Tampa – San Jose 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (po pr.) | New Jersey – Toronto 1:7 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.) | Dallas – Calgary 3:4 (kon.)
Colorado – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Vegas – Buffalo 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Washington Capitals
Středa 02.02.2022, 01:07 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (04:03:12)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 17 826 diváků.

1. Dmitrij Orlov (WSH) – 2+0
    2. Ilja Samsonov (WSH) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6%
    3. Bryan Rust (PIT) – 2+0

Česká a slovenská stopa v utkání

Radim Zohorna (PIT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 10:28
    Dominik Simon (PIT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 5:48
    Martin Féherváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 22:13
    Vítěk Vaněček (WSH) – 1 zákrok, 1 OG, úspěšnost 50%, odchytal 6:43

Kdo se postavil do brankoviště?

Tristan Jarry (PIT) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 64:11
    Vítek Vaněček (WSH) – 1 zákrok, 1 OG, úspěšnost 50%, odchytal 6:43
    Ilja Samsonov (WSH) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6%, odchytal 57:34

Střely na branku: 47 – 32

Je konec! Washington nakonec poráží Pittsburgh 4:3 v prodloužení. O triumfu hostů rozhodl v jeho závěru přesnou střelou Dmitrij Orlov. Ruský obránce se tak v dnešním duelu postaral o dva zásahy.

64:17 Dmitrij ORLOV - 3:4

64:17
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Washington o svém triumfu rozhodl v poslední minutě prodloužení! DMITRIJ ORLOV se s pukem dostal mezi kruhy a zápěstím překonal bezmocného Jarryho! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Tom Wilson.

63:34
    Kuzněcov se skvěle prosmýkl do obrovské šance, ale forhendem těsně minul zadní tyč!

63:00
    Samsonov si povyjel proti Rustově střele z pravé strany a jednoduše schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.

62:48
    Letang si sjel na přihrávku z pravé strany, ale zakončení z první mu vůbec nesedlo.

62:11
    Sprong už se hnal sám na brankáře, ale podle čárového rozhodčího přejel přes modrou čáru ještě před kotoučem. Postavení mimo hru.

61:43
    Ovečkin střílel z mezikruží zápěstím, ale jeho dělovka forhendem prolétla kolem levé tyčky. Penguins puk rychle vyhodili do bezpečí.

61:12
    Orlov mohl zakončovat, ale místo toho přihrál na levou stranu a celou akci zbrzdil. Oba týmy zatím hrají velmi opatrně.

60:33
    Letang uklidňuje hru ve středním pásmu. Washington se zatím natlačí k napadání a spíše vyčkává na modré čáře.

60:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování pětiminutového prodloužení. Letang ihned zavezl puk do útočného pásma, ale Malkin nezakončil.

60:01

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 7. Malkin (Guentzel, Letang), 12. Rust (Crosby, Guentzel), 25. Rust (Crosby, Guentzel) – 6. N. Dowd (Hagelin), 17. D. Orlov (Sheary, J. Schultz), 40. Sprong (Carlson, Ovečkin), 65. D. Orlov (Kuzněcov, T. Wilson)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Friedman, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, Malkin (A), B. McGinn – R. Zohorna, J. Carter, Aston-Reese – Kasperi Kapanen, Boyle, D. Simon.
    Washington Capitals: Vaněček (7. Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, J. Schultz, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Irwin – T. Wilson, Ovečkin (C), Kuzněcov – Sprong, Bäckström (A), Sheary – Snively, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Rank, Pollock – Pancich, Kovachik

Diváci: 17 826