Benevento – Udinese 2:4 (kon.) | Fiorentina – Juventus 1:1 (kon.) | Inter – Hellas Verona 1:0 (kon.)
Cagliari – AS Řím 3:2 (kon.) | Atalanta BC – Bologna 5:0 (kon.)
Atalanta Bergamo
5:0 (2:0)
Bologna FC
Neděle 25.04.2021, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 33. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:41:40)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:8.

Zápas je u konce a domácí jej vyhráli opravdu ve velkém stylu. Důležitý okamžik se odehrál ve 49. minutě, kdy byl vyloučen hostující Schouten a Atalanta využila přesilovku už v 57. minutě, kdy se trefil Remo Freuler. Už o dvě minuty později se navíc prosadil Duván Zapata a bylo rozhodnuto. Atalanta však i nadále pokračovala v útočení a přidala ještě jeden gól. V 73. minutě skóroval střídající Alexej Mirančuk a uzavřel skóre na 5:0. Domácí byli dnes jasně lepší, soupeře předčili ve všech ohledech a připsali si další tři body. Mají jich celkem 68 a dostali se na druhé místo tabulky. Bologna je na 12. místě s 38 body.

90+1

90
    Orsoliniho střela z pravé strany Golliniho neohrozila, skončila zcela mimo.

89
    Už se pouze dohrává, hosté kombinují daleko od branky.
    88. Djimsitoho šanci zneškodnil vracející se Danilo

88
    Málem to bylo 6:0, když si za obranu naběhl Djimsiti, udělal Skorupskimu kličku, jeho následné zakončení do odkryté branky ale vykopl vracející se Danilo!

87
    Poklidná rozehrávka Atalanty, i tak se ale vše posouvá před Skorupskiho. Hosté totiž pouze couvají a nenapadají.

86
    Bologna se po dlouhé době dostala na útočnou polovinu, tam však přišla okamžitá ztráta míče a vše se zase obrací na opačnou stranu.

85
    Už je po standardce, hosté se ubránili a Skorupski se chystá k rozehrávce.

84
    Maehle přihrál z levé strany na Iličiće, ten se skvěle uvolnil kličkou a tvrdě vystřelil. Skorupski zasahovat nemusel, jeden z obránců udělal práci za něj a ránu srazil na roh.

83
    Bologna pouze odkopla k půlce, hra se zase vrací před Skorupskiho.

82
    Lammers si vydatně zakličkovat, dostal se až do pokutového území, tam už ale nenašel prostor a ani sílu na střelu.

81
    Atalanta si dnešní zápas užívá až do posledních minut, i za tohoto stavu útočí ze všech sil.

80
    Iličíćův pas za obranu byl opět prudší, Skorupski jej nechal proběhnout do zámezí.

78
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Sam Lammers.

77
    Hosté po dlouhé době v útoku, vybojovali si roh, hlavička po centru ale prolétla o velký kus mimo.

75
    Domácí nemají dost. Na přihrávku si za obranu naběhl Caldara, centrem vybízel k zakončení spoluhráče, jeho pas byl ale o něco vyšší, než bylo potřeba.

Aleš Pur

Branky: 22. Malinovskyj (Muriel), 44. Muriel (pen.), 57. Freuler, 59. D. Zapata (Malinovskyj), 73. Al. Mirančuk (Maehle)

Karty:   44. Danilo (BLG)   49. J. Schouten (BLG)

Atalanta Bergamo: Gollini – Tolói (C) (71. Caldara), Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (61. Pessina), Maehle – Malinovskyj (71. Iličić) – Muriel (61. Al. Mirančuk), D. Zapata (78. S. Lammers).
    Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Caldara, Iličić, Kovalenko, S. Lammers, Al. Mirančuk, Palomino, Pašalić, Pessina, Šutalo.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri (56. Vignato), Danilo, Soumaoro, Antov – J. Schouten, Svanberg (63. M'Baye) – Skov Olsen (72. Orsolini), R. Soriano (56. Baldursson), Barrow (72. A. Poli) – Palacio (C).
    Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – E. Annan, Baldursson, Faragò, Juwara, Khailoti, M'Baye, Orsolini, A. Poli, Vignato, Amey.

Rozhodčí: Fabbri – De Meo, Perrotti