Ottawa – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.) | Florida – Vegas 4:1 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.)
Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.) | Montreal – Anaheim 4:5 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Seattle 1:2 (po pr.) | St. Louis – Calgary 5:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:5 (kon.)
Edmonton – Nashville 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Edmonton Oilers
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Nashville Predators
Pátek 28.01.2022, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:57:36)

Statistické okénko

Střely na bránu: 46 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 64:53
    Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Evan Bouchard (EDM) – 1+0
    2. Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků
    3. Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků

Je za námi duel mezi Edmontonem a Nashvillem, který nakonec po zásluze vyhráli domácí hokejisté. V utkání sice ani jednou nevedli, ale v nájezdech uspěli, takže se radují z výhry 3:2. První branku utkání vstřelil Filip Forsberg v 6. minutě. Na konci prvního dějství vyrovnal Connor McDavid, ale v prostřední části vrátil vedení Predátorům Matt Duchene. Oilers znovu vyrovnali díky Evanu Bouchardovi a dalších třicet minut už gól nepadl. Nájezdy rozhodla branka Connora McDavida, jenž se tak opět stal hrdinou svého týmu.

Connor MCDAVID - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.
    Roman JOSI

3. série
    1:0
    Roman Josi mezírku mezi betony nenašel, takže je rozhodnuto!
    Ryan NUGENT-HOPKINS

3. série
    1:0
    Ryan Nugent-Hopkins volné místo nenašel. Ještě rozhodnuto není.
    Matt DUCHENE

2. série
    1:0
    Matt Duchene ve finální fázi nezvedl puk nad beton, takže gól nedal. Edmonton může rozhodnout.
    Connor MCDAVID

2. série
    1:0
    Connor McDavid předvedl, že má ruce opravdu velmi rychlé. Sarose si položil a poté dal branku.
    Filip FORSBERG

1. série
    0:0
    Filip Forsberg šel do bekhendové kličky, ale Koskinen si prostor u vyrážečky pohlídal.
    Leon DRAISAITL

1. série
    0:0
    Leon Draisaitl brankáře Sarose nepřekvapil. Dlouhý blafák do forehandu nezvládl.

Samostatné nájezdy začínají.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse), 35. Bouchard (Devin Shore, D. Ryan), rozh. náj. McDavid – 6. F. Forsberg (A. Carrier, Mikael Granlund), 29. Duchene (F. Forsberg, Benning)