Jihlava – Prostějov 4:2 (kon.) | Vsetín – Sokolov 4:0 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Kolín – Frýdek-M. 1:2 (kon.) | Šumperk – Havířov 4:2 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 0:5 (kont.) | Přerov – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (0:0, 3:2, 1:2 - 0:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 02.02.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 44. kolo

Je po zápase, který nabídl celkem 9 branek. Šťastnější jsou dnes hosté, kterým se podařilo skórovat v prodloužení a odváží si 2 body. V Porubě zůstává jeden, už zítra se ale porubští hokejisté představí na domácím ledě proti Sokolovu, zápas začíná v 17:30. (20:15:17)

64:11 Martin ŠŤOVÍČEK - 4:5

64:11
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Na dorážku MARTINA ŠŤOVÍČKA domácí gólman nestačil. Asistence: Lukáš Doudera.

63:46
    Po Douderově přihrávce trefuje Tureček betony.

63:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., hákování).

63:00
    Vodný přihrával před branku, kde byl Doudera, který se ale na puk nedokázal natáhnout, jinak by zakončoval do odkryté klece, kam se Brízgala po předchozím zákroku nestihl vrátit.

61:49
    Na druhou stranu jel Gřeš s Vachovcem, jenže do přihrávky prvního jmenovaného se vložil Mlčák.

61:36
    Po vyhraném vhazování před Mičánem nasadil obrovskou rychlost Meluzín, jenže ani on Brízgalu nepřekonal.

61:29
    Gumanovo zakončení má Mičán pod kontrolou.

61:06
    Michálek jel sám na brankáře, ten ho ale dokázal zastavit.

60:42
    Vodný objel domácího brankáře, pak ale zakončil pouze do betonu.

60:22
    Poruba se rychle dostala před Mičána, Hrníčko si najel na pravý kruh, odkud vypálil, ale hostující brankář dokázal své betony sklapnout.

60:07
    Kotouče se ujali domácí.

60:01

Třebíči se v poslední třetině podařilo vyrovnat, a tak bude následovat prodloužení.

60:00

59:37
    Po Hajného střele proletěl puk na třebíčskou bránou.

59:14
    Oddechový čas pro hosty.

59:14
    Hra je přerušena třebíčským ofsajdem.

58:21
    Urbancovo nahození od porubské branky Mičán zastavil.

57:53
    Sklenář se sice nedostal zakončení, hosté ale i tak udrželi pásmo.

57:22
    Žovinec se stihl vrátit, jinak by se na bránu řítil Meluzín.

56:27
    Domácí v obrovské šanci nedokázali trefit branku.

55:55
    Střondalův přenechaný kotouč berou domácí.

55:33
    Žovinec dokázal obrat o puk rychlého Meluzína.

54:57
    Žovinec začíná novou akci od vlastní branky.

53:59
    Doudera udržel pásmo a nahodil kotouč k bráně.

53:48
    Zakázané uvolnění Poruby. Vhazování po levé ruce Brízgaly.

52:43
    Vachovec trefil pouze bránícího hráče.
    51:47 David MICHÁLEK - 4:4

51:47
    Je srovnáno! Sklenář prošel přes bránící hráče až před bránu, kde ho stačil zastavit Brízgala, jenže najíždějícího DAVIDA MICHÁLKA už domácí brankář zastavit nedokázal. Asistence: Dominik Sklenář a Václav Krliš.

51:40
    Hajný se pokusil tečovat střelu Žovince, ale neuspěl.
    50:19 Martin DOČEKAL - 4:3

50:19
    Stav zápasu už je jen o branku. Bittner vybojoval za bránou puk, pak se přemístil na pravou stranu a ještě přihrál MARTINU DOČEKALOVI, který snižuje na 4:3. Asistence: Ladislav Bittner a Vojtěch Střondala.

49:58
    Zakázané uvolnění Třebíče.

49:49
    Hajný trefuje ve velké šanci beton.

49:26
    Nepřesná střela Žovince proletěla nad brankou.

49:13
    Pozorný Mičán chytá střelu Tomana z levé strany. Vhazování po pravé ruce třebíčského brankáře.

48:48
    Turečkova rána letěla hodně nad bránu.

48:34
    Znovu je však v pásmu Třebíč, která se snaží vymyslet něco, co by ohrozilo domácí branku.

48:17
    Formanova střela letěla mimo, pak se k puku dostali domácí.

48:10
    Je odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude po levé ruce Brízgaly.

47:56
    Rozjetý Střondala vypálil mezi betony Brízgaly, ten je stihl včas sklapnout.

47:25
    Pokus Furcha zaduněl o zadní mantinel.

46:47
    Stloukal přihrával Tomanovi, který najížděl na pravou stranu, následnou střelu Mičán vyráží do rohu kluziště.

45:29
    Forman se snažil překvapit Brízgalu, ale ten byl připraven a kotouč vyrazil betonem.

45:16
    Vysokou střelu Voráčka sklapl Mičán do lapačky. Vhazování po pravé střele třebíčského brankáře.

45:10
    I teď se vrátíme před třebíčského brankáře, píská se totiž další icing.

44:36
    Zakázané uvolnění Třebíče vrací hru před Mičána.

44:19
    Hunkesova střela proletěla přes obranu až k Brízgalovi, ten kotouč přikryl.

43:51
    Šťovíček se snažil dostat do přihrávky domácích v útočném pásmu Poruby, ale nepovedlo se mu to a domácí pokračují v akci.

43:22
    Gřeš obdržel dobrý pas k modré čáře, domácí teď kombinují v pásmu.

42:13
    Pokus Mlčáka vyrazil Brízgala betonem.
    40:56 Jakub HAJNÝ - 4:2

40:56
    Poruba právě vstřelila branku!
    Žovincovu ránu tečoval Korkiakoski do Mičána. JAKUB HAJNÝ se pak rychle zorientoval a puk z levé strany dorazil do brány. Asistence: Markus Korkiaskoski a Dušan Žovinec.

40:45
    Korkiakoski mířil hodně mimo, ale Poruba udržela útočné pásmo.

40:13
    Nahození Husy ze středního pásma Mičán drží.

40:01

Ve druhé části hry padlo hned pět branek. Skóre zápasu otevřela ve 29. minutě Třebíč, když se prosadil Střondala, jenže za minutu už bylo zásluhou Jenyše srovnáno. Domácí zvýšili svůj náskok o dvě branky, když se trefili Vachovec a Hrníčko, v čase 37:27 ale dokázal snížit Meluzín, a tak je aktuální stav zápasu 3:2.

Další třetina začne přibližně v 19:21.

40:00

39:05
    Domácí obrana si nepohlídala Bittnera, který byl osamocený na pravém kruhu, odkud vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ten stihl vytáhnout beton.

38:29
    Doudera našel u modré čáry Dočekala, ten však v pásmu moc dlouho nevydržel.
    37:27 Erik MELUZÍN - 3:2

37:27
    Hosté ale rychle snižují! Po vyhraném vhazování před Mičánem se ERIK MELUZÍN bleskově přemístil do útočného pásma, kde ránou od pravého kruhu prostřelil Brízgalu. Asistence: Martin Šťovíček a Dominik Sklenář.
    37:00 Dominik HRNÍČKO - 3:1

37:00
    Poruba vede o dvě branky. Korkiakoski se pokoušel zpoza brány zasunout puk za Mičána, což se nepovedlo, ale pohotový DOMINIK HRNÍČKO měl víc štěstí a hostujícího gólmana překonal. Asistence: Markus Korkiakoski a Tomáš Voráček.

36:25
    Domácím nevyšel přechod přes modrou čáru, píská se další ofsajd.

36:14
    Úmyslný ofsajd domácích.

36:03
    Nádherná akce domácích! Gřeš přihrál před kruhy Jenyšovi, jeho střelu ale Mičán chytá. Vhazování po pravici hostujícího brankáře.

35:40
    Hajný se chystal vystřelit, ale hokejku mu zablokovala hostující obrana.

34:54
    Pokus Stloukala vyrazil Mičán do vzduchu, pak se k puku dostala Třebíč.

34:02
    Domácí jsou znovu v pásmu, od modré střílel Voráček, Mičán byl však připraven.

32:51
    Husa si skvěle klekl do přihrávky Střondaly a zabránil hrozícímu nebezpečí.

32:28
    Hrníčko udržel útočné pásmo a objíždí pásmo.
    31:25 Michal VACHOVEC - 2:1

31:25
    Žovinec od modré čáry vyslal ostrou střelu, MICHAL VACHOVEC ji dokázal tečovat nad Mičánovo rameno. Asistence: Dušan Žovinec a Tomáš Voráček.

31:01
    Mičán raději přikryl odražený kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.

30:52
    Šťovíček nahazoval puk před bránu, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
    29:36 Pavel JENYŠ - 1:1

29:36
    Domácí dobře napadali a nedovolili hostujícímu celku rozehrát. Voráček vybojoval u mantinelu puk, který pak poslal Gřešovi, ten ještě našel PAVLA JENYŠE, který si vyjel do pravého kruhu, odkud hostujícího brankáře propálil. Asistence: Tomáš Gřeš a Tomáš Voráček.
    28:18 Vojtěch STŘONDALA - 0:1

28:18
    Hosté se dlouho drželi v útočné třetině a využívají přesilovou hru. Bittner z prostu za brankou přihrával VOJTĚCHU STŘONDALOVI mezi kruhy, na jeho střelu domácí brankář nestačil. Asistence: Ladislav Bittner a Michal Vodný.

28:12
    Po střele Doudery jen zaduněly Brízgalovy betony.

27:28
    Krlišovu ránu od modré chtěl tečovat Šťovíček, na puk ale nedosáhl.

26:56
    Toman proklouzl do pásma, ale neměl komu přihrát, a tak se raději vrátil.

26:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min., krosček).

26:28
    Dočekal nedokázal zpracovat přihrávku Střondaly. Puk je za porubskou brankou.

26:06
    Mičánovi vypadl puk z lapačky, u brány však nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.

25:25
    Vachovec na poslední chvíli přišel o puk před Mičánem.

24:50
    Žovinec nahazoval puk před bránu, Korkiakoski se ho snažil usměrnit za Mičánova záda, ale neúspěšně.

24:44
    Po přihrávce Žovince pálil Guman, jeho střela Mičánovi sice vypadla, ale žádné nebezpečí nevzniklo.

23:40
    Toman ubránil rozjetého Bittnera, Třebíč je ale stále v pásmu.

23:31
    Ofsajd domácích.

22:40
    Mičán měl teď velké štěstí, v brankovišti totiž ležel osamocený puk, domácí se ho snažili dorazit do brány, ale nakonec se hostující brankář stihl natáhnout a kotouč skrýt.

22:36
    Gřešova rána proletěla nad brankou.

21:55
    Gřeš byl zastaven ve střední třetině. Pak se Třebíč prodrala před Brízgalu, kde se však ke střele nedostala.

21:27
    Žovinec vyjel mezi kruhy, ale pak mu kotouč odskočil od hokejky.

20:41
    Meluzín ve středním pásmu získal kotouč, ale za chvíli o něj přišel.

20:20
    Stloukal se po levé straně prosmýkl do pásma, ale následná přihrávka před bránu nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.

20:14

20:01

První třetina je za námi, na branku si však ještě budeme muset počkat. Hned do dvou nebezpečných šancí se dostala Třebíč, napřed pálil volný Meluzín, pak byl před bránou úplně osamocený Dočekal, který však zakončil pouze do betonu. Ve 13. minutě měli velkou šanci i domácí, Toman totiž ujížděl sám na Mičána, jenže hostující brankář si se střelou domácí útočníka dokázal poradit.

Další třetina začne přibližně v .18:23

20:00

19:57
    Hosté se osvobodili.

19:25
    Urbancovu ránu hostující obrana zblokovala.

19:19

18:57
    Szathmáry si najel do levého kruhu, pak mu ale kotouč sjel z hole.

18:44
    Sklenář se snažil dorážet, ale úspěšný nebyl. Vhazovat se bude po levé ruce Brízgaly.

18:28
    Szathmáry pouze promáchl a k puku se dostávají hosté.

18:14
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ladislav Bittner – 2 min., hákování).

18:05
    Další střelu vyslal Dočekal, ale Brízgala ji stačil vyrazit.

17:48
    Douderova střela byla sražena za branku.

17:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min., hákování).

17:19
    Meluzínovu ránu Brízgala vyrazil.

16:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Hajný – 2 min., podrážení).

16:26
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Vodný – 2 min., podrážení).

16:13
    Hosté faulovali, domácí tak mají výhodu.

13:23
    Zakázané uvolnění Třebíče. Vhazování po pravé ruce Mičána.

12:26
    Toman jel úplně sám na Mičána, ten si však se střelou z levé strany dokázal poradit.

11:37
    Gřeš posílal puk před bránu, jenže tam ho sebrali hosté.

11:36

11:29
    Jenyšova rána sražena vedle branky.

10:59
    Hosté se ve vlastním oslabení dostali do obrovské šance. Vodný se rychle prodral přes modrou a pak přihrál Dočekalovi mezi kruhy, ten však zakončil pouze do připraveného betonu Brízgaly.

10:40
    Domácí se však nedostali přes střední pásmo a hosté znovu posílají kotouč za porubskou branku.

10:25
    Hosté se osvobodili a Poruba začíná od vlastní brány.

10:14
    Gumanovu střelu Mičán chytá. Vhazování po pravé ruce třebíčského brankáře.

09:36
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Dominik Sklenář – 2 min., podrážení).

09:36
    Hra je přerušena, na ledě totiž leží Michal Houdek, ke kterému spěchá klubový lékař.

09:22
    Hrníčko na poslední chvíli udržel pásmo a nahazuje za bránu.

08:39
    Střela Furcha pouze proletěla klubkem hráčů, kteří stáli před porubskou brankou.

08:24
    Porubě se nepovedlo rozehrát a píská se zakázané uvolnění.

07:52
    Nahození Doudery ze středního pásma Brízgala lapil a rychle rozehrál.

07:45
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Třebíče.

07:27
    Krliš si vyjel mezi kruhy, ale jeho následný pokus zblokoval Houdek, který otáčí směr hry.

06:58
    Velice špatnou rozehrávku domácích sebral Meluzín, který se rychle přesunul k Brízgalovi, jeho střela ale letěla hodně mimo.

05:49
    Žovincovu ránu zblokoval Hunkes.

05:45
    Teď už Střondala zamířil mezi Brízgalovy betony, domácí gólman je však stihl sklapnout včas.

05:23
    Doudera připravil dobrou akci, na modré čáře pak přihrál Střondalovi, ten ale střílel mimo.

04:59
    Houdek čeká u vlastní branky, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

04:33
    Po rychlém přechodu před Brízgalu pálil Meluzín, domácí brankář byl připraven

04:15
    Hajný projel od vlastní brány až za tu hostující, tam však o kotouč přišel.

03:47
    Rozehrávka Třebíče nebyla přesná a píská se icing.

03:37
    Pokus Gumana letěl hodně vedle brány, domácí ale udrželi útočnou třetinu.

03:02
    Domácí neudrželi pásmo a museli se vrátit, jinak by se pískal ofsajd, k puku se poté dostala Třebíč.

02:37
    S ránou Husy od modré neměl Mičán žádné problémy.

02:19
    Gřešovu střelu z levé strany Mičán zastavil a přikryl lapačkou. Bude se vhazovat po pravici třebíčského gólmana.

01:55
    Hosté se přes domácí hráče nemohli dostat přes střední pásmo, a tak se raději vrátili.

01:51
    Zakázané uvolnění Poruby, hra se proto vrátí před Brízgalu.

01:22
    Hajný čekal před bránou na dorážku, puk se ale záhadně odrazil vedle.

00:57
    Hosté zblokovali střelu Voráčka a vyrazili na druhou stranu.

00:16
    Dočekal nahodil kotouč vedle porubské branky, dříve u něj byli ale domácí.

00:01

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec (C), M. Houdek – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Guman, Korkiakoski, Hajný – Gřeš, Vachovec (A), Jenyš (A) – Pořízek, Bitten, Brodek – Vehovský.
    Trenér: Jiří Režnar

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Popela, Mlčák, Zukal – Dočekal, L. Bittner (C), Střondala – Šťovíček, Meluzín, D. Sklenář – Krliš, D. Michálek (A), Lang – Vodný (A).
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Květoň, Tvrdoň – Gančarčík, Kučera.

Jak na tom oba celky jsou?

Poruba v posledních čtyřech zápasech vybojovala 4 body, jelikož dvakrát padla, jednou vyhrála v prodloužení a jednou uspěla v samostatných nájezdech. Svěřencům Jiřího Režnara patří v tabulce 13. místo (37 zápasů – 55 bodů), které by znamenalo baráž o udrženi, v těchto místech tabulky jsou však týmy hodně vyrovnané a stále je ve hře spousta bodů.

Třebíč si v posledních čtyřech utkáních vedla velice dobře, z možných 12 bodů jich totiž získala 11, jedno utkání dospělo do prodloužení, zbylé tři vyhrála. Horácká Slavia má po 38 zápasech na svém kontě 81 bodů, což znamená, že se nachází na 2. místě.

Produktivitu Třebíče vede Lukáš Nedvídek 23 bodů (4+19). V zadních řadách je nejlepším hráčem Lukáš Doudera 13 bodů (3+10). Nejtrestanějším hráčem je Vojtěch Střondala 49 trestných minut. Třebíčskou branku střeží Pavel Jekel – 30 zápasů – úspěšnost: 92,94% a Jan Mičán – 7 zápasů – úspěšnost: 92,81%.

Nejproduktivnějším hráčem v ofenzivních řadách je Pavel Jenyš 29 bodů (16+13), v obraně se o nejvíc bodů postaral Šimon Szathmáry 18 bodů (3+15). Celkem 34 trestných minut vyfasoval Tomáš Guman. V bráně se střídají dva gólmani, a to Ervins Muštukovs – 24 zápasů – úspěšnost: 91,07% a Adam Brízgala – 14 zápasů – úspěšnost: 91,42%.

Dobrý den z porubské RT TORAX ARENY. Společně dnes budeme sledovat zápas 44. kola Chance ligy, od 17:30 vyjede na led domácí Poruba proti Třebíči.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 30. Jenyš (Gřeš, T. Voráček), 32. Vachovec (Žovinec, T. Voráček), 37. Hrníčko (Korkiakoski, T. Voráček), 41. Hajný (Korkiakoski, Žovinec) – 29. Střondala (L. Bittner, Vodný), 38. Meluzín (Šťovíček, D. Sklenář), 51. Dočekal (L. Bittner, Střondala), 52. D. Michálek (D. Sklenář, Krliš), 65. Šťovíček (L. Doudera)

Rozhodčí: Květoň, Tvrdoň – Gančarčík, Kučera