Bělorusko – Polsko 0:1 (kon.) | Rakousko – Slovensko 1:2 (kon.)
Bělorusko
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Polsko
Čtvrtek 26.08.2021, 15:15 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Kvalifikace mužů na OH • Skupina D

To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:36:10)

Ještě vám dlužím výsledek zápasu ze skupiny v Oslu. Slovinci se pokusili zdramatizovat zápas dvěma brankami, nicméně na obrat jim to nestačilo. Dánové si tak připisují první tři body za výhru 4:3.

Přestože střely na branku byly v poměru 46:19 ve prospěch Běloruska, nepovedlo se jim překonat polského brankáře, který chvílemi čaroval v brance.

V souboji severoamerických brankářů nakonec vyhrál Američan v barvách Polska John Murray. Rozhodující úder vyslal v 55. minutě útočník Filip Komorski, který od nadcházející sezóny bude působit ve Frýdku-Místku.

Nejlepší hráči utkání:

Danny Taylor (BLR) – John Murray (POL)

A je konec! Překvapení se událo, Polsko si zapisuje tři body za vítězství 1:0 nad Běloruskem.

59:57
    Bělorusko si ještě vyžádalo oddechový čas. Mezitím tu zní polské chorály a na tvářích polských novinářů září neskutečná radost.

59:57
    Je tu ještě zakázané uvolnění Poláků, po kterém bude následovat buly před jejich brankou.

59:30
    Polsko teď vaří před svou svatyní, zatím ale neinkasuje.

59:05
    Murray měl sice zakrytý výhled, ale i s pomocí spoluhráče za něj pokus od modré neprošel.

58:45
    Povzbuzení Poláci odrážejí jejich pokusy o přechod středního pásma.

58:18
    Bělorusko má poslední necelé dvě minuty na to zvrátit tento zápas, ale je vidět jejich rozčarování.

57:51
    Polsko hraje v plném počtu.

57:45
    Nyní dokonce Bělorusové nastřelili tyčku polské branky.

57:05
    Bělorusko se usazuje v útočném pásmu a v přesilovce ještě zvrátit vývoj duelu.

56:41
    Poláci do toho nyní pěkně šlapou. Další přečíslení mohl využít Pasiut, ale přestřelil branku.