Mohuč – Union Berlín 1:2 (kon.) | Bayern – Frankfurt 1:2 (kon.) | Bielefeld – Leverkusen 0:4 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
1:2 (1:0)
1. FC Union Berlín
Neděle 03.10.2021, 15:30 • OPEL ARENA, Mohuč • Německá Bundesliga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Widmer, Bell, St. Juste – Brosinski, Barreiro, Kohr, Ingvartsen, Lucoqui – Burkardt, Onisiwo.
    Náhradníci: Dahmen – Martín, Niakhaté, Nemeth, Boëtius, Stach, I Če-song, Stöger, Tauer.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, Jaeckel – Ryerson, Prömel, R. Khedira, Giesselmann – Haraguči – Awoniyi, M. Kruse.
    Náhradníci: Rönnow – van Drongelen, Puchacz, Trimmel, Öztunali, Möhwald, Voglsammer, Behrens, Becker.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger.

1

1
    Union vedl první ofenzivu přes levou stranu, tam ale jeden z domácích hráčů úspěšně zasáhl a odkopl míč do autu.

2
    Mohuč odvrátil i první standardku soupeře a okamžitě mířil do protiútoku, které nedovoleným zákrokem zastavil Julian Ryerson.

4
    Jonathan Burkardt spěchal za nadějným nákopem za obranu, jenže přihrávka byla moc dlouhá, takže skončila až mimo hrací plochu.

5
    Niko Giesselmann končí na trávníku a chvíli se z něj sbírá, protože chytal poměrně tvrdý zákrok od protihráče.

7
    Julian Ryerson rozehrává dalekým autem až do šestnáctky, ale tam lépe zvládli hlavičkový souboj domácí, kteří soupeři nedovolují žádný závar.

8
    Útočné snažení Mohuče poměrně rychle končí, protože jeden z domácích hráčů při hlavičkovém souboji fauloval.

10
    Union byl v prvních deseti minutách o něco aktivnější, míč totiž drží častěji. K velké příležitosti to ale zatím nevedlo.

11
    Andreas Luthe se snad poprvé zapojuje do hry, a to když odkopává od své brány. Žádného spoluhráče ale nenachází.

12
    Marvin Friedrich se nenechal obejít, i když to bylo jen za cenu autu. Neriskoval ale žádný nebezpečný útok soupeře.

15
    V posledních minutách se hraje hlavně na středu hřiště, kde se poměrně často přerušuje kvůli faulům. Tentokrát to schytal Max Kruse.

16
    Marcus Ingvartsen vedl nadějný protiútok, který ale zahodil příliš dlouhou přihrávkou, která skončila až u Andrease Lutheho.

17
    Jerry St. Juste dost nešťastně spadl a něco si udělal se zápěstím nebo ramenem. Nechává se tedy ošetřovat.

19
    Mohuč zatím hraje v oslabeném počtu, ale střídání nejspíš přijde co nevidět. Union však toho zkouší využít, ale zatím se k ničemu nedostává.

20
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jerry St. Juste, přichází David Nemeth.

21
    Robin Zentner nakopává až na útočnou polovinu, ale tam jeho spoluhráči nezvládli souboj o balón, takže o něj musí vzápětí bojovat.

22
    Berlín míří do útoku v ponechané výhodě, z pravé strany tak centroval Julian Ryerson, ale žádného spoluhráče ve vápnu nenašel.

23
    Taiwo Awoniyi měl na kopačce úvodní branku utkání, jenže skákající přihrávku netrefil, takže z toho nakonec nebylo vůbec nic!

25
    Domácí se nemohou dočkat úspěšné rozehrávky. Když už je k tomu přece jen blízko, přijde dost zbytečná individuální chyba.

26
    Skórovat mohl na druhé straně také Anderson Lucoqui, který ale nezvládl náročnou volej a ze slibné pozice zakončil pouze vedle!

28
    Marcus Ingvartsen raději zastavil útok soupeře za cenu faulu, ale rozhodčí stále neuděluje žlutou kartu.

31
    Hraje se dost opatrně, oba celky s rozehrou vyčkávají. Taktická bitva, ve které jsme zatím branku neviděli.

32
    Max Kruse sklepl míč na Genkigo Haragučiho, jenž pálil zpoza vápna. Tomu se zakončení nevyvedlo, vůbec netrefil bránu.

33
    Max Kruse to nejspíše měl vzít na sebe. Po pěkném individuálním průniku se ocitl ve vápně, jenže místo střely raději nahrával, což se neukázala jako nejlepší řešení.

34
    Julian Ryerson byl pár metrů od šestnáctky zcela jasně faulován. Pískat se mělo, hlavní rozhodčí ale nechal hru plynout.

36
    Po sérii naprosto náhodných odrazů se k míči probojoval ve vápně Leonardo Barreiro. Z voleje dokonce vypálil, jeho pokus ovšem byl zablokován.

38
    Dlouhý aut Mohuče směřoval někam na úroveň penaltového puntíku. Jednoduchá práce pro obranu berlínského celku.

40
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Krásná kombinace Mohuče otevírá skóre dnešního utkání! Vše začalo na středu hrací plochy, kdy přihrávka hostujícího hráče na Haragučiho byla vystihnuta. Protiútok Mohuče rozběhl po levé straně Karim Onisiwo, který následně nahrál na Marcuse INGVARTSENA a ten poslal míč k levé tyči. Asistence: Karim Onisiwo.

42
    Domácí celek vstřelená branka evidentně nakopla. Jsou to právě hráči v červených dresech, kteří momentálně dobývají berlínskou svatyni.

44
    Robin Knoche hlavičkoval na malém vápně. Zakončení mu maximálně znepříjemnil jeden z domácích obránců, který celou situaci vyřešil na hranici faulu.

45
    Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají dvě minuty.

45+1
    Robin Zentner měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím útočníkem Unionu. Podařilo se mu to, ale jen za cenu darovaného rohového kopu.

45+2
    Haraguči zastavil nedovoleným způsobem rychlý kontr soupeře, a tak se nemůže divit, že mu rozhodčí ukázal žlutý kartónek.

45+2

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

Úvodní poločas je za námi! Byl tedy hodně nervózní, chybovalo se na obou stranách. Přesto není skóre nerozhodnuté, a to díky parádní akci Mohuče z 40. minuty, kterou zakončil střelou k levé tyči Ingvartsen. Příliš pohledný fotbal jsme nesledovali, musíme tedy doufat, že následujících pětačtyřicet minut bude jiných.

46

48
    1. FC Union Berlín kombinuje na vlastní polovině a hledá způsob, jak se přiblížit domácí bráně.

49
    Ten hosté našli tentokrát! Po hezké kombinaci přes levou stranu nadvakrát zakončoval ve vápně Max Kruse, oba jeho projektily ale byly zablokovány.

50
    Chvíli nato Kruse znova pálil, míč ovšem netrefil zrovna nejlépe a minul prostor mezi třemi tyčemi.

54
    Niko Giesselmann vyslal dlouhý aut do vápna. Obrana Mohuče si se situací dokázala poradit bez větších problémů.

55
    Union Berlín má v úvodních minutách druhého poločasu více ze hry. Dostává se i do šancí, chybí tomu ale i trocha štěstí.

56
    Nákop za obranu celku z německého hlavního města nikoho nenašel, hrají tak hosté.

58
    Taiwo Awoniyi rozběhl rychlý kontr Unionu podél pravé strany. Jenže zpomalil, čímž zahodil potenciál celé akce.

59
    Max Kruse našel fantastickou průnikovou přihrávkou Taiwa Awoniyiho, avšak ten v jasné gólové šanci selhal, když minul pravou tyči o pár centimetrů!

61
    Max Kruse znova v akci. Teď k němu propadlo dlouhé autové vhazování, nicméně z halfovoleje míč neumístil mezi tři tyče.

62
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Kevin Behrens.

65
    Knoche zatáhl za záchrannou brzdu a poslal unikajícího soupeře k zemi. Jasná žlutá karta.

66
    Marcus Ingvartsen to z přímého volného kopu poslal rovnou na bránu. A nebyl daleko od druhé branky v zápase, míč proletěl jen těsně nad břevnem.

67
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Jean-Paul Boëtius.
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Anton Stach.

68
    Mohuči se podařilo zatlačit na své soupeře. Ti byli v hluboké defenzívě, ze kterého je vysvobodil až odpískaný útočný faul.

69
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Max Kruse uviděl, že si Taiwo AWONIYI zabíhá za obranu, a tak mu tam poslal míč. Nigerijský útočník následně podstoupil silový souboj s obráncem soupeře, ze kterého vzešel vítězně a zkušeným zakončením překonal Zentnera. Asistence: Max Kruse.

73
    Taiwo AWONIYI hrdinou Berlína! Domácí obránce sice vyhrál hlavičková souboj, jenomže míč se od něj odrazil přesně k nigerijskému forvardovi, který si počínal podobně chladnokrevně jako před pár minutami. Bez asistence.

75
    Žlutou kartu dostává Dominik Kohr (1. FSV Mohuč 05).

76
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Moussa Niakhaté.
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Kevin Stöger.

79
    Domácí fotbalista hlavičkoval uprostřed vápna, jenže mířidla neseřídil zrovna přesně.

79
    Žlutou kartu dostává Grischa Prömel (1. FC Union Berlín).

80
    Vyrovnávací gól na 1:1 byl jubilejní 100. brankou Unionu Berlin v nejvyšší německé soutěži.
    80. Vyrovnávací gól na 1:1 byl jubilejní 100. brankou Unionu Berlin v nejvyšší německé soutěž

81
    Rozhodčí Stieler se přimotal do cesty hráči Mohuče, jenž měl v plánu pálit. Domácí to nerozhodilo, stále pokračují v tlaku.

82
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Andreas Voglsammer.
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Kevin Möhwald.

82
    Žlutou kartu dostává Max Kruse (1. FC Union Berlín).

83
    Max Kruse si vypral pro svůj odchod ze hřiště snad nejdelší možnou cestu. Za postranní čarou si vyslechl pár nadávek, dostal i spršku piva, přesto vypadá spokojen.

85
    Tohle může Karima Onisiwa ještě mrzet. Míč si na penaltovém puntíku zpracoval naprosto famózně, následná střela z otočky ale zapadla jen do rukavic Lutheho.

87
    Blížíme se k závěru druhého poločasu. Hosté už se spíše zaměřují na obrannou činnost, což je tedy zcela pochopitelné.

89
    Mohlo být srovnáno! Moussa Niakhaté vyslal načechraný centr k malému vápnu, kam si nabíhal Silvan Widmer. Tomu chyběly centimetry k tomu, aby na balón dosáhl.

90
    Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají čtyři minuty.

90+2
    Kohr se s ničím nepáral a kolíky zaryl do hrudi hostujícího hráče. Žlutá karta a Mohuč bude dohrávat v deseti.

90+4
    Odkop od brány Unionu Berlín. V zápase se s největší pravděpodobností už nic nestane.

90+5

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:12. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:6.

Je dobojováno! A že se hlavně ve druhém poločase bylo na co dívat. Aktivní hru z obou stran okořenil obrat Unionu Berlín, o který se postaral v rozmezí čtyř minut nigerijský útočník Taiwo Awoniyi. Ten si připsal i cenný zápis do historických tabulek, vyrovnávací gól na 1:1 byl totiž jubilejním stým zásahem jeho celku v nejvyšší německé soutěži.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (17:38:55)