K1 200 m - rozjížďky a čtvrtfinále (ženy) (kon.) | C2 1000 m - rozjížďky a čtvrtfinále (muži) cz (kon.)
K1 1000 m - rozjížďky a čtvrtfinále (muži) cz (kon.) | K2 500 m - rozjížďky a čtvrtfinále (ženy) (kon.)
K1 1000 m - rozjížďky a čtvrtfinále (muži)

Pondělí 02.08.2021, 03:21 • Sea Forest Waterway • Olympijské hry - Rychlostní kanoistika
Sledujte:

A to je z dnešních kajaků mužů na tisíc metrů všechno. Zítra bude na programu semifinále a finále. Děkuji, že jste přenos sledovali a určitě sledujte i další, nejen z LOH. (06:00:49)

Čtvrtfinále 3

1. Jean van der Westhuyzen (AUS) 3:46,104
    2. Etienne Hubert (FRA) +00,170
    3. Lars Magne Ullvang (NOR) +03,726
    4. Saeid Fazloula (EOR) +06,510
    5. Mohamed Ali Mrabet (TUN) +10,221

Poslední jízda byla ze startu vyrovnaná, ale následně se utrhly tři lodě a ty si udělaly hodně velký náskok. Jednalo se o Australana, Nora a Francouze, kteří na pěti stech metrech navýšili náskok a pokračovali v rychlém tempu dále. Na 750 metrech se nor trochu opomněl, zaostal asi o délku jedné lodi. Vyvrcholením tak byl souboj Australana a Francouze, který nakonec skončil druhý. oba se ale kvalifikovali pro další postup.

6. Amado Cruz (BIZ) +29,550

Druhá čtvrtfinálová jízda byla o hodně vyrovnanější, a to alespoň ze startu. Všech pět kajakářů se drželo při sobě až do prvních 250 metrů. Reprezentant Belize pak trochu vypadl, ale ostatní čtyři lodě dále pokračovaly bok po boku. Anoškin se ujal vedení po půlce závodu. jeho jízda byla velice dobrá. Na 250 metrů k cíli už všechny kajaky dojely s velkými rozestupy. Peters předběhl Anoškina, kterého doháněl i Ital. Belgičan si na čele udělal dobrý náskok, který už nepustil. A tak jsme drama viděli spíše v boji o druhé postupové místo. Anoškin to nakonec nezvládl a ponechal Italskému soupeři místo v semifinále. Krásné vyvrcholení tohoto závodu.

6. Kohl Horton (COK) +55,002

První čtvrtfinále je za námi. Po startu se začaly jednotlivé kajaky od sebe odrtrhávat. Do předu se dostal Rus a Číňan. Na třetím místě ještě proháněl vedoucí duo Brazilec Souta. Byl to ale spíše závod dvou singl kajaků. Ty na 750 metrech měly už víc než pětisekundový náskok. Rus nakonec vyhrál o 0,133 sekundy a společně se svým největším soupeřem postupuje do semifinále.

5. Mohamed Ali Mrabet (TUN) +22,644

V poslední skupině kajakářů se vedení po dobrém startu ujal německý rychlostní kajakář. Ten vyjel opravdu famózně, už po 250 metrech se s Maďarem dostali do velkého náskoku na další lodě. Před polovinou trati ale Varga zabral a Němce dokonce předehnal. Na dostřel se udržoval ještě Číňan, který přesně na půlce trati nasadil tempo a začal Němce dokonce dojíždět. Varga mohl ujet, ale v náskoku asi půlky lodi raději šetřil síly na závěrečný sprint. 250 metrů do konce Němec nečekaně hodně rychle zrychlil a předjel Vargu o půl lodi. Pro první místo si tedy nakonec dojel. I přestože Číňan na konci výrazně zabral, neměl nárok skončit lépe, než třetí.

Rozjížďka 4

1. Aleh Jurenia (BLR) 3:45,444s
    2. Bojan Zdelar (SRB) +01,630
    3. Lars Magne Ullvang (NOR) +03,809
    4. Tuva'a Clifton (SAM) +27,585
    5. Amado Cruz (BIZ) +29,636

Čtvrtá rozjížďka začala vyrovnaným startem skoro všech kajakářů. Na topu se pak ustálila trojice Jurenia, Ullvang, Zdelar. Tito tři závodníci si na polovině trati vytvořili ohromný náskok na zbylé dva kajakáře. Ovšem sami byli extrémně vyrovnaní. Ullvang pak začal trochu ztrácet, dostal se do desetimetrové ztráty. Stále byl ale na dosah prvního místa. Na 750 metrech už se ale začalo vytvářet konečné pořadí. Bělorus se postupně vypracoval dopředu, naopak Nor se dostal asi do dvaceti až třicetimetrové ztráty. Bělorus tak společně se Srbem postupují po vyrovnané rozjížďce do semifinále, Ullvang se musí spokojit s tím, že dnes ještě jednu jízdu bude muset zajet.

Rozjížďka 3

1. Fernando Pimenta (POR) 3:40,323s
    2. Peter Gelle (SVK) +01,808
    3. Jean van der Westhuyzen (AUS) +05,863
    4. Guillaume Burger (FRA) +12,918
    5. Vagner Junior Souta (BRA) +16,855

Velmi rychlý start měl Portugalec Pimenta. Ten se dostal do vedení a to nechtěl pustit. Do prvních 250 metrů dojel s přehledem první. Následně si tvořil ještě větší a větší náskok. Ten se po chvíli na druhého kajakáře zvětšil až na délku celých dvou lodí. Po půlce trati se do závodu vrátil Slovák Gelle, který se z posledního místa dostal na třetí. Následně i dost proháněl druhého Australana. 250 metrů do konce na něj ztrácel méně, než 0,5 sekundy. A pak se už před něj rychle dostal. Krásným zrychlením dokonce hodně stáhl i náskok Pimenty, ale už ho nedohnal.

6. Roman Anoškin (ROC) +11,496

Raketový start zaznamenali na začátku druhé rozjížďky Burgo a Anoškin. Oba ale následně klasicky zpomalili. Do vedení se tak dostali Argentinec a Maďar, kteří jeli na prostředních dvou dráhách. Ti si postupně vypracovali vedení o celou délku lodě. Na pěti stech metrech už unikali do samostatného závodu. Naopak Rus se v pořadí propadl až úplně na poslední místo. Vernice se dostával do mírného vedení, ale Kopasz v jednu chvíli zabral a hodně rychle ho předjel. Posledního čtvrt kilometru už bylo v jeho režii a dojel si tak bezpečně pro místenku do semifinále.

6. Kohl Horton +47,337

Josef Dostál vyhrál první rozjížďku a postupuje rovnou do semifinále!

Ve sprintu kajaků máme za sebou první rozjížďku. Nejrychleji odstartoval Thomas Green, který se ovšem rychle propadl. Josef dostál si udržel třetí místo až k prvnímu kontrolnímu bodu – 750 metrům k cíli. Green Dohnal propad po startu a na půlce trati už byl zpět ve vedení. Pronásledoval ho Belgičan společně s Dostálem. Právě Čech ale předváděl perfektní jízdu, velmi vyrovnanou rychlost bez nějakých propadů a na 250 metrech do konce už se propracoval na první místo. Poslední čtvrtinu trati už jen náskok navyšoval a v cíli byl o polovinu délky lodi první.