Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – St. Louis 2:6 (kon.) | Tampa – Anaheim 4:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Detroit 0:3 (kon.) | Toronto – Washington 7:3 (kon.)
Nashville – Edmonton 0:4 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:3 (po pr.) | Chicago – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Colorado – New Jersey 3:1 (kon.) | Calgary – Vegas 1:6 (kon.) | Vancouver – Arizona 7:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Chicago Blackhawks
5:4 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
San Jose Sharks
Pátek 15.04.2022, 02:50 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Chicago Blackhawks a San Jose Sharks.

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Centrální divize se ziskem 59 bodů a sezóna se už nějakou dobu jen dohrává. Chicago teď jeden opravdu nepříjemnou sérii porážek, v řadě jich má už osm! Naposledy se mužstvo předvedlo doma proti Los Angeles, kdy skórovali pouze Raddysh a Kane, což nestačilo a duel tak skončil výsledkem 2:5.

Seth Jones 47 (5+42)

I hosté jsou na spodku tabulky, se 68 body jsou sedmí v Pacifické divizi a na třetí Los Angeles ztrácí 20 bodů. I zde se odehrává nepříjemná série porážek, zde platí, že San Jose prohrálo poslední čtyři utkání. Naposledy to bylo na ledě Nashvillu, kde padla jediná branka, dal ji Ekholm a domácí vyhráli 1:0 v prodloužení.

Radim Šimek (SJS) 2 (1+1)

Zápas v United Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Ještě před úvodním buly probíhá oslava Pata Foleyho, komentátora Chicaga, který slaví 39 let v této funkci a dnes odkomentuje svůj poslední zápas.

Chicago Blackhawks: Lankinen (Delia) – A. Vlasic, S. Jones, Regula, McCabe, de Haan, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – T. Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dach, L. Reichel – Katchouk, Reese Johnson, Entwistle.
    Trenér: Derek King

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns (A), M. Ferraro (A), E. Karlsson, Jaycob Megna, Meloche, M.-É. Vlasic, R. Šimek – Barabanov, Hertl, T. Meier – Balcers, Couture (C), Bonino – Nieto, Chmelevski, Gregor – Reedy, Viel.
    Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: Samuels-Thomas, Furlatt – Galloway, Alphonso.

00:01

00:31
    Jako první se do útoku nacpali hosté, na Lankinena to zkoušeli Couture i Meier, zatím bez úspěchu.

01:18
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A tak hned z první akce udeřili domácí. Ti si na vlastní modré vybojovali puk, vzniklo přečíslení tři na jednoho, na jehož konci byl PATRICK KANE se svou střelou pod horní tyčku Reimerovy branky a je to 1:0. Asistence: Dylan Strome, Alex DeBrincat.
    01:18 Patrick KANE - 1:0

02:45
    Domácí mají zatím výborné brejky, po další akci San Jose zakončoval Toews, ten však minul branku.

03:01
    V další šanci byl po přihrávce na levou stranu Kurashev, jeho zakončení do odkryté části branky ale nejprve tečoval Vlasic a zbytek obstaral Reimer.
    03:01 Kurashev ve velké šanci na navýšení náskoku

03:52
    Hosté v obraně neuvěřitelně chybují a dávají tak Chicagu velké množství šancí.

04:45
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Už je ale srovnáno! Hosté se usadili v útočném pásmu, zpoza branky se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Burns, trefil tyčku a od té se puk odrazil na hůl TIMO MEIERA, která pak z úhlu pohotově dorážel do odkryté brány – 1:1. Asistence: Tomáš Hertl, Brent Burns.
    04:45 Timo MEIER - 1:1

05:49
    Za brankou Chicaga se strhla krátká potyčka mezi Vielem a Toewsem, rozhodčí oba hráče bleskově roztrhli a ani se nebude vylučovat.

06:30
    Kombinace hostů ve středním pásmu, v tuto chvíli bez jakéhokoliv ohrožení Lankinenovy branky.

07:06
    Zeď už se na ledě šarvátka strhla, do sebe se pustili Viel a Stillman, bylo to krátké a výživné a oba už jsou na trestné lavici.

07:06
    Jak Riley Stillman, tak i Jeffrey Viel dostali pětiminutové tresty za bitku.

07:44
    Strome se v plné rychlosti snažil prokličkovat před Reimera, u kruhu však o puk přišel.

08:23
    Trochu prostoru pod modrou čárou měl Regula, jeho střela zápěstím však mířila vedle Reimerovy brány.

09:22
    Reimer se v úvodních minutách rozhodně nenudí, nyní to na něj hned dvakrát zkoušel DeBrincat a tlak Chicaga pokračuje.

09:58
    Hosté vyhazují tak šikovně, že puk mířil na branku, nepískalo se tak zakázané uvolnění a San Jose může v poklidu vystřídat.

10:47
    Nahození do pásma hostů, Karlsson puk v poklidu dojel a rozehrál po mantinelu.

11:51
    Domácí tým pokryl náznak náporu San Jose, na několik přihrávek se pak hráči Chicaga vykombinovali do protiútoku.

12:42
    Nepříjemné nahození od modré čáry, Lankinen toho moc neviděl, přesto dokázal zareagovat reflexem a puk srazit do rohu.

13:28
    Po velice akčním úvodu tu máme menší útlum, spíše se teď hraje velice takticky vedená bitva.

14:16
    Hertl si z rohu vybruslil až k modré čáře, odkud vybídl ke střele Karlssona. Ten trefil boční síť branky a nakonec puk zamířil mimo ledovou plochu.

15:29
    Noah Gregor dojel nahozený puk, snažil se o vyjetí zpoza branky, to jej už ale obrana Chicaga zvládla obehrát.

16:32
    Na opačné straně tu byla nepřesná rozehra Chicaga a zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Lankinenově levici.

17:26
    Je to teď hokej plný nepřesností z obou stran, šancí a střeleckých pokusů je teď opravdu málo.

18:34
    Zlomit to chtěl Hertl, když si nabruslil mezi kruhy a vytáhl bekhendovou střelu. Lankinen si dal pozor a povedlo se mu puk zastavit.

19:44
    Ova celky se už vidí v šatnách a tak se v závěrečných okamžicích odehrává jen poklidné rozehrávání ve středním pásmu.

20:00

Je za nám první třetina, která přinesla rychlý vstup do zápasu, tlak Chicaga a gól ve druhé minutě, když brejk tři na jednoho zakončil Patrick Kane. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a už v páté minutě srovnal pohotový Timo Meier. Od té body však tempo pokleslo, začalo se chybovat a ubylo i možností, jak výsledkem pohnout. Další úspěšný střelec se už nenašel a tak se do kabin odešlo za stavu 1:1.

20:45
    Ani úvod druhé třetiny nepřináší strhující hokej, opět vidíme jen nahození a snahu o dojetí.

21:51
    Přihrávku mezi kruhy dostával Patrick Kane, puk mu ale odskočil od hole.

22:03
    Domácí si dají první přesilovku, dvě minuty za sekání dostal Rudolfs Balcers.

22:42
    Chicago kombinovalo v útočném pásmu, Kurashev hledal Reichela, tohle už ale hosté vypíchli a dostali puk do středního pásma.

23:22
    Hosté se osvobozují, puk letí přes všechny čáry až k Lankinenovi.

23:54
    Domácí zastavili brejk San Jose v oslabení a hned tu byl rychlý protiútok s ťukecem. Na konci byla Raddyshova zablokovaná střela z vrcholu kruhů.

24:03
    Hosté oslabení přečkali bez úhony a zase hrají v plném počtu.

25:48
    Seth Jones mohl sám zakončovat, ale ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. To hosté vystihli a puk srazili mimo brankoviště.

26:18
    Blízko vedení byli domácí, byly to doslova centimetry, neboť Raddysh svou střelou trefil Reimerovu tyčku!

27:40
    Za obránce chtěl schovat svou střelu Dach, Reimer zasahovat nemusel, puk trefil jednoho hráčů před brankovištěm.

28:53
    Neuspěl ani Strome, ten se snažil projít pravou stranou, udržel však pro svůj tým alespoň útočné pásmo.

29:26
    P chybné rozehře hostů se do brejku hrnul Entwistle, uvolňoval se stahovačkou, byl už ale moc blízko a puk se mu u brankoviště sesmekl z hokejky.

30:59
    Do pozice na střelu se najednou nahrnul Couture, jeho střelu však Lankinen dokázal pokrýt a útočník San Jose mohl jen nevěřícně přemýšlet, že šanci neproměnil.

31:37
    Pravou stranou se do akce probíjel domácí Entwistle, skončil ovšem už u modré čáry, kde schytal tvrdý hit.

32:02
    Protiakci San Jose přerušil Lankinen jistým zákrokem, vhazuje se po jeho pravé ruce.

32:47
    A zase tu máme pasáž plnou nepřesností na obou stranách. Ospalé je i publikum.

33:21
    A tak tu máme vzrušení alespoň v podobě tvrdých hitů a šarvátek. V pásmu Chicaga vše odstartovalo naražení Viela na mantinel a najednou tu byla Gregorova odpověď. Rozhodčí vše rychle uklidnili a samozřejmě budou vylučovat.

33:21
    Domácí Jake McCabe dostal dvě minuty za hrubost, na druhé straně byli vyloučeni Noah Gregor za hrubost a Jeffrey Viel za krosček. Přesilovka pro Chicago.

33:35
    Přesilovka je rychle využitá a Chicago dnes podruhé vede. Od levého mantinelu přihrál Kane na Jonese, ten si všiml, že u brankoviště číhá TAYLOR RADDYSH, okamžitě tam poslal nahození a od brusle se pak puk odrazil za Reimerova záda – 2:1. Asistence: Seth Jones, Patrick Kane.
    33:35 Taylor RADDYSH - 2:1

34:55
    Zase se hraje v pásmu hostů, Chicago je v těchto chvílích o něco aktivnějším celkem.

35:34
    Nepřesné nahození na Hertla, ten se k prudkému puku neměl šanci vůbec dostat.

35:53
    A zase máme srovnáno! Hosté se dostali do útočného pásma, kousek od modré čáry vystřelil přes bránícího de Haana SCOTT REEDY, puk zaplaval vzduchem a zapadl za překvapeného Lankinena – 2:2. Asistence: Matt Nieto, Alexander Chmelevski.
    35:53 Scott REEDY - 2:2

36:49
    Málem tu byl třetí gól domácích, tečovaný puk zacinkal o brankovou konstrukci, odrazil se do Reimerových zad a poté dopadl na brankovou čáru. Gólman San Jose jej pak lapačkou bleskově uklidil mimo své brankoviště.
    36:49 McCabeova střela skončila na konstrukci branky a poté na brankové čáře

36:49
    Po přerušení hry se rozhodčí ke zmíněné akci ještě vrátili a u videa pak definitivně rozhodli, že gól nebyl.

37:41
    Další pošťuchovaná na ledě, tentokrát to bylo mezi McCabem a Melochem.

37:41
    Jak domácí Jake McCabe, tak i hostující Nicolas Meloche dostali dvě minuty za nesportovní chování.

38:42
    Na ledě bylo po vyloučených více místa a toho domácí využili ke třetí brance. Chytrou přihrávku před brankoviště vymyslel Kane, našel najíždějícího CALVINA DE HAANA a tomu jen stačilo nastavit hůl, aby puk sklepl za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Patrick Kane, Alex DeBrincat.
    38:42 Calvin de Haan - 3:2

39:55
    Domácí v úplném závěru vyhodili puk přes všechny čáry, tohle nebude ani zakázané uvolnění.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře a ukončení nepříznivé série proher má domácí Chicago. Každopádně velkou část druhé třetiny jsme sledovali spíše přehršel nepřesností a nepovedených útoku a to hlavní se událo až po přelomu třetiny. Ve 34. minutě využili domácí přesilovku, kdy u brankoviště šikovně stál Taylor Raddysh a od jeho brusle šel puk za Reimera, jenže už ve 36. minutě srovnal lstřelou přes obránce Scott Reedy. Už to vypadalo, že do šaten se půjde za srovnaného stavu, když ve 39. minutě ve hře čtyř proti čtyřem skóroval tečující Calvin de Haan a do kabin se tak odešlo za stavu 3:2 pro Chicago.

40:50
    Domácí jsou v úvodu třetiny u puku, zatím s ním však pouze krouží ve středním pásmu.

41:34
    Oba celky střídají během nepřerušené hry, Seth Jones čeká za vlastní brankou.

42:10
    Hosté v útočném výpadu, Chmelevski přihrával z otočky na brankoviště, puk ale pouze prolétl prostorem.

43:05
    Nahození od modré čáry, Reimer přesto musel pohotově zasahovat. Má tak další úspěšný zákrok.

43:37
    Další závar před brankou San Jose, tentokrát do chumlu před brankou vystřelil McCabe.

44:07
    Domácí tým uniká do dvoubrankového náskoku a tento gól padl po dokonalé rozborce San Jose, kdy puk létal z hole na hůl a po akci na jeden dotek mohl zakončovat do odkryté části branky DYLAN STROME. Reimer se přemístit nestačil a je to 4:2. Asistence: Seth Jones, Alex DeBrincat.
    44:07 Dylan STROME - 4:2

45:26
    Lankinen ztratil svou hůl, přesto si dokázal poradit s nepříjemnou ranou od modré čáry.

45:40
    Už je ale zase sníženo. Akce v pásmu Chicaga pokračovala, Karlssonova střela šla sice nad, ale od zadního mantinelu se odrazila před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval RUDOLFS BALCERS a překonal polosedícího, pololežícího Lankinena. On i obrana dělali, co mohli, závar však neodvrátili a je to tak 4:3. Asistence: Logan Couture, Erik Karlsson.
    45:40 Rudolfs BALCERS - 4:3

46:24
    Navíc je tu přesilovka pro San Jose, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Calvin de Haan.

46:34
    Hosté se teď nemohou udržet v útočném pásmu, Chicago už podruhé vyhazuje přes všechny čáry.

48:13
    Chmelevskiho střela se opřela po stínícího obránce, v tuto chvíli ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

48:24
    Domácí tým je v plném počtu, de Haan se vrátil na ledovou plochu.

49:31
    Nepřesnosti na obou stranách, u obou modrých čar se pískalo postavení mimo hru.

50:39
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, jejich snahu ale přerušil hvizd čárového sudího. Hráči se po sobě chvíli dívali, co se vlastně stalo, nakonec se vhazovalo ve středním pásmu.

51:19
    Nepřesná střela domácích od pravého mantinelu, puk skončil na zadním mantinelu.

51:56
    Další rozehrávka Chicaga skončila na zakázaném uvolnění, vše se tak stěhuje před Lankinena.

52:46
    Vylučuje se na straně San Jose, Jaycob Megna vyhodil puk přes mantinel a dostal tak dvě minuty za zdržování hry.

53:02
    V oslabení se do úniku dostával levou stranou Logan Couture. Lankinen ale jeho střelu na lapačku zvládl pokrýt.

53:26
    Na opačné straně se zákrokem blýskl i Reimer, ten lapil poměrně prudkou střelu v podání Alexe DeBrincata.

53:57
    Další Reimerův zákrok, nyní proti Raddyshovi. Hosté poté za malou chvíli vyhodili přes všechny čáry.

54:46
    San Jose je v plném počtu, Megna zase naskočil do hry.

55:30
    Hosté začínají tlačit a zkouší to na branku ze všech možných úhlů.

56:35
    Hosté předvedli v pásmu Chicaga obrovský závar, Lankinen předvedl několik skvělých zákroků, na svém brankovišti předváděl neuvěřitelný pohyb, ale nakonec byl překonán, když se puk odrazil k levému kruhu a JAYCOB MEGNA jej pohotově poslal do sítě – 4:4. Asistence: Timo Meier, Tomáš Hertl.
    56:35 Jaycob MEGNA - 4:4

57:45
    Domácí tým je teď docela v útlumu, ztráta dvoubrankového náskoku musí mrzet.

58:35
    Entwistle dostal puk z vlastního pásma k červené čáře, tam však snaha Chicaga pro tuto chvíli skončila.

59:05
    Hosté vyhodili vysokým obloučkem do středního pásma, hráči pak zamířili střídat.

59:35
    V úplném závěru mohl rozhodnout domácí McCabe, z první však vystřelil nad Reimerovu branku.

60:00

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, i když domácí měli zápas velice slušně rozjetý. Ve 45. minutě totiž skóroval Dylan Strome a bylo to o dvě branky. Jenže San Jose se nevzdalo a už ve 46. minutě snížil po skrumáži u Lankinena Rudolfs Balcers. Hosté pak svůj tlak stupňovali a dočkali se srovnání. V 57. minutě předvedli další ze závarů před brankovištěm, k puku se dostal Jaycob Megna a střelou z levé strany srovnal na současných 4:4. Jdeme do prodloužení.

60:33
    První výpad Meiera s Hertlem ke střele nevedl, hosté už jdou do svého druhého pokusu.

61:08
    Najednou mohl na opačné straně zakončit Kane, prováhal ale nejlepší okamžik na střelu z bezprostřední blízkosti.

61:52
    Seth Jones svou střelou za kruhy branku minul.

62:46
    Po Balcersově přihrávce zakončoval Burns, byl ale zablokován a puk skončil u zadního mantinelu.

63:17
    Z levého kruhu to zkusil Seth Jones, našel však jen Reimerovu lapačku.

63:40
    Kane stíhal nahozený puk, Karlsson jej pak ale do případného zakončení nepustil.

64:05
    Rozhodnout mohl DeBrincat, když se natlačil před Reimera, dlouhou kličkou jej ale nepřekonal, gólman San Jose zakročil nataženým betonem.

64:55
    Barabanov minul střelou z otočky, tohle už vypadá na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Pětiminutový nášup branku nepřinesl, byť hra ve třech na obou stranách přinesla několik zajímavých šancí. Jenže jak Lankinen, tak i Reimer byli muži na svých místech a i jejich zásluhou se posuneme do poslední fáze tohoto utkání – samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Toews zkusil pustit puk mezi Reimerovy betony, ten byl ale rychlejší.

1. série
    0:0
    Neuspěl ani Hertl svou střelou nad lapačku.

2. série
    0:0
    Kane jel pomalu a zkusil střelu bekhendem, Reimer se překvapit nenechal.

2. série
    0:0
    Couture mířil mezi betony, Lankinen zasáhl holí.

3. série
    1:0
    Aes DeBrincat uspěl se svým forhendovým blafákem, puk procedil za Reimera!
    Alex DEBRINCAT

3. série
    1:0
    Erik Karlsson musel dát, zvolil tvrdý golfák, trefil ovšem pouze Lankinenův postoj. Je rozhodnuto.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    V samostatných nájezdech uspěl pouze domácí ALEX DEBRINCAT, ten svým forhendovým blafákem rozhodl o prémiovém bodu pro Chicago a ukončení osmizápasové série porážek.
    Alex DEBRINCAT - 5:4

Je dobojováno. Sledovali jsme napínaný závěr a samostatné nájezdy rozhodl jediný střelec. Alex DeBrincat zařídil pro Chicago po osmi zápasech výhru a vítěznou rozlučku pro klubového komentátora Pata Foleyho.

Utkání sledovalo 19 501 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:07:54)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. P. Kane (D. Strome, DeBrincat), 34. T. Raddysh (S. Jones, P. Kane), 39. de Haan (P. Kane, DeBrincat), 45. D. Strome (S. Jones, DeBrincat), rozh. náj. DeBrincat – 5. T. Meier (Hertl, B. Burns), 36. Reedy (Nieto, Chmelevski), 46. Balcers (Couture, E. Karlsson), 57. Jaycob Megna (T. Meier, Hertl)