Southampton – Arsenal 1:0 (kon.) | Brighton – Blackpool 2:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Plymouth 2:1 (kon.)
West Ham – Doncaster 4:0 (kon.) | Swansea – Nottingham 5:1 (kon.) | Barnsley – Norwich 1:0 (kon.)
Millwall – Bristol 0:3 (kon.) | Cheltenham – Manchester City 1:3 (kon.)
Swansea City
5:1 (2:0)
Nottingham Forest
Sobota 23.01.2021, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • FA Cup • 4. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:56:31)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.

Ryze druholigový souboj o postup do osmifinále FA Cupu nabídl atraktivní útočný fotbal a dohromady šest gólů. Začátek opanovali fotbalisté Swansea, kteří šli zásluhou Cullena a Grimese do šaten s dvougólovým náskokem. Po změně stran se hosté výrazně zvedli, ale když jim dal Knockaert naději na vyrovnání, tak hlavní rozhodčí Friend daroval domácím penaltu za údajný faul Worralla. Grimes nařízenou desítku proměnil a Cullen s Cooperem v otevřeném závěru ještě zvýšili na konečných 5:1. Radost z vítězství trochu kalí zranění Routledge a Cullena.

90+2

90+2
    Ještě jeden roh pro hosty. Centr z pravé strany letěl k přední tyči, kde byl precizně uhlídaný Lyle Taylor. Ten je celý zápas dost odříznutý od svých spoluhráčů.

90+1
    Nastavují se 2 minuty. Na začátku první z nich dostal za předčasné rozehrání žlutou kartu Yan Dhanda.

90
    Míč zůstává z domácího pohledu na pravém kraji. Po faulu na Garricka se pomalu chystá standardní situace.

89
    Oliver Cooper potáhl míč po pravé straně. Tam ho přenechal Garrickovi, jenž proti dvěma soupeřům vybojoval alespoň autové vhazování.

88
    Woodmanovi vypadl z náruče centrovaný míč, ale neznamenalo to pro něj ani jeho spoluhráče žádné vážnější trable.

87
    Zdlouhavé obléhání obrany jen ukazuje nepohodu a malou odvahu u hráčů Nottinghamu. Ukázal to i zablokovaný centr Guerrera.
    85. Oliver COOPER - 5:1

85
    Swansea právě vstřelila branku!
    Pár minut před koncem je tady dokonce zvýšení na 5:1! Figueiredo neustál důležitý souboj s Lowem a nechal trochu ve štychu posledního obránce Worralla. Ten nejprve přihlížel zablokované střele Lowea, kterou ale dorážel OLIVER COOPER a s trochou štěstí propálil jen částečně zasahujícího Smithe.

83
    V početní nevýhodě už to od domácího výběru bude asi údržba. Na postupu do osmifinále FA Cupu by to ale nemělo vůbec nic změnit.

81
    Miguel Guerrero nepodává po svém poločasovém nástupu vůbec špatný výkon. Po Jenkinsonově centru zprava ho však nyní nepodpořil přesnější hlavičkou.

80
    Dvougólový Liam Cullen dnes evidentně dohrál. Za podpory členů realizačního týmu kulhá směrem ke střídačce. Swansea tedy dohrává v deseti!

79
    Jordan Garrick vedle vlastního pokutového území perfektně odtlačil teprve osmnáctiletého Mightena do autu. Je z toho odkop od branky Woodmana.

78
    Problém může být zdravotní stav Cullena, jehož útočný parťák Routledge vydržel na hřišti jen dvacet minut. Kouč Cooper určitě doufá, že jeho svěřenci budou pro nadcházející boje o postup do Premier League k dispozici.

77
    Po odrazu od Garricka došlo k mírné diskomunikaci mezi Smithem a Worrallem, kteří si navzájem dávali přednost. Žádná pohroma pro hosty však nenastala.

Michal Břuchanský

Branky: 7. Cullen, 29. Grimes, 61. Grimes (pen.), 67. Cullen, 85. Cooper – 56. Knockaert

Karty:   90+1. Dhanda (SWN) – 10. Jenkinson (NOT), 69. Worrall (NOT)

Swansea City: Woodman – Roberts (76. Garrick), Latibeaudiere, Bennett, Guéhi (66. Bidwell) – Grimes (C) (65. Fulton), Dhanda – Manning, Hourihane (66. Cooper), Routledge (20. Lowe) – Cullen
    Náhradníci: Webb, Naughton, Bidwell, Cabango, Fulton, O.Cooper, Garrick, Ayew, Lowe

Nottingham Forest: Smith – Jenkinson, Worrall (C), Figueiredo, Bong (76. Blackett) – Lolley, Freeman (46. Guerrero) – Mbe Soh, Bachirou (46. Cafu), Knockaert (76. Mighten) – Taylor
    Náhradníci: Samba, Christie, Grabban, Ameobi, Mighten, Cafu, Guerrero, Dawson, Blackett

Rozhodčí: Friend – Beck, Hung