Boston – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Buffalo – Florida 1:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:5 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:1 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Los Angeles Kings
Úterý 08.03.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je z mojí strany vše. Na shledanou! (03:59:02)

1. Andreas Athanasiou (LAK) 1+0
    2. Charlie Coyle (BOS) 0+2
    3. Craig Smith (BOS) 1+1

Československá stopa:
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:32
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 11:55

Kdo se postavil do brankoviště?
    Linus Ullmark (BOS) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 61:53
    Cal Petersen (LAK) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 60:11

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:28 (12:11, 8:6, 11:9 – 1:2)
    Zblokované střely – 12:19
    Vyhraná vhazování – 24:33
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 29:35

Hokejisté Los Angeles vítězí v Bostonu 3:2 v prodloužení! Hosté tak dokonali velký obrat. Ještě v poslední minutě duelu totiž prohrávali, ovšem pouhých 25 sekund před koncem srovnal při hře bez brankáře Trevor Moore. Rozhodující trefu pak obstaral Andreas Athanasiou, který se v prodloužení dostal do samostatného úniku a ten proměnil. Králové si tak připisují už třetí výhru v řadě.

61:53 Andreas ATHANASIOU - 2:3

61:53
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings to mrzet nemusí! Rozhodující gól padl jen o chvíli později. Coyle v útočném pásmu chyboval a špatnou přihrávkou odevzdal puk ANDREASOVI ATHANASIOUOVI. Rychlonohý útočník LA se dostal do samostatného úniku a situaci vyřešil střelou nad pravé rameno Ullmarka. Bez asistence.

61:19
    Výhru mohli slavit hosté! Athanasiou vyzval po objetí branky ke skórování Kopitara, který orazítkoval horní tyčku poloodkryté klece!

61:07
    Brad Marchand si počkal na najíždějícího Mikeho Reillyho, který střílel z levého kruhu do připravené lapačky Petersena.

60:37
    Šance domácích! Po závaru před svou brankou však skočil na puk Petersen!

60:01

60:00

60:00
    Rozhodčí nakonec oběma udělili jen dvouminutové tresty za hrubost.

60:00
    Bitka po závěrečné siréně! Adrian Kempe sekl do Dereka Forborta, který se nechal vyprovokovat a pustil se do útočníka Kings. Oba hokejisté si tak v prodloužení nezahrají. Dostanou pětiminutové tresty.
    59:35 Trevor MOORE - 2:2

59:35
    Hosté vyrovnávají 25,2 sekund před koncem! Důležitým faktorem bylo vyhrané buly. Po něm kotouč doputoval na pravou stranu útočného pásma, odkud vypálil Arthur Kaliyev. Jeho rána nebyla přesná, ovšem kotouč se několikrát odrazil a vyplaval na vzdálenější tyčce před TREVOREM MOOREM, kterému ho stačilo blízka poslat do odkryté klece – 2:2. Asistence: Arthur Kaliyev a Sean Durzi.

59:29
    Jeden z domácích hráčů vyhodil puk do hlediště. Bylo to ale s odrazem o plexisklo, takže se to obejde bez vyloučení. Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:16
    Matt Roy nepropálil z osy hřiště Ullmarka. Domácí obránci pak svému brankáři pomohli s dorážkami.

58:28
    Andreas Athanasiou je ve třetí třetině hodně aktivní. Nyní neproměnil velkou šanci na vyrovnání, zblízka nevyzrál na Ullmarka!

57:50
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

57:45
    Charlie McAvoy byl sražen za domácí brankou jedním z protihráčů, bylo to ale čisté. Poté byl odpískán zásah domácí střídačky. Buly v útočném pásmu Kings.

57:07
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Bostonu se nyní vhazování v útočné třetině hodí.

56:54
    Matt Roy dostal puk na pravý kruh, odkud vystřelil. Trefil se však jen do dobře postaveného Ullmarka. Po jeho zákroku následuje poslední reklamní pauza.

56:37
    Craig Smith vyzkoušel Petersena z levého kruhu. Brankář LA vyráží puk do rohu.

55:57
    Už jen čtyři minuty, které mají hosté na vyrovnání.

54:37
    Jack Ahcan na útočné modré chyboval a puk nechtěně přenechal Athanasiouovi. Ten se snažil poslat do úniku Moorea, ovšem za Ahcana zaskočil spoluhráč, který přihrávku tečoval.

53:50
    Čas hostům pomalu ale jistě utíká. Stále ale ještě mají dost prostoru na vyrovnání či obrat.

53:10
    Kopitarovu přihrávku, která směřovala před branku, srazil do bezpečí obránce Clifton.

51:58
    Dobré střídání hostí. Vidět byl zejména Andreas Athanasiou, ale ani jeho snaha zatím k vyrovnání stavu nevedla.

51:34
    Bekhendovou střelu Trevora Moorea z pravé strany pokryl Ullmark.

51:20
    Po buly chtěl střílet Taylor Hall. Puk byl ale sražen do ochranné sítě.

51:14
    Teď zase nápor Bostonu. Nejprve střílel od modré McAvoy a po zákroku Petersena moc nescházelo, aby se někdo z hráčů před brankou dostal k dorážce. O chvíli později to zkoušel z úhlu David Pastrňák a gólman hostí hru přerušil. Reklamní přestávka.

49:55
    U pravé tyčky domácí branky číhal Carl Grundström. Zblízka zakončoval do betonu Ullmarka!

49:12
    Olli Määttä střílel od modré čáry. Ullmark vyráží.

48:25
    Puk skončil v ochranné síti. Reklamní přestávka.

48:10
    Od modré vypálil Sean Durzi. Po delší době musel zasahovat Ullmark.

47:13
    Erik Haula se dostal k ráně z mezikruží. Na místě byl znovu Petersen.

45:30
    Connor Clifton pálil od modré. Další zákrok si připisuje Petersen.

45:02
    Hosté v plném počtu a můžou si trochu oddechnout.

44:53
    Opět sehrávka doleva na Davida Pastrňáka a Petersen vytasil další vynikající přesun! Gólman hostí teď drží svému týmu naději!

44:36
    Proti ráně Davida Pastrňáka z levé strany se stačil přemístit Petersen. Následně dorážel zprava do odkryté branky Taylor Hall, který trefil tyčku a proti Patricemu Bergeronovi se už opět přesunul gólman Kings!

44:13
    Pěkná kombinace domácích. Na jejím konci nahrával Marchand do slotu Hallovi, který netrefil branku.

43:44
    Pastrňák neobešel Määttäho, který následně vyhodil.

43:00
    Carl Grundström nešťastně odehrál puk do hlediště. Dostává dvě minuty za zdržování a přesilovku si tak zahraje poprvé v utkání Boston.

42:51
    Od modré vypálil Connor Clifton. Také on se do branky netrefil.

42:05
    Příklep Trenta Frederica zleva prolétl nad brankou. Domácí jsou aktivní.

41:41
    Nyní přišla také nepřesná rána Davida Pastrňáka.

41:26
    Střela Brandona Carla byla sražena vedle hostující svatyně.

40:08
    Marchand hned zkraje třetí třetiny vystřelil na Petersena. Do akce musela lapačka brankáře LA.

Hity – 23:23

Ve druhé třetině se hrálo ve velmi vysokém tempu. Hosté ji začali aktivně, postupem času však začali přebírat iniciativu spíše Bruins. Ti neproměnili několik zajímavých příležitostí. Prosadili se až 55 sekund před přestávkou, když po Coyleově přihrávce zůstal mezi kruhy zcela volný Craig Smith, který se nemýlil.

40:00

39:52
    Hosté se ještě snaží do přestávky odpovědět. Dobrou střelu Matta Roye zastavil důležitým zákrokem Ullmark. Ten totiž puk udržel na výstroji a nedal tak protihráčům šanci dorážet.
    39:05 Craig SMITH - 2:1

39:05
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení gólem do šatny! Skvěle to udělal Charlie Coyle, který s pukem kroužil v levém rohu útočného pásma a tím zřejmě uspal defenzivu soupeře. Ta totiž nechala mezi kruhy zcela volného CRAIGA SMITHE, který také dostal přihrávku a z ideální pozice překonal brankáře Petersena. Asistence: Charlie Coyle a Morgan Reilly.

38:51
    Hosty vysvobodil Määttä, který srazil do ochranné sítě puk po střele DeBruska. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

38:35
    Dobré střídání elitní formace Bruins, která teď drží Kings pod tlakem.

37:22
    Erik Haula střílel vedle z vrcholu pravého kruhu. Poté pálil z mezikruží mimo Taylor Hall. Tomu nahrával Pastrňák.

36:52
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Zápas má dobré tempo.

36:18
    Podobně to teď zkoušel na druhé straně Carl Grundström. Také Ullmark dával pozor.

35:35
    Curtis Lazar zkusil překvapit Petersena rychlým objetím branky. Brankář Kings měl ale u tyčky pravý beton.

34:40
    Pastrňák našlápl na levém křídle. Jeho střela však nebyla přesná.

33:46
    Grundströmovo nahození do pravého mantinelu vyrazil Ullmark. Stejný hráč pak měl i větší příležitost, když ze slotu minul branku Bruins.

32:50

32:29
    Frederik v oslabení dokonce donutil Petersena k zákroku. Hostům přesilovky zatím nejdou.

31:38
    Dobře zapracoval Tomáš Nosek, který hosty vyhnal z útočného pásma.

31:12
    Domácí vyhazují.

30:49
    Domácí Morgan Reilly dostává trest za vražení. Kings tak čeká další přesilová hra.

30:45
    Střely na branku – 17:14

30:24
    Nyní byl puk sražen do ochranné sítě za brankou Kings. Následuje reklamní přestávka.

29:47
    Po nahození Pastrňáka zůstal puk v předbrankovém prostoru. Nakonec se k němu dostal Taylor Hall, jenž zamířil jen do Petersena. To byla další dobrá šance Bostonu.

29:04
    Po nahrávce Davida Pastrňáka nepřekonal Petersena z bezprostřední blízkosti Erik Haula! Následuje reklamní přestávka.

28:01
    Domácí v plném počtu. Kings se přesilovka vůbec nevydařila.

27:07
    Výborná hra čtveřice Bostonu! Marchand v rohu útočného pásma získal puk a vytáhl ho mezi kruhy na Patriceho Bergerona. Ten z první nepropálil Petersena! Domácí ale ještě zůstávají v útočné třetině a zatápí soupeři, který přitom hraje přesilovku.

26:43
    Marchand s Bergeronem šetří v oslabení pro Boston cenný čas.

26:00
    Vyloučení v týmu Boston Bruins. Jake DeBrusk – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

26:00
    Jake DeBrusk nyní přebruslil Kopitara a natlačil se přes něho až před Petersena. Bekhendem ho ale nepřekonal a následně došlo k nárazu do gólmana hostí, za který bude DeBrusk zřejmě vyloučen!

25:20
    Trent Frederik nahrával z levé strany puk mezi kruhy. Tam ho netrefil Jake DeBrusk.

24:40
    Hosté si počínají poměrně aktivně. Dobře bruslí a narušují tak rozehrávku Medvědů.
    23:16 Ullmarkův skvělý zákrok proti Kempemu.

23:16
    Fantastický zákrok Linuse Ullmarka! Mario Kempe střílel od pravého mantinelu a v tu chvíli měl branku soupeře skoro odkrytou. Ullmark se však dokázal v brankovišti roztáhnout a zabránil gólu!

22:37
    Už je vše v pořádku. Hra tedy může pokračovat.

22:37
    Rozhodčí nejsou spokojeni se stavem brankové sítě ve svatyni, kterou ve druhé třetině hájí Cal Petersen. Dokonce si zavolali jednoho z technických pracovníků, aby problém vyřešil.

22:37
    Na zakázané uvolnění teď zahráli naopak hokejisté Los Angeles.

22:28
    Domácí hráči už byli na ledě dlouho a tak přišlo chytré vyhození. To se zastavilo v obranné třetině Kings, takže nehrozil icing. Bruins mohli v klidu střídat.

21:32
    Hosté pokračují bez obránce Mikeyho Andersona. Ten opustil utkání během první třetiny po souboji s Marchandem a zdá se, že se už do hry nevrátí.

20:57
    Bekhendový pokus Alexe Iafalla nebyl přesný. Ullmark mohl zůstat v klidu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:09.

Po první třetině hraje Boston s Los Angeles nerozhodně 1:1. Domácí měli v prvních deseti minutách více ze hry, svou převahu však nedokázali gólově zužitkovat. Poté se Kings zvedli a obránce Määttä dokonce orazítkoval brankovou konstrukci. O chvíli později, v 15. minutě, však skórovali domácí. Po posunutí od Coylea střílel do odkryté klece Trent Frederic. Hosté ovšem rychle srovnali. Pastrňák před brankou nešťastně zastavil Määttäho přihrávku pro Blakea Lizottea a ho pošťouchl za brankáře Ullmarka.

20:00

19:43
    Phillip Danault střílel z levé strany. Ullmark jeho pokus vyrazil a Trevorovi Mooreovi zabránil v dorážce vracející se Bergeron.

19:11
    Hosté přišli o puk u zadního mantinelu. Z toho mohl těžit Brad Marchand, který z dobré pozice mířil jen do vyrážečky Petersena.

18:54
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Cala Petersena.

17:59
    Domácí nedokázali odehrát puk z vlastního obranného pásma a před jejich brankou bylo docela horko. Odražený puk pak ještě od modré napaloval Sean Durzi, jehož rána prosvištěla vedle pravé Ullmarkovy tyčky.

17:12
    Hosté ožili. Do střelecké pozice si z pravé strany vybruslil Quinton Byfield, jehož pokus vyrážel Ullmark pravým betonem.

16:11
    Po střele Jareta Andersona-Dolana si připsal Ullmark úspěšný zákrok. Hru jím přerušil.
    15:11 Blake LIZOTTE - 1:1

15:11
    Rychlá odpověď Králů! Nešťastné střídání prožil David Pastrňák. Ten nejprve prohrál souboj za vlastní brankou a tím odstartovala gólová akce Kings. Následně se český útočník přemístil před brankoviště, kde bránil prostor. Přihrávku Olliho Määttäho, která tam směřovala, také zastavil, ovšem kotouč nestačil včas odehrát. Toho využil BLAKE LIZOTTE, který do puku před Ullmarkem plácnul a poslal ho za jeho záda – 1:1. Asistence: Olli Määttä a Carl Grundström.
    14:02 Trent FREDERIC - 1:0

14:02
    nedáš – dostaneš! Do vedení jdou domácí. Craig Smith střílel z pravého kruhu. Po zákroku Petersena si našel volný puk Charlie Coyle, který ho pohotově posunul do mezikruží a TRENT FREDERIC odsud zamířil do odkryté klece. Asistence: Charlie Coyle a Craig Smith.

13:48
    Hosté v posledních minutách přibrzdili nápor soupeře a teď dokonce mohli jít do vedení! Adrian Kempe zavezl puk do pásma z pravého křídla. Z druhé vlny ho podpořil obránce Olli Määttä, který dostal přihrávku a z osy hřiště nastřelil švihem pravou spojnici z pohledu brankáře Ullmarka!

12:56
    Hostům byla pískána přihrávka rukou. Přijdou tak o pobyt v útočném pásmu.

12:47
    Střely na branku – 10:4

11:38
    Po zadovce Erika Hauly střílel z pravého kruhu David Pastrňák. Mířil na vzdálenější tyčku, Petersen však zasáhl pravým betonem.

11:23
    Do střely McAvoye vložil hůl bránící hráč. Puk se přesto snášel na branku hostí a Petersen tak musel zasahovat.

10:42
    Anderson odešel do útrob arény jen s pomocí spoluhráčů a poté lékaře. Doufejme, že to nebude nic vážného. Hra pokračuje.

10:41
    Na hrací ploše zůstává ležet Mikey Anderson, který v souboji u mantinelu narazil hlavou do ramene Brada Marchanda. Obránce Kings je hodně otřesen. Marchand není žádný svatoušek, tady si ale troufám tvrdit, že v tom byl docela nevinně. Nacházel se zády k protihráči a kryl si kotouč.

10:27
    Arthur Kaliyev zavezl puk do útočného pásma hostí a vyzkoušel pozornost Ullmarka. Ten ztlumil kotouč v lapačce. Čas na další reklamní přestávku.

10:18
    Connor Clifton se ocitl na hrotu útoku Bostonu. V souboji 1 na 1 zkusil prohodit protihráče mezi bruslemi, to se mu ovšem nepovedlo.

09:18
    Zajímavý protiútok Kings. Na přihrávku Durziho nedosáhl na vzdálenější tyčce Dustin Brown.

08:37
    Střely na branku – 7:1

07:58
    Nápor Bostonu. Střelu Trenta Frederika z levé strany vyrazil Petersen před sebe. Puk si pak na kruhu pro vhazování našel Craig Smith, jehož ránu k bližší tyčce sebral gólman LA do lapačky.

07:31
    Kombinaci mezi Charliem Coylem a Trentem Fredericem zastavil Mikey Anderson, který vložil do finální přihrávky hokejku.

06:58
    Od modré čáry střílel Drew Doughty. Puk drží Ullmark a tak tu máme první reklamní přestávku.

06:25
    Další šance Curtise Lazara! Ten najížděl sám na Petersena, po rychlé kličce do forhendu už však nedokázal puk zasunout za brankovou čáru.

06:05
    Od modré čáry střílel Charlie McAvoy. Puk před Petersenem tečoval Curtis Lazar, který ho však nedokázal usměrnit mezi tyče.

05:33
    Carl Grundström chtěl střílet z pravé strany. To mu však nedovolil domácí obránce Forbort.

05:11
    Craig Smith dotáhl z levé strany kotouč až do předbrankového prostoru. V brankovišti však kotouč přikryl Petersen, jenž tak přerušil hru.

04:32
    David Pastrňák bojoval o puk na útočné modré. Pásmo však pro svůj tým nakonec neudržel.

03:34
    Hosté se nyní dopustili zakázaného uvolnění.

02:46
    Kotouč následně vyvezl Curtis Lazar, který to zkusil z pravého kruhu. Puk skončil ve výstroji Quicka.

02:38
    Nyní už ale nápor, který si vytvořili hosté. Linus Ullmark nejprve čelil tečované střele. Poté ještě dorážel Andreas Athanasiou, ovšem gólman Bostonu byl na místě.

02:10
    Bruins se v úvodu zatím drží častěji na kotouči. Kings zatím vyčkávají.

01:13
    Z levé strany střílel Charlie Coyle. Úspěšný zákrok si připisuje Cal Petersen.

00:01

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), M. Reilly, Carlo, Clifton, Ahcan, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Cassidy

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Anderson-Dolan – Grundström, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Iafallo – Kaliyev, B. Lizotte, Athanasiou.
    Trenér: McLellan

Rozhodčí: Syvret, McCauley – MacPherson, O’Quinn.

Oba týmy se utkaly nedávno. První lednový den zvítězil Boston na ledě LA Kings vysoko 7:0. Hattrickem se blýskl Jake DeBrusk. Králové tak mají soupeři co vracet.

Boston Bruins:
    Boston nasbíral z 56 zápasů 72 bodů. V tabulce Východní konference to stačí na sedmé místo. Postup do play-off by ale měli mít Medvědi již jistý. Devátý Columbus na ně totiž ztrácí už 13 bodů. V poslední době se navíc Bruins rozehráli k výborným výkonům. Z předchozích osmi duelů vyhráli hned sedm. Naposledy hráči Bostonu zvítězili 5:4 po nájezdech v Columbusu. Předtím 5:2 ve Vegas. Bruins po definitivním konci Tuukky Raska vsadili na vyrovnanou brankářskou dvojici Linus Ullmark – Jeremy Swayman. Tradičně pak mužstvo táhnou Patrice Bergeron, Brad Marchand a po slabším startu do sezóny také David Pastrňák. Ten v tuto chvílu už vede klubové bodování.