    Náhradníci: Jarstein – Redan, Zeefuik, Klünter, K. Piątek, Ascacibar, Torunarigha, Leckie, Ngankam.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak (51. N. Moisander), Friedl – Gebre Selassie (C), Mbom (51. Rašica), M. Eggestein, Bittencourt, Agu – Schmid (85. Osako), Selke (32. Sargent).
    Náhradníci: dos Santos Haesler – Chong, Grujev, Rašica, N. Moisander, Osako, Rieckmann, Sargent, Dinkci.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Hacker