Boston – New Jersey 5:3 (kon.) | Florida – Calgary 6:2 (kon.) | Columbus – Tampa 2:7 (kon.)
Detroit – San Jose 6:2 (kon.) | Chicago – Colorado 3:4 (po pr.) | Arizona – Winnipeg 1:3 (kon.)
Vegas – Nashville 2:3 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 4:1 (kon.)
Boston Bruins
5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
New Jersey Devils
Středa 05.01.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Skončilo nám utkání mezi Bostonem a New Jersey, po kterém se z vítězství v poměru 5:3 mohou radovat domácí. Ti vedli po většinu dnešního zápasu, už v 3. minutě se trefil Curtis Lazar. Po pauze jsme viděli gólovou smršť, při které se do listiny střelců zapsal Oskar Steen i hostující Nathan Bastian a Tomáš Tatar. V polovině řádné hrací doby ale překlopil skóre zpět na stranu Bruins Trent Frederic. New Jersey se ale nevzdalo a ve třetí třetině ihned po ubránění oslabení vyrovnalo díky úspěšně zakončeném úniku Damona Seversona. Boston byl ale i nadále lepším týmem a zcela po zásluze nakonec rozhodl. Rozdílový gól si připsal David Pastrňák a v úplném závěru ještě navýšil vedení domácích obránce Brandon Carlo.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (04:02:40)

Tomáš Nosek (BOS) – 0+1, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:00
    David Pastrňák (BOS) – 1+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:44

Bruins právě vstřelili branku!
    Třiadvacet sekund před třetí sirénou přichází pojistka. Blackwood v bráně musel zůstat, neboť Boston napadal. Tomáš Nosek navíc předložil puk na modrou čáru BRANDONU CARLOVI, který našel skulinku mezi betony gólmana i s pomocí nechtěné teče Mercera. 5:3. Asistence: Tomáš Nosek.

59:08
    Teď se ale bude muset po nepřesné dlouhé přihrávce Hughese vrátit hostující brankář do své klece. Pískáno totiž bylo zakázané uvolnění.

58:51
    Severson vybídl na kruhu Bratta, jehož rychlá střela zápěstím byla zablokovaná.

58:29
    Boston dostal puk pryč ze své třetiny. Hosté to ale vzápětí budou moct zkusit opětovně.

58:14
    Zajímavou pozici ke skórování měl na holi Michael McLeod, kterého si ale Ullmark vybruslil a úspěšně zasáhl. Hra je přerušena a Mackenzie Blackwood už zamířil na střídačku. Podaří se hostům skórovat v powerplay?

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny drží Ryan Graves puk na vlastní modré čáře. Čeká na dostřídání spoluhráčů.

57:32
    Mercer to měl nyní u mantinelu těžké, domácí si pomohli obloučkem. Poslali tedy touš do neutrální zóny.

56:46
    Nahození Jonase Siegenthalera brankář Ullmark vyrazil. New Jersey ale získalo odražený puk, tudíž nyní se snaží kombinovat.

56:09
    Před branku soupeřova celku se tlačil Craig Smith, jenž se ale ke střele nedostal. Následně ale uhrál souboj u mantinelu.

55:35
    Tvrdý souboj o kotouč v rohu obranného pásma nakonec vyhrál Carlo, který si posléze pomohl se spoluhráčem.

54:52
    Všechny trumfy nyní drží v hrsti domácí, kteří stále pobývají v útočném pásmu. Budou mít ještě hokejisté Devils dostatek sil na závěrečný tlak?
    54:11 David PASTRŇÁK - 4:3

54:11
    Znovu jsou Medvědi o krok napřed! Střeleckou smůlu navíc protrhl velmi pěkným gólem DAVID PASTRŇÁK. Český útočník vydoloval puk v rohu kluziště, natlačil se před Michaela McLeoda a poté forehandem zakončil. Napoprvé sice neuspěl, ale dorážka se už třepetala v síti. 4:3. Asistence: Taylor Hall a Erik Haula.

53:51
    Je to boj o každý centimetr ledu. Oba celky by rády odvrátily případné prodloužení. Za delší konec provazu herně stále tahá Boston.

53:14
    Úplně volný vyplaval na pravém kruhu Foligno. Velezkušený útočník tlačil hrací předmět nahoru, avšak branku Blackwooda o kousek minul. Zajímavá příležitost.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Lazar, 22. O. Steen (N. Foligno, Forbort), 30. Frederic (Lazar), 55. Pastrňák (T. Hall, Haula), 60. Carlo (T. Nosek) – 21. Bastian, 24. Tatar (J. Hughes, Bratt), 48. Severson (M. McLeod)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), M. Reilly, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, N. Foligno – Lazar, T. Nosek, Frederic.
    Trenér: Bruce Cassidy

New Jersey Devils: Blackwood (A. Schmid) – P. K. Subban (A), Graves, Severson (A), Siegenthaler, Ch. Jaroš, Ty Smith, Geertsen – Bratt, J. Hughes, Tatar – Kuokkanen, Mercer, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Studenič – Holtz, J. Boqvist.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: O’Rourke, MacDougall – Baker, Gibbons

Diváci: 17 850