Leverkusen – Kolín nad Rýnem 0:1 (kon.) | Dortmund – Bielefeld 1:0 (kon.) | Frankfurt – Bochum 2:1 (kon.)
Fürth – RB Lipsko 1:6 (kon.)
Eintracht Frankfurt
2:1 (0:1)
VfL Bochum
Neděle 13.03.2022, 17:35 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 26. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:15. (19:46:36)

Po pořádném kartáči od trenéra o přestávce hráči Eintrachtu Frankfurt otočili utkání s Bochumí během pouhých šesti minut ve svůj prospěch 2:1! A to po vlastní brance Mašoviće a trefě Kamady, když u obou gólů zaznamenal asistenci Lindström.

Po zmíněných gólech se dlouho nic nedělo. Bochum nenavázala na velmi slušný výkon z první půle a nenalezla dosti zejména morálních sil k vyrovnání.

Jediná vážná situace byla ve druhé půli k vidění poslední minutě hry, kdy Trapp výborně zlikvidoval střelu Locadii i následnou dorážku Poltera!

Všechny důležité momenty z tohoto utkání připravil Michal Raška.

Eintracht Frankfurt se tak dobře a vítězně naladal na svou odvetu se španělským soupeřem Betisem Sevilla, která jej čeká v příštím týdnu.

Přeji všem hezký zbytek neděle.

90+6

90+5
    Pas Kamady mířil na Pacienciu, který padá velmi ochotn ěk zemi asudí Friz správně vyhodnotil, že tohle na penaltu nebylo.

90+4
    Ndicka potřebuje lékařské ošetření.

90+3
    Žlutou kartu dostává Gonçalo Paciência (Eintracht Frankfurt) za nesportovní chování.
    Žlutou kartu dostává Armel Bella-Kotchap (VfL Bochum) za nesportovní chování.

90+2
    Do potyčky po vzájemném souboji se dostali Paciencia a ze strany VfL Bochum Bella-Kotchap. Sudí oba hráče ocení žlutou kartou.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

90
    Krátký mikorspánek se nemusel vůbec vyplatit hráčům Eintrachtu Frankfurt jelikož zakončení Locadii i následnou dorážku Poltera výtečně likviduje brankář Trapp!

89
    Po úspěšné hlavičce musel svého protilhráče faulovat Paciencia.

88
    Nákop Stafylidise dokázala obrana Eintrachtu Frankfurt snadno odehrát do bezpečí.

87
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Ajdin Hrustic.
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Gonçalo Paciência.

85
    VfL Bochum kombinuje pouze ve středu hřiště.

83
    Kamada opět zkazil lehký míč, ale jeho kiks skvěle nahradil obránce Hinteregger.

82
    A další nákop končí pouze v rukavicích brankáře Bochumi

81
    Po pádu hráče Frankfurtu v pokutovém území bude Riemann rozehrávat pouze od své branky. Djibril Sow se poctivě vrací vypomoci defenzívě.

80
    Nutno zmínit, že dnes odehrál Filip Kostić vynikající utkání a jeho střídání bylo po zásluzeno oceněné potleskem a skandováním jeho jména.

80
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Jens Hauge.

79
    Centry hráčů v bílých dresech se pouze odrážejí ven z pokutového území Eintrachtu Frankfurt.

78
    Ndicka byl při svém útočném výletu podél postranní čáry včas a snadno obehrán protihráčem.

77
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Eduard Löwen.

76
    Polter se provinil opět útočným faulem a proto může dojít k dalíšmu střídání.

75
    Následně Knauff přenesl dlouhým balonem hru až na Kostiće, který míč pouze sklepl pro dalšího svého spoluhráče, tento trik obrana VfL Bochum včas prohlédla.

74
    Následný centr z přímého kopu odklidil pohotovým odkopem mimo pokutové území obránce Hinteregger.

73
    Žlutou kartu dostává Rafael Borré (Eintracht Frankfurt) za protesty.

73
    Borré zezadu přišlápl unikajícího Rexhbecaje a za následné protesty vidí žlutou kartu.

72
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Christopher Lenz.

71
    VfL Bochum oproti výborné první půli je neskutečně nevýrazná ve druhém poločase.

70
    Motorová myš Kamada po obejití dvou protihráčů v euforii namazal neskutečně bídným pasem Bockhornovi.

68
    Akci dva na jednoho řešil hráč Frankfurtu místo střely nesmyslnou nahrávkou na obsazeného spoluhráče, kterého ubránil Mašović!

67
    Centr Stafylidise putuje pouze za koncovou čáru, aniž by v pokutovém území nalezl jakéhokoliv spoluhráče.

65
    Žlutou kartu dostává Herbert Bockhorn (VfL Bochum) za faul.

65
    Kostić prokázal své kvality zasekávačkou poslal do prázdna Bockhorna a ten po něm hrábul ještě rukou a je to za kartu.

65
    Polter při svém pokusu o střelu poslal míč pouze do výborně bránícího Hintereggera – rohový kop.

64
    Pantoviće lehce o míč silovým způsobem představil Evan Ndicka.

63
    Antwi-Adjei ukázal, že je minimálně stejně rychlý jako Asano, nicméně i jeho ubránil Tuta za cenu rohového koipu.

62
    Hintereggera po odebrání míče nesportovně podrazil frustrovaný Sebastian Polter.

61
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Jürgen Locadia.

60
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Christopher Antwi-Adjei.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Miloš Pantovič.

59
    Asano ukázal své rychlé nohy, nicméně tentokráte skluz od Tuta byl účinný je to pouze rohový kop pro Vfl Bochum.

58
    VfL Bochum zákonitě chystá hned dvojité střídání při hrubě nepovedeném začátku druhého poločasu.

57
    Na hrací ploše sedí lehce zraněný Lindström po souboji s Asanem.

56
    Následně obešel i Bella-Kotchapa, ale včas zasáhl jeho spoluhráč Stafylidis – rohový kop pro Eintracht Frankfurt.

55
    Jakić si parádně narazil se svým spoluhráčem Lindströmem.

54
    Filipa Kostiće v osobním souboji nedovoleně k zemi posílá nestíhající Herbert Bockhorn.

52
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Již zmíněný přetažený pas Kostiće doběhl jeho spoluhráč u koncové čáry, Lindström jeho pas prodloužil na volného DAJČI KAMADA a ten dokovává povedený obrat ve prospěch favorita během pouhých šesti minut – 2:1! Asistence: Jesper Lindström.

51
    Pas Kostiće uleva nikdo z hráčů Eintrachtu Frankfurt nezasáhl.

50
    Špatný pas hráčů v černočervených dresech dostává po delší době do hry hráče VfL Bochum.

48
    Lepší začátek do druhého poločasu si snad hráči Eintrachtu Frankurt ani nemohli přát.

46
    Autorem vlastní branky je ERHAN MAŠOVIĆ, který si srazil míč po pasu Linströma do vlastní sítě – 0:1! Branka platí správně, Borré byl sice v ofsakjdu, ale do hry aktivně nezasáhl. Asistence: Jesper Lindström.

Fauly: 4:7

Již ve druhé minutě byl blízko brance Kamada, ale branku zaznemanl až po centru z přímého kopu hlavou bochumský Polter.

O šest minut později zahodil tutovou šanci Asano a jeho spoluhráč Bella-Kotchap pět minut před koncem první půle málem zaznamenal valstní gól.

Poslední možnost Frankfurtu měl v nastaveném čas při své hlavičce Hinteregger, ale byl vychytán brankářem Riemannem!

Veškeré důležité momenty připravil v gifech Michal Raška. Druhý poločas začne cca v 18:38 hodin.

45+2

45+1
    Centr Kostiće z přímého kopu našel přesně v pokutovém území hlavu Hintereggera a brankář Riemnann neksutečně kouzlil – rohový kop!

45+1
    Žlutou kartu dostává Patrick Osterhage (VfL Bochum) za hru rukou.

45+1
    Jakić obešel pomalejšího Osterhagegho a ten v pádu umýslně hrábl po míči rukou.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu!

43
    Při dalším rohovém kopu fanoušci Eintrachtu Frankfurt pochopili, že hráči jejich klubu místo pískotu potřebují podpořit fanděním.

41
    Další zajímavá situace Kostić se dostal sice před Bockhorna, ale svůj pád v pokutovém území značně přihrál. Penalta se správně nepíská.

40
    Velké štestí měl při svém skluzu Armel Bella-Kotchap, který při snaze odvrátiit pas mířící před branku, jen o pár centimetrů nezaznamenal vlastní gól – rohový kop!

39
    No a ze zaplněných tribun se zatím ozývá nesmělý pískot jako reakce na špatné vyřešení celé akce Lindströmem pozdním pasem na kostiće – 0:1 také není zrovna po chuti fanouškům Eintrachtu.

38
    Bockhorn byl opět úspěšný při svém průniku podél pravé postranní čáry.

37
    Kristijan Jakić si výborně počínal v těžké pozici u rohového praporku a uspěl nad očekávání.

35
    VfL Bochum zatím v celku pohodlně brání své těsné vedení.

34
    Asano nyní v souboji jeden na jednoho Hintereggera nedokázal účinně obejít.

33
    Na výbornou práci Stafylidise v pokutovém území následně navázal jeho spoluhráč Bockhorn.

31
    Kamada se marně snažil ohrozit brankáře Riemanna.

29
    Žlutou kartu dostává Anthony Losilla (VfL Bochum) za faul.

29
    Nyní byl Asano při pokusu o pas do pokutového území zablokován.

28
    Nicméně nutno říci, že hráči VfL Bochum jsou na svého soupeře výborně připraveni.

27
    Polter se provinil útočným faulem.

25
    Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt) za faul.

25
    Sudí nejprve poskytl výhodu soupeři následně udělil žlutou kartu záložníkovi Frankfurtu.

24
    Holtmann výborně uvolnil svého spoluhráče Asana, který tutovou možnost neskutečně zazdil a nechal vyniknout brankáře Trappa!

23
    Mašović si vypomohl malou domů a svého brankáře Riemanna.

22
    Eintracht Frankfurt má dost času na otočení výsledku, nicméně tento tým na rozdíl od soupeře, díky účasti v evropských pohárech hraje často systémem středa (čtvrtek) – neděle (sobota).

21
    To je zatím výborná produktivita hráčů VfL Bochum.

19
    Bochum právě vstřelil branku!
    Stafylidis poslal z přímého kopu výtečný centr, který svou hlavou přesně k tyčce umístil zakončující útočník SEBASTIAN POLTER – 0:1! Asistence: Konstantinos Stafylidis.

19
    Průnik Asana zastavil pouze za cenu faulu Martin Hinteregger.

18
    Bella- Kotchup výtečně zasáhl v souboji jeden na jednoho ve svém pokutovém území.

17
    Útočným faulem v podobě strčení do protihráče se prezentoval Elvis Rexhbecaj.

15
    Míč z kopačky Losilly končí pouze mimo tři tyče a brankář Trapp bude od své branky rozehrávat výkopem.

15
    Úvodní čtvrthodinka je velmi svižná, obě družstva se střídavě snaží o útočení a zatím nějvětší šanci měl již ve druhé minutě Kamada.

14
    Osterhage se sám svou kličkou dostal za postranní čáru mimo harcí plochu.

13
    Po rohovém kopu byl ze střední vzdáleností dalíš pokus Kamady sražen na rohový kop pro Eintracht Frankfurt.

12
    Centr Kostiće skončil zablokovanou střelou jeho spoluhráče což měl na svědomí Losilla.

11
    Sražený centr Filipa Kostiće zleva znamená rohový kop pro Eintracht Frankfurt.

10
    Sow se sice hnal dopředu, ale jeho útočné snažení předčasně utnul hvizd hlavního rozhodčího.

9
    Tuta si perfektně pokryl míč tělem v pokutovém území před atakujícím Patrickem Osterhagem.

7
    Akci soupeře včas přerušil pracovitý středopolař Djibril Sow.

6
    Velmi těžce rozdýchává tvrdý souboj obránce Eintrachtu Frankfurt brazilského původu Tuta.

5
    Obranný zásah Armela Bella-Kotchapa přišel v pravý čas a znamená rohový kop pro Eintracht Frankfurt.

4
    Přímý kop pro Eintracht Frankfurt z přesně půlící čáry.

3
    Hráči VfL Bochum kombinují pouze ve středu hrací plochy.

2
    Parádní volej Dajčiho Kamady z pokutového území jen těsně minul tyč branky Riemanna!

1
    U postranní čáry byl nedovoleně zastaven soupeřem pronikající Konstantinos Stafylidis.

1

Před utkáním je držena minuta ticha za nedávno zesnulou legendu klubu Jürgena Grabowského, který s Eintrachtem získal mimo jiné pohár UEFA a strávil v něm 15 sezón. Tento výborný hráč zemřel v 77 letech.

Eintracht Frankfurt bude hrát v černých dresech, VfL Bochum nastoupí k utkání v bílých dresech.

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Jakić, Sow, Kostić – Lindström, Kamada – Borré.
    Náhradníci: Grahl – Lenz, Hauge, Hasebe, Hrustic, Ilsanker, Paciência, S. Lammers, Chandler.
    Trenér: Oliver Glasner

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Bella-Kotchap, Mašović, Bockhorn – Blum, Osterhage, Losilla (C), Rexhbecaj, Asano – Polter.
    Náhradníci: Grave – Pantovič, Antwi-Adjei, Holtmann, Locadia, Lampropoulos, Löwen, Tesche.

Locadia (poranění zad)
    Esser, Tesche, Soares, Hartwig (všichni nespecifikované zranění)
    Zoller (poraněné koleno)
    Leitsch (Covid-19)
    Gamboa (žluté karty)

Eintracht Frankfurt naopak po velmi slabém únoru vstoupil od měsíce března tou pravou nohou. Nejdříve zdemoloval trapnou Herthu Berlín 4:1, což potvrdil i na hřišti o mnoho těžšího soupeře v podobě španělského Betisu Sevilla, kde po brankách Kostiće a Kamady vzniklo vítězství 2:1! Navíc Borré ve druhém poločasu zahodil pokutový kop.

VfL Bochum ve třech zápasech po sobě nepoznala pocit vítězství a dokonce vypadla v DFB Pokalu s Freiburgem. Nicméně se tento tým dokázal patřičně zkoncentrovat na souboj s posledním Fürthem 2:1!

V duelu dvou týmů ze středu tabulky Bundesligy se střetne Eintracht Frankfurt (10) se svým sousedem z ligové tabulky VfL Bochum (11). Eintracht Frankfurt má k dobru dva body.

Vzájemné utkání:

VfL Bochum – Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)

Branky: 3. Blum, 90+2. Polter

V 11. minutě Paciencia (Frankfurt) neproměnil penaltu.

ŽK: 45+1. Sow, 73. Kostić (oba Frankfurt)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rostislav Králik

Branky: 46. Mašović (Lindström) (vla.), 52. Kamada (Lindström) – 19. Polter (Stafylidis)

Karty:   25. Sow (FRN), 73. Borré (FRN), 90+3. Paciência (FRN) – 29. Losilla (BOC), 45+1. Osterhage (BOC), 65. Bockhorn (BOC), 90+3. Bella-Kotchap (BOC)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:15.
    Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Jakić (87. Hrustic), Sow, Kostić (80. Hauge) – Lindström (72. Lenz), Kamada – Borré (87. Paciência).

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Bella-Kotchap, Mašović, Bockhorn – Holtmann (61. Locadia), Osterhage (60. Pantovič), Losilla (C), Rexhbecaj (77. Löwen), Asano (60. Antwi-Adjei) – Polter.
    Náhradníci: Grave – Pantovič, Antwi-Adjei, Blum, Locadia, Lampropoulos, Löwen, Tesche.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Sinn

Diváci: 25 000