Tampa – San Jose 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (po pr.) | New Jersey – Toronto 1:7 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.) | Dallas – Calgary 3:4 (kon.)
Colorado – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Vegas – Buffalo 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Washington Capitals
Středa 02.02.2022, 01:07 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (04:03:12)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 17 826 diváků.

1. Dmitrij Orlov (WSH) – 2+0
    2. Ilja Samsonov (WSH) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6%
    3. Bryan Rust (PIT) – 2+0

Česká a slovenská stopa v utkání

Radim Zohorna (PIT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 10:28
    Dominik Simon (PIT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 5:48
    Martin Féherváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 22:13
    Vítěk Vaněček (WSH) – 1 zákrok, 1 OG, úspěšnost 50%, odchytal 6:43

Kdo se postavil do brankoviště?

Tristan Jarry (PIT) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 64:11
    Vítek Vaněček (WSH) – 1 zákrok, 1 OG, úspěšnost 50%, odchytal 6:43
    Ilja Samsonov (WSH) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6%, odchytal 57:34

Střely na branku: 47 – 32

Je konec! Washington nakonec poráží Pittsburgh 4:3 v prodloužení. O triumfu hostů rozhodl v jeho závěru přesnou střelou Dmitrij Orlov. Ruský obránce se tak v dnešním duelu postaral o dva zásahy.

64:17 Dmitrij ORLOV - 3:4

64:17
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Washington o svém triumfu rozhodl v poslední minutě prodloužení! DMITRIJ ORLOV se s pukem dostal mezi kruhy a zápěstím překonal bezmocného Jarryho! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Tom Wilson.

63:34
    Kuzněcov se skvěle prosmýkl do obrovské šance, ale forhendem těsně minul zadní tyč!

63:00
    Samsonov si povyjel proti Rustově střele z pravé strany a jednoduše schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.

62:48
    Letang si sjel na přihrávku z pravé strany, ale zakončení z první mu vůbec nesedlo.

62:11
    Sprong už se hnal sám na brankáře, ale podle čárového rozhodčího přejel přes modrou čáru ještě před kotoučem. Postavení mimo hru.

61:43
    Ovečkin střílel z mezikruží zápěstím, ale jeho dělovka forhendem prolétla kolem levé tyčky. Penguins puk rychle vyhodili do bezpečí.

61:12
    Orlov mohl zakončovat, ale místo toho přihrál na levou stranu a celou akci zbrzdil. Oba týmy zatím hrají velmi opatrně.

60:33
    Letang uklidňuje hru ve středním pásmu. Washington se zatím natlačí k napadání a spíše vyčkává na modré čáře.

60:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování pětiminutového prodloužení. Letang ihned zavezl puk do útočného pásma, ale Malkin nezakončil.

60:01

Šedesát minut hry o vítězi dnešního souboje nerozhodlo! Oba týmy hrály ofenzivně i ve třetí třetině, ale Jarry i Samsonov ve svých brankovištích čarovali. O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:06
    Letang projel po pravém křídle do útočného pásma, ale posunul si kotouč daleko před sebe. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

58:17
    Kuzněcov před brankou tečoval nebezpečné nahození, ale Jarry na poslední chvíli utěsnil mezírku mezi betony a udržel šanci Penguins na body!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:34
    Rodrigues nahodil puk do útočného pásma, ale Malkin puk nevybojoval. Washington nechce domácí hráče v závěru základní hrací doby pustit do zakončení.

57:10
    Eller od modré čáry nahodil puk do útočného pásma, jenže hostům v závěru třetí třetiny schází důraz. Na opačnou stranu se ihned vydal Carter, jehož ránu přizvedl obránce mimo led.

56:29
    Crosby chtěl kličkou do forhendu ošálit Samsonova, ale ruský brankář ve službách Capitals se nechytat nenechal a ještě stihl hokejkou rozehrát.

56:03
    Jarry riskoval rozehrávkou zpoza branky, ale nakonec našel spoluhráče. Penguins se okamžitě vydali do útoku, ale jejich akce skončila na červené čáře.

55:37
    Jensen projel po pravém křídle do útočného pásma, ale nenašel Dowda. Domácí Letang odstavil soupeře od kotouče.

55:02
    Kuzněcov vybojoval puk za vlastní brankou, ale nedokázal přihrát na někoho v bílém dresu. Po delší době se do zakončení dostali i domácí.

54:48
    Jensen se uvolnil na pravé straně a zakončil. Jarry měl sice zakrytý výhled, ale přesto našel kotouč a schoval jej do lapačky.

54:10
    Eller spěhal do útočného pásma, ale domácí obránce to měl k puku o pořádný kus blíže. Osamocený Eller navíc nemohl proti přesile uspět.

53:35
    Rodrigues vyvezl puk do útočného pásma, nahodil jej za branku a podobně jako jeho spoluhráči vyrazil na střídačku. Čerstvé síly posílá na led i hostující kouč.

53:03
    Pittsburgh je v posledních minutách o něco opatrnější a spoléhá hlavně na obranu. Z levé strany útočného pásma vypálil Kuzněcov, nicméně Jarry byl připraven.

52:30
    Domácím se opět nepovedl přechod do útočného pásma. Přihrávka na rozjetého Kapanena skončila až na zakázaném uvolnění.

52:02
    Carter dostal prostor na levé straně, ale jeho pokus srazil první obránce v bílém dresu Capitals do ochranné sítě. Vhazuje se před Samsonovem.

51:39
    Kapanen kouzlil v rohu útočného pásma, našel Marina, ale tomu v klíčovou chvíli sjel kotouč po čepeli a domácí hráč vůbec nezakončil.

51:05
    Crosby zabojoval na modré čáře a špičkou hokejky dostal puk ven z obranného pásma. V posledních minutách je o něco aktivnější Washington.

50:29
    Ovečkin projel po levém křídle do útočného pásma, ale neměl podporu svých spoluhráčů. Penguins jsou ve vlastní třetině velmi důrazní.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a i ve třetí třetině sledujeme zajímavé utkání. Oba týmy chtějí hrát ofenzivně.

49:26
    Nyní se hraje v hodně vysokém tempu. Domácí přišli o puk při přechodu do útočného pásma a museli se rychle vracet. Lars Eller se k zakončení nedostal.

49:03
    Dumoulin rozjel akc Penguins z obranného pásma. Do pásma útočného se dostal Kapanen, ale nedokázal přesně přihrát.

48:10
    Carlson se dostal po křídle do útočného pásma, kde nejprve naznačil zakončení, ale přihrál mezi kruhy. Kuzněcov puk těsně minul.

47:39
    Ovečkin si sjel na přihrávku mezi kruhy, ale rychle proti němu vystartoval Evan Rodrigues, který ruského hokejistu odstavil od kotouče.

47:00
    Washington přestál další silnou pasáž domácího celku a tlačí se do útoku. Obrana Penguins ale zatím hraje důrazně a ve třetí části soupeři nedává prostor.

46:30
    Sheary se hnal do útočného pásma za prudkou přihrávkou. Celou akci nakonec zakončil Carlson, ale jeho ránu obrana zastavila.

45:44
    Crosby před brankou Capitals nebezpečně tečoval nahození z pravé strany a jeho pokus podle všeho orazítkoval horní tyč!

45:10
    Sprong opět nabral rychlost ve středním pásmu, ale vrátil se s ním Jevgenij Malkin, který obral hostujícího hráče o solidní možnost.

44:36
    Na opačnou stranu se hnal Alexandr Ovečkin, jenže na modré čáře si nedokázal obhodit obránce. Penguins už opět spěchají vpřed.

44:10
    Letang střílel od modré čáry, jenže jeho pobídka prolétla kolem levé tyčky. Domácí obránce následně ještě zabojoval a udržel pro Penguins útočné pásmo.

43:34
    Crosby přenechal kotouč právě Guentzelovi, který se do něj bez přípravy opřel příklepem, ale ránu domácího střelce zablokoval obětavý John Carlson.

43:10
    Domácí opět vstoupili do třetiny o něco aktivněji a tlačí se do zakončení. Velmi aktivní je zatím Jake Guentzel, který by ale potřeboval podporu spoluhráčů.

42:36
    Dominik Simon objel branku hostujícího celku přihrál na modrou čáru, jenže Matheson svým nahozením trefil lapačku připraveného Samsonova.

42:03
    Carter projel do útočného pásma, kde ještě uvolnil spoluhráče, ale obrana Washingtonu se rychle stačila vrátit na správná místa.

41:23
    Jake Guentzel se zjevil sám před brankářem, kde měl moře času na zakončení, ale Samsonov vytáhl vynikající zákrok!

41:01
    Crosby chtěl zrychlit rozehrávku domácího celku, jenže jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí zpět před Jarryho.

40:36
    Orlov si za vlastní brankou zpracoval odražený kotouč a rozjel akci Washingtonu. Jeho rozehrávka ale nenašla nikoho v bílém dresu.

40:10
    Washington uspěl na úvodním vhazování třetí třetiny. Uvidíme, zda další dvacetiminutovka rozhodne o vítězi dnešního souboje.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:08.

Střely na branku: 35 – 18

Druhá třetina končí! I po čtyřiceti minutách platí nerozhodný stav. Domácí využili třetí přesilovou hru, kterou proměnil Bryan Rust. Hosté sice vyrovnali, ale Dowdova branka nemohla platit kvůli nedovolenému bránění gólmanovi. Washington se tak vyrovnání dočkal až v závěru třetiny, kdy se po skvělém průniku trefil Daniel Sprong.

40:00
    39:19 Daniel SPRONG - 3:3

39:19
    Hostující celek v závěru druhé třetiny vyrovnává! DANIEL SPRONG nabral rychlost ve středním pásmu, natlačil se před branku a poslal kotouč k levé tyči! Asistence: John Carlson, Alexandr Ovečkin.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:18
    Alexandr Ovečkin se parádní kličkou dostal před Jarryho, kterého chtěl překvapit bekhendovým pokusem, ale brankář Pittsburghu zasáhl vyrážečkou!

38:02
    Letang rozjel prudkou přihrávkou Rusta, který ještě předal kotouč Guentzelovi, ale domácí tahoun netrefil branku.

37:26
    Crosby bekhendem vymyslel žabičku mezi kruhy, ale ani jeden z dvojice hráčů v černém jeho pobídku nedokázal usměrnit na Samsonovovu klec.

37:12
    Aston-Reese projel po pravé straně do útočného pásma, kde zakončil zápěstím, nicméně jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.

36:41
    Kuzněcov nahodil puk bekhendem do útočného pásma, jenže v něm neměl nikoho ze spoluhráčů. Penguins se stále nepodařilo puk vyhodit.

36:13
    Malkin dostal přihrávku na pravou stranu, otočil se s kotoučem a nahodil jej na branku. Jeho pobídku Samsonov s přehledem vyrazil do rohu.

35:37
    Kuzněcov zpoza branky přihrál na levou stranu, ale tam nebyl nikdo v bílém dresu. Domácí ve druhé části brání na jedničku.

35:06
    Guentzel na opačné straně našel křížnou přihrávkou Crosbyho, ale Samsonov se skvěle přemístil a připsal si důležitý zákrok betonem.

34:41
    Ovečkin před brankou Penguins tečoval nahození od modré čáry, ale jeho teč skončila na betonu připraveného Jarryho.

34:14
    Carlson střílel příklepem od modré čáry, jenže jeho rána minula domácí klec. Hráči Pittsburghu puk bez váhání poslali za modrou čáru.

33:22
    Nicklas Bäckström z rohu útočného pásma vyslal prudkou přihrávku před branku, ale Sprongovi k zakončení scházel snad jediný krok.

33:06
    Dumoulin poslal po hrazení nahození do útočného pásma, ale McGinn se k puku nedostal. Důrazní zadáci Washingtonu domácím nedávají moc prostoru.

32:44

32:10
    Letang mohl střílet od modré čáry, ale rozhodl se pro další kombinaci. Domácím v této přesilove zatím poněkud schází střelba.

31:36
    Malkin dostal prostor na pravé straně, ale přihrávkou mezi kruhy daroval kotouč hokejistům Washingtonu.

31:03
    Hosté se hned v úvodu oslabení dostali k volnému kotouči a vyhodili jej přes celé kluziště. Guentzel už ale rozjíždí další akci Penguins.

30:44
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., hákování).

30:14
    Matheson si klepl o přihrávku na modrou čáru, přehodil si puk na forhend a zakončil. Samsonov jeho ránu viděl a schoval puk do lapačky.

30:00
    Je za námi polovina základní hrací doby. Oba týmy se snaží hrát hodně ofenzivně. V první polovině duelu jsme se rozhodně nenudili.

29:29
    Wilson přišel o kotouč v obranném pásmu a málem pustil domácí hráče do zakončení. Zadáci Washingtonu chybu svého spoluhráče napravili.

29:06
    Lars Eller se dostal do útočného pásma, jenže jeho ránu srazil obránce v černém dresu do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Jarryho levici.

28:36
    Crosby poslal přihrávku na útočnou modrou čáru. Do útočného pásma se následně dostal Jake Guentzel, ale jeho pokus trefil jen vnější oblouk.

28:12
    Domácí nyní také zvýšili aktivitu a napadají rozehrávku Washingtonu v jeho obranném pásmu. I ve druhé části sledujeme skvělé utkání.

27:55
    Sheary dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, odkud sklepl kotouč na branku, ale Tristan Jarry se výborně přemístil a ukryl puk do lapačky!

27:35
    Washington je po neuznané brance zdravě naštvaný a nadále se tlačí do ofenzivy. Pittsburgh se z tlaku soupeře vymanil jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:05
    Sudí skutečně odhalili prohřešek proti pravidlům a branka neplatí!

27:05
    Domácí zkoušejí trenérskou výzvu kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři!
    27:05 Neuznaná branka

27:05
    Je znovu vyrovnáno! Washington opět dokázal rychle dotáhnout krok! Přihrávku na modrou čáru dostal Garnet Hathaway a jeho nahození šikovně tečoval NIC DOWD! Branka nakonec neplatí kvůli nedovolenému bránění brankáři.

26:12
    Boyle zavezl puk do útočného pásma, ale proti obráncům Capitals kotouč dlouho neudržel. Hosté se ale trápí v přechodové fázi.

25:32
    Ovečkin chtěl sklepnout puk pod sebe na modrou čáru, ale hlídaný Carlson příklepem trefil prvního hráče v černém dresu Penguins.

25:10
    Washington se ihned vydal do útočného pásma se snahou o rychlou odpověď, jenže domácí nyní brání opravdu skvěle. Pittsburgh je herně nahoře.
    24:44 Bryan RUST - 3:2

24:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh využívá třetí přesilovku v dnešním souboji a opět se dostává do vedení! Po tlaku před brankou poskakoval kotouč na brankovišti. Jensen puk nedokázal vyhodit a BRYAN RUST přidal svůj druhý zásah v duelu! Asistence: Sidney Crosby, Jake Guentzel.

24:12
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Trevor van Riemsdyk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

24:03
    Jake Guentzel dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, odkud vypálil zápěstím, jenže jeho pokus prolétl kolem zadní tyčky.

23:32
    Nicklas Bäckström vybojoval puk v rohu obranného pásma, ale nedokázal přesně rozehrát. Hráči Pittsburghu jsou v úvodu druhé části o něco pohyblivější.

23:07
    Samsonov si před dojíždějím soupeřem dal pozor na skákavý kotouč a raději jej přikryl lapačkou. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.

22:23

22:03
    Obrovská šance Pittsburghu! Carter nabral rychlost na pravém křídle, objel hostující klec a snažil se puk zasunout do branky. Pozorný Samsonov ale vytáhl vynikající zákrok betonem!

21:30
    Znovu se hráčům v bílém podařilo vyhodit puk přes celé kluziště za branku Penguins. Jarry vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům zrychlit hru.

21:00
    Hosté se tentokrát hned v úvodu oslabení dostali k puku a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště. Penguins musí rozjet akci od Jarryho.

20:23
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., vysoká hůl).

20:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny a ihned se tlačí do útoku. Doufejme, že druhá třetina přinese tak zajímavý hokej jako úvodní perioda.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:05.

Střely na branku: 12 – 10

První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali parádní hokej. Už v šesté minutě ujel v oslabení Nic Dowd, který poslal Washington do vedení. V téže přesilovce ale vyrovnal Jevgenij Malkin. Ve 12. minutě se Pittsburgh dostal do vedení, když další přesilovku využil Bryan Rust. Také Washington svou početní převahu přetavil v branku. O vyrovnání se postaral Dmitrij Orlov.

20:00

19:29
    Jake Guentzel dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, odkud se do puku opřel příklepem, ale jeho dělovka minula zadní tyč.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:51

18:16
    Domácí stále nevyhodili puk z obranného pásma a už jsou hodně unavení. Washington zatím v přesilovce kombinuje, ale prakticky nestřílí.

17:44
    Ovečkin dostal přihrávku do své oblíbené pozice, ale Jarry se proti jeho dělovce výborně přemístil a vyrazil kotouč k mantinelu.

17:06
    Kuzněcov si vybruslil na pravý kruh, odkud střílel zápěstím, ale Jarry dokázal najít recept. Hosté stále drží útočné pásmo.

16:51
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hákování).

16:30
    Jarry riskoval při rozehrávce za brankou a málem trefil hokejku napadajícího soupeře. Odražený puk domácí zadáci odklidili do bezpečí.
    16:13 Dmitrij ORLOV - 2:2

16:13
    Je vyrovnáno! Také Washington dokázal proměnit přesilovou hru a ještě před koncem první třetiny vyrovnává! Conor Sheary se protáhl po pravé straně před branku. Jeho ránu Jarry vyrazil před sebe a důrazný DMITRIJ ORLOV z dorážky vyrovnal! Asistence: Connor Sheary, Justin Schultz.

15:21
    Kuzněcov dostal přihrávku před branku, srovnal si puk na forhend a chtěl trefit horní roh. Skvělý Tristan Jarry ale zasáhl ramenem.

15:03
    Ovečkin dostal přihrávku na levý kruh, odkud pohotově střílel příklepem, ale jeho rána prolétla kolem branky. Penguins se stále neosvobodili.

14:19
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., nedovolené bránění).

14:06
    Pittsburgh má v některých částech duelu až neskutečný tlak a se soupeře si doslova hraje. Až nyní se Capitals dostali do útočného pásma.

13:41
    Matheson střílel z pravé strany útočného pásma, ale obětavý obránce v bílém dresu jeho ránu srazil mimo tři tyče.

13:00
    Neskutečný Samsonov! Do úniku se dostal Kapanen, jehož ránu hostující brankář vyrazil před sebe, ale skvěle se roztáhl proti dorážce McGinna!

12:31
    Dmitrij Orlov zariskoval při rozehrávce v obranném pásmu a málem nabídl kotouč soupeři. Washington se štěstím projel ven z obranného pásma.

12:06
    Hosté jsou průběhem první třetiny poněkud zaskočení a prakticky se nedostávají do ofenzivy. Naopak Malkin už zase zavezl puk za modrou čáru.
    11:26 Bryan RUST - 2:1

11:26
    Domácí Pittsburgh využívá i druhou přesilovku v dnešním souboji! Hráči v červeném doslova rozebrali obranu Capitals. Přihrávku mezi kruhy nakonec dostal nikým neatakovaný BRYAN RUST, který si puk ještě přehodil na bekhend a překonal bezmocného Samsonova! Asistence: Sidney Crosby, Jake Guentzel.

11:10
    Domácí svého soupeře uzamkli před jeho klecí, ale Pittsburghu zatím chybí častější zakončení. Hráči Capitals už vypadají hodně unaveně.

10:17
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Daniel Sprong – 2 min., hákování).

10:03
    Kapanen projel do útočného pásma, kde zakončil zápěstím, ale jeho ránu obránce srazil mimo branku. Domácí jsou ale aktivnější.

09:18
    Brock McGinn zadovkou poslal přihrávku před branku, kam si sjel Zach Aston-Reese, ale vynikající Samsonov domácího hráče v obrovské šanci vychytal!

09:02
    Dominik Simon se snažil projít vpřed, ale hostující obránce Jensen jej čistým hitem nepustil do útočného pásma. Oba týmy zatím hrají velmi tvrdě.

08:27
    Letang střílel z pravé strany útočného pásma, nicméně ani jeho nahození nemohlo branku Capitals ohrozit. Hosté rychle získali volný puk.

08:03
    Carlson střílel bez přípravy od modré čáry. Zakončení hostujícího obránce srazil domácí kapitán Sidney Crosby do ochranné sítě.

07:35
    Nicklas Bäckström z levé strany vymyslel přihrávku před branku, kam si nabruslil Daniel Sprong, ale jeho teč poslala puk vedle zadní tyčky.

07:12
    Washington se tlačil do útočného pásma, ale akce hostů skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu ledové plochy. Puk získali Penguins.

06:47
    Pokračuje velmi zajímavý úvod dnešního souboje. Hosté se hnali do přečíslení, ale jejich kombinaci zastavila ve středním pásmu přihrávka rukou.

06:44
    Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Vítek Vaněček, přichází Ilja Samsonov.
    06:26 Jevgenij MALKIN - 1:1

06:26
    Washingtonu vedení dlouho nevydrželo! Domácí Pittsburgh totiž využívá přesilovou hru a dotahuje krok! Jake Guentzel přihrál na pravý kruh a JEVGENIJ MALKIN pohotovou střelou nedal Vaněčkovi nárok! Asistence: Jake Guentzel, Kris Letang.
    05:50 Nic DOWD - 0:1

05:50
    Washington se dostává do vedení při vlastním oslabení! Do úniku se dostal NIC DOWD, který si krásně vymíchal Jarryho a poslal kotouč mezi jeho betony! Asistence: Carl Hagelin.

05:24
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Daniel Sprong – 2 min., držení).

05:10
    Jarry vyjel ven ze své branky a před dojíždějícím soupeřem odehrál puk bekhendem do bezpečí. Pittsburghu se ale nedaří při přechodu vpřed.

04:26
    Dumoulin napadal rozehrávku Washingtonu v jeho obranném pásmu. Hokejisté v bílém si s domácím hráčem věděli rady a odehráli puk do bezpečí.

04:00
    Kapanen si našel volný kotouč a pohotově jej zápěstím poslal na branku Washingtonu. Skvělý Vaněček jeho projektil ramenem vyrazil!

03:35
    Malkin se pro puk stáhl do obranného pásma a pomohl Pittsburghu rozjet další ofenzivní výpad. Zatím sledujeme důraznou hru obran.

03:12
    Orlov zastavil přihrávku na rozjetého Jevgenije Malkina a svého krajana nenechal projít do brankové příliežitosti. Capitals zatím brání velmi dobře.

02:41
    Boyle zariskoval rozehrávkou středem obranného pásma a málem kotouč odevzdal soupeřům v bílém. Washington se však k puku nedostal.

02:10
    Domácí se nepřesnou přihrávkou na křídlo zbavili kotouče a nabídli puk hokejistům Washingtonu. Hosté se pomaličku dostávají vpřed.

01:42
    Pittsburgh se vydal do útoku po levém křídle, ale Evan Rodrigues dostal příliš prudkou přihrávku, po které už vůbec nezakončil.

01:10
    Guentzel dostal přihrávku do rohu ledové plochy, odkud přihrál mezi kruhy, jenže Sidney Crosby jeho pobídku vůbec netrefil.

00:34
    McGinn se dostal do úniku, při kterém vlétl do útočného pásma a zakončil příklepem. Jeho tvrdá rána ale zaduněla o zadní mantinel.

00:10
    Washington uspěl na úvodním vhazování dnešního souboje. Capitals se ihned vydali do útoku a snaží se dostat do zakončení.

00:01

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Friedman, Matheson – Rust, Crosby, Guentzel – Rodrigues, Malkin, B. McGinn – R. Zohorna, J. Carter, Aston-Reese – Kasperi Kapanen, Boyle, D. Simon.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson, Fehérváry, J. Schultz, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Irwin – T. Wilson, Ovečkin, Kuzněcov – Sprong, Bäckström, Sheary – Snively, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin..

Domácí Pittsburgh je na tom o něco lépe. Po čtyřiceti pěti odehraných duelech mají Tučňáci na kontě šedesát jedna bodů a patří jim pátá pozice Východní konference. Na vedoucí Floridu tak Penguins ztrácí jen osm bodů a navíc odehráli o jedno utkání méně. Na svém ledě ale Pittsburgh body umí i rozdávat. Poslední tři duely Tučňáci nezvládli. Naposledy doma padli 3:4 s Los Angeles.

Hostující Capitals v letošním ročníku nepodávají tak skvělé výkony jako v předešlých sezónách. Po čtyřiceti pěti odehraných duelech má Washington na kontě padesát sedm bodů a patří mu sedmá pozice Východní konference. Na týmy před sebou Washington nemá velkou ztrátu. Ze zadních pozic na něj ale tlačí Boston. Naposledy Capitals přerušili sérii nepovedených výsledků, když na ledě Dallasu zvítězili vysoko 5:0. I letos navíc Washington táhne Alexandr Ovečkin, který má na kontě padesát osm kanadských bodů.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL Pittsburgh Penguins a Washington Capitals.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 7. Malkin (Guentzel, Letang), 12. Rust (Crosby, Guentzel), 25. Rust (Crosby, Guentzel) – 6. N. Dowd (Hagelin), 17. D. Orlov (Sheary, J. Schultz), 40. Sprong (Carlson, Ovečkin), 65. D. Orlov (Kuzněcov, T. Wilson)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Friedman, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, Malkin (A), B. McGinn – R. Zohorna, J. Carter, Aston-Reese – Kasperi Kapanen, Boyle, D. Simon.
    Washington Capitals: Vaněček (7. Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, J. Schultz, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Irwin – T. Wilson, Ovečkin (C), Kuzněcov – Sprong, Bäckström (A), Sheary – Snively, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Rank, Pollock – Pancich, Kovachik

Diváci: 17 826