Sokolov – Vltavín 0:3 (kon.) | Motorlet – Slavia B 1:3 (kon.) | Benešov – Domažlice 5:3 (kon.)
Karlovy Vary – Admira Praha 0:0 (kon.) | Králův Dvůr – Písek 0:0 (kon.) | Povltavská – Vyšehrad 3:3 (kon.)
Hostouň – Rakovník 2:0 (kon.)
FK Benešov
5:3 (2:0)
TJ Jiskra Domažlice
Sobota 25.09.2021, 10:15 • SK Benešov / tráva • Česká fotbalová liga (A) • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

SK Benešov

Benešov z posledních pěti zápasů vyhrál jen jednou. A to v právě posledním hraném utkání, kdy porazil Vltavín 0:2. V zápase se prosadili v prvním poločase Miroslav Tomek a Dominik Dušek. Benešov po osmi zápasech má 7 bodů, vstřelil 8 branek a 13 inkasoval. Před tímto kolem ČFL A je Benešov na 13. místě. Nejlepším střelcem týmu je právě Miroslav Tomek, (jenž se prosadil i proti Vltavínu) který má na kontě tři branky.

Domažlice jsou na tom oproti svému soupeři na tom mnohem lépe. Před 9. kolem jsou na druhé pozici se ziskem 18 bodů. Tým ze západu Čech pětkrát vyhrál a třikrát remizoval. Zatím tedy nepocítil hořkost porážky a z každého zápasu vždy odcházel alespoň s jedním bodem. V posledním klání se Domažlice doma utkaly s béčkem Příbrami, kterou vyprovodily třemi brankami. Dvakrát se prosadil František Dvořák, jednou Petr Mužík. Nejlepším střelcem Domažlic je druhý jmenovaný, který je zároveň také nejlepším střelcem soutěže, společně s Petrem Pejsou z Vltavínu. Oba se trefili devětkrát.

Poslední tři vzájemná utkání

2019 – Benešov - Domažlice – 2:1
    2019 – Domažlice - Benešov – 4:1
    2018 – Benešov - Domažlice – 3:1

SK Benešov: Schummer – Dušek, Filip, Pedro, Ježdík, Lička, Tomek, Roháč, Vrňák (C), Kalod, Brokeš
    Náhradníci: Víšek – Vosáhlo J., Sládek, Ziman, Vosáhlo O., Kulhavý

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Bauer, Mužík (C), Limberský, Kuhajda, Rychnovský, Brabec, Došlý, Mlynařík, Pavlík, Dvořák
    Náhradníci: Růžička – Pinc, Holík, Černý, Hrubý, Uzlík, Teršl

Rozhodčí: Severýn Vojtěch – Zoufalý David, Hrivík Jakub.

Oba celky už nastupují na hřiště. Hosté mají modré dresy, domácí pak žluté dresy.

Rozehry se ujmou hosté.

1

1
    První centr přišel do benešovské šestnáctky z pravé strany z kopačky Mlynaříka, ale domácí obrana dobře zasáhla a nebezpečí odvrátila.

3
    Chvíli byli u míče i domácí, ale ne příliš dlouho a spíše na vlastní půlce. Teď už mají míč pod kontrolou Domažlice, které navíc rozehrají první rohový kop zápasu.

5
    Tomek měl velkou možnost vsítit první branku a poslat tak domácí do vedení, když unikal sám na brankáře Brycha. Zakončit se mu však nepovedlo, jelikož se mu pod nohy dostal Brych, který se při střetu s útočníkem Benešova srazil. Už se zdá být ale v pořádku, a tak se může pokračovat ve hře.

6
    Benešovské tažení na branku Domažlic bylo čistě zastaveno hostujícím hráčem, který dobře vystoupil proti fotbalistovi z Benešova.

7
    Zakončení Dominika Duška nemělo dostatečnou razanci a střela tak brankáři nenadělala velké potíže.

9
    Nepřesná rozehra modrých přinesla pro domácí možnost vhazovat aut.

10
    Nepovedenou přihrávku si sebral brankář Domažlic, který hned rozehrál na spoluhráče.

10
    Nahrávka na Ježdíka šla daleko od něj a míč si tak zastavil až obránce hostů.

11
    Mlynaříkův centr zakončoval Dvořák, který však zamířil mimo tři tyče. Následovat bude odkop.

12
    Tentokrát si to Michal Mlynařík namířil sám až do pokutového území, tam byl ale ztrojen a o míč přišel.

14
    Kalod si poradil s Pavlíkem, kterého si obhodil a následně stihl přihrát před branku. Naneštěstí pro domácí si však přihrávku našel jen hráč Domažlic.

15
    Zblokovaný centr Michala Mlynaříka končí v autu.

16
    Hosté budou zahrávat druhý rohový kop v zápase. Tentokrát z druhé strany.

16
    Z rohu došlo k zakončení, které sice vyletělo vysoko nad branku, ale jelikož bylo tečované, bude se kopat roh znovu.

17
    Schummer míč vyboxoval mimo šestnáctku. Pak se Domažlice dopustili faulu a Benešov mohl v klidu rozehrát.

19
    Benešov právě vstřelil branku!
    Domácí celek jde do vedení! Vše začalo propadnutým míčem na lajně. Pak se hráč Benešova dostal až na kraj šestnáctky, kde si o přihrávku řekl ONDŘEJ BROKEŠ a svou střelou na přední tyč překonal brankáře Domažlic!
    19. BROKEŠ - 1:0

21
    Domažlice jsou ve všech hráčích na polovině domácích, a ti se zatím jen brání. Zasahovat musel také brankář Schummer.

22
    Střela Davida Brabce byla zblokována a odrazila se až na polovinu půlky domácích. Tam se benešovští dopustili faulu.

23
    Nedorozumění mezi defenzívou žlutých. Brankář Schummer si už šel pro míč, že ho sebere do rukavic, ale jeho obránce mu míč ukopl na roh.

24
    Domácí se hnali do další nadějné šance, kterou však neproměnili, jelikož finální zpracování se hráči Benešova nepovedlo a nemohl tak zakončit.

25
    Martin Rychnovský vybojoval pro svoje barvy rohový kop.

26
    Bude se zahrávat další rohový kop, který rozehrají Domažlice.

27
    Akce domácích zastavena pro ofsajd.

28
    Domažlice se tlačili k brance Schummera, ale dobře se vracející středopolař Benešova míč získal pro svůj tým.

29
    Kryštof Pavlík byl faulovaný na lajně a hosté rychle rozehráli. Právě Pavlík pak odcentroval na spoluhráče ve vápně, který zakončoval ve vzduchu nohou mimo prostor branky.

31
    Obránce hostů fauloval na polovině hřiště. Domácí uvedou míč zpět do hry.

32
    Mario Lička nedokázal na dvakrát dostat míč ke spoluhráči čekajícího na hraně velkého vápna.

33
    Po akci hostů se bude kopat roh, ale nejprve je potřeba zkontrolovat zdravotní stav benešovského hráče, kterého při zakončení zasáhl Brabec.

34
    Dušek nabil Tomkovi, jeho zakončení fanoušci ocenili potleskem, i když neskončilo v síti.

35
    Hosté budou rozehrávat další roh. Ujme se toho Mužík.

35
    Roh si ještě jednou zopakuje.

36
    Oběma rohům se domácí ubránili, ale Domažlice už zakládají další útok.

37
    Richard Kalod se nenechal obehrát Bauerem a zvládl od lajny odcentrovat, když viděl svého spoluhráče v náběhu. Pro vysoký centr si ale vyskočil brankář Brych.

39
    Žlutou kartu dostává Bauer (TJ Jiskra Domažlice).

39
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Vrňák, přichází Vosáhlo J..

39
    Mario Lička rozehraje standardní situaci po faulu Bauera na unikajícího Kaloda.

40
    Po rychlé narážečce se Mario Lička dostal ke střele, ale branku vysoko přestřelil.

40
    Na druhé straně je máván ofsajd.

41
    Domažlice se drží na polovině soupeře, ten se však dobře brání a nepouští hosty do zakončení.

42
    Benešov dostal výhodu, když byl jeden hráč domácího celku faulovaný. Pak ale u rohu vápna o míč přišel a navíc se také dopustil faulu, takže sudí odpískal faul Benešova.

44
    Dvořák při snaze odehrát míč trefil ve brankáře Schummera ve výskoku. Také zde je odpískán faul.

45
    Domácí přidávají druhou branku těsně před odchodem do šaten! Míč získal Richard Kalod, který obehrál posledního hráče hostů, přihrál na spoluhráče, který spěchal na pomoc, a ten pak posunul ještě na střelce branky, na MARIA LIČKU, jenž zakončil přesně!
    45. LIČKA - 2:0

45

Domácí jsou po prvních čtyřiceti pěti minutách v dvoubrankovém náskoku. V 19. minutě poslal do vedení svůj celek Ondřej Brokeš a v poslední minutě první půle přidal druhou branku Mario Lička. Další akce byly na k vidění na obou stranách, ne však žádné více nebezpečné. Papírový favorit by si tak z Benešova zatím neodvezl ani bod.

Druhá polovina začne cca v 11:16.

Oba celky už jsou připraveny na druhou polovinu. Hosté půjdou do druhého poločasu s obměnou hned tří hráčů.

46

46
    Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Kuhajda, přichází Holík.
    Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Bauer, přichází Černý.
    Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Došlý, přichází Pinc.

47
    Žlutou kartu dostává Tomek (SK Benešov).

48
    A hned zkraje druhé poloviny zápasu je odpískaná penalta proti Benešovu!
    48. Penaltový zákrok

48
    Domažlice právě vstřelily branku!
    PETR MUŽÍK snižuje z penalty na 2:1!
    48. MUŽÍK - 2:1

48
    Domažlice se snaží rychle přidat další branku. Benešov si zatím neví rady a dopouští se jen faulů. Tentokrát ale mimo šestnáctku.

49
    Rychnovský si obhodil protihráče a při snaze odcentrovat získal roh.

51
    Domažlice rychle přidávají druhou branku! První centr Mužíka do vápna se ke kapitánovi Domažlic vrátil, ale druhý centr si však již našel TOMÁŠ HOLÍK, který v krkolomné situaci dotlačil míč do branky!
    51. HOLÍK - 2:2

52
    Domácí se musí rychle vzbudit. Za pár minut dostali dva góly.

53
    A jakoby jsem to přivolal! Domácí si berou své vedení zpět, když z hranice velkého vápna napálil míč do branky MARIO LIČKA!
    53. LIČKA - 3:2

54
    Na polovině domácích se srazili v souboji dva hráči. Jsou pro ně přivoláni týmoví lékaři.

55
    Domažlice mohly rychle odpovědět, jenže hráč hostů z pár metrů přestřelil.

56
    Modří získali rohový kop, z něj však pak ani nevystřelili.

57
    František Dvořák byl před lavičkou hostů faulovaný. Nikdo neprotestoval a Kryštof Pavlík rychle uvedl míč zpět do hry.

58
    Pavlíkovo zakončení mířilo jen do míst, kde byl připravený Schummer.

59
    Dvořák se snažil o zakončení hlavou, ale obránce míč odvrátil na roh.

60
    Petr Mužík nabil pro svého spoluhráče, který se opřel do míče a napálil ho na branku. Vše si pohlídal brankář Schummer.

61
    Domácí brankář zahodil míč do autu, jelikož na trávníku zůstal ležet, po jednom střetu s Domažlickým hráčem, David Filip. Už se ale může pokračovat.

63
    Kryštof Pavlík získal rohový kop pro svůj celek.

63
    Od rohového praporku šla přihrávka na kraj velkého vápna, kde číhal Mužík, ten ale z voleje branku přestřelil.

64
    Schummer dlouho držel míč v rukavicích, ale sudí zůstal v klidu a nechal hru pokračovat. Nakonec míč rozehrál a domácí získali faul na polovině soupeře.

65
    Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Brabec, přichází Hrubý.

66
    Lička zabojoval o míč a vybojoval ho. Zasloužil si od domácích fanoušků potlesk.

67
    Domácí zlikvidovali dva centry z pravé strany, následně pak také jeden z levé, který však musel likvidovat až brankář Schummer.

68
    Martin Rychnovský po rychlé rozehrávce od Brycha se vydal po lajně až k šestnáctce domácích. Při svém úniku obešel několik hráčů ve žlutém, jeho centr pak však obrana odvrátila.

70
    Ač se domácí dožadovali ofsajdu, sudí nechali hru pokračovat a Daniel Černý mohl srovnat stav zápasu, když však z bezprostřední blízkosti napálil jen brankáře!

72
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Dušek, přichází Kulhavý.

73
    Miroslav Tomek svým centrem nenašel žádného ze spoluhráčů.

74
    A je srovnáno! Daniel Černý získal v pokutovém území míč a přihrál ho na dobíhajícího spoluhráče. Ten neváhal a okamžitě odcentroval na PETRA MUŽÍKA, který rozvlnil síť Benešova!
    74. MUŽÍK - 3:3

75
    Limberský odvrátil centr na rohový kop. Toho se ujme Jakub Vosáhlo.

76
    Žlutou kartu dostává Holík (TJ Jiskra Domažlice).

77
    Ježdíkův centr propadl až na zadní tyč, kde na roh odsunul míč Tomáš Holík.

77
    Jakub Vosáhlo zakončoval, ale míč se mu nepodařilo zasáhnout jak by chtěl a střela tak neměla gólové parametry.

78
    Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Limberský, přichází Uzlík.

79
    Domácí měli další velkou možnost, když Lička odcentroval prudce z pravé strany před branku, kam si nabíhal jeho spoluhráč. Ten ve skluzu jen o malý kousek míč netrefil!

80
    Miroslav Tomek musel odehrát balon na roh, aby zamezil ve hře dotírajícímu se hráči Domažlic.

80
    Tomáš Holík promáchl v malém vápně a nepřidal tak čtvrtou branku Domažlic!

82
    Domažličtí hráči se musí rychle vrátit, jelikož je proti jejich brance odpískána standardní situace Benešova.

83
    Kryštof Pavlík se dožadoval míče, aby mohl vhodit aut, ale rozhodčí Severýn ukazoval na druhou stranu, takže se Pavlík vhození míče zpět do hry nedočkal.

84
    Domácí budou kopat rohový kop. Rozehraje jej Lička.

85
    Na trávníku zůstal ležet otřesený Pedro, ale rychle se oklepal a může se pokračovat.

86
    Tomáš Holík spálil další možnost vsítit branku! Míč napálil nad branku!

87
    Domácí se radují! Tři minuty před koncem základní hrací doby si berou zpět vedení, když se po centru z levé strany těžkým zakončením prosadil MIROSLAV TOMEK! To bude ještě napínavý závěr zápasu!
    87. TOMEK - 4:3

87
    Žlutou kartu dostává Mlynařík (TJ Jiskra Domažlice).

88
    Domažlice budou mít šanci odpovědět z rohu.

88
    Roh se ještě jednou zopakuje, tentokrát z druhé strany.

89
    Nepovedené zpracování připravilo hosty o míč. Benešov určitě nějak zvlášť spěchat nebude.

90
    Hosté budou kopat další rohový kop, na který jde i brankář.

90
    A ještě další rohový kop. Teď z pravé strany.

90
    K hlavičce se dostal brankář Domažlic, který zakončoval nebezpečně k hornímu růžku branky Benešova.

90+1
    Domácí přidávají pátý gól! Brankář Brych musel vyběhnout z branky, neměl komu přihrát a o míč přišel. KAMIL KULHAVÝ pak dlouhým lobem zakončil do prázdné branky!
    90+1. KULHAVÝ - 5:3

90+2
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Ježdík, přichází Sládek.
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Lička, přichází Vosáhlo O..
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Kalod, přichází Ziman.

90+3

Je konec tohoto zajímavého zápasu. Zápas nabídl osm branek. Pět na straně domácího Benešova, tři na straně hostujících Domažlic. Po poločase domácí vedli 2:0. Zkraje druhé půle pak ale hosté utkání během pár minut dorovnali. O tři minuty později pak ale Lička dal na 3:2. V 74. minutě srovnával na 3:3 Mužík. V 87. minutě pak poslal do vedení svůj celek Tomek a v nastaveném čase už Benešov jen potvrzoval své vítězství.

Děkuji za pozornost, pěkný zbytek soboty.

Rohy: 3:14. Fauly: 15:7. (12:15:06)

Matěj Šoba

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Jiskra Domažlice. Více informací zde.

Branky: 19. Brokeš, 45. Lička, 53. Lička, 87. Tomek, 90+1. Kulhavý – 48. Mužík (pen.), 51. Holík, 74. Mužík

Karty:   47. Tomek (BNS) – 39. Bauer (DOM), 76. Holík (DOM), 87. Mlynařík (DOM)

Rohy: 3:14. Fauly: 15:7.
    FK Benešov: Schummer – Dušek (72. Kulhavý), Filip, Pedro, Ježdík (90+2 Sládek), Lička (90+2 Vosáhlo O.), Tomek, Roháč, Vrňák (C) (39. Vosáhlo J.), Kalod (90+2 Ziman), Brokeš

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Bauer (46. Černý), Mužík (C), Limberský (78. Uzlík), Kuhajda (46. Holík), Rychnovský, Brabec (65. Hrubý), Došlý (46. Pinc), Mlynařík, Pavlík, Dvořák

Rozhodčí: Severýn Vojtěch – Zoufalý David, Hrivík Jakub