Boston – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Buffalo – Florida 1:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:5 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:1 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Los Angeles Kings
Úterý 08.03.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je z mojí strany vše. Na shledanou! (03:59:02)

1. Andreas Athanasiou (LAK) 1+0
    2. Charlie Coyle (BOS) 0+2
    3. Craig Smith (BOS) 1+1

Československá stopa:
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:32
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 11:55

Kdo se postavil do brankoviště?
    Linus Ullmark (BOS) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 61:53
    Cal Petersen (LAK) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 60:11

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:28 (12:11, 8:6, 11:9 – 1:2)
    Zblokované střely – 12:19
    Vyhraná vhazování – 24:33
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 29:35

Hokejisté Los Angeles vítězí v Bostonu 3:2 v prodloužení! Hosté tak dokonali velký obrat. Ještě v poslední minutě duelu totiž prohrávali, ovšem pouhých 25 sekund před koncem srovnal při hře bez brankáře Trevor Moore. Rozhodující trefu pak obstaral Andreas Athanasiou, který se v prodloužení dostal do samostatného úniku a ten proměnil. Králové si tak připisují už třetí výhru v řadě.

61:53 Andreas ATHANASIOU - 2:3

61:53
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings to mrzet nemusí! Rozhodující gól padl jen o chvíli později. Coyle v útočném pásmu chyboval a špatnou přihrávkou odevzdal puk ANDREASOVI ATHANASIOUOVI. Rychlonohý útočník LA se dostal do samostatného úniku a situaci vyřešil střelou nad pravé rameno Ullmarka. Bez asistence.

61:19
    Výhru mohli slavit hosté! Athanasiou vyzval po objetí branky ke skórování Kopitara, který orazítkoval horní tyčku poloodkryté klece!

61:07
    Brad Marchand si počkal na najíždějícího Mikeho Reillyho, který střílel z levého kruhu do připravené lapačky Petersena.

60:37
    Šance domácích! Po závaru před svou brankou však skočil na puk Petersen!

60:01

60:00

60:00
    Rozhodčí nakonec oběma udělili jen dvouminutové tresty za hrubost.

60:00
    Bitka po závěrečné siréně! Adrian Kempe sekl do Dereka Forborta, který se nechal vyprovokovat a pustil se do útočníka Kings. Oba hokejisté si tak v prodloužení nezahrají. Dostanou pětiminutové tresty.
    59:35 Trevor MOORE - 2:2

59:35
    Hosté vyrovnávají 25,2 sekund před koncem! Důležitým faktorem bylo vyhrané buly. Po něm kotouč doputoval na pravou stranu útočného pásma, odkud vypálil Arthur Kaliyev. Jeho rána nebyla přesná, ovšem kotouč se několikrát odrazil a vyplaval na vzdálenější tyčce před TREVOREM MOOREM, kterému ho stačilo blízka poslat do odkryté klece – 2:2. Asistence: Arthur Kaliyev a Sean Durzi.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Frederic (Coyle, Craig Smith), 40. Craig Smith (Coyle, M. Reilly) – 16. B. Lizotte (O. Määttä, Grundström), 60. T. Moore (Kaliyev, Durzi), 62. Athanasiou

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), M. Reilly, Carlo, Clifton, Ahcan, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Cassidy

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Anderson-Dolan – Grundström, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Iafallo – Kaliyev, B. Lizotte, Athanasiou.
    Trenér: McLellan

Rozhodčí: Syvret, McCauley – MacPherson, O’Quinn

Diváci: 17 850