Tampa – San Jose 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (po pr.) | New Jersey – Toronto 1:7 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.) | Dallas – Calgary 3:4 (kon.)
Colorado – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Vegas – Buffalo 5:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Winnipeg Jets
Středa 02.02.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Philadelphia po opravdu velmi dlouhé době zvítězila v řádné hrací době, dnes přemohla hokejisty Winnipegu 3:1. V utkání brzy prohrávala, už v 1. minutě se totiž prosadil Kyle Connor. Následně ale už Carter Hart všechny střely soupeře pochytal, přičemž jeho kolegové třikrát skórovali. Ve druhé třetině vyrovnal Travis Konecny a v 56. minutě překlopil skóre na stranu Flyers James van Riemsdyk. Do prázdné brány se ještě trefil Oskar Lindblom.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:43:03)

Statistické okénko

Střely na bránu: 36 – 33 | Přesilová hra: 0/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Carter Hart (PHI) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,0%, odchytal 60:00
    Connor Hellebuyck (WPG) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3%, odchytal 59:51

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. James van Riemsdyk (PHI) – 1+0
    2. Carter Hart (PHI) – 32 zákroků
    3. Kyle Connor (WPG) – 1+0

59:31
    Utkání se už z obou stran jen dohrává. Philadelphia si připíše velice důležitou výhru z tohoto zápasu.
    58:46 Oskar LINDBLOM - 3:1

58:46
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Winnipeg ale ztratil kotouč při nepřesné přihrávce a Cam Atkinson rychle přistrčil OSKARU LINDBLOMOVI. Ten přes celé kluziště poslal kotouč do opuštěné klece, takže tady je už zřejmě hotovo. 3:1. Asistence: Cam Atkinson.

58:25
    Pionk uklidnil situaci a vzápětí rozjel útočnou akci. Hosté už jsou na ledě v šesti hráčích v poli.

57:56
    Čas se však hokejistům Jets krátí. Hellebuyck zatím nemůže vyrazit na střídačku, poněvadž se hraje u něj ve třetině.

57:21
    Letci se ale bojí o výsledek, poněvadž nyní předvedli sérii nedorazů ve vlastní třetině. Měli štěstí, že Winnipeg netrestal.

56:52
    Nate Schmidt na druhé straně pálil zápěstím od modré čáry. Hart ramenem stačil zareagovat.
    55:51 James van Riemsdyk - 2:1

55:51
    Domácí jsou blízko ke druhé výhře za sebou. Hosté totiž propadli v útočném pásmu a rázem se dvojice hráčů Philadelphie vydala do situace dva na jednoho. Laughton vystřelil, ale jeho pokus Hellebuyck vyrazil jen před JAMESE VAN RIEMSDYKA, jenž měl s dorážkou poměrně snadnou práci. 2:1. Asistence: Scott Laughton.

55:11
    Frost se bekhendem velice šikovně pokoušel hledat kolegu, ale hosté jeho záměr přečetli.

54:40
    Pionk se u modré čáry perfektně zbavil padajícího obránce a následně zápěstím mířil do horních pater brány. Horní tyč ale přestřelil.

54:23
    Claude Giroux neměl rychlost, a proto musel jen nahodit do útočného pásma.

54:01
    Connor kotouč při souboji se Sanheimem nevybojoval. Posléze přišlo nahození od modré čáry, které Hart bez potíží zastavil.

53:03
    Do konce třetí třetiny zbývá zhruba sedm minut. Prodloužení je stále reálnější, přestože na obou týmech je vidět snaha rozhodnout už nyní.

52:28
    Lapačka brankáře Harta kotouč zastavila. Heinola však celkem zajímavě vypálil od modré čáry.

51:52
    Philadelphia je ve třetí třetině lepším týmem, ale teď se musela poměrně rychle vracet dozadu, neboť hosté ujížděli do otevřenější obrany. York ale situaci stihl.

51:01
    Kyle Connor byl u vyhozeného puku až jako druhý, takže je pískáno zakázané uvolnění Winnipegu.

50:23
    Philadelphia si v posledním střídání vytvořila poměrně hodně šancí. Aktivní byl především Isaac Ratcliffe, ale branku ze svého snažení nevytěžil.

49:52
    Oskar Lindblom vystřelil zápěstím do levého betonu brankáře Hellebuycka. Hra se v posledních minutách překlápí ze strany na stranu.

49:16
    Z otočky to z poměrně ostrého úhlu zkoušel Harkins. Hartovi touš vypadl, ale obránci mu následně pomohli.

48:51
    Rána Joshe Morrisseyho byla bruslemi hokejistů v oranžových dresech zastavena.

48:30
    Scott Laughton tečoval pobídku ze strany těsně před brankářem. Hellebuyck ale těžké chvíle přečkal.

47:49
    Přechod Villeho Heinoly přes útočnou modrou čáru v pořádku nebyl, takže se pískal ofsajd a my tady máme první komerční přestávku ve třetí periodě.

46:54
    Max Willman oslovil na levém křídle nabrusleného obránce Provorova, který sice pohotově zakončil, ale Hellebuyck mezírku mezi svými betony ucpal.

46:12
    Zack MacEwen poměrně důrazně a dobře pracoval v předbrankovém prostoru. Dostal se i ke střele, jenže o kousek přestřelil.

45:41
    Je evidentní, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu. I bod by byl pro Philadelphii i Winnipeg cenný.

45:11
    Teď však nepřesně rozehráli, takže na řadu přišlo zakázané uvolnění.

44:47
    Keith Yandle pálil příklepem od modré čáry, jenže jeho pokus byl sražen mimo brankový prostor. Letci ale i po skončení přesilovky zůstávají v tlaku.

44:23

44:08
    Connor Hellebuyck přikryl puk pod svou lapačkou. Hra je tedy přerušena.

43:42
    Adam Lowry v oslabení ujel po pravém křídle. Jeho zakončení těsně minulo bližší tyč Hartovy branky.

43:16
    Konecny si rychle zpracoval přihrávku a poté chtěl spoluhráče vybízet na brankovišti. Tam ale lépe zapracovali hosté.

42:52
    Philadelphia se už pořádně usadila v pásmu soupeře a nyní si poměrně rychle přihrává z hokejky na hokejku.

42:23
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ville Heinola – 2 min., nedovolené bránění).

41:39
    Letci se dostali pod tlak. Byli rádi, že mohli vyhodit na icing.

41:16
    Kapitán hostů se hned zapojil do hry a bekhendem před brankovištěm zahrozil. Hart se musel mít na pozoru.

40:49
    Už po návratu Wheelera na led tvrdě střílel Konecny, jehož ránu vyrazil Hellebuyck nad horní tyč.

40:23
    Philadelphia zkraje třetí třetiny dohrává přesilovku, nicméně zatím se na kotouči pořádně neudržela.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které jsme taktéž viděli jeden gól. Postaral se o něj ve 31. minutě Travis Konecny, takže po čtyřiceti minutách platí nerozhodný stav 1:1. Musíme však říct, že Philadelphia neprohrávala vyšším rozdílem díky Carteru Hartovi, jenž si ve druhé třetině připsal dva fantastické zákroky.

Střely na branku po 2. třetině: 22 – 22

40:00

39:54
    Na konci třetiny ještě dvakrát za sebou velmi tvrdě střílel Keith Yandle. Hellebuyck se ovšem zaskvěl ramenem i betonem.

39:27
    Adam Lowry teď osvobodil svůj celek vyhozením puku až k brance Cartera Harta.

38:56
    Cam Atkinson vyslal střílené nahození, které ale zaplavalo vedle vzdálenější tyče.

38:43
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podrážení).

38:18
    Sanheim si u mantinelu poradil s tlakem soupeřů. Zvládl osobní souboj a následně přesně rozehrál.

37:37
    Gerald Mayhew se tentokráte dostal ke střele po rychlé přihrávce Brauna. Z mezikruží ale prostor mezi třemi tyčemi minul.

37:12
    Gerald Mayhew nepředložil spoluhráči přesnou přihrávku na hokejku. Následně zapracovala hostující defenzíva.

36:18
    Nahození Provorova bylo těsně před Hellebuyckem tečováno. Gólman Winnipegu ale na změnu směru kotouče stačil zareagovat.

35:45
    Nyní sledujeme takovou neurovnanou pasáž z obou stran. Scheifele jen poslal puk po mantinelu do útočné zóny.

34:59
    Schmidt se snažil zaútočit do otevřenější obrany, ale kotouč zachytil už ve středním pásmu, tudíž vjel do ofsajdu.

34:21
    Johnny Kovacevic zachránil svůj tým při přečíslení dvou proti jednomu, neboť zablokoval přihrávku van Riemsdyka.

33:58
    Střela Coppa ze strany skončila na hrudi brankáře Harta. Žádná větší potíž pro něj.

33:31
    Akce Provorova byla zastavena kvůli postavení mimo hru. Po krátkém přerušení bude buly obstaráno v neutrální zóně.

33:05
    Teď jsme sledovali sérii nahození. Ani jeden celek nepodržel déle černou gumu na svých hokejkách.

32:15
    Max Willman se dostával do dalšího zakončení. Teď tahají za delší konec provazu jednoznačně domácí.

31:31
    Vzápětí mohli Letci do vedení. U tyče vyplaval Cam Atkinson, kterého ale Hellebuyck i se štěstím vychytal.
    30:42 Travis KONECNY - 1:1

30:42
    Domácí se dočkali vyrovnání krátce po uplynutí poloviny řádné hrací doby! TRAVIS KONECNY zachytil špatnou rozehrávku Winnipegu, najel si na levý kruh a poté parádní střelou do zadní šibenice skóroval. 1:1. Bez asistence.

30:16
    Hned dva hráči hostů se teď řítili sami na Harta. Scheifele přistrčil Wheelerovi, který ale při zakončení ztroskotal na vynikajícím Hartovi. Gólman Flyers svůj celek opět podržel.

29:17
    Cole Perfetti si ve středním pásmu zpracoval poměrně těžkou přihrávku a poté nahrál do strany. Žádná větší šance z tohoto útoku ale pro hosty nevznikla.

29:02

28:28
    Po další rychlé souhře hokejistů Jets kotouč vyskočil do ochranné sítě. Znovu tak máme přerušenou hru.

28:04
    Viděli jsme zřejmě nejlepší zákrok tohoto utkání. Nabito na pravý kruh dostal Kyle Connor, ale Hart se parádně přesunul a ostrou pumelici ukryl ve výstroji.

27:40
    Oskar Lindblom se připomněl v oslabení. Dorážel před bránou ránu spoluhráče Atkinsona a nakonec vybojoval útočné pásmo.

27:16
    Z kruhu vypálil Mark Scheifele, ale puk se lépe odrazil pro domácí, kteří následně ihned mohli vyhodit přes všechny čáry.

27:02
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Justin Braun – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

26:24
    Třetí lajna domácích byla aktivní, jenže do kloudné palebné pozice se nakonec nedostala.

25:42
    Akce Flyers ovšem skončila, poněvadž čárový rozhodčí odpískal ofsajd.

25:30
    Skvěle si za vlastní klecí počínal Rasmus Ristolainen, jenž se zbavil soupeře a poté uklidnil situaci.

24:33
    Před bránou Philadelphie byl k vidění velký závar. Zvlášť aktivně si počínal Andrew Copp.

23:48
    Domácí vyhodili z pásma tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Oba celky teď posílají na led čerstvé síly.

23:08
    Hosté předvedli rychlý výpad po levém křídle. Carter Hart si situaci pokryl, dnes zatím předvádí velmi jistý výkon, a to, co chytit měl, chytil.

22:25
    Právě Pionk si protáhl střídání a následně se dostal k ráně od modré čáry. Kotouč letěl po ledě, pro Harta žádná větší potíž.

21:48
    Pionk se s pukem na holi probojoval do třetiny soupeře, avšak před sebou prostor neměl, a proto musel jen nahodit směrem dopředu.

21:14
    První zákrok ve druhém dějství si připsal Carter Hart, jenž včas a rychle máchl lapačkou po kotouči.

20:32
    Mark Scheifele si snažil obhodit beka, avšak nepovedlo se mu to úplně nejlépe. Kupředu tak míří Letci.

20:01

V první třetině byli střelecky aktivnější domácí hokejisté, avšak po dvaceti minutách vede Winnipeg, který skóroval díky Connorovi už v 1. minutě. Poté se několikrát musel činit především Connor Hellebuyck, ale všech 11 střel soupeřova celku zatím pokryl.

Střely na branku po 1. třetině: 11 – 7

20:00

19:40

19:36
    Copp poslal puk na hokejku kolegy, který rychle střílel. Hartovo rameno bylo připraveno.

19:00
    Minutu před koncem třetiny pálil zápěstím od modré čáry obránce York, avšak Hellebuyck znovu předvedl jistý zákrok.

18:36
    Ránu Ivana Provorova vyrazil Connor Hellebuyck pravým betonem před sebe. K dorážce hokejistů v oranžových dresech ovšem nedošlo.

18:07
    Hosté v úvodu dalšího oslabení dokázali dostat touš co nejdále od své svatyně.

17:40
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nate Schmidt – 2 min., krosček).

17:39

17:32
    Bylo to hledání ideální pozice. Ke střele z první se nakonec dostal Kyle Connor, kterého však vychytal Hart.

17:04
    Dillon se vrátil na led. Začala zkrácená přesilovka kanadského týmu.

16:42
    Při hře čtyř proti čtyřem je puk především v moci hostujících hokejistů.

16:07
    Před Wheelerem se na křídle otevřel prostor, jenže kotouč mu utekl z hokejky a nakonec tedy ke střele nedošlo.

15:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (James van Riemsdyk – 2 min., hákování).

15:19
    Od modré čáry puk rychle putoval na kruh, kde stál Atkinson. Elitní útočník Flyers rychle vypálil, ale vyrážečka Hellebuycka byla na svém místě.

15:04
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brenden Dillon – 2 min., nedovolené bránění).

14:14
    Josh Morrissey předvedl parádní manévr u modré čáry a poté vystřelil. Jeho rána byla hokejkami domácích posunuta nad branku Flyers.

13:37
    Johnny Kovacevic dostal volno na kruhu. Jeho střela příklepem ovšem skončila v připravené lapačce Cartera Harta.

13:00
    Znovu zahrozila druhá formace hostujícího celku, která je zatím v dosavadním průběhu tou nejaktivnější na straně Winnipegu.

12:03
    Střela Scotta Laughtona byla zastavena hostujícími beky. Vzápětí pálil bekhendem James van Riemsdyk, ale Hellebuyck byl připraven.

11:03
    Během pár sekund jsme viděli hned několik přerušení. Těžiště hry se stěhuje před Harta, neboť rozhodčí odpískali icing.

10:31
    Keith Yandle postupoval vpřed po levém křídle, ale akci Philadelphie nakonec zastavil ofsajd.

10:16
    Kotouč se dostal na střídačku domácích. Máme tady druhou komerční pauzu v rámci prvního dějství.

09:22
    V těchto chvílích sledujeme poměrně aktivní hokej z obou stran. V útočném pásmu teď pracují hosté.

08:25
    Na druhé straně se naopak musel předvést Hart, který si Morrisseyho v dobré pozici vybruslil a jeho pumelici zastavil.

07:44
    Hostující brankář záhy čaroval i proti dvěma dorážkám Jamese van Riemsdyka.

07:12
    Z ničeho nic se k puku před brankovištěm dostal zcela volný Giroux. Kapitán Philadelphie ale nezvedl touš přes pravý beton Hellebuycka, jenž se po pro něj špatném odrazu rychle zorientoval.

06:37
    Hostům byl pískán icing, Lowry byl totiž u hracího předmětu až jako druhý.

05:52
    Hru uklidnil za brankou Letců Provorov. Na Philadelphii ale zatím je vidět, že se jí v posledních dnech a týdnech nedaří, poněvadž je evidentní, že se bojí vymyslet něco navíc.

04:48
    Johnny Kovacevic s mírnými obtížemi zachytil kotouč na modré čáře. Před sebou prostor neměl, a proto jej musel poslat jen po mantinelu.

03:02
    Připomněl se Giroux, jenž mezi kruhy dostal poměrně hodně prostoru. Jeho střela zápěstím ale byla zastavena obráncem.

02:35
    Tentokrát vyjel brankář Flyers za bránu, aby svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou.

02:02
    Nepřesná rozehrávka Letců znamenala, že se pískalo zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Carterem Hartem.

01:44
    Poprvé pracovala v brankovišti soupeře i Philadelphia, ale Connor Hellebuyck zasáhl.
    00:48 Kyle CONNOR - 0:1

00:48
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté ze své první střely mezi tři tyče ihned udeřili. Dubois přihrál za sebe Perfettimu, jehož přihrávku přes šíři útočného pásma si na kruhu našel KYLE CONNOR. Connor pohotovou střelou trefil přesně, Hart se nestačil přesunout. 0:1. Asistence: Cole Perfetti a Pierre-Luc Dubois.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, York, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Mayhew, Frost, Willman – MacEwen, Bunnaman, I. Ratcliffe.
    Trenér: Mike Yeo

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Dillon, Pionk, Heinola, Kovacevic, Morrissey (A) – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Perfetti, Dubois, Connor – Poganski, Lowry, P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: L’Ecuyer, South – Apperson, Deschamps.

Vzájemné zápasy

Oba celky se naposledy utkaly v únoru 2020. Z výhry v poměru 4:2 se tehdy radovala Philadelphia.

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (Winnipeg) – 5 zápasů, 1 bod (1+0)

WINNIPEG JETS

Ani Winnipeg to v posledních týdnech neměl snadné. Po sérii šesti nezdarů za sebou bodoval poměrně překvapivě na ledě St. Louis, kde i díky dvěma trefám Paula Stastného vyhrál 4:1. Svěřenci kouče Lowryho jsou v tabulce Západní konference třináctí, nicméně jejich ztráta na pozice zaručující play-off je pouze pětibodová. Zatím skvělou sezonu prožívá útočník Kyle Connor, jenž je s 44 kanadskými body na kontě nejproduktivnějším hráčem Jets.

PHILADELPHIA FLYERS

Letci se po hrozivém období propadli až na dvanáctou příčku Východní konference. Momentálně mají na kontě 36 bodů ve 44 odehraných duelech. Philadelphia prožila mizerný leden, poněvadž prohrála třináctkrát za sebou. Po opravdu dlouhé době uspěla až v minulém utkání, kdy v prodloužení poměrem 4:3 zdolala Krále z Los Angeles. Mike Yeo i nadále nemůže počítat s velkým množstvím marodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je v tuto chvíli Cam Atkinson se sedmnácti trefami a osmnácti asistencemi.

Hezké brzké středeční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Philadelphie dnes změří síly s Winnipegem. Zápas začne krátce po 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 31. Konecny, 56. J. van Riemsdyk (Laughton), 59. Lindblom (Atkinson) – 1. Connor (Perfetti, Dubois)

Rozhodčí: L’Ecuyer, South – Apperson, Deschamps

Diváci: 13 433