Německo – Argentina 0:3 (kon.) | Austrálie – Indie 0:1 (kon.)
Nizozemsko – Nový Zéland 3:0 (kon.) | Španělsko – Velká Británie 2:3 po s.n. (kon.)
Nizozemsko – Nový Zéland

3:0

(1:0, 1:0, 1:0, 0:0)

Pondělí 02.08.2021, 11:30 • Stade de hockey d'Oi • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Čtvrtfinále
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (13:04:29)

Je konec. Nizozemsko potvrdilo roli jasného favorita a zvítězilo hladce 3:0. Už v 7. minutě otevřela brankový účet Weltenová. Ve 21. minutě přidala branku Matlová a ve 37. minutě uzavřela skóre Stamová.
    Nizozemsko se v semifinále utká s vítězem zápasu Španělsko – Velká Británie.

60
    Konec utkání.

59
    Nizozemsko se snažilo projít po levé straně, ale k míčku se dostal jen soupeř.

58
    Hullová se ocitla v problémech, ale nakonec byla faulovaná.

57
    Čas hostů rychle plyne a navíc jsou u míče opět domácí.

56
    Frederique Matlová se dostala ke střele, ale O'Hanlonová drží svůj celek alespoň na třech obdržených gólech.

55
    Nyní hlavní rozhodčí mluvila s videorozhodčím o trestném rohu pro Nizozemsko, ale nakonec z toho nic nebude.

53
    Novozélanďanky získaly míček na polovině soupeře, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.

52
    Bohužel toho ani není moc co ke komentování, neboť šancí je ve čtvrté části zápasu pramálo a hraje se především ve středu hřiště.

50
    Zbývá posledních deset minut a o vítězi je si myslím rozhodnuto už nyní, neboť se Nový Zéland ani nemůže přiblížit bráně domácího celku, který dominuje zápasu.

49
    Nyní si Grace O'Hanlonová připsala velice dobrý zákrok proti střele Albersové.

48
    Laura Maria Nunninková ale nakonec z levé strany posunula míček jen dozadu a Nizozemsko by už možná rádo ukončilo zápas.

47
    Balónek zavítal od hostující hráčky pouze do zámezí a Nizozemky budou opět rozehrávat další akci.

46
    Čtvrtá čtvrtina začala.

45
    Třetí čtvrtina skončila.

44
    Následně ale Nový Zéland získal aut na polovině soupeře a může něco vymyslet před přestávkou.

43
    Znovu se Nizozemky ujaly tempa hry a drží míček.

41
    Posléze si hostující celek tvořil tlak, ale domácí hráčka vypíchla míček a získala jej pro svůj tým.