Ostrava – Zlín 3:1 (kon.) | Teplice – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Brno – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Hr. Králové – Plzeň 1:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:1 (3:0)
FC Zlín
Sobota 13.08.2022, 16:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 3. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:57:47)

Je dobojováno a Ostrava slaví první výhru v novém ročníku. Ostravané otevřeli skóre ve 14. minutě, kdy se po centru Fleišmana prosadil MIchal Frydrych. Ve 28. minutě byl přísně vyloučen hostující Silný a Baník přesilovku rychle využil. Ve 34. minutě se trefil Petr Jaroň a o čtyři minuty později také David Buchta..

Po změně stran mohla Ostrava zvýšit, ale Buchtova branka neplatila kvůli ofsajdu a hlavička Frydrycha minula zadní tyč. Poté Baník trochu polevil a po několika upozornění v podobě šancí Zlína přišel trest. V 77. minutě skóroval hlavou Jakub Kolář. V 87. minutě poté přišla další přísná červená karta, tentokrát pro domácího Ndefeho, ale Ostrava si již výhru 3:1 nenechala vzít.

90+3

90+3
    Žlutou kartu zřejmě za protesty dostává asistent Pavla Vrby David Oulehla.

90+2
    Po chybě hostů v rozehrávce se srazil Tijani a Dostál a pomezní rozhodčí mává faul domácího útočníka.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Mišković si příliš dlouho hrál s míčem, až o něj přišel. Nakonec hosté budou vhazovat.

89
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Eldar Šehić.

88
    Hned dva hráči Baníku po standardce hostů zůstávají ležet, ale pokračuje se dále.

87
    Síly na trávníku se vyrovnají. Ndefe odehrál míč skluzem, ale zřejmě zvednutou nohou trefil jednoho z hostů a sudí vytahuje další přísnou červenou kartu.

86
    Hasiči kropí oheň v sektoru hostů a zároveň i příznivce Zlína, kteří jim brání v úspěšném hašení.

85
    Vukadinović dokázal obstřelit zeď, avšak trefil přesně náruč připraveného Laštůvky.

84
    Hosté byli nyní na pětadvaceti metrech faulováni a je tady nebezpečná standardka pro Zlín. V sektoru hostů nyní hoří a hasiči jsou před jejich tribunou připraveni.

83
    Pojezný po centru Fleišmana vracel míč do ohně na Tijaniho, který ale balon zpracovával v ofsajdovém postavení.

83
    Mišković uháněl do vápna seč mohl a nakonec pro Baník vybojoval alespoň roh.

82
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Nedeljko Kovinić.
    ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází Jan Hellebrand.

81
    Čanturašviliho další nabídku teď ale rázně vyboxoval Laštůvka a je tady dvojí střídání hostů.

80
    Baník si opravdu hodně koleduje. Nyní Zlín znovu okupoval vápno domácích a po další tečované ráně následuje znovu roh Trinity.

79
    Zlín bude znovu zahrávat rohový kop a Jan Laštůvka hodně důrazně klade na srdce spoluhráčům, aby znovu začali hrát.

Radomír Fukala

Branky: 14. Frydrych (Fleišman), 34. Jaroň (Kaloč), 38. Buchta (Jaroň) – 77. J. Kolář (Čanturišvili)

Karty:   90+3. Oulehla (OVA) – 29. Fillo (ZLN), 54. Didiba (ZLN)   87. Ndefe (OVA) – 28. Silný (ZLN)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:8.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh (46. Ndefe), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Pokorný – Jaroň (71. Mišković), Kuzmanović (89. Šehić), Buchta – Ji. Klíma (66. Mu. Tijani).
    Náhradníci: Letáček – Chlumecký, Boula, Tetour, Smékal.

Trenér: Pavel Vrba

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, J. Kolář, Simerský (C), Čanturišvili – Fillo (75. Hrdlička), Janetzký, Didiba (82. J. Hellebrand), R. Hrubý (46. Vukadinović), Jawo (82. Kovinić) – Silný.
    Náhradníci: Rakovan – Bobčík, Y. Dramé, Owusu.