Winnipeg – Detroit 1:3 (kon.) | Washington – Tampa 4:3 (kon.) | St. Louis – Seattle 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Anaheim – Calgary 2:4 (kon.)
Winnipeg Jets
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 07.04.2022, 01:45 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám vás u konferenčního střetu, jenž proběhne na kanadském území, protože Winnipeg Jets ve svém Canada Life Center přivítá Detroit Red Wings.

Zápas startuje něco málo po půl druhé ranní.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, DeMelo, N. Schmidt, Pionk, Stanley, Dillon – P. Stastny, Scheifele, Ehlers – Connor, Dubois, Wheeler – Sanford, Lowry, Appleton – M. Barron, Toninato, J. Svečnikov.
    Trenér: Dave Lowry

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Seider, M. Staal, Hronek, Walman, G. Lindström – M. Rasmussen, Dylan Larkin, L. Raymond – J. Vrána, P. Suter, Zadina – Erne, Veleno, Sundqvist – Hirose, Criscuolo, Gagner.
    Trenér: Jeff Blashill.

Obě státní hymny jsou již za námi, a tak už nic nebrání tomu, aby zápas mezi Winnipegem a Detroitem mohl začít.

00:01

00:28
    Hellebuyck si připisuje první úspěšný zákrok v utkání, když si domácí brankář musel poradit s nahozením Seidera od modré čáry.

00:39
    Zadina se pokoušel o zakončení z otočky, ale jeho pokus šel hodně mimo domácí bránu.

01:14
    Wheeler nahrával kotouč na modrou čáru, ale do jeho pasu vložil svou hůl Vrána a díky tomu puk letí až do obranného pásma Winnipegu.

02:00
    Stastny srazil vyhození Lindströma vysokou holí, a tak následně hokejisté Winnipegu nemohli kotouč sebrat.

02:30
    Zřejmě i Greiss si nyní připsal svůj první zákrok v utkání, když od modré střílel Dillon.

03:37
    Brankář Detroitu ihned vzápětí připisuje další zákrok, když na něj letěla další střela od modré čáry, kterou tentokrát vyslal Pionk.

04:13
    Máme zde první vyloučení v utkání, když dvě minuty za hákování dostává hostující Oscar Sundqvist (DET).

04:44
    Morrisseyho střela od modré čáry jen těsně proletěla kolem hostující klece.

05:00
    Po neúspěšné střele Duboise se hostům podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

05:18
    Detroit opět vyhazuje kotouč ze svého obranného pásma.

05:29
    Ehlers zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přenechal za sebou Schmidtovi, jehož dělovka skončila ve výstroji Greisse.

06:03
    Pionkovo nahození od modré skončilo na některém z bránících hráčů Detroitu a hosté jej poté vyhodili přes všechny čáry.

06:25
    Tak to byla obrovská šance Stastneho, který dostal křižnou přihrávku před bránu, kde byl zcela sám, ale Greiss se parádně přesunul a střelu domácího útočníka vyrazil!

07:12
    Detroit se dostal do rychlého protiútoku, který vedl Walman, jenž se také nakonec rozhodl pro střelecké zakončení místo přihrávky, ale puk zapadl někam do výstroje Hellebuycka.

07:35
    Connor vjel s pukem do útočného pásma a následně přihrál na modrou Morriseymu, jehož následná střela však mířila mimo tři tyče.

08:19
    Wheeler našel přesným pasem na středu útočného pásma Connora, který měl kolem sebe spoustu prostoru, jenže jeho následná střela minula bránu Detroitu!

08:44
    Domácí jsou hodně při chutí, když se dostali do další velké šance, ve které Ehlers nahrával Stastnemu, jenže ten už byl příliš před Greissem, který raději kotouč sebral pod svou lapačku.

09:39
    Díky chybné rozehrávce Ehlerse ve středním pásmu se k puku dostal hostující Erne, jenž ihned vjel do útoku, kde i vystřelil, ale jeho pokus zblokoval obránce Dillon.

09:52
    Hostující hokejisté nyní poslali kotouč na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před jejich brankáře.

10:37
    Jets dlouho drželi puk ve svém útočném pásmu, ale domácí hokejisté zde nevymysleli žádné střelecké zakončení.

11:32
    Kotouč je před střídačkou Detroitu sražen mimo hrací plochu, takže se po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.

12:02
    Další obrovská šance domácích! Po obrovské hrubici Larkina ve středním pásmu, jenž kotouč doslova přihrál domácímu Connorovi, který poté ihned poslal puk na útočnou modrou do jízdy Wheelerovi, jenž následně zkusil střelu ze slotu, ale lapačka Greisse byla na svém místě.

12:26
    Hronek nyní vyslal hodně špatnou přihrávku ze svého obranného pásma, která skončila až na zakázaném uvolnění.

12:53
    Scheifele předal kotouč na modrou čáru Dillonovi, který nad ničím nepřemýšlel a poslal jej na Greisse, jenž vyrazil puk svou holí.

14:14
    Sanford se snažil přihrát před bránu Lowrymu, avšak jeho pas si pohlídala obrana Detroitu a kotouč se poté odrazil do středního pásma.

14:48
    Po hodně dlouhé době musel něco v bráně udělat i Hellebuyck, jenž nyní vyrazil svým betonem střelu Raymonda z hodně velkého úhlu.

15:26
    Hra se však už opět přesunula do útočného pásma domácích hokejistů, kde nakonec z poměrně velké vzdálenosti střílel Dubois a kotouč zaletěl přesně do výstroje hostujícího brankáře.

15:39
    Vhazovat se bude znova před Greissem, protože hosté po vyhraném vhazování pouze poslali kotouč po mantinelu na icing.

16:44
    Vrána posunul ve středním pásmu kotouč Suterovi, jenže ten hned na útočné modré narazil na obranu Winnipegu.

17:06
    Scheifele v útočné třetině hledal křižným pasem Schmidta, jehož následná dělovka letěla mimo bránu Detroitu.

17:52
    Staal posílal puk před bránu Gagnerovi, jenž však kotouč netrefil.

18:19
    Morrissey se nádherně dral až před bránu Detroitu, kde však byl zpacifikován seknutím od Criscuola (DET), jenž tak za své počínání dostává dvě minuty.

18:30
    Greiss si připisuje další úspěšný zákrok, když zlikvidoval střelu Scheifeleho.

18:40
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings se prosazují ve vlastním oslabení! Larkin vyvezl puk až do útočného pásma, kde jej poté předložil na pravou stranu najíždějícímu SAMU GAGNEROVI, kterému se podařilo usměrnit kotouč za záda Hellebuycka. Asistence: Dylan Larkin.
    18:40 Sam GAGNER - 0:1

19:30
    Domácí jsou nastěhovaní ve svém útočném pásmu, ale zatím je to bez jakékoliv střely.

19:44
    Až nyní střílel od modré Morrissey, jehož střelu se Greissovi podařilo vyrazit svým betonem.

19:48
    A další úspěšný zákrok hostujícího brankáře, který si tentokrát poradil se střelou Duboise.

20:00

První třetina zcela jasně patřila domácím hokejistům, kteří si v ní vypracovali několik velmi zajímavých příležitostí, jenže všechny skončily na skvěle chytajícím Greissovi.

Naopak Detroit se dokázal prosadit v závěru první třetiny, když dokonce ve vlastním oslabení poslal Red Wings do vedení Gagner.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 13:5
    Zblokované střely: 5:4
    Hity: 9:11
    Vyhraná vhazování: 9:10
    Pro Sama Gagnera znamenala jeho branka už jeho 500. bod v NHL!

20:01

20:17
    Domácí ještě ve druhé části dohrávají posledních pár vteřin ze své druhé přesilové hry a do střeleckého zakončení se dostal Wheeler, ale střílel nepřesně.

21:25
    DeMelovu střelu od modré čáry ještě těsně před Greissem tečoval Sanford, jenže kotouč následně letěl mimo bránu Detroitu.

21:49
    Útok Winnipegu pokračoval i dále, když od modré tentokrát střílel Morrissey, avšak jeho rána končí u Greisse.

22:16
    Veleno chtěl nahrát před bránu číhajícímu Ernemu, avšak pas hostujícího hráče skončil na boční konstrukci domácí klece.

23:21
    Vrána dostal přihrávku na levé křídlo, odkud poté hledal svého kolegu Zadinu, jenže tento pas si pohlídala domácí obrana.

24:37
    Larkin se snažil překvapit Hellebuycka střelou z hodně velkého úhlu, ale domácí brankář byl na své tyči doslova, jak přilepený a kotouč se od něj pouze odrazil.

25:33
    Ve druhé třetině zatím můžeme vidět mnohem aktivnější hostující tým Detroitu, jenž se daleko více dostává do svého útočného pásma.

26:01
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Nicméně jsou to domácí hokejisté, kteří z čista jasna vyrovnávají stav tohoto utkání, když Schmidt dostal přihrávku na modrou čáru a následně poslal puk směrem na bránu Detroitu, kde jej parádně tečoval MARK SCHEIFELE a Greiss byl na změnu směru již bezmocný. Asistence: Nate Schmidt, Nikolaj Ehlers.
    26:01 Mark SCHEIFELE - 1:1

27:33
    Larkin posílal puk před bránu Winnipegu, kde byl jeden z jeho spoluhráčů, avšak Hellebuyck nakonec kotouč vyrazil mimo svou bránu.

27:41
    Jeden z hráčů Detroitu poté zahrál kotouč vysokou holí, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.

28:09
    DeKeyserova střela od modré čáry skončila už na holi jednoho z obránců Winnipegu, který poté poslal puk do středního pásma.

29:18
    Hellebuyck musel likvidovat střelu Criscuola, jenž si kotouč sebral ve středním pásmu a vystřelil ihned po přejetí útočné modré.

29:27
    Na druhé straně se o zcela stejnou střelu pokusil Scheifele a skončil stejně, jako hráč Detroitu na druhé straně, když byla v akci lapačka Greisse.

29:35
    Tak bohužel druhá branka Tryskáčů neplatí, protože trenér Detroitu Blashill si ihned vzápětí vzal svou coach challenge, jelikož dle něj celé akci předcházel ofsajd a video vše potvrdilo.

30:44
    Suter posunul puk za sebe Larkinovi, který poté udělal kličku do středu, kde vystřelil bekhendem a Hellebuyck měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil.

31:41
    Hronek předal na modré kotouč svému kolegovi Walmanovi, jehož následná střela jen proletěla kolem brány Winnipegu.

32:04
    Red Wings uzavřeli domácí tým v jeho obranném pásmu a Raymond nakonec ze středu útočné třetiny trefil břevno domácí klece!

32:35
    Detroit pokračuje ve svém ofenzivním snažení, když stále drží Winnipeg v jeho obranném pásmu.

33:19
    Hellebuyck se musel mít znova na pozoru, když Hirose posunul puk na Criscuola, jenž z bezprostřední blízkosti nevyzrál na domácího brankáře.

34:06
    Hirose dostal na levé straně hodně prostoru a nakonec i vystřelil, avšak Hellebuyck jeho pokus vyrazil za svou klec.

34:38
    Zadina přihrál do levého kruhu Vránovi, jenž ihned vypálil, jenže střela českého útočníka letěla příliš nad bránu.

35:06
    Na druhé straně se opět musel předvést Greiss, když Dubois dostal přihrávku mezi kruhy a jeho pohotovou střelu skvěle vytáhl hostující brankář.

35:38
    Vrána dostal přihrávku za obranu Winnipegu a jel sám na Hellebuycka, kterého znova během krátké chvíle zachránila tyč!

36:28
    Larkinova střela z pravého kruhu byla zblokována domácí obranou.

36:53
    Velká ofenzivní aktivita přináší Detroitu první přesilovou hru, když dvě minuty za krosček dostává Morgan Barron (WPG).

37:09
    Appleton málem jel sám na Greisse, když vyrazil kotouč Seiderovi, ale puk byl nakonec dřív u Greisse, jenž ho odpálil do středního pásma.

37:34
    Detroitu nevyšel přechod do útočného pásma, když se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

37:59
    Walman neudržel puk v útočném pásmu, když už byl lehce za modrou čáru, čehož si rozhodčí všimli a pískají další ofsajd Detroitu.

38:15
    Winnipegu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a Greiss musí pro puk za svou klec.

38:46
    Tak nyní měl Hellebuyck velké štěstí, když se po střele Hronka dostal k teči Rasmussen a jeho pokus skončil za bránou, odkud jej chtěl ihned zasunout Zadina, ale do brankoviště ihned skočil jeden z obránců Winnipegu, jenž tak zřejmě zachránil svůj tým od inkasování druhé branky.

38:57
    Už po skončení přesilové hry se ještě dostal do jednoho zakončení Zadina, avšak nyní byl už Hellebuyck na svém místě a kotouč má ve své výstroji.

39:13
    Po delší době se kotouč dostal i do útočného pásma Winnipegu, kde od modré čáry zkusil své štěstí Morrissey, ale Greiss měl zcela volný výhled, takže si připsal hodně snadný zákrok.

39:48
    V závěru druhé části se ještě do útoku dostali hostující hokejisté, ale zde už stihli pouze jednu nepřesnou střelu z levé strany.

40:00

Ve druhé třetině se hokejisté Detroitu probrali k mnohem lepšímu výkonu než který předvedli v první části, jenže Red Wings pouze ve dvou případech orazítkovali tyč za Hellebuyckem.

A tak se i v této třetině prosadil "horší" tým, protože ve 27. minutě vyrovnal svou tečí stav utkání Scheifele. Winnipegu se ve druhé třetině podařilo i otočit vývoj utkání na svou stranu, když se taktéž po teči prosadil Wheeler, ale celé akci předcházel ofsajd, jenž potvrdila coach challenge, kterou si vzal trenér Detroitu.

Do poslední třetiny se tedy vstoupí za nerozhodného stavu 1:1.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 22:22
    Zblokované střely: 15:5
    Hity: 15:16
    Vyhraná vhazování: 15:17
    Po druhé třetině je stav utkání nerozhodný 1:1.

40:01

40:27
    Jako první se do útoku ve třetí třetině pustili hosté, ale Winnipegu se podařilo Detroitu vytlačit do středního pásma.

41:02
    Naopak po prvním útoku Jets se Red Wings osvobozují pouze ze cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění.

41:28
    Erne ze středního pásma poslal kotouč o plexisklo až mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat před obranným pásmem Detroitu.

41:40
    Connor se dostal do levého kruhu, kde i vystřelil zpoza obránce, ale Greiss byl připravený a střelu domácího hráče vyrazil.

42:16
    Na druhé straně se do útoku dostal Lindström, jehož střelu z velkého úhlu se Helleubuyckovi podařilo vyrazit.

43:08
    Barron posílal puk před bránu, kam si najížděl Svečnikov, avšak ruský útočník usměrnil kotouč příliš nad bránu Detroitu.

44:06
    Scheifele nahrál puk Stastnemu, který však se svou střelou trefil hned prvního bránícího hráče Red Wings.

44:31
    Ehlers obdržel přihrávku na střed útočného pásma a Greiss si proti jeho následné střele hodně povyjel a i díky tomu jeho pokus vyrazil.

45:01
    Jets uzavřeli hostující tým v jeho obranném pásmu a jen díky zlomené holi Scheifeleho se Detroitu podařilo vysvobodit z tohoto zámku.

45:15
    Navíc je tu hodně nešťastné vyloučení Logana Stanleyho (WPG), který zasáhl Larkina holí do obličeje, takže obránce Winnipegu dostává dvě minuty.

45:30
    Po nepřesné střele Vrány se k puku dostal Morrissey, který jej ihned vyhodil přes všechny čáry.

46:18
    Seiderovu střelu z levého kruhu se Hellebuyckovi podařilo vyrazit svým betonem.

46:35
    Seider dostal znova nabito do levého kruhu a Hellebuyck se i nyní dokázal přesunout a navíc nyní i udržel kotouč ve své výstroji.

46:50
    Winnipegu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

47:16
    Ani tato přesilová hra tedy není využita, a tak se Stanley vrací zpět do hry.

47:28
    Hra je nyní přerušena, protože Hellebuyckova maska potřebuje opravit.

48:02
    Morrissey obdržel přihrávku do druhé vlny na střed útočného pásma, kde byl zcela volný, ale Greiss jeho následnou střelu skvěle vyrazil.

48:37
    Dillon chtěl vypálit od modré čáry, avšak při svém pokusu zlomil svou hůl, čehož hosté využili jen k vyhození puku do středního pásma.

49:11
    Red Wings se znova dostávají do vedení, když Criscuolo dostal puk zpoza brány před Hellebuycka na MICHAELA RASMUSSENA, jehož první střela ještě brankou neskončila, avšak hosté se následně dostali hned k několika dorážkám a druhý pokus už Rasmussenovi vyšel a protlačil kotouč do brány Winnipegu. Asistence: Kyle Criscuolo, Oscar Sundqvist.
    49:11 Michael RASMUSSEN - 1:2

50:25
    Vrána jel zcela sám na Hellebuycka, kterého chtěl překonat střelou mezi betony, ale domácí brankář si tento prostor pohlídal.

51:23
    Domácí se opět snaží něco v útoku vymyslet, ale Winnipeg zatím naráží na pevnou obranu Detroitu.

51:53
    Red Wings se podařilo zastavit další ofenzivní snažení Jets a kotouč se navíc odrazil až za bránu Winnipegu.

52:21
    Veleno jen ze středního pásma odevzdal puk za domácí bránu a následně odchází střídat.

52:53
    Morrissey nahrál před bránu Barronovi, který však nedokázal usměrnit kotouč za záda Greisse.

53:16
    Red Wings budou hrát svou třetí přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Zach Sanfrod (WPG), který navíc inkasuje dvojnásobný trest za vysokou hůl.

53:40
    Lowry vyvezl puk do středního pásma, odkud jej nahodil na Greisse.

54:06
    Stastny vyhodil puk po mantinelu, ale ten nakonec skončil až na střídačce Winnipegu, takže se bude vhazovat před Hellebuyckem.

54:35
    Jets získali puk za svou bránou a DeMelo jej následně poslal přes všechny čáry.

54:51
    Rasmussen zasáhl puk vysokou holí, takže je hra přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.

55:16
    První polovina trestu Sanforda je již minulostí.

55:38
    Po střele Seidera už musel zasáhnout Hellebuyck a Winnipegu se poté podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

56:06
    Jets nyní dlouho drželi puk pod svou kontrolou a díky tomu uřízli velký kus ze zbývajícího trestu.

56:13
    Navíc je tu obrovská chyba hostů při střídání, když bylo na ledě hned šest bruslařů Detroitu, takže lavička Red Wings dostává dvě minuty. Trest odpyká Adam Erne (DET).

56:36
    Winnipegu se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se domácí dostali do ofsajdu.

56:49
    Hellebuyck už míří na střídačku!

57:05
    Duboisova teč jen proletěla kolem brány Detroitu.

57:18
    Detroit ještě vyhodil kotouč ze svého obranného pásma před koncem trestu Sanforda, a tak je hostům odpískán icing.

57:23
    Po zblokované střele Scheifeleho vyhodil puk Larkin.

57:46
    Connorova střela z pravého kruhu byla hostující hokejkou přizvednuta až do ochranné sítě.

58:12
    Scheifele poslal puk před bránu na Duboise, jehož teč dokázal Greiss vyrazit a následně se hostující obraně podařilo kotouč odklidit.

58:28
    Red Wings jsou již kompletní a hosté nyní poslali puk na zakázané uvolnění.

58:52
    Morrisseyho střela byla hostující obranou zblokována přímo na hůl Wheelera, avšak domácí útočník z bezprostřední blízkosti nepřekonal Greisse!

59:08
    Larkinovi se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

59:23
    Tak o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto, když se do opuštěné klece trefil ze středního pásma SAM GAGNER, jenž tak vstřelil svou druhou branku v utkání. Asistence: Pius Suter, Dylan Larkin.
    59:23 Sam GAGNER - 1:3

59:48
    Detroit se ještě v závěru utkání nacpal do svého útočného pásma, kde zatím hostující hokejisté kombinují.

Detroit tedy ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství, když nejprve v polovině poslední periody navrátil Rasmussen Rudým křídlům jejich vedení. Winnipeg se následně snažil alespoň vyrovnat, ale Jets už znova recept na skvělého Greisse nenašli a naopak při power play inkasovali třetí branku, když se do ní trefil Gagner.

Detroit Red Wings tedy slaví svou druhou výhru ve dvou dnech, když po skalpu Bostonu nyní získávají i dva body proti Winnipegu Jets, který porazili poměrem 3:1.
    Detroit slaví svou druhou výhru ve dvou dnech!

3. Michael Rasmussen (DET) – 1+0

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:19:48)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 27. Scheifele (N. Schmidt, Ehlers) – 19. Gagner (Dylan Larkin), 50. M. Rasmussen (Sundqvist, Criscuolo), 60. Gagner (P. Suter, Dylan Larkin)

Trenér: Jeff Blashill

Rozhodčí: Nicholson, Lee – Smith, Johnson

Diváci: 13 484